„Šių metų nominantų sąrašas atspindi visų metų pulsą. Ryškios buvo pilietinės iniciatyvos, kurios padarė ir toliau daro didžius dalykus, siekdamos padėti nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms, atvykusiems gyventi į Lietuvą, bei padėti tiems, kurie liko ir toliau kovoja už šalies laisvę. Tarp nominantų – pavardės, iniciatyvos, organizacijos, kurios siekdamos padėti Ukrainos tautai, kartu padėdamos mums visiems, kaip tautai, augti.

Turėjome įtraukiančių kultūros projektų, mūsų sportininkai vėl sėkmingai pasiekė, kad Lietuvos himnas skambėtų didžiausiuose sporto čempionatuose. Bei džiaugiuosi, kad šiuose apdovanojimuose yra nepamirštami mūsų šalies mokslininkų pasiekimai, kurie – vertinami visame pasaulyje“, – prieš šventinę apdovanojimų ceremoniją sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Vakaro svečiai:

Tiesioginės transliacijos metu, kaip rašoma pranešime spaudai, nuskambėjo 8 nominacijos, 26 nominantai, kuriuos šiais metais išskyrė LRT Metų apdovanojimų darbo grupė, sudaryta iš skirtingų sričių žurnalistų, o nugalėtojus išrinko lrt.lt skaitytojai.

Metų asmenybės apdovanojimą pelnė Jonas Ohmanas, nominuotas už įkvėpimą veikti drąsiai, ryžtingai, nuosekliai.

Metų verslo lyderystės apdovanojimas atiteko „Nord Security“ už užaugintą vienaragį.

Metų ambasadorius – lengvaatletis, disko metikas Mykolas Alekna, nominuotas už už Lietuvos vardo garsinimą sporte, už puikius pasiekimus šiandien ir rekordus ateityje.

Metų ateitis tapo Meda Surdokaitė už pasiekimus Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse.

Metų atradimas – prof. habil. dr. Saulius Klimašauskas, dr. Laura Manelytė, dr. Miglė Tomkuvienė už naujo genų reguliacijos metodo atradimą.

Metų kultūros reiškinys – Kaunas 2022, nominuotas už tai, kad Kaunas iš tiesų tapo kultūros sostine, kurioje buvo daug kokybiškų renginių, parodų, koncertų, susitikimų.

Metų valstybės kūrėjas (TSPMI speciali nominacija) – Olegas Šurajevas ir jo karo Ukrainoje pradžioje įkurtas paramos fondas „Vienas K“. Už tai, kad vos per pusę metų pritraukė daugiau nei 2 mln. eurų paramos, skiriamos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir humanitariniams tikslams, bei aktyvią veiklą Lietuvos viešojoje erdvėje, skatindamas Lietuvos verslo ir valdžios institucijų socialinį atsakingumą ir visuomenės pilietinį aktyvizmą.

Nominacijoje Metų pilietinė iniciatyva pirmą kartą apdovanoti visi nominantai. Apdovanojimai įteikti „Laisvės TV“ akcijai „Bayraktaras Ukrainai“ už inciatyvą surinkti lėšas koviniam dronui, už visuomenės suvienijimą, už kitų Europos šalių pilietinių visuomenių įkvėpimą. „Blue/Yellow“ – už nuoseklią paramą Ukrainai. „Stiprūs kartu“ – už ukrainiečių pabėgėlių apgyvendinimo organizavimą. Olegas Šurajevas ir paramos fondas „Vienas K“ – už aktyvią veiklą ir nepakantumą abejingumui. Laurynas Šeškus ir Ukrainiankids.lt – už veiklą, skirtą ukrainiečių vaikams.

Metų apdovanojimus vedė LRT žurnalistė Audra Avižiūtė ir Ignas Krupavičius.

Apdovanojimų akimirkos:

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)