Sumanymas kilo žvejojant

Delfi kalbintas L. Vaisieta pasakoja, kad mintis surengti labdaringas žvejybos varžybas pirmą kartą kilo prieš ketverius metus. Vyrui norėjosi visus draugus suburti į bendruomenę ir skatinti teisingą žvejų kultūrą.

O šalia to gimė ir dar viena graži idėja – surinktus pinigus už varžybas skirti tiems, kuriems to labiausiai reikia.

„Norėdami pasivaržyti, vyriškai išsiaiškinti, kuris geriausias ir kiečiausias, kartu norėjome atlikti ir gerą darbą. Todėl nuo pat pirmų varžybų rinkome pinigėlius nepasiturinčioms šeimoms, gyvūnų prieglaudoms ir pan.“ – apie idėjos gimimą pasakoja L. Vaisieta.

Labdaringų žvejų varžybų akimirka

Prie vyro sumanymo kiekvienais metais prisideda vis daugiau smalsuolių. Šiemet į jo renginį atvyko apie 30, o rudenį susidomėjo net 50 dalyvių.

„Kai idėja kilo draugų rate, būrelyje, negalvojome, kad tai gali išsivystyti iki tokio lygio. Pamatėme, kad poreikis yra, varžybos kiekvienais metais auga, tad kvietėme bendrai sudalyvauti, kur galima ne tik pasivaržyti, bet ir padaryti gerą darbą“, – prisiminęs sako jis.

Tiesa, į varžybas susirinkę svečiai ne tik žvejoja. Kai kurie dalyvauja konkursuose ir net laimi simbolinius prizus.

„Sugalvojame mini loterijų, kuriose galima laimėti mini prizus. Bet svarbiausias mūsų renginio akcentas – žvejyba, šios kultūros puoselėjimas ir pagalba. Žvejojame „pagavai, paleisk“ principu. Norime išsaugoti Lietuvos ežeruose esančius vadinamuosius trofėjus“, – Delfi pabrėžia jis ir prideda, kad šios žvejybos principas – spiningavimas, tad svarbu pasirūpinti ir valtimi.

Šių metų dėmesys – onkologiniams ligoniams

L. Vaisieta džiaugiasi, kad jau pavyko surinkti apie 1,5 tūkst. eurų. Jis pasakoja, kad surinkus reikiamą sumą, prasideda tikrasis darbas – ieškoma šeima ar prieglauda, kuriai labiausiai reikėtų pagalbos.

„Bandome sužinoti, ko reikia, ko trūksta ir stengiamės paskirstyti dovanėles. Tarkim, buvo vaikučių, kuriems reikėjo planšečių mokyklai, kitiems – maisto. Galbūt kai kam tai atrodys kaip lašas jūroje, bet noriu pasidžiaugti artimu ratu, nes visas šis prisidėjimas, simbolinė pagalba, dėmesys yra labai svarbus“, – sako jis.

Labdaringų žvejų varžybų akimirka

Be to, šių metų renginyje kalbama apie tai, kas L. Vasietai itin atvira ir gerai pažįstama – pagalba onkologiniams ligoniams. Tai išgyveno ir jo žmona, nuomonės formuotoja Indrė Burlinskaitė.

„Nusprendėme ne tik dėl to, kad patys tai perėjome, bet ir dėl to, jog mūsų garbingas svečias, Lietuvos spiningavimo legenda, žvejys Rimas Ramonas kovoja su šia liga. Jis yra žmogus, kuriam norisi asmeniškai padėkoti už pagalbą, buvimą neabejingu. Jis visada atvažiuoja, kad ir neturint jėgų. Tai iš dalies yra priežastis to, kad nepamirštume, jog liga visada šalia. Nenorime ignoruoti, nes kiekvieną dieną žmonės tuo suserga.

Ši liga didelė problema, todėl mes ne tik finansiškai prisidedame, bet daugiau orientuojamės į dėmesį. Norime apie tai kalbėti, neignoruoti to, nes tai egzistuoja ne kažkur toli, o šeimos rate. Labai norisi į tai atkreipti dėmesį, todėl dėl to ir kilo mintis prisidėti“, – sako L. Vaisieta, kuris rengia jau ketvirtas labdaringas žvejybos varžybas.

Varžybų akimirkos:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją