Vaizdo įraše matyti, kaip M. Drobiazko dainuoja kartu su Kremliaus ruporo Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka. Po vaizdo įrašu garsi čiuožėja pasidalijo ir prisiminimais.

„Praėjo daugiau nei šešeri metai nuo tos dienos, kai pirmą kartą užlipome ant ledo kaip Tatjanos Navkos šou „Ruslanas ir Liudmila“ dalyviai! Tai buvo tikrų tikriausias eksperimentas tiek mums, tiek, žinoma, Tatjanai, kuri pirmą kartą save išbandė prodiuserės vaidmenyje. Visi be proto jaudinomės! Nuo tada būta daug premjerų, daugybė pasirodymų. Mūsų komanda išaugo, pasipildė naujomis talentingomis žvaigždėmis. Bet tą pirmą dieną prisiminsime visada!“, – rašė M. Drobiazko.


Delfi primena, kad Lietuvą rugpjūtį sudrebino žinia, jog garsiausia šalies šokių ant ledo pora M. Drobiazko ir P. Vanagas dalyvavo tos pačios T. Navkos organizuotame šou Sočyje. Garsi čiuožėjų pora iki šiol nepateikė jokio paaiškinimo – negana to, pasidalino nuotraukomis iš Rusijos valdžios organizuojamo šou bei skyrė žodžius gerbėjams, atvykusiems į pasirodymą.

Kiek vėliau buvo pranešta apie dar vieną šou, kuriame dalyvavo Lietuvos čiuožėjų pora.

„Pamažu atveriame kortas. Žinome, kaip laukiate išsamių ir tikslių programos sudėčių! Neįtikėtini, visų mylimi ir visiškai nepakeičiami Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas Sankt Peterburge atliks pagrindinius vaidmenis miuzikle „Miegančioji gražuolė“, – iki Kalėdų likus porai mėnesių buvo skelbiama socialiniame tinkle „Instagram“, ledo šou organizatorių paskyroje.


Maskvoje gyvenančiai M. Drobiazko 1992-aisiais išimties tvarka buvo suteikta Lietuvos pilietybė. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas sako, kad dalyvavimas Kremliaus organizuojamame ledo šou yra spjūvis Lietuvai į veidą bei jos vertybes.

„Jei žmogus negerbia tos šalies, kuri jam išimties tvarka padovanojo dovaną – pilietybę, tai, manau, dovanotojas turi teisę diskutuoti ir galvoti, ar nereikėtų teisinio mechanizmo tai dovanai susigrąžinti“, – kalbėjo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Lietuvos prezidentas G. Nausėda rugpjūčio 10 dieną pasirašė dekretą, kuriuo M. Drobiazko ir P. Vanagą išbraukė iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą. Priimti tokį sprendimą rekomendavo ir Valstybės apdovanojimų taryba.

Valstybiniai apdovanojimai iš šokėjų poros atimti dėl to, kad rugpjūčio 9 dieną M. Drobiazko ir P. Vanagas pasirodė Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmonos Tatjanos Navkos Sočyje rengiamame ledo šou „Gulbių ežeras“.

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, kuri yra ir P. Vanago mama, viešai išreiškė nepritarimą sūnaus ir jo partnerės M. Drobiazko sprendimui dalyvauti Rusijos valdžios organizuojamame ledo šou.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (23)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės