Žinoma kūrėja savo sekėjų ne pirmą kartą paprašė paštu atsiųsti panaudotų butelių kamštelius bei liežuvėlius.

„Jie rinko kamštelius, tikėdami, kad galiu atstovauti mūsų visų viziją.

„Eco Šmeko“ yra apie šiukšlių perdirbimą ir prikėlimą antram gyvenimui. Kokiam antram gyvenimui – kiekvienas sprendžia pagal save. Aš gaminu drabužius ir nežadu sustoti. Man šis pristatymas, kurį parodžiau „Mados infekcijoje“ yra metų projektas. Esu be galo laiminga, kad manimi patikėjo tokia gausybė žmonių“, – džiūgavo tiktokerė.

Įvaizdžius dar įsimintinesniais pavertė ryškiosios Drag Queen judėjimo atstovės, žengusios podiumu.

„Tai yra be galo svarbios personos mano gyvenime“, – patikino Monika.

7 metus patirties šukuosenų, makiažų ir įvaizdžio kūrybos srityse turinčia Monika pasitiki ne tik nuotakos, įvairių švenčių dalyviai, bet ir muzikiniams klipams besiruošiantys atlikėjai ar net knygų viršelių autoriai. Jos veikla, kurią šmaikščiai pavadino „Eco Šmeko“, prasidėjo įsibėgėjus karantinui, kuomet be lėšų likusiems verslams, o tuo pačiu ir grožio srities atstovams teko ieškoti išeities.

„Gudresni savo darbus perkėlė į socialinius tinklus. Pradėjo vesti pamokėles įvairiais stiliaus ir grožio klausimais tiesiog internetu ir taip bandė neprarasti savo klientų. Karantino metu atsisiunčiau „Tik Tok“ programėlę ir kasdien ėmiau kelti vaizdo įrašus. Man tai buvo svarbu, nes labiausiai nenorėjau įsisukti į rutiną. Kitaip tariant, stengiausi išvengti depresijos. Jau nuo paauglystės kurdavau filmukus, kuriuos publikuodavau internete. Tačiau užsisukus darbams grožio salone, šį savo pomėgį primiršau. Tad karantinas padėjo vėl prikelti hobį“, – pasakojo stilistė, tarp jaunimo populiarioje svetainėje pasivadinusi „Jazbart beauty“.

Žinoma grimerė pasiekiama ne tik „Tik Tok“, bet ir kitose socialinėse programėlėse. „Instagrame“ ji gali pasigirti 20 tūkst., o „Youtube“ kanale – dar 12 tūkst. sekėjų.

„Internete sukūriau daugybę nemokamų pamokėlių, kaip pasidaryti dieninį, vakarinį ar šventinį makiažą. Paskui apsidairiusi namuose pastebėjau, kad turiu daug atributų, skirtų įvaizdžio kūrybai – įvairūs perukai ir kitos detalės. Tik kad išeiti karantino metu nebuvo kur. Ir čia man vėl pasitarnavo internetas. Pradėjau kurti vaizdo įrašus, kuriuose demonstravau drąsesnio įvaizdžio kūrybą“, – pasakojo pašnekovė.

Netrukus gimė projektas „Eco Šmeko“, kurio įkvėpimu tapo 2021 m. filmas „Cruella“. Čia pagrindinį Cruellos de Vil vaidmenį atlikusi aktorė Emma Stone šiukšles paversdavo nuostabiausiais apdarais.

„Man tiesiog sprogo smegenys. Supratau, kad galiu daryti tą patį. Įsijaučiau į jos vaidmenį. Nusprendžiau surengti gyvą transliaciją, kurioje kalbėjausi su šio filmo fanais ir mes visi kartu sukūrėme pačią pirmą Cruellos suknelę. Procesas truko apie tris valandas, sekėjai man siuntė palaikymą ir kitaip prisidėjo prie kūrybos“, – pasakojo Monika.

Ekstravagantiška suknelė netrukus sužibėjo fotosesijoje, kuriai kūrėja ruošėsi itin kruopščiai – teko drastiškai pakeisti šukuoseną ir susirasti du Dalmantinų veislės šunis.

„Būtent ši suknelė mane – drąsią ir kūrybingą, atskleidžia labiausiai“, – įsitikinusi tiktokerė, su šiuo apdaru šiemet išdrįsusi pasirodyti ant renginio „Mados infekcija“ raudonojo kilimo.

Visi Jazbart kūriniai sukurti naudojant karštus klijus ir atliekas. Monika patikina nesanti iš tų, kurie rūšiuoja šiukšles itin atsakingai. Ją domina tik tokios atliekos, kurias galima būtų panaudoti įvaizdžio detalėms. Tai ir paaiškina, kodėl savo kūrybą ji nutarė pavadinti „Eco Šmeko“.

Nepastebėtas neliko ir Monikos projektas, sukurtas naudojant saulėgrąžų žiedus. Čia taip pat prisidėjo jos gerbėjai, kuriuos ji irgi vadina kūrėjais. Anot žinomos tiktokerės, žiūrovai transliacijų metu prisideda ne tik palaikymu, bet ir patarimais.

„Šis projektas buvo skirtas karo kaustomos Ukrainos palaikymui. Nors kūriau jį vaizdo klipo filmavimui, teko pasirodyti ir viename festivalyje, kuriame juo pasipuošusi buvau praminta Saulėgrąža, taikos nešėja. Toks ir buvo mano tikslas – nešti taiką. Taip pat šitą įvaizdį pristačiau ir „Mados infekcijoje“, – pasakojo kūrėja.

Ne vienerius metus šiame renginyje pasirodanti autorė palaiko ir kitus dizainerius. Moteris pastebi, kad net ir tokiame ryškiame šou tarp žiūrovų tarpsta kuklumas. Neslepia, kad nenoras palaikyti drąsesnio kūrėjo ją piktina. „Aš pati nebijau atsistoti ir paploti tiems, kurie mane sužavi“, – patikino ji.

Dar vienu įkvėpimu Monikai tapo Velykos. Šventei besiruošiantys lietuviai nuo lentynų šluote šluoja kiaušinius, kurių įpakavimai atsiduria šiukšlių sąvartyne.

„Kodėl gi visi išmeta tokį gėrį, pamaniau. Juk aš iš to galėčiau sukurti kažką įdomaus. Pirmus metus prie mano idėjos prisidėjo vos 15, o šiemet – net 80 žmonių iš 10 skirtingų miestų. Bomba! Kas tuomet laukia kitais metais? Labai džiaugiuosi, kad manimi patikėjo. Be savo sekėjų nieko nebūčiau sukūrusi“, – sakė „Jazbart“ įkūrėja.

M. Jazbutytė išreiškė didžiulę padėką žmonėms, prisidėjusiems prie kūrybos.

„Dėkoju podiumu žengusiems Mindaugui Krasnickui, Deividui Valmai, Julijai Prochorovai, Jurgitai Jazbutytei ir Monikai Jazbutytei. Taip pat išskirtinis ačiū žmonėms, kurie siuntė mums įvaizdžių detalėmis tapusias atliekas. Be galo dėkinga esu ir prie rūšiavimo darbų prisidėjusiems žmonėms bei tiems, kurie padėjo ruošti apdarus. Ilgiausia buvo ruošiamas mano sesers Monikos Jazbutytės apdaras – net 17 valandų. Tuo tarpu atlikėjo Deivido Valmos apranga buvo gaminama 6 valandas.

Neįtikėtiną skaičių – apie 10 tūkst. metalinių kamštelių atsiuntė Šiaulių „Bottomsup“ baras. Taip pat mums labai padėjo darželio „Pagrandukas“ auklėtiniai, iš kurių surinktų kamštelių buvo pagamintas paltas. Prie darbų prisijungė ir tiktokerė Audronė Motiejūnaitė, tiesioginėje transliacijoje pastebėjusi, kokį juodą darbą dirbame ir panorusi prisijungti. Taip pat dėkoju dizainerei Simonai Vasiliauskaitei, Evelinai Juozulynaitei, Vestinai Jankauskienei, Andriui Melnikui, Juozui Každailevičiui, Ervinui, Pauliui Ribokui, „Tik Tok“ šeimai „OliDži“ ir kitiems“, – padėkas dalijo kūrėja.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją