Iškilmingo renginio nepraleido ne tik eterio veidai, bet ir rečiau viešumoje matomi svečiai. Savo dalyvavimu mėlynąjį kilimą pagerbė televizijoje žibantys Nomeda Marčėnaitė, Edita Mildažytė, Saulius Pilinkus, Vytautas Rumšas, daktaras Alvydas Unikauskas, Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, verslininkė Erika Vitulskienė, dainininkas Merūnas Vitulskis ir kt.

LRT kiemelyje susirinkę svečiai ekranuose stebėjo pirmosios aktualijų laidos „Svarbi valanda“ pristatymą. Prie transliacijos prisijungė ir laidos vedėjas Deividas Jursevičius, tiesiogiai iš studijos apie naująjį sezoną kalbinęs LRT generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, rašoma spaudos pranešime.

„LRT – tai mūsų šaliai ir jos piliečiams priklausanti žiniasklaidos grupė, atstovaujanti visuomenės interesams, jos teisei gauti patikimą ir objektyvią informaciją. Planuodami naujojo sezono programų tinklelį, didelį dėmesį skyrėme prasmingam turiniui ir atrinkome tai, kas verta jūsų laiko. Dar labiau sustiprinome naujienas ir žinias – gilesnis žvilgsnis į tai, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje. Siekiame, kad mūsų žiūrovas turėtų ir ugdytų kritinį mąstymą, ypač kai informacijos jūroje sklando didelis srautas netikrų naujienų ir iškraipytų nuomonių. „Svarbi valanda“ – ne tik naujienų laida, joje bus ieškoma sprendimų, priežasčių, analizuojama, todėl labai svarbus vaidmuo tenka vedėjams – jų patirtis, labai reikšmingas gebėjimas suprantamai pateikti net ir sudėtingą informaciją. Patyrę žurnalistai Rasa Tapinienė ir Deividas Jursevičius šalia klausimų „kas?“ ir „kada?“ akcentuos patį svarbiausią – „kodėl?“.

Norime, kad prasmingo, ugdančio ir skatinančio mąstyti turinio LRT kanaluose rastų įvairaus amžiaus ir pomėgių Lietuvos žmonės. Esame žiniasklaidos grupė, kurią teigiamai vertina apie 80 proc. visuomenės – turime būti atsakingi. Smagu, kad kiekvienais metais atrandame naujų idėjų – visi dirbame tam, kad atrastume nepramintus kelius į aktualų ir prasmingą turinį. Šiuolaikinis žiūrovas – skubantis, todėl norisi, kad prie televizijos praleistas laikas jį sustabdytų, galbūt priverstų pagalvoti, susimąstyti ar net įkvėptų“, – susirinkusiems svečiams pasakojo M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

Naujame LRT televizijų sezone žiūrovų laukia dar viena nauja aktualijų laida „Lietuva kalba“, kurią taip pat ves Rasa Tapinienė. Eteryje ir toliau bus žiūrovų pamėgtos aktualijų ir naujienų laidos: „Labas rytas, Lietuva“, „Laba diena, Lietuva“, „Panorama“, „Forumas“, savaitės įvykių apžvalga „Savaitė“.

Šeštadieniais prie ekranų kvies pagal BBC formatą sukurtas muzikinis projektas „Maestro“, kuriame susitinka aštuonios ryškios scenos asmenybės, vienijamos muzikos. Šįkart jie atsidurs muzikos ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenos centre – paims į rankas dirigento lazdelę ir stos prieš tikrą orkestrą.

Ugdančios laidos, prasminga animacija ir jaukūs filmai, kuriuos visada smagu žiūrėti su šeima, o ypač – sekmadieniais, todėl naujame sezone LRT skelbia „Vaikų sekmadienį“. Sekmadienio vaikų programą pradės nauja edukacinė laida vaikams, turintiems svajonių, troškimų ir idealų, „Svajoja vaikai“.

Naujame sezone – svarbiausių pasaulio kino festivalių favoritai, geras europietiškas kinas, Lietuvos režisierių filmai, garsiausių vardų retrospektyvos. Taip pat pirmadieniais 21.30 val. per LRT PLIUS kviečiame žiūrovus pažvelgti į žmogaus savitumą, jautrumą ir laikinumą pasaulinės dokumentikos cikle „Žmogiškasis mastelis“ – istorijos iš Nepalo, Irano, Kanados, Kubos, Australijos, JAV, Islandijos, Nyderlandų, Rumunijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Slovėnijos ir kitų pasaulio šalių.

LRT TELEVIZIJOS ir LRT PLIUS žiūrovai išvys ir daug kitų jau pamėgtų TV laidų: „Auksinis protas“, „Kas ir kodėl?“, „Dviračio žinios“, „(Ne)emigrantai“, „Klauskite daktaro“, „Beatos virtuvė“, „Stilius“, „Langas į valdžią“, „Ryto suktinis“, „Gyventi kaime gera“, „Istorijos detektyvai“, „Legendos“, „Stambiu planu“, „Pasivaikščiojimai“, „Kultūringai su Nomeda“ ir kt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės