aA
Eilę metų šou pasaulyje besisukantis visuomenės veikėjas, televizijos laidų vedėjas bei prodiuseris Gediminas JauniusŽinių radijo“ laidoje „Puikūs pralaimėjimai“ atvirai prabilo apie sėkmę atnešusius gyvenimo pralaimėjimus bei išmoktas pamokas. Ėjimas tikėjimo keliu, televizija ir žvaigždžių liga žinomo vyro gyvenime paliko ryškią žymę, tačiau net ir galėdamas savo gyvenime ką nors pakeisti, jis to nedarytų.
Gedimino Jauniaus gyvenimo akimirkos
Gedimino Jauniaus gyvenimo akimirkos
© DELFI montažas

Gediminas eteryje atvirai sakė, kad jo darbas yra ir hobis, ir pašaukimas. Ir nors juo mėgaujasi bei gali dirbti neskaičiuodamas valandų, keletą kartų per metus skiria laiko kelionei, kurios metu pasikrauna naujų jėgų ir kūrybinių idėjų. Dar šį mėnesį jis ketina išvykti į Ameriką, kur aplankys mamą ir atsipūs.

„Kai tik nurimsta dabarties triukšmas, man įsijungia kūrybinės idėjos ir miškas, tyla, nacionalinė filharmonija... Tai dažnai reiškia impulsą ir norą sukurti kažką naujo. Kai praeini šią fazę, artėji prie visiško nurimimo“, – apie retas poilsio akimirkas pasakojo jis.

Kūrybingame laidos „Puikūs pralaimėjimai“ pašnekovo darbe netrūksta ir sudėtingų pasirinkimų, kai vyrui tenka dvejoti, kuris sprendimas būtų teisingiausias. Anot jo, vienas iš būdų priimti teisingiausią sprendimą, yra įsivaizduoti save gulint karste ir tarsi į dabartinę situaciją žiūrint iš šono. „Kartais į tokį menamą grabą save paguldau ir stengiuosi įvertinti save. Jaučiu, kad jei dabar būtų padėtas ne kablelis, o taškas, gal ir visai neblogai būtų“, – su šypsena kalbėjo žinomas prodiuseris.

Seniai su kūrybiniais procesais dirbantis G. Jaunius sako, jog puikiai supranta, kad tobulybė neegzistuoja, o saikas – būtinas visur. „Šlifuojant iki begalybės galima padaryti kartais per sterilų dalyką. Tiek kalbant apie rašytinį dalyką, tiek patį gyvenimą.

Esu ketvirtukininkas, jei kalbėti apie penkiabalę sistemą. Tai yra mano problema, bet kartu, turbūt, ir stiprybė. Nesu perfekcionistas“.

Tiesa, mažai kas žino, jog Gediminas savo kelią į sėkmę pradėjo dirbdamas laidų vedėju „Marijos radijuje“, studijuodamas teologiją ir eidamas religiniu keliu.

Kaip laidoje „Puikūs pralaimėjimai“ pasakojo žinomas vyras, jis augo muzikantų šeimoje Plungėje, tad nenuostabu, kad nuo vaikystės jį supo muzika ir menas. Jam pradėjus lankyti mokyklą, iš Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos atvyko mokytojai, kurie gabiausiems vaikams pasiūlė stoti į šią mokymo įstaigą. Gediminas buvo vienas jų. Ir nors jo mamos nesužavėjo mintis išleisti sūnų mokytis į internatinę mokyklą, būsimam prodiuseriui pavyko įgyvendinti šį savo tikslą ir mokyklą jis vis dėlto sėkmingai baigė. Dar besimokant jo gyvenime atsirado religija, kuria G. Jaunių sudomino bendramoksliai.

Katalikų jaunimo judėjime, kaip sako pats laidos herojus, jis tarsi atrado tai, ko jau kurį laiką ieškojo. Atgimimo laikotarpiu, dar iki šio gyvenimo etapo, Gediminas jau buvo išbandęs ezoteriką, biosroves ir net hipnozę. Šiandien jis sako, jog apie tai vengia kalbėti, nes gali būti neteisingai suprastas.

Norėjęs pažinti krikščionybę jis galiausiai suprato, jog per smalsumą Dievas pagavo jį ir atėjo į jo gyvenimą. „Ši patirtis man labai svarbi. Tuomet ir supratau, kad galbūt stovėjimas scenoje nėra tai, ko noriu. Nusprendžiau, kad būsiu vienuolis jėzuitas. Patyliukais pradėjau save kreipti ta kryptimi. Nesakyčiau, kad kažkas pasikeitė, bet nuo noro iki fakto yra maždaug dešimt metų, tam, kad taptum jėzuitu“.

Be darbo „Marijos radijuje“, kur ir prasidėjo jo karjera, G. Jauniui teko dirbti ilgalaikėje slaugos ligoninėje. Tai buvo laikas, kai jo gyvenime pradėjo ryškėti, kas jį traukia iš tiesų. Studijuojant teologiją broliai jėzuitai pastebėjo, jog Gedimino širdis yra kupina troškimų, kurie netelpa į anksčiau pasirinktą jo kelią. Taip galiausiai jo gyvenime atsirado televizija ir laida „Atverk duris“ su broliu Astijumi. Vėliau sekė „Farai“, „Mažieji stebuklai“ ir kt. „TV pagalboje“ ir pats atsidūriau ekrane. Tiesiog dirbdamas savo darbą atsidūriau ten, kur atsidūriau“, – šypsojosi jis.

Prodiuseris neslepia, jog jo gyvenime buvo ir alkoholio bei vakarėlių, tačiau dieną, kai tapo žinomas ir viskas tarsi apsivertė aukštyn kojomis, jis prisimena puikiai. Kartą atsikėlęs ryte ir nuėjęs į netoliese namų buvusią parduotuvę jis pastebėjo į jį atsisukinėjančius žmones. „<...> visi žiūri kreivai, nieko nesako, bet supranti, kad esi kitaip pastebimas“, – sako jis.

Ir nors šiandien be televizijos savo gyvenimo jis neįsivaizduoja, didžiausia klaida šiandien vadina manymą, jog esi kažkuo geresnis už kitus. Patyręs šou pasaulio vilkas sako, kad ir šis etapas, kai sirgo žvaigždžių liga, liko praeityje. „Dėmesys visuomet yra kvaišalai ir apsuka galvą“, – įsitikinęs jis.

Žinių radijas
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(10 žmonių įvertino)
3.8000

Amžiną meilę prisiekė Marija Grabštaitė ir jos mylimasis Lukas: buvome išsiskyrę, tačiau išmokę gyvenimo pamokas ir vėl susitikome (47)

Liepos 28-ąją Švč. Mergelės Marijos paėmimo į dangų bažnyčioje aukso žiedus sumainė...

Viktorija Siegel pasakė, kokią pavardę pasirinko po vestuvių: Laurynas tam neprieštaravo (187)

Saulėtą liepos 23-iosios popietę Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis prisimins visą...

Palangoje apvogtas Kuzminskas prašo pagalbos (128)

Palangoje nuo ilgapirščių nukentėjo Mindaugas Kuzminskas : Lietuvos rinktinės puolėjui pavogtas...

Mykolas Majauskas su mylimąja Lina susilaukė antrosios atžalos (100)

Politikas Mykolas Majauskas su mylimąja Lina Svidinskaite sūpuoja naujagimį. Porai gimė sūnus.

Top naujienos

Užkalnis. Kuo jūs geresni už Verygą ir visokius liurbius? (516)

Nespėjau pagirti Vyriausybės už tai, kad pagaliau (atrodo) nustojo cackintis su nenorinčiais...

Tomas Sakalauskas | D+

Lietuvos krepšinio galiūną ir jo šeimą pakirto COVID-19: žmonės, nedarykite šitos klaidos (15)

„Esu pakraupęs, ką išvydau ligoninėje. Palatose guli vien jaunimas – nuo maždaug 20 iki 38...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Ramiai planuoti rudens keliones gali ne visi: įvardijo, kur keliauti saugiausia ir kam reikėtų paskubėti į atostogų traukinį

Dėl koronaviruso delta atmainos rizikos visos pasaulio šalys liepos pradžioje vėl įtrauktos į...

Stiprus vėjas atneš permainingus orus: vasarišką šilumą vis dažniau keis lietus (4)

Ketvirtadienį lietaus tikimybė bus didesnė. Jau naktį daug kur trumpai, vietomis su perkūnija...

Olimpinį auksą iškovojusių Latvijos krepšininkų namuose laukia įspūdinga premija (85)

Tokijo olimpinėse žaidynėse debiutavusio trijulių krepšinio vyrų turnyre aukso medalius...

Orkaitėje iškepė skumbrę: rezultatas – fantastika, nerealiai skanu! (35)

Nors vasara yra grilio sezonas, orai kartais pagadina reikalus – pavyzdžiui, staiga užklupusi...

Cichanouskaja Baltuosiuose rūmuose susitiko su Bidenu papildyta (567)

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį Baltuosiuose rūmuose susitiko su Baltarusijos opozicijos...

4 stiliaus klaidos, galinčios akimirksniu sugadinti įvaizdį (13)

Kartais nė nepagalvojame, kad įvaizdį sugadinti gali net ir kasdieniai įpročiai .

Iš kartos į kartą: Japonijos olimpinėje rinktinėje – šventikė su šautuvu (1)

Dvi dienas pašaudžiusi į molinius taikinius Asakos šaudykloje, Naoko Ishihara sugrįžo į 1 300...