Snaigė moka plaukti. Nors tuo labai abejojo žemumoje, šalia patvinusių Ekvadoro kalnų upių iki juosmens braidžiojantys veikėjai, už nedidelį mokestį pasiryžę stumti užgęsusius automobilius iki aukštesnės vietos.
"Geriau žuvis baidykit, kad į varklį nepatektų," - šaukė Marcelo, lėtai plukdydamas laivu virtusią mašiną, tuo pat metu man atkakliai besistengiant išvengti pro atidarytą langą pirkti brukamo gyvo kiškio.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Nedaug naudos iš tokio bėdžiaus penkiems alkaniems vyrams. O ir šiaip - įsileisk vieną, ir ką gali žinot... Gal jis ir baikščių akių, bet apmokytas profesionalų apvogs, sumuš ir Snaigę atims.

Už vieno iš dviejų didžiausių šalies miestų Guayaquil'o pakliuvom į paties tikriausio patvynio šėlsmą. Ilgai jautęs ir tikėjęsis lietaus, galų gale išvydau jo per upių kraštus išsiveržusias pasekmes. Mažai romantikos: vieni palieka apsemtus namus ir kraustosi pas draugus, kiti tas paliktas lūšnas plęšia. Arba stengiasi iš tekančios rudos masės ištraukti srovės parblokštus automobilius.

Tik vaikams kaip visada linksma - žuvis į krantą traukia, murkdo vienas kitą. Anksti jie čia savarankiškais tampa, šilta žiūrėt, kai koks dar trijų nesulaukęs piplys, lyg suaugęs vyras, savo vos išmokusią vaikščioti sesutę už rankos rūpestingai toliau nuo pavojų veda. Ir jokių tūpčiojančių senelių aplink.

Net ir pratusiems prie pakilusio vandens aplinkiniams žmonėms šis gamtos pasismaginimas buvo rimtas nemalonumas. Žinai, kad po liūčių gali būt bėdos, bet visuomet tikiesi jos silpniausios išraiškos. Ir dažnai nepataikai. Lyg paaugliui leistum pasikviesti draugų, kai į sodą savaitgaliui išvažiuoji. Supranti, kad raugintų agurkų indelių sandeliukyje sumažės, indai bus neplauti, bet grįžus tenka vėl tapetus keisti ir mokėti kompensaciją už pakrikusius kaimynų katės nervus.

Kol galėjom - važiavom. Bandėm aplinkui, ieškojom kelių, rizikavom ir sukdavomės atgal, laukėm prie policijos užtvarų. Klausėm sušlapusiųjų patarimų, baksnojom visus galimus variantus. Kaip vargšas karpis akvariume. Bergždžiai.

Kad ir kaip stengėmės atitolinti laiką, kai reiks grįžti į kalnus, vis tik kito būdo visiems iš čia ištrūkti tiesiog nebeliko. Net ir įveikianti nedidelius atstumus apsemtu dugnu, vis tik giliau Snaigė be gelbėjimosi rato lįst nedrįso. Tam neturėjom nei irklų, nei automobilinių nardymo kursų baigimo sertifikato. O ir sušlapęs vairas po vandeniu slystų iš rankų, nepatogu vairuot būtų.

Paliekant vandenis ir vėl sugrįžus į serpantinų kelią, oras iš karto atvėso. Taip, važiuojant iki Ekvadoro sostinės Kito aukštumom atstumas sumažėjo, tačiau greitis krito iki įprasto tokiomis sąlygomis 30 - 40 kilometrų per valandą. Nuokalnėse, žinoma. Bet užtat važiavom. Ir netgi labai ilgai važiavom. Visus du šimtus jų per šešias valandas įveikėm.

Tik tuo viskas ir baigėsi. Snaigė sustojo.

Akimirką atrodė, kad visus sunkumus jau buvom įveikę, visos sistemos dirbo puikiai, iki vakaro pakliūsim į mūsų jau gėlėmis, šamanų orkestru ir sveikinimo kalbomis pasitikti išėjusių miestelėnų glėbį. Matėme jau priekyje klykiančias, alpstančias iš susižavėjimo studentes ir rankas spaudžiančius vyrus, pabučiuoti jų vaikus maldaujančias moteris ir vaišes nešančias močiutes. Nepavyko.

Snaigės organizme kažkas trakštelėjo ir nutrūko. Tyla. "Amen" buvo pirmas padoresnis žodis (po tokiom sitacijom būdingų rusiškų srauto), kuris tuo metu man atrodė tinkamiausias. Ar laimė tai, kad lyg tyčia sustojom prie surūdijusio užrašo, skelbiančio jog čia vietinis mechanikas - maestro su technika - daro stebuklus, dar negaliu atsakyt.

Bet kito pasirinkimo nėra. Pasitikęs mus guvus dėdė raudonom akim atsakė, kad tokius automobilius tvarko užsimerkęs ir miegodamas. Mandagiai paprašius esant galimybei dirbti mums įprastesniu būdu per daug nesiginčyjo. Gūžtelėjo pečiais, pašvilpė žmonai, pakvietė sūnų, sūnaus žmoną ir ėmėsi veiklos.

Labai tikiuosi, kad grandininės kartuvės kieme, keturi apkramtyti atsuktuvai ir replės yra netgi daug daugiau, nei reikia įrankių sutvarkyti gedimams, nutinkantiems technikai šiose apylinkėse. Juk ir moterys čia vakarais kikendamos apie vidaus degimo variklius šnabžda, poveržlėm blakstienas suka, o tepalo rūšis išmano geriau, nei mūsiškės nagų laką.

Oficialus kelionės puslapis internete - www.facebook.com/TVkeliones
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Asmenuke pasidalijusi Iglė sulaukė kritikos dėl putlių lūpų (39)

„X Faktoriaus“ nugalėtoja Iglė Bernotaitytė socialiniame tinkle dažnai pasidalija...

Kaltinimų sulaukusi Karolina Meschino jaučiasi įskaudinta: konkurencija ėda visus iš vidaus (37)

Socialinių tinklų žvaigždė ir rubrikos laidoje „ Gero vakaro šou “ vedėja Karolina...

DELFI premjera. Eleonora Sebrova pristato pirmą solinį vaizdo klipą: reikėjo daug drąsos tam, ką dabar darau interviu (79)

Vieną malonų prancūzišką rytą su Eleonora užsisakėme kavos žavioje „Armani“ kavinėje...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (100)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Edmundui Seiliui dėl paauglystės šunybių yra tekę stovėti prieš KGB pareigūnus (14)

„Galbūt aš toks durnas esu, patriotas gal”, – jau šįvakar LNK laidoje „ Kitu kampu ”...

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (6)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (400)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą ištiko krachas, greičiausias buvo Juknevičius (404)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (403)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (6)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai (2)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (35)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (378)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (31)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (10)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...