aA
Dainininkas Marijonas Mikutavičius džiaugiasi gyvenime pasiekęs etapą, kai vis rečiau kyla klausimas, kokia yra gyvenimo prasmė. Dabar jį, prisipažįsta, erzina žmonės besiskundžiantys dėl smulkmenų feisbuke, ir tie, kurie yra įsitikinę niekada neklystantys. Apie tai, ar anksčiau gyventi buvo geriau, M. Mikutavičius su agentūros „Fabula“ kūrybos vadovu Aidu Puklevičiumi diskutavo lyderių konferencijoje „Lūžio taškas“.

Gyvenimo prasmė – vaikai

„Žinote, anksčiau taip gana dažnai atsitikdavo, kad kokią ketvirtą ryto, palikus vieną ar kitą barą, mes klausdavome vienas kito: o kokia yra gyvenimo prasmė? Tad dabar tu man pasakyk, kokia ji?“, – M. Mikutavičių provokavo A. Puklevičius.

Tačiau vienas populiariausių Lietuvos dainininkų sako atsakymą į šį klausimą iš dalies jau atradęs. „Džiaugiuosi, kad priėjau tą tašką, kai to klausimo klausiu vis mažiau. Kažkada man draugas sakė, kad gyvenimo prasmė yra gyventi taip, kad tas klausimas kuo mažiau kiltų ar nekiltų iš viso. O aš visada galvodavau, kad gyvenimo prasmę supranti tame etape, kai susilauki vaiko, žinai, dėl ko keliesi, kam gauni tuos honorarus ir panašiai. Tad taip, gyvenimo prasmė yra vaikai“, – kalbėjo M. Mikutavičius, juokaudamas, kad būtinai primins suaugusiam sūnui, ką dėl to, kad tuos honorarus dėl jo gerovės gautų jam teko padaryti.

Pats dėl maisto nesiskundžia

Pokalbio metu pašnekovai prisiminė ir prieš porą metų įvykusį kalafioro skandalą: M. Mikutavičiui parašius įrašą feisbuke, visuomenėje kilo pasipiktinimo banga, kurią juokais netgi vadino kalafioro revoliucija.

M. Mikutavičius prisimena, kad tokios reakcijos tikrai nesitikėjo, tuo labiau, kad didelė dalis žmonių net nesuprato, ką jis norėjo pasakyti. „Čia mūsų socialinių tinklų dabartinė problema: mes linkę tekstuose atrasti, kas mums gerai, tinka, ir ignoruoti, kas nelabai aišku ar neįdomu. Aš tada tik norėjau, kad žmonės ar atsakingos institucijos atkreiptų dėmesį, kad žmonės nervinasi ir kad pasišnekėkime“, – kalbėjo jis.

„Mes esame tokios būtybės, kurios formuojamės iki tam tikro laiko, ir tada, priklausomai nuo to, ką turime savyje, ieškome kas patvirtintų mūsų tikėjimą, o ne jį griautų. Šiuo požiūriu koks žmogus buvo anksčiau, toks ir dabar: tik dabar turime kur kas labiau prieinamą ir galingą nei anksčiau tribūną rėkti. Anksčiau žmogus nusipirkęs supuvusį bananą parduotuvėje pabaldavo, išleisdavo garą šeimoje ir tiek. Dabar turime nuostabią galimybę paverkšlenti socialiniuose tinkluose: jei mieste duobės, verskime merą, ar panašiai“, – sakė jis.

A. Puklevičiui pastebėjus, kad gal iki šios istorijos daug žmonių tokios daržovės kaip kalafioras net nežinojo, M. Mikutavičius nenorėjo sutikti. „Mano vaikas mokosi raides – ten prie „K“ raidės yra kalafioras. Čia gal mano nuopelnas“, – juokėsi M. Mikutavičius, neatmesdamas galimybės, kad galbūt kada nors šiai daržovei netgi sukurs dainą.

Beje, jis pats sakė maistu nesiskundžiantis ne tik feisbuke, bet ir kur nors valgydamas aptarnaujančiam personalui. „Aš negaliu net pasakyti, kad steikas pridegęs, nes aš esu žvaigždė, o pasiskundęs tapsiu arogantišku šikniumi. O dabar – suvalgė pernykštį šnicelį, bet patenkintas, savas“, – pokštavo M. Mikutavičius.

