aA
Modelių agentūros vadovė Jolanta Sadauskienė penktadienio vakarą pranešė ieškanti dviejų praeivių, padėjusių jos sunkiai susižalojusiai mamai. Viename Kauno prekybos centrų pargriuvusiai ir stiprius kūno sužalojimus patyrusiai senjorei prireikė skubios medikų pagalbos, kurią iškvietė būtent pro šalį ėjusios mergaitės.
Jolanta Sadauskienė ieško sunkiai sužalotai mamai padėjusių praeivių
Jolanta Sadauskienė ieško sunkiai sužalotai mamai padėjusių praeivių
© DELFI montažas

„Ieškau dviejų jaunų mergaičių praeivių, kurios padėjo mano mamai – gruodžio 11-ąją dieną PC „Savas“, Kaune. Prie išėjimo į Savanorių pr. sustojusioms padėti senai, gulinčiai ant žemės iš skausmo rėkiančiai ir patyrusiai sužalojimą moteriai bei iškvietusioms greitąją medicinos pagalbą“, – socialiniame tinkle skelbė J. Sadauskienė.

Kaip pasakoja nukentėjusiosios dukra, senjorė prekybos centre užkliuvo už kilimėlio ir pargriuvo.

„6-ios savaitės įtvare ir ilga reabilitacija!“ – apmaudo neslėpė moteris.

Modelių agentūros vadovė taip pat pabrėžė, kad dėl šios nemalonios situacijos jau kreipėsi į jau minėtą prekybos centrą bei jį valdančią įmonę, tačiau atsakymas moters netenkino.

„Po pateiktos pretenzijos, kad žmogus užkliuvo už seno, netvarkingo kilimėlio, PC „Savas“ pateikė atsakymą, iš kurio turinio akivaizdu, kad visiškai neskiriamos savokos „slidu“ ir „betvarkė“, nei personalas, nei apsauga net nepriėjo ir nepasisiūlė padėti senai sužalotai moteriai, šios dvi mergaitės praeivės visą laiką leido su mano mama tol, kol ją išvežė greitoji! Noriu atsidėkoti“, – tikino verslininkė.

J. Sadauskienė patikino, kad apie šią nemalonią situaciją prekybos centras bei jo vadovybė žino, kadangi ji pati jiems rašė pretenziją elektroniniu paštu.

„Labai nemalonu jums tai rašyti, bet mano mama, praėjusią savaitę, trečiadienį, pas jus, PC „Savas“, krito užkliuvusi už kilimėlio prie išėjimo iš Savanorių g. pusės, patyrė traumą. Išsinarino dešiniojo peties žastikaulį, dėl to ji turės būti įtvare 6-ias savaites ir laukia ilga reabilitacija po to. Narkozė su inkstų nepakankamumu ir vaistais nuo skausmo buvo didelis smūgis inkstams. Skausmas yra labai stiprus. Tai labai apsunkino jos ir mano gyvenimą, nes iki tol ji puikiai judėjo ir apsitarnavo save pati, dabar tapo visiškai priklausoma nuo kitų pagalbos“, – pretenzijoje rašė ji.

„Prašau mums apmokėti profesionalios su medicininiu išsilavinimu slaugės paslaugas 5-ioms savaitėms ir apmokėti jos reabilitacijos paslaugas, kokios jos bus priskirtos po to. Taip pat padengti visas medicinines išlaidas ir sumokėti moralinė kompensaciją, kurios dydžio pasiūlymų laukiu iš jūsų.

Man labai nemalonu jums sakyti, bet PC „Savas“ net nesuteikė jai būtinos pagalbos, kai ji gulėjo negalėdama atsikