aA
„Mažiau svarbu yra gauti, daug svarbiau – duoti, dalintis. Kai duodu nieko nesitikėdamas mainais, apima didžiulė satisfakcija. Turiu tokį troškimą, viziją, kad „daryti gera“ taptų nauja mada, trendu“, - sako dainininkas Merūnas Vitulskis, šį savaitgalį dalyvavęs didžiausios pasaulyje paramos organizacijos LIONS klubų forume Kaune.
Merūnas Vitulskis ir Jurgis Didžiulis LIONS klubo renginyje
Merūnas Vitulskis ir Jurgis Didžiulis LIONS klubo renginyje
© Organizatoriai

„Tokį mąstymą turiu nuo senų laikų, kai norėjau įstoti į vienuolyną, vėliau buvau skautas – tuo metu mes daug dirbome su įvairiomis organizacijomis: patys neturėjome nė cento, tačiau ruošėme kavą, nešėme sumuštinius benamiams. Tai buvo pirma žiežirba mano mąstyme, kad su dideliu noru galima labai daug nuveikti. Tai ypač stipriai veikia LIONS klubuose, kur buriasi bendraminčiai, pasitelkę didelės tarptautinės filantropinės organizacijos patirtį – su tokiu užsidegimu galima ištirpdyti vargo, nepritekliaus piramides“, - apie visuomeninių klubų jėgą pranešime spaudai kalba M. Vitulskis.

Menai padeda daug pasiekti labdaringoje veikloje

Garsus dainininkas mato daug paralelių tarp sėkmingos labdaringos veiklos ir savo tikslų siekimo.

„Svarbu, kad šie klubai žino savo prioritetus, pagrindines remiamas sritis, o ne šiaip dalina paramą į kairę ir į dešinę. Kai susikoncentruoji į tikslą, viskas tampa įmanoma. Aš, kaip dainininkas, turėdamas savo profesinių tikslų, irgi einu kiaurai per sienas: muzikantų konkurencija didelė ir Europoje, ir pasaulyje, tačiau vis tiek kasdien einu link savo tikslo.

O kai jau atsiranda pasiekimai, finansinė sėkmė, labai džiaugiuosi, kad aš jau galbūt savo buvimu ir veikla galiu dar plačiau nešti gerą, kilnią idėją. Aš tikiu, kad menas yra svarbus labdaringoje veikloje, nes menas kuria ypatingą atmosferą, žmonėms dovanoja kokybišką laiką, todėl pats aukojimo, kaip pasidalinimo momentas tampa labai natūralus, ir žmonės geranoriškai aukoja“, - apie savo koncertinės veiklos vaidmenį labdaringoje veikloje kalbėjo M. Vitulskis.

Savaitgalį į Kauną susirinko LIONS klubų nariai iš daugiau kaip 20 Lietuvos miestų – jie teikia pagalbą žmonėms vietos bendruomenėse, vadovaudamiesi šūkiu „Mes tarnaujame“.

Kaip jaunimui pasiekti aukštumų?


Merūnas su LIONS klubais bei vaikų ir jaunimo klubais LEO draugauja jau seniai – ne tik koncertuoja, bet ir dalyvauja „Inspiration spell“ pokalbiuose su jaunimu, pavyzdžiui, kalba apie tai, kaip pasiekti aukštumų savo veikloje ir gyvenime.

„Aš visada nepatogiai jaučiuosi, kai kažką gaunu, net gimtadienio proga. O kai pats kažką duodu – ilgai nešiojuosi tą gerą jausmą širdyje, apmąstau tai, užlieja toks džiaugsmas, kad mano davimas kitam suteiks laimės. Per labdaros akcijas ar tiesiog, kai paremiame konkrečią šeimą – matau vaikus, matau tą laimingą mamą, ką čia ir bekalbėti...“, - susijaudinimo neslėpė M. Vitulskis.

Prisiminė V. Kernagį

Šventėje Kaune M. Vitulskis, be kitų dainų, atliko ir kelis a.a. Vytauto Kernagio kūrinius – „Žiemą vasarą“, „Mūsų dienos kaip šventė“ ir kt.

V. Kernagis daug metų buvo Vilniaus Sostinės LIONS klubo nariu ir nuoširdžiai dalinosi savo talentu šioje labdaros organizacijoje, kuri šiandien savo veiklą fokusuoja į diabeto prevenciją, skurdo mažinimą, aplinkos apsaugą, pagalbą žmonėms su regėjimo negalia ir pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

J. Didžiulis LIONS veiklą pavadino „nesavanaudišku savanaudiškumu“

Muzikantas Jurgis Didžiulis, savaitgalį taip pat dalyvaudamas minėtame forume Kaune, savo mintis apie labdaringą, bendruomeninę, visuomeninę veiklą perteikė improvizuotomis dainomis.

„Jeigu sugebi ir nori daryti žmonėms gera, bet nieko nedarai – nesiskaito. Jeigu mes turime žmogiško kapitalo ir jo nerealizuojame – nesiskaito. O darydami gerus darbus mes auginame žmogiškąjį kapitalą“, - dainavo Jurgis Didžiulis improvizacijoje „Nesiskaito“.

„Kai užsiimame savanoriška veikla, mes puoselėjame žmogiškumą ir tai ne tik atneša daug naudos bendruomenei, visuomenei, bet ir didelį malonumą mums patiems. Tai vadinu nesavanaudišku savanaudiškumu – kai darai gera kitiems, bet tai ir tau pačiam atneša malonumą“, - sakė J. Didžiulis.

Apie prabangą daryti gerus darbus kitiems sužinojo Kolumbijoje

Kalbėdamas apie savo bendradarbiavimą su LIONS klubais J. Didžiulis pabrėžė, kad jam svarbu atsidėkoti tiems, kurie besąlygiškai dirba, stengiasi, veikia dėl kitų.

„Atsilygindamas klubo nariams už jų skleidžiamą gerumą, altruizmą, kilniadvasiškumą, daromą labdarą, aš didinu savo žmogiškąjį kapitalą. Jis susikaupia ne per pinigus“, - akcentavo garsus muzikantas.

J. Didžiulis su LIONS klubais susipažino dar gyvendamas Kolumbijoje, „kur beveik kiekviename miestelyje yra tokie „liūtų“ klubai“.

„Man įstrigo tai, kad žmonės sau leidžia prabangą daryti gerus darbus kitiems. Nuo vaikystės turiu tokį įspūdį. Tai globali organizacija su šimtmetine tradicija, kuri yra daugiau negu prekės ženklas – tai globalus gerumo judėjimas“, - forume kalbėjo J. Didžiulis.

Šį savaitgalį Kauną užplūdo keli šimtai LIONS klubų narių iš visų 35 Lietuvoje veikiančių labdaringų klubų ir šventė faktą, kad prieš 30 metų būtent šiame Lietuvos mieste prasidėjo didžiausios pasaulyje klubinės labdaros organizacijos judėjimas mūsų šalyje. „Liūtais“ save vadinantys žmonės žygiavo šventinėje eisenoje nuo Nepriklausomybės aikštės iki Rotušės, o amfiteatre prie Kauno pilies priesaikas davė naujai išrinkti visų Lietuvos LIONS klubų prezidentai.

„Mūsų organizacijoje mažų darbų nebūna – kiekvienas geras darbas reiškia daug, nes kažkam jis reikalingas, priverčia kažką nusišypsoti. Klubo nariai, nors ir kalba skirtingomis kalbomis, gyvena skirtingose šalyse, visi yra susieti gerumo darbais ir vienu tikslu – „Mes tarnaujame“. Mūsų misija – įveiklinti gerumą kiekvieną dieną. Gerumas, kaip ir koronavirusas – gali būti labai užkrečiamas“, - sakė Lietuvos LIONS klubų apygardos gubernatorė Daiva Grikšienė.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.8750

Sostinės Gedimino prospektas nusidažė balta spalva – vakarienėje su griežtu aprangos kodu dalyvavo ir garsenybės

Yra viena šventė, kuri nepaiso valstybių sienų, jau tradiciškai Lietuvoje simbolizuoja vasaros...

Saugirdas Vaitulionis apie nematomą pramogų pasaulio pusę: socialiniai tinklai pakeitė žaidimo taisykles (1)

Jau daugiau nei du dešimtmečius pramogų pasaulyje besisukantis žinomas komunikacijos specialistas,...

Nelly Paltinienės garbei siūloma pastatyti paminklą Vilniuje: dėl vienos svarbios priežasties savivaldybė šio klausimo nė nesvarstė (4)

2020-ųjų metų vasarį mirusios legendinės dainininkės Nelly Paltinienės garbei siūloma...

Savo vyrą Joną Valančiūną rungtynėse palaikė ir žmona Eglė: akį traukė moters išskirtinis stilius (6)

JAV gyvenantis krepšininkas Jonas Valančiūnas ir jo žmona Eglė palaiko vienas kitą...

Top naujienos

Mykolas Alekna laukia užplūstant dar didesnės emocijų bangos: sunku patikėti tuo, kas įvyko specialiai Delfi iš Miuncheno

„Sunku patikėti tuo, kas įvyko. Labai jaudinausi, kai buvo šeštas bandymas. Kai Kristjanas...

Kumščiu į krūtinę: rekordą priešpaskutiniu metimu sudaužęs Alekna – Europos čempionas Gudžius finale „sudegė“  (1)

Sezono lyderis ir absoliutus rungties favoritas Kristjanas Čehas – įveiktas. Europos lengvosios...

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Ukrainos karį kastravusio ir nužudžiusio sadisto medžioklė kaip „Bellingcat“ tyrėjams pavyko surasti karo nusikaltėlį

Tarptautinė nepriklausomų tyrėjų grupė „ Bellingcat “ nustatė karo nusikaltimą...

Verslas PliusGreta Klimkaitė, laida „Iš esmės“

Tragedija ir šokas – tokiais žodžiais situaciją vertina verslas: gali būti, kad laukia gana juodas scenarijus (2)

Šią savaitę Lietuvoje elektros kaina biržoje siekė visų laikų rekordą. Jos kaina šį...

Savaitgaliui – gaivesni orai: kai kur nušniokš smarkios liūtys

Šeštadienį didesnėje šalies dalyje orus lems anticiklono pietvakarinis pakraštys, o antroje...

Karas Ukrainoje. Vakarų žvalgyba: Rusijos pajėgos išgyvena sunkius laikus Rusija pirmą kartą nuo liepos nepasiekė jokių teritorinių laimėjimų (2)

Vienas Vakarų žvalgybos pareigūnas pareiškė, kad rusams Ukrainoje baigiasi šaudmenys, o tai...

Po dvikovos su Nyderlandais Maksvytis sutrumpino rinktinės kandidatų sąrašą

Septinta pergalė iš 7-ių: formaliai po akistatos su Nyderlandais baigėsi kontrolinių susitikimų...

Lietuvos vaikinai pranoko Graikijos rinktinę ir iškopė į Europos čempionato finalą

Europos jaunučių vaikinų ( U-16 ) krepšinio čempionato pusfinalyje Lietuvos rinktinė 77:61...

Kuzminskas grįžo į aikštę – rinktinė pasirengimo ciklą užbaigė triuškinama pergale (1)

Europos vyrų krepšinio čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė kontrolinių rungtynių ciklą...

Delfi Plius DELFI

Ekspertas apie Šoigu: niekur pasaulyje tokių dalykų nebėra (4)

Rusijos Federacija aktyviai ieško kaltųjų dėl nesėkmių kare Ukrainoje , nors tikrieji...