Surimtėjęs jis pridūrė, kad visgi, skundų socialinėje erdvėje yra per daug. „Tai net neoru: jei problemas gali išspręsti be kitų, taip ir daryk. Turi kalbėti apie dalykus, kurie įdomūs, svarbūs visiems. Tavo išsiauklėjimas ir žmogiškas orumas neleidžia lįsti į smulkmenas, kurios lengvai išsprendžiamos. Mane erzina, kad tampame dėl smulkmenų verkiančia visuomene, erzina tos smulkmenos ir tai darantys žmonės“, – prisipažino jis.

Labiausiai gąsdina visažiniai

M. Mikutavičius taip pat pasidalino, kad jį labiausiai gąsdina žmonės, kurie mano išmanantys viską. „Kas skiria bandantį mąstyti, pretenziją į protingumą turintį žmogų nuo bepročio, yra tai, kad protingas žmogus visada linkęs daryti prielaidą, kad jis gali klysti: tai yra normali būsena, nes tu negali žinoti visko. Su ta chebra bendraujant baisu, nes jie žino viską. Kai įsivaizduoji, kad tokie, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, ateina į valdžią. Tada tu jų bijai, nes jie žino viską“, – kalbėjo jis.

Dainininkas prisipažino, kad kartais jis pats susimąsto, gal ne visos keistai skambančios teorijos yra netiesa. „Gailiuosi, kad ginčijuosi su skiepų entuziastų, nes jis pasėjo nepasitikėjimo grūdą: dabar galvoju, gal reikia tuos skiepus iščiulpti vaikui, tegu eina per gyvenimą“, – ironizavo jis.

„Mes pamirštame, kas buvo blogo ne tik istorijoje, bet ir mūsų gyvenime. Kaip su draugu kalbėjome, juk kai po baliaus tau bloga, sakai daugiau niekada, bet praeina savaitė ir tu sakai gal ne taip blogai buvo. Žmonijos istorija kažkas panašaus: žmogus pamiršta kaip galėjo būti, gal karas nebuvo labai baisus, gal ir ligos nieko tokio, juk persirgdavo ir gyvendavo“, – kalbėjo M. Mikutavičius.

„Man sunku suvokti, bet, kita vertus, nesistebiu, nes žmonės, kad ir kokiu geru laiku gyventų, visada nori kažką perkonstruoti“, – pridūrė jis.

„Turiu draugą, kuris man aiškina, kad vėžį galima išgydyti soda – žinote, visos tos sąmokslo teorijos, kad vaistai yra farmacininkų sąmokslas. Aš nežinau, kas žmogui pasidaro, gal yra kas nors vienas nuo sodos išgijęs, bet kodėl jiems tą vienetinį atvejį, išimtį iš taisyklės reikia pateikti kaip pagrindinį? Vadinasi, jie galvoja, kad jie protingesni, kad pasaulis yra sąmokslas.

Man nuostabu gyventi nieko nežinant: tai skatina tave sužinoti, tu pasitiki autoritetais. Kodėl yra dalis žmonių, kurie niekada nepatyrė nieko, bet moko kitus? Dažnu atveju tarp tokių žmonių patys pavojingiausi yra tie, kurie niekada gyvenime neskaitė knygų, nesidomėjo, neieškojo informacijos, bet jiems kažkas atsitiko, jie pradėjo skaityti ir jiems į rankas pateko kokia nors knygutė minkštais viršeliais. Tada žmogus, kuris neturi jokio klodo informacijos, niekada nesigilino, neanalizavo, gauna knygutę, kurioje yra visi atsakymai, ir jam atrodo, kad viskas ten surašyta. Tada gali jį tempti į bibliotekas, interneto klodus, bet jis jau priima tik tai, kas jam tinka, dar labiau lenda į savo ezoteriką. Čia paradoksas, kaip žmonių smegenys veikia, bet gal tarp jų atsiras tų, kurie viską vers aukštyn kojomis ir ras kažkokį tiesos kelią“, – svarstė M. Mikutavičius.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Dominykas Vaitiekūnas stebina ryškiais išvaizdos pokyčiais: džiaugiasi įspūdingais raumenimis ir svoriu (38)

Sportu susidomėjęs žinomas aktorius Dominykas Vaitiekūnas dabar gali pasigirti įspūdingais...

Netyla kalbos apie Rasos Arlauskienės ir gerokai jaunesnio atlikėjo Petro Daunio santykius: įrodymas – ir paviešinti kadrai? (121)

Jau kuris laikas netyla kalbos, kad žinoma renginių organizatorė Rasa Arlauskienė vis dažniau...

„Man-go“ narei Rimai Klaipėdoje atlikta operacija: sudėtingas medikamentinis gydymas rezultato nedavė (5)

Įgimta nosies pertvaros deformacija ir dainuoti trukdantis lėtinis rinosinusitas – tokią...

Žmona papasakojo apie patikslintą Vido Antonovo vėžio diagnozę: ligos stadija – ne vienintelė bloga žinia (151)

Mafijos tėvu vadinamo Vido Antonovo šeimoje vyrauja neramios nuotaikos. Dar ne per seniausiai...

Vitulskių sūnaus pirmasis rimtas jubiliejus įvyko „kosmose“ – su interaktyviais žaidimais ir robotais (41)

Drabužių kūrėjos Erikos Vitulskienės ir operos solisto Merūno Vitulskio šeimoje – didelė...

Top naujienos

Gaujų šaudynėmis ir laukinio kapitalizmo prabanga garsėjusi Kauno legenda sulaukė liūdnos pabaigos (3)

Laukinio kapitalizmo metais prabanga garsėjęs, Kaune, Jonavos gatvėje veikęs šešėlinio pasaulio...

Rusijos picų karalius užkariauja pasaulį: konkurentus lenkia dėl slapto ingrediento, kuris net nevalgomas

Jei jau įsigudrini užsidirbti pristatydamas karštas picas Arktyje, kur sūrio blokai atkeliauja ant...

Ginekologė – apie Sinickio pasirinkimą pasidaryti vazektomiją: žmonai jis padarė paslaugą (521)

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis garsiai pareiškė, kad jam yra atlikta...

Meksikos gatvėse – tikras karas: pareigūnai puolė „El Chapo“ sūnų, gatves nusėjo aibė lavonų po mūšio Guzmanas paleistas (90)

Šiaurinėje Meksikos dalyje įvyko intensyvūs susirėmimai, kai saugumo pajėgos sučiupo vieną...

Šio vaikino situacija ypač sudėtinga: ligos atvejis Lietuvoje – toks vienintelis, o prieinamo gydymo nėra (101)

Iš Pajūrio kilęs 18-metis Jonas (vardas pakeistas dėl asmeninio šeimos noro - DELFI) vengia...

Slėpkite paltus: šiluma nė neketina trauktis

Šiandien per šalį keliaus mažai aktyvus atmosferos frontas. Lietaus jis atneš labai mažai,...

Kuzminsko ir Kemzūros „Olympiakos“ po pratęsimo krito prieš Plazos treniruojamą „Zenit“ (4)

Antrąją nesėkmę Eurolygos pirmenybėse patyrė Pirėjo „Olympiakos“ (1-2) krepšininkai....

Teniso deive vadintos Suzanne Lenglen gyvenimas apgaubtas paslaptimi. Kaip ir mirtis (4)

Prieš 100 metų Suzanne Lenglen debiutavo Vimbldono turnyre ir iškart užkariavo ne tik teniso...

LNK: Kauno klinikose ligonei vietoje vaistų sulašino dezinfekcinio skysčio (354)

Absurdas Kaune – vietoje vaistų paauglei į veną sulašino dezinfekcinio skysčio, praneša LNK...

Proveržis vėžio gydymo srityje: nauja technologija net ir paslėptas vėžio ląsteles išduoda imuninei sistemai (12)

Imunoterapijos ateityje gali tapti efektyviausiu vėžio gydymo būdu. Paprastai tariant,...