aA
Kęstutis Verslovas yra puikiai žinomas ne tik verslo, bet ir pramogų pasaulyje. Dieną jis prekybos namų „Transis“ savininkas, po darbo valandų - neretas įžymybių susibūrimų dalyvis, dizainerės Ramunės Piekautaitės vyras. Apie milijonus, prabangą ir gyvenimą šalia Ramunės - šiame interviu.
Ramunė Piekautaitė ir Kęstutis Verslovas
Ramunė Piekautaitė ir Kęstutis Verslovas
© DELFI / Erikas Skardžius

- Ar visada turite tikslą ir žinote, ko norite pasiekti? Ar leidžiate sau kartais elgtis laisviau, o gal esate griežtos disciplinos šalininkas? Koks tikslas šiuo metu jus veda į priekį?

- Iš pradžių apie jokius milijonus nesvajojau. Mano kompanijai yra 26 metai, o visas verslas prasidėjo nuo to, kad tais laikais mums trūko daugybės produktų… Sugalvojome, kaip būtų galima jais prekiauti.

Laimingi žmonės tie, kurie dirba mylimą darbą, tada jiems ir dirbti nereikia. Man iš tiesų patinka tai, ką aš darau. Pasaulis sparčiai keičiasi – turi į tai reaguoti, nors ne visada pavyksta. Bet man tai teikia malonumą. Išgyvenome jau ne vieną krizę. Kažkada versle atrodė, kad užtenka vien „gazo“, o paskui paaiškėjo, kad reikia ir stabdžių (šypsosi).

Kalbant apie discipliną, jos reikėjo pačioje pradžioje. Dabar jau juokauju, kad užsidirbau sau prabangą pabusti tada, kada noriu, ir važiuoti į darbą, kada noriu. Tai vadinu prabanga, nes tu gyveni pagal savo susikurtą grafiką.

Nubundi, geri kavą, seki BBC ir CNN, stebi Londono ir Niujorko biržą, jei kyla minčių, skambini į biurą.

Į priekį mane veda nauji tikslai, naujos užduotys, kurias turi įveikti. Tiesa, su metais atsiranda pragmatiškumas, kuris yra pagrindinis variklis. Norisi, kad pasaulis būtų ramesnis, kad jame būtų mažiau įtampos, nes jai esant negali galvoti per toli į ateitį. Mano versle iš tiesų – ne patys ramiausi laikai.

- Kaip manote, ar kiekvienas žmogus gali tapti milijonieriumi? Kokios priežastys dažniausiai žmonėms trukdo tai padaryti? Kokia buvo jūsų pirmoji verslo idėja?

- Turi galvoti ne apie skaičius, o apie idėją, kurią įgyvendindamas patiri malonumą. Galvodamas apie pinigus, gali neįvertinti aplinkybių, nematyti pavojų ir sudegti. O jei nori įgyvendinti savo idėją, jausi malonumą nuo proceso, nuo strategijos, kuri sėkmingai dėliojasi. Jei sėkmingai galvosi, uždirbsi ir tą milijoną.

Man visada patiko vakarėliai, bendravimas su žmonėmis – išvažinėjau visą tuometinę Sovietų Sąjungą. Kažkada smagiai leisdavome laiką, o paskui tie žmonės paskambino su tam tikromis idėjomis, nuo kurių prasidėjo ir mano tarptautinės prekybos verslas. Mano įmonė prekiauja cukrumi, ryžiais, mėsa ir paukštiena.

- Kuo prasideda ir kuo baigiasi jūsų diena? Ar nešatės darbus namo? O gal namai skirti tik atsipalaidavimui ir šeimai?

- Diena prasideda nuo dvigubo espreso puodelio, po pirmojo gurkšnio – cigaretė. Tada įsijungiu CNN ir BBC, nuo 11 val. stebiu biržą – kur juda jos kreivės. Vakare stengiuosi, kad, uždarius biuro duris, viskas ten ir liktų. Todėl vakarais bendrauju daugiau su kūrybos žmonėmis. Mane žavi menininkų minties polėkis, patinka tapyba, mada, muzika, kinas.

Vokietis gyvena tam, kad dirbtų, o italas, prancūzas dirba tam, kad gyventų. Man šis požiūris arčiau širdies. Jei tu mėgaujiesi savo gyvenimu, kitiems žmonėms aplink tave irgi smagiau.

- Pinigai siejami su atsakomybe, o atsakomybė – su stresu. Ar jūs žinote, kas yra stresas ir kas padeda jį įveikti?

- Aš tikrai žinau, kas yra ir stresas, ir atsakomybė. Per krizę, net ir kritus apyvartoms, nesumažinau nė vienam darbuotojui algos. Atsisakiau didesnės rizikos projektų, laukiau, kol pasaulis nurims ir visi galvos, kaip daugiau vartoti ir iš to uždirbti. Tikiuosi, kad dar po kelerių metų taip ir bus.

Tuo metu dabar visi perka prekių tiek, kiek jų reikia dabar, niekas nebeperka keliems mėnesiams į priekį, nes neaišku, kas po tų kelių mėnesių bus. Gyvename periodu, kai reikia išsaugoti, ką uždirbai, ir nesiimti „napoleoninių“ planų.

- Kiek jūsų gyvenimo moterys prisidėjo prie jūsų sėkmės? Ar sutinkate, kad tik antrąją pusę turintis žmogus gali būti lydimas sėkmės?

- Mano nuomone, pasisekė vyrams, šalia kurių yra protingos, diplomatiškos moterys, asmenybės, siekiančios savo tikslų. Nors vyrams atrodo, kad jie renkasi moteris, aš su tuo nesutinku. Man atrodo, kad jos mus renkasi. Vyrai dominuoja visose srityse, bet, pažiūrėkite, kiek tokioje konkurencinėje aplinkoje pasiekia talentingos moterys!

