aA
Eidamas 69-uosius metus spalio 6-osios rytą kovą su sunkia liga pralaimėjo didis žmogus, dainininkas, poetas Stasys Povilaitis. Lietuva prarado neblėstančio talento dainininką ir išskirtinės stiprybės žmogų.
Stasys Povilaitis
© DELFI / Tomas Vinickas

Atsisveikinimas su Velioniu - ketvirtadienį, spalio 8 d., nuo 9 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. 12 val. bus aukojamos šv. Mišios už Stasį Povilaitį.

Maestro bus laidojamas ketvirtadienį, 13 val., Palangos miesto kapinėse.

S.Povilaitis gimė 1947 m. sausio 15 d. Kaune. 1954-1961 m. mokėsi Kauno 4-ojoje vidurinėje mokykloje bei specialiojoje muzikos mokykloje, kurioje lankė smuiko ir obojaus pamokas, dainavo Kauno radiofono berniukų chore. 1961 m. išvyko į Palangą, baigė aštuonmetę mokyklą. Mokslus tęsė vakarinėje mokykloje. Su vienminčiais buvo subūręs jaunimo estrados ansamblį. 1962-1965 m. - Palangos statybos valdybos darbininkas. 1965-1976 m. Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką. Prieš pat studijas jį pastebėjo kompozitorius Mikas Vaitkevičius ir pakvietė dainuoti ansamblyje „Ritmas", kuris koncertavo naktiniame bare „Dainava".

1970 m. tapo LSSR filharmonijos ansamblio „Nemuno žiburiai" solistu. Su šiuo ansambliu dainininkas apkeliavo visą Sovietų Sąjungą. 1973 m. iširus „Nemuno žiburiams" prisijungė prie ansamblio „Nerija" ir netrukus sulaukė milžiniško populiarumo. 1976 m. vienus metus koncertavo su Miko Suraučiaus ansambliu. 1984-1987 m. Vilniaus estradinių ansamblių ir orkestrų susivienijimo artistas, dalyvavo viešbučio „Lietuva" varjetė programose. Nuo 1987 m. koncertinės organizacijos „Tonas" estrados artistas, rengė autorines programas, koncertavo Lietuvoje bei užsienyje.

Išleido solinius albumus „Dainuoja Stasys Povilaitis" (1974), „Po dvidešimties metų (1991), „Sudeginti tiltai" (1993), "Švieski man vėl" (1995), „Pabūkim laimingi" (1995), „Sveikas, dainininke" (1995), „Aidi, aidi" (1996), „Sugrįžimas" (1996), "Laimės vainikas" (1997), "Sena plokštelė" (1997), „Nesakau" (1998), „Sapnų šaly" (1999), "Auksiniai praėjusio šimtmečio šlageriai" (2001), „Kai uždainuoja" (2002), „Prie mažo namelio" („Rebelheart" kartu su Stasiu Povilaičiu, 2002), „Be problemų" (2003), „Dar po vieną&" (kartu su grupe „Rebelheart", 2004), „Geriau mylėt&" (2006), „Nesukim sau galvos" (2012), „Auksiniai praėjusio šimtmečio šlageriai" (2013).

1967 m. tapo Baltijos šalių konkurso „Liepojos gintaras" laureatu, 1968 m. - apdovanotas konkurso „Vilniaus bokštai" diplomu, 1970 m. - konkurso „Lenkų daina" laureatas, 1991 m. įteikta Antano Šabaniausko premija, 1993 m. - įteikta Naujosios komunikacijos mokyklos „Gintarinės palmės" premija už nacijos formavimą, 1997 m. „Bravo" premija, už nuopelnus muzikai, 1997 m. apdovanotas DLK Gedimino 5 laipsnio ordinu, 2007-aisiais - Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2013-aisiais -medaliu „Už nuopelnus Vilniui ir Tautai", 2013-aisiais - M.A.M.A. apdovanojimai už nuopelnus Lietuvos muzikai.

Užuojautą dėl Lietuvos estrados legendos mirties pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė ir Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pasak Prezidentės, S. Povilaitis buvo visos Lietuvos dainininkas. Jo atliekamas dainas mokėjo kelios kartos.

"Tai buvo populiariosios muzikos džentelmenas, mokęs savo sekėjus pagarbos scenai ir žiūrovui. Dėl jaukaus santykio su kiekvienu savo gerbėju S. Povilaitis tapo savas kiekvienuose Lietuvos namuose", - rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentės teigimu, Lietuva su giliu liūdesiu palydi Maestro į paskutinę kelionę, tačiau jo balsas ir energija ilgai bus su mumis.

Šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą S. Povilaičio artimiesiems, kolegoms bei visiems Lietuvos žmonėms.

Seimo Pirmininkė L. Graužinienė Seimo ir savo vardu taip pat pareiškė užuojautą dėl dainininko S. Povilaičio mirties velionio šeimai, artimiesiems, draugams ir bendražygiams.

"Lietuvos muzikos pasaulis neteko šviesios ir iškilios asmenybės. S. Povilaitis buvo žmogus, savo talentu, charizma, kūrybiniu potencialu ir meile muzikai pelnęs besąlygišką klausytojų meilę. Maestro amžinai liks gyvas mūsų visų širdyse, kaip Žmogus, Kūrėjas, Mokytojas, Kovotojas iki paskutinio atodūsio. Tegul jį lydi Amžinybės šviesa, o jo šeimą ir artimuosius - dvasios stiprybė ir paguoda", - teigia Seimo vadovė.

"Netekome vienos iš ryškiausių Lietuvos estrados legendų - Maestro S. Povilaičio, kurio atliekamomis, mūsų šalies estrados klasika tapusiomis dainomis daugiau nei keturis dešimtmečius mėgavosi kelios mūsų tautos kartos. Maestro asmenybė ir dainininko talentas, kupinas aktyvios veiklos gyvenimas ir tarnystė scenai ilgus metus rašė auksinius Lietuvos estrados istorijos puslapius. S. Povilaičio dainos tapo neatskiriama daugelio mūsų gyvenimo dalimi", - sakoma Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus užuojautoje.

Eltos vyriausioji redaktorė Eleonora Budzinauskienė

Raktažodžiai
Netektis Povilaitis Dainininkas

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Inga Jankauskaitė apie akistatą su nepatogiomis situacijomis: aš ne tiek drąsi, kiek ryžtinga (8)

Aktorė, dainininkė ir televizijos laidų vedėja Inga Jankauskaitė atvirai prabilo apie tai, kas...

Po šeimos verslo griūties cirko artistė Agnė Zobovienė nėrė į grožio sferą ir vos spėja suktis: pačiai laiko nebelieka (77)

Ilgametė cirko artistė Agnė Zobovienė savo gyvenimą pakeitė iš esmės – žinoma moteris ne...

Spektaklio premjeros nepraleido ir būrys žinomų kauniečių (3)

Šeštadienio vakarą Kauno „Girstučio“ kultūros rūmai griaudėjo nuo juoko ir aplodismentų...

Realybės šou „Sala“ nugalėtoja Reda į Tailandą išskrido ne viena (5)

Šiandien iš Vilniaus oro uosto į egzotiškąjį Tailandą išskrido lėktuvas, tarp kurio keleivių...

Viktorija Siegel su dukra Nicole sužibėjo vestuvinių suknelių pristatyme (98)

Penktadienio vakarą Vilniuje įvyko vestuvinių suknelių pristatymo renginys „Wedding Fashion...

Top naujienos

Kokia išeitis laukia Pranckiečio situacijoje – ekspertai įvardijo vienintelį būdą išsikapanoti (91)

„Mano manymu, šią situaciją galima išspręsti vieninteliu būdu – Seimas turėtų susėsti ir...

Užkalnis: po tokio maisto Neptūnas eina mylėti undinių (59)

Geriausias jausmas, valgant Lietuvoje, būna tada, kai pasijunti esąs ne Lietuvoje, o kur nors kitur....

Aistros greta parketo: įžūlus „Žalgirio“ sirgalių sumanymas įaudrino „Ryto“ gerbėjus (55)

Prasidėjus „Ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynių trečiam kėliniui būrys „Žalgirio“...

Tragiška avarija Širvintų rajone: įvykio vietoje žuvo jaunas motociklininkas (14)

Sekmadienį Širvintų rajone įvyko tragiška avarija. Policija pranešė, kad žuvo...

Įspėja dėl moters, graudžia istorija tuštinančios vilniečių pinigines (108)

Šaltą ir drėgną vakarą namo važiavusi vilnietė neliko abejinga pagalbos prašančiai moteriai,...

Dviejuose Lietuvos miestuose sekmadienį užfiksuota padidėjusi oro tarša

Šiandien, sekmadienį, oro tarša Vilniuje ir Kaune buvo padidėjusi. Tokie duomenys pateikiami...

Rimas Šapauskas

Rimas ir kunigas. Pokalbis su ortodoksų kunigu Vitaliu Dauparu

Iš kur kyla gandai, stereotipai ir nesusikalbėjimas? Dažniausiai – iš nežinojimo. Ar tikrai...

Aktorius Andrius Žiurauskas pirmą kartą prabilo apie skyrybas: buvau neištikimas ir labai įskaudinau žmoną (28)

40 atsikratytų kilogramų, 17 metų jaunesnė mylimoji ir naujas gyvenimo etapas: „Jei tai yra...