Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II, kuri trečiadienį minės 50-ąsias savo karaliavimo metines, yra viena įžymiausių ir turtingiausių pasaulio moterų, tačiau iki šiol neįtikėtinai mažai žinoma , ką slepia jos viešasis įvaizdis.
Niekas iš tikrųjų nežino, kokie pusę amžiaus valdžiusios monarchės pomėgiai, kas jai nepatinka, kokios jos pažiūros, kuo ji domisi, tačiau dėl monarchijos vertybes įkūnijančio jos viešojo gyvenimo klausimų nekyla - Elizabeth II visada buvo pasitempusi, didinga ir pareiginga. Karališkosios šeimos ateitis atrodo užtikrinta, kol valdo ji.

Vis dėlto pastarąjį dešimtmetį karališkuosius rūmus krėtė ne vienas didelis skandalas, tarp kurių buvo ir trijų karalienės vaikų skyrybos.

Po princesės Dianos, buvusios sosto įpėdinio princo Charleso (Čarlzo) žmonos, mirties 1997 metais karališkosios šeimos buvo reikalaujama iš naujo apsvarstyti savo vaidmenį visuomenėje. Kalbama, kad Elizabeth II labiausiai iš visų stengiasi, kad karališkoji šeima atrodytų šiuolaikiškesnė ir artimesnė paprastiems žmonėms.

Elizabeth gimė 1926 metais balandžio 21 dieną ir iš pradžių buvo trečioji eilėje į sostą - po savo dėdės Edwardo (Edvardo), kuris tapęs karaliumi Edwardu VIII vėliau atsisakė sosto, ir tėvo Jurgio (George'o).

Ją augino guvernantės, o 1937 metais karūnavus jos tėvą Jurgiu VI Elizabeth persikraustė į Bakingamo rūmus. Baigiantis Antrajam pasauliniam karui 18-metė Elizabeth kaip karo vairuotoja atliko būtinąją karinę tarnybą.

1947-aisiais būdama 21-erių ji ištekėjo už savo trečios eilės pusbrolio, Graikijos princo Philipo (Filipo). Nors tai buvo santuoka iš meilės, kai kurie karalienės biografai spėja, kad princas ne kartą sulaužė santuokinę ištikimybę.

Pirmasis poros sūnus Charlesas gimė 1948 metais, 1950-aisiais gimė Anne (Ana), 1960-aisiais - Andrew (Endrius), o 1964-aisiais Edwardas (Edvardas). Elizabeth karaliene tapo 1952 metų vasarį mirus tėvui. Jos karūnacija įvyko 1953-iųjų birželio 2-ąją.

Nuo to laiko ji keliavo po pasaulį, ypač stengdamasi aplankyti visas Sandraugos valstybes. Kasmet karalienė dalyvauja maždaug 470-yje oficialių renginių - nuo ligoninių atidarymo ceremonijų iki valstybinių banketų.

Asmeninių pokalbių metu karalienės biografai užsimena, kad jai trūksta fantazijos, kad ji labai konservatyvi ir gali šaltai, net iš aukšto elgtis su tais žmonėmis, kurie nepriklauso jos artimiausių, paprastai kilmingų, draugų ratui.

Jos pareigingumas ir mėnesius trukę išsiskyrimai su vaikais dažnai laikomi bene svarbiausia jų emocijų sutrikimų priežastimi. Gerbdama tradiciją karalienė nesikiša į politiką, bet biografai pripažįsta, kad ji išmano valstybinius reikalus: tiek kaip Didžiosios Britanijos, tiek kaip Sandraugos valdovė.

Elizabeth yra puiki jojikė ir laiko bei veisia žirgus, be to, visiems žinoma, kad ji labai myli savo korgių veislės šunis. Menininkai kalba, kad pozuodama portretams ji būna labai kalbi, sakė karališkasis biografas Benas Pimlottas (Benas Pimlotas), bet patiems biografams tokia sėkmė nesišypso, nes ji neduoda interviu.

Karalienė šaltai bendraujančios moters reputaciją pelnė daugiausia dėl incidento 1982 metais, kai į Bakingamo rūmus patekęs įsibrovėlis susidūrė su ja miegamajame.

Karališkųjų rūmų duomenimis, karalienė ryte pirmiausia perskaito laikraščius, iš kurių labiausiai mėgsta "The Sporting Life" apie žirgų lenktynes ir konservatyvųjį "The Daily Telegraph".

Elizabeth II kasdien asmeniškai atsako į 200-300 atrinktų laiškų, kuriuos atsiunčia paprasti žmonės ir visuomeninės organizacijos, o vėliau imasi tvarkyti oficialius popierius.

Daugiausia laiko ji praleidžia eidama savo oficialias pareigas, pradedant apdovanojimų įteikimais, susitikimais su užsienio svečiais bei vyriausybės lyderiais (su šalies premjeru ji susitinka kiekvieną antradienį) ir baigiant dalyvavimu iškilminguose renginiuose bei įvairiose ceremonijose.

Elizabeth II taip pat mėgsta aptarinėti žirgų lenktynes, skaityti siaubo romanus ir per televiziją pažiūrėti kokį nostalgišką filmą. Vis dėlto geriausiai žinomas oficialusis nuolat pasitempusios ir susitvardžiusios Didžiosios Britanijos karalienės veidas.

"Elizabeth įkūnija vertybes, kurios tebėra svarbios daugumai žmonių - drąsą, padorumą ir pareigingumą", - sakė karalienės biografė Sarah Bradford.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žurnalo viršelis kelia šypseną: dailindami gerokai persistengė? (5)

Ant pastarojo „TV Antena“ žurnalo viršelio numerio atsidūręs Mantas Katleris socialiniuose...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (708)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Krepšininkas Simas Jasaitis įtariamas smurtu šeimoje, vyras atsidūrė policijoje (1050)

Krepšininkas Simas Jasaitis atsidūrė policijoje dėl smurto artimoje aplinkoje. Garsus...

Jurga Šeduikytė: močiutė net Smetonai gamino (3)

Šventinis pokalbis ir muzikinė programa užpustytoje sniegu Laikykitės ten scenoje, prisėdus ant...

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (21)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Top naujienos

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (35)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (101)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (62)

Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (271)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (126)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Net geriausieji prisipažįsta: mokytojų trūksta taip, kad tenka susimąstyti apie išlikimą (81)

„Ieškodami mokytojų, verčiamės sunkiai. Privalome išlaikyti savo licėjaus lygį, todėl...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (708)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje (2)

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (22)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...

Neįprastas atvejis užminė mįslę, kas iš tiesų vyksta po mirties (2)

Nusakyti, kas yra mirtis, yra gan sunku. Kai sustoja širdis, žmogus laikomas mirusiu, tačiau tai...