Taigi, aš visada būsiu už protingą moterį. Žinoma, grožis yra svarbu, bet daug svarbiau turėti apie ką tarpusavyje bendrauti. Neįsivaizduoju savo žmonos, sėdinčios namuose, man svarbu, kad galėčiau ja žavėtis – svarbu išorinė elegancija ir vidinis grožis.

Nebijau, jei mano moteris pasieks daugiau už mane. Niekada gyvenime niekam nieko nepavydėjau, džiaugiausi kitų sėkme. Gal dėl to gyvenime šį tą ir nuveikiau. Mano nuomone, pavydo jausmas gali suvalgyti žmogų iš vidaus – jis nebegalvos apie savo pasiekimus ar net šeimą. Kai tavo mąstymas pozityvus, matysi daugybę net ir mažų dalykų, pavyzdžiui, pražydusias sakuras.

- Už ką norėtumėte padėkoti savo žmonai? Su kuo turi susitaikyti moteris, tapdama turtingo ir įtakingo vyro antrąja puse? Kokius reikalavimus kėlėte / keliate savo išrinktajai?

- Ramunei pirmiausia noriu padėkoti už tai, kad esu toks, koks esu. Ji tikrai stipriai prie to prisidėjo. Iki šiol iš jos mokausi daugybės dalykų, nors ne visada sekasi, bet tikrai stengiuosi. Pavyzdžiui, niekada negirdėjau, kad ji blogai kalbėtų apie savo kolegas – tik gerai arba nieko. Ji ir man draudžia per daug kritikuoti kitus.

Ramunė turi labai stiprią vidinę inteligenciją. Gyvenimas yra skirtas tam, kad nuolat mokytumėmės.

Žmonės, kurie galvoja, kad jau viską žino ir moka, yra praeitis.

Visą straipsnį skaitykite IKONA.TV portale ČIA.

Žurnalas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Po incidento apdovanojimuose – netikėti pokyčiai Nerijaus Cesiulio ir Indrės Stonkuvienės instagramo paskyrose (160)

„Metų mylimiausio žmogaus“ statulėlę apdovanojimuose „ Žmonės 2020 “ atsiėmęs...

Birutė Navickaitė pakliuvo į absurdišką situaciją: neturėdama vairuotojo pažymėjimo ir automobilio pradėjo gauti baudas (128)

Palangiškė Birutė Navickaitė sako, kad sunku ir patikėti, į kokią absurdišką situaciją ji...

Socialiniuose tinkluose naudojantis DELFI vardu paskleista melaginga žinutė apie Karoliną Meschino ir Remigijų Daškevičių (51)

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis daugiau žinomų Lietuvos žmonių piktinasi, kad jų...

Klaipėdoje atverčiama žuvusio modelio byla: į teismą atvyko kaltinamieji Miltenis ir Pinikas moralinei žalai atlyginti prašoma 200 tūkst. eurų  (218)

Italijoje, Milane modeliu dirbusios Dovilės viešnagė Klaipėdoje virto tragedija. Mergina žuvo...

Vitalijus Cololo ramybės neturi ir po mirties: komiko vardas vėl skambėjo teismo salėje (174)

Pirmadienį Vilniaus apygardos teisme buvo atversta daug dėmesio sulaukusi byla dėl „Zero Live...

Top naujienos

Liuksemburge gyvenanti lietuvė apie motinystę svetur: čia vaikai į darželį vedami ir su temperatūra (171)

DELFI tęsia pasakojimus apie mamas, kurios nebijo keliauti su vaikais. Savo patirtimi ir patarimais...

Ypatingas įvykis Šiaulių tardymo izoliatoriuje: kalinys paėmė įkaite pareigūnę ir ištrūko į laisvę sulaikytas išėjęs už vartų (69)

Sausio 28-osios vakarą, apie 21 val., Šiaulių tardymo izoliatoriuje, režiminiame korpuse, vedamas...

Tūkstančius žmonių Lietuvoje sukrėtęs gaisras slepia protu nesuvokiamas klaidas (127)

Alytaus padangų gaisre kovojusių ugniagesių sauga, sveikata ir darbo sąlygomis nebuvo tinkamai...

Vartojate pieną ir jo produktus? Mokslų daktarė įvardijo, kuo rizikuojate (236)

Pieno produktai žmonių vartojami jau daugiau nei 8 šimtmečius. Dėl savo sudėties karvių pienas...

Kanadietei pavyko įrodyti, kad dopingas perduodamas ir lytiškai santykiaujant (77)

Daugkartinė kanojų sprinto pasaulio čempionė Laurence Vincent-Lapointe išteisinta dopingo byloje...

Kokių darbuotojų ir už kiek ieško geriausi Lietuvos darbdaviai (171)

Darbo skelbimuose darbdavių rašoma eilutė – „laiku mokamas atlyginimas“ – kandidatams kelia...

Lietuvoje siautės smarkus vėjas (2)

Trečiadienį Lietuva išliks ciklono veikimo zonoje, tad išsilaikys apniukę, daug kur su mišriais...

Karibus supurtė 7,7 balų žemės drebėjimas papildyta (3)

JAV nacionalinė orų tarnyba pranešė apie įvykusį 7,7 balo žemės drebėjimą netoli Jamaikos,...

Tragiškas vakaras Panevėžio rajone: „Audi“ pervažiavo vyrą (30)

Sausio 28-osios vakarą, apie 19.18 val., policija gavo pranešimą, kad Panevėžio r., Breiviškių...