2009-ųjų metų vasara nepašykštėjo rožių žiedlapiais apibarstytų, šampano purslais paskanintų, įvairiausiomis suknelėmis žvilgančių ir žinomais svečiais pagerbtų Lietuvos žvaigždžių vestuvių. Dauguma jų stengėsi nuslėpti vienos iš gražiausių gyvenimo švenčių datą, vietą, kad jų ramybės netrikdytų žurnalistai, o bažnyčiai saugoti nuo pašalinių pasamdė apsaugininkus. Vieni rinkosi ištaigingas ceremonijas, kiti vietoj bažnytinės santuokos vienas kitam prisiekė pagal pagoniškas tradicijas, treti suspėjo ne tik žiedus sumainyti, bet ir vaikus pakrikštyti.
Vestuvinis tortas
© Corbis

Visos jos buvo išskirtinės, tačiau kurios jums atrodo įspūdingiausios? Balsuokite!

G. Sabutytė ir R. Alijevas. Grupės „69 danguje“ atlikėjos ir krepšininko vestuves galima pavadinti vienu ryškiausių įvykių pramogų pasaulyje šią vasarą. Kaip įmanydami jie stengėsi nuslėpti vestuvių vietą – Birštoną. Net kunigą ir Kauno santuokos rūmų darbuotojus privertę meluoti, jie buvo greitai žurnalistų susekti. „Dinkit iš čia“, - juos išvydusi, žengdama į bažnyčią, pareiškė jaunoji, tiesa, vėliau jos nuotaika pasikeitė. Žurnalistai, tikėjęsi įamžinti Godos ir Rolando jungtuvių akimirkas Dievo namuose, to padaryti neturėjo galimybės – apsaugininkai uždarė Birštono bažnyčios duris. Jaunavedžiai „Taip“ vienas kitam ištarė garsiai ir užtikrintai. Vos kunigui sutuokus porą, Goda, atsisuko į bažnyčioje susirinkusius vestuvininkus ir geras savo emocijas parodė rankos gestu bei ištartu žodeliu „Yes“ (iš angl. klb. Taip – red. pastaba). Išėję už šventoriaus vartų,jaunieji išpildė vestuvinį paprotį - į dangų metė saujas monetų. Sakoma, kad tai užtikrina sėkmę ir turtus šeimyniniame gyvenime. Vėliau jaunavedžiai sėdo į laivą „Vytenis“ ir Nemunu nuplaukė iki viešbučio „Nemuno slėnis“, kur ir vyko puota.


A. Jasaitytė ir R. Čeburiakas. Susipažinę „Lietuvos šokių dešimtuke”, jie tris metus slėpė ne tik artimą draugystę, vėliau - ir faktą, kad netrukus į pasaulį atkeliaus jų mažylis ir galiausiai visi sužinojo, kad pora – tuokiasi. Pirmiausia santuoką kukliai – be svečių, vestuvinės suknelės ir šampano purslų - įteisinę Vilniaus santuokų rūmuose, po keleto savaičių Aistė ir už ją aštuoneriais metais jaunesnis Romanas surengė šventę artimiesiems Europos parke. Jos metu pora bendram gyvenimui buvo palaiminta pagal pagoniškas tradicijas. Tiek Aistei, tiek Romanui vaidila nukirpo po plaukų sruogą. Tai simbolizavo poros atsisveikinimą su ankstesniu gyvenimu ir perėjimą į naująjį, bendrą. Netrūko ir daugiau pagoniškų apeigų – iš vieno ąsočio kartu gėrė midų, jiems buvo surištos ir taip visam laikui sujungtos rankos, žiedai pašventinti virš degančios ugnies. Vėliau svečiai ir jaunieji paliko pagoniškai paruoštą apeigų vietą ant žolės ir persikėlė į čia pat Europos parke buvusį restoraną, kur vyko linksmybės.

M. Kalnietis ir Mingailė. Svajonių jaunikiu vadintas krepšininkas Mantas Kalnietis saulėtą rugpjūčio dieną Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčioje žiedus sumainė su mylimąja Mingaile, su kuria vaikinas draugavo pustrečių metų. Prie bažnyčios jaunieji atėjo pėsčiomis, jų, kaip įprasta pagal tradicijas, nelydėjo tėvai. Nuotaka šiai ypatingai šventei pasirinko kuklią, tačiau stilingą baltą suknelę su ilgu, žeme besivelkančiu nuometu, jaunikis - juodą kostiumą. Ceremonija nebuvo pompastiška, pilna svečių bažnyčia skoningai buvo išpuošta gėlėmis. Pasibaigus bažnytinei ceremonijai, Mantas ir Mingailė Kalniečiai nuo bažnyčios pėsčiomis atėjo į Kauno rotušę. Antrame Kauno rotušės aukšte jaunuosius sutiko styginių kvartetas. Baigusi jaunuosius tuokti ceremonmeisterė perskaitė tuo metu atostogavusio Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko sveikinimą.

L. Kunigėlis ir K. Šniukštaitė. Pora meilės įžadus visam gyvenimui vienas kitam ištarė Vilniaus Bernardinų bažnyčioje. Garsaus krepšinio komentatoriaus ir nekilnojamo turto rinkoje besisukančios moters vestuvėse šurmuliavo nemažas būrys žinomų žmonių: Rolandas Skaisgirys su žmona Valdone, Agnė Šemberienė, Linas Zareckas, Marius Berenis – Tru, Martynas Starkus su drauge Kotryna, Audrius Siaurusevičius. Santuokos liudininkais jaunieji pasirinko televizijos laidų vedėją, dainininką Marijoną Mikutavičių ir Kotrynos draugę Rūtą Bartašiūtę. Jaunoji vilkėjo baltą pečius apnuoginančią, subtilia tiulio gėle puoštą suknelę, jos galvą dengė ilgas nuometas. Linas buvo pasipuošęs solidžiu pilku kostiumu. Santuokos ceremoniją pradėjo ir po iškilmių šampano taurių skambesiui antrino styginių kvartetas. „Apšilę“ bažnyčios kiemelyje, svečiai patraukė į Trakus, kur verslo ir laisvalaikio centre „Margis“ linksmybes pratęsė artimiausi jaunavedžių bičiuliai ir giminės.

J. Šeduikytė ir V. Bareikis. Prabėgus metams nuo Jurgos Šeduikytės ir Vido Bareikio sūnaus Ado gimimo, Juodkrantės Pranciškaus Asižiečio bažnyčioje pora ne tik iškėlė mažylio krikštynas, bet ir savo tuoktuves. Šeima niekada neatviravo apie savo asmeninį gyvenimą, tad ir informaciją apie vestuves slėpė. Jaunoji dėvėjo dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės baltą nėriniuotą suknelę, galvą papuošė garbanotais plaukais. Poros santuokos liudininkais tapo aktorė Aldona Vilutytė ir Ainis Storpirštis. Jurga po sutuoktuvių pasirinko dvigubą pavardę ir tapo Šeduikyte-Bareikiene. Išėjusi iš bažnyčios, Jurga metė savo puokštę, kurią pagavo jos grupės narė Girmantė Vaitkutė. Visi svečiais išgėrė šampano, o vėliau sakė eisiantys į gamtą valgyti čili sriubos. Ceremonijoje dalyvavo apie 60 svečių. Jurga ir Vidas anksčiau yra pasakoję, jog susipažino 2004-aisiais metais, dalyvaudami miuzikle „Ugnies medžioklė su varovais“.

A. Kandelis ir R. Gikytė. Daugkartinis Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionas, Europos ir pasaulio sportinių šokių čempionatų finalininkas Andrius Kandelis ir jo išrinktoji Reda Gikytė gražiausiai gyvenimo šventei pasirinko retro stilių. Jaunieji į Santuokų rūmus tuoktis atvyko senoviniu automobiliu. Jaunikis vilkėjo juodą kostiumą, akis slėpė po akiniais nuo saulės, nuotaka pasipuošė tradicine balta vestuvine suknele, plaukuose buvo įsegtas ilgas veliumas, rankose laikė kalijų puokštę. Poros liudininkais tapo aktorė Rimantė Valiukaitė ir verslininkas Danielius Bunkus. Pora apsimainė balto aukso žiedais, o jaunoji pasirinko Kandelienės pavardę. A. ir R. Kandelių vestuvių šventė vyko prie Vilnelės esančiame kavinių komplekse „Belmontas“. Jose dalyvavo daug žinomų žmonių.

V. Diawara ir Ž. Slivinskaitė. Grupės „Skamp“ nario Viktoro Diawaros-Wee ir mažylio besilaukiančios Živilės Slivinskaitės vestuvės išsiskyrė originalia jaunųjų išvaizda. Jaunikis dėvėjo juodą fraką ir cilindrą, avėjo sportiniais bateliais, nuotaka – kuklią, nėriniuotą suknelę. Tiesa, sutuoktiniai, kruopščiai slėpę vestuvių datą, nesidžiaugė ir žurnalistų būriu, nuo kurių saugojosi apsaugininkais. Poros liudininkais tapo Vilius Alesius ir Marija Matuzevičienė. Po ceremonijos savo daina, pritariant gitarai, iš bažnyčios balkono porą pasveikino atlikėjas Mantas. Išėjusius jaunavedžius pasitiko rožių žiedlapių lietus, sveikino svečiai, vėliau visi šampano taurei nuėjo į kavinę „Cozy“. Sūnelio pora turėtų susilaukti spalio mėnesį.


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnelio: suteikė daugeliui lietuvių negirdėtą vardą (19)

Prieš daugiau nei dešimtmetį išgarsėjusi atlikėja Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnaus.

Olego Šurajevo filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ premjeroje - garsūs svečiai (5)

Pirmadienio vakarą kino ekranus pasiekė pirmoji komiko Olego Šurajevo kurta komedija visai šeimai...

Idėja įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas patinka ne visiems: šventuosiuose raštuose tai nebuvo skatinama (81)

Nacionalinės iniciatyvos „ Idėja Lietuvai “ metu buvo pasiūlyta beveik 1400 idėjų, iš kurių...

„Lietuvos balsą“ trečią kartą laimi Montvydo mokinė: tai tikrai nėra atsitiktinumas (85)

Sekmadienio vakarą pagaliau paaiškėjo didžioji „Lietuvos balso“ intriga – pergalingus laurus...

Žygiui Stakėnui – naujas karjeros etapas kitoje televizijoje: manęs nėra ir nebus KK2 (23)

Keletą metų vieną populiariausių LNK televizijos laidų „KK 2 penktadienis" vedusi am...

Top naujienos

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (113)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Ėmėsi pilnametystės dar nesulaukusių paauglių gaujos: dviejų merginų mamos sako, kad reikia pagalbos (46)

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, paauglių merginų gaujos sumuštos...

Sustabdyta populiaraus kelionių pardavėjo licencija (53)

Valstybinis turizmo departamentas laikinai sustabdė vieno iš didžiausių Lietuvoje kelionių...

Pranešimas Japonijos žmonėms: slėpkitės pastatuose arba po žeme (56)

Japonijos nacionalinis transliuotojas NHK antradienį paskelbė tiesos neatitinkantį pranešimą apie...

Sunku patikėti, bet regionuose uždirba daugiau nei Šiauliuose ar Panevėžyje (112)

Nors Panevėžys ir Šiauliai gali puikuotis didmiesčių statusais, tačiau dėl atlyginimų...

Laikinasis „Brose“ strategas žino, kada „Žalgiris“ gali nubausti skaudžiausiai

Dėl vyriausiajam treneriui atliekamos operacijos Bambergo „Brose“ vairą laikinai perimantis...

Čečėnijos prezidento atstovas: Lietuva nedomina Kadyrovo (196)

Lietuvos sprendimas įtraukti Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą į nepageidaujamų šalyje...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime (363)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Likus 3 savaitėms iki netikėtos mirties, „The Cranberries“ 46-erių vokalistė buvo viešai prakalbusi apie savo sveikatą

Staigi ir netikėta „ The Cranberries “ vokalistės Dolores O‘Riordan mirtis verčia prisiminti,...

„Dydis nesvarbu“ klausia – ar tikrai horizontalūs dryžiai platina? (6)

„Dydis nesvarbu“ klausimas gali nuskambėti kvailai, nes juk visur sako, kad vertikalės ilgina,...