Socialiniame tinkle J. Anusauskienė pasidalino įrašu, kuriuo M. Gražinytės-Tylos teta siekė pažadinti tautiečių sąmoningumą.

„Mielieji, aš kreipiuosi į visus savo draugus ir pažįstamus: būkit geri, elkitės atsakingai ir išmintingai!!!

Rokomendacijos Lietuvoje koronaviruso karantino metu

Bendraujant su kai kuriais jaučiu, kad vieni dėl to, jog nežino informacijos, o kiti dėl to, kad jaučiasi išsigandę, vis dar neįvertina situacijos rimtumo. Stručio politika: nežinau, vadinasi nieko nėra – nesuveiks. Ištraukit galvas iš žemės, nepanikuokit, susipažinkit su patikrinta informacija ir faktais bei priimkit racionalius sprendimus.

Šeštadienį vėlai vakare žiniasklaidai paskelbus apie tai, kad mano dukterėčia dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla serga koronovirusu, veiksmas vyko kaip kino filme. Šią informaciją, artimiausiu žmonių rate, žinojom jau kurį laiką. Tačiau, norėdami apsaugoti mano mamytę nuo bereikalingo jaudulio, apie tai su ja nesidalinom. Kadangi tuo metu mamytė buvo viena namuose, priėmiau sprendimą nedelsiant pas ją vykti, pasikalbėti ir nuraminti, tačiau pakeliui užstrigau lifte... Laimei, vėliau viskas susitvarkė, bet tas pusvalandis tikrai kainavo nemažai nervų.

Taip, mes visi tokią situaciją turim pirmą kartą. Tačiau nuo kiekvieno mūsų teisingo ir neteisingo sprendimo priklauso, kaip viskas vyks toliau. Būkit geri, rūpinkitės savimi ir savo artimaisiais! Nesivadovaukit principu „ai, mane tai čia jau užkniso, nebenoriu gilintis!“, „na, nuo kitos savaitės gal reiks neiti į darbą, bet juk visą laiką namie tai nesėdėsi?“. Priimkit italų patarimą: nekartokit jų klaidų. Sekit informaciją ir galvokit, ką darot.

Mes visada galim rinktis kokiu keliu eiti“, – pabrėžė žinoma menininkė.

Draudimai Lietuvoje koronaviruso karantino metu

Delfi primena, kad žinią apie koronavirusu sergančią M. Gražinytę-Tylą pranešė orkestras savo tinklalapyje.

„Mums neseniai pranešta, kad mūsų Muzikos vadovė Mirga Mirga Gražinytė-Tyla ką tik sulaukė teigiamo COVID-19 rezultato. Mirga sveiksta, ji yra izoliavusis namuose“, – nurodė orkestras.

Vadovaujantis specialistų nurodymais, apie tai buvo informuoti orkestro nariai.

„Mes norime palinkėti Mirgai greitai pasveikti ir laukiame jos su mumis gegužę“, – teigiama pranešime.

Dar kovo 9 d. orkestro paskyroje feisbuke buvo pranešta, kad M. Gražinytė-Tyla negalės diriguoti suplanuotame kovo 10 d. koncerte, nes jaučiasi prastai, bet tuomet dar nebuvo detalizuojama, kas jai nutiko.

Dirigentės tėvas Romualdas Gražinis LRT.lt patvirtino, kad koronavirusas patvirtintas ir dirigentės mažamečiam sūnui. Jam šios vasaros pabaigoje sukaks dveji metai.

M. Gražinytė-Tyla šiuo metu laukiasi antrojo vaiko, kuris turėtų gimti rugpjūtį – apie tai ji viešai pranešė vasario pabaigoje, perspėdama, kad tai turės įtakos būsimų jos koncertų grafikui.

M. Gražinytė-Tyla – lietuvių dirigentė, kuri nuskambėjo pasaulio žiniasklaidoje tapusi Birmingemo simfoninio orkestro dirigente, taip pat ji yra dirbusi dirigente Los Andželo filharmonijoje. Taip pat ji yra buvusi Zalcburgo valstybinio teatro muzikos direktorė. Tarp kitų išskirtinių jos pasiekimų – sutartis su legendine klasikinės muzikos įrašų leidybos kompanija „Deutsche Grammophon“: ji yra pirmoji moteris dirigentė, su šia kompanija turinti ilgalaikę sutartį.

2019 m. vasarį tarptautinis interneto portalas „Classic FM“ ją paskelbė geriausia pasaulyje dirigente moterimi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės