Austi tautines juostas G. Volungevičiūtę maždaug prieš ketverius metus išmokė buvęs vaikinas, domėjęsis kultūra ir senove. Jis padarė audimui reikalingus įrankius, taip pat surado retą knygą apie audimą.

„Tai yra vytinės juostos, pats seniausias archeologų atrastas audimo būdas. Jis labai paprastas ir elementarus, tik to reikia išmokti, nes pats nesugalvosi“, - DELFI pasakojo G. Volungevičiūtė.

Sportininkė aiškino, kad audžiama naudojant specialias keturkampes kaladėles su skylėmis, tarp kurių iš tam tikros krypties varstomi siūlai. Nuo to ir priklauso, kaip bus suvarstyti juostos raštai. Juostos audžiamos iš vilnonių siūlų. Labiausiai sportininkei patinka tautinių, pastelinių spalvų siūlai.

Tačiau audimas reikalauja daug laiko. Pastaraisiais metais laiko austi buriuotojai beveik nelieka. „Kartą audžiau labai ilgą ir gražią juostą, tai man užėmė visą dieną“, - sakė G. Volungevičiūtė, dažniausiai išaustas juostas dovanojanti.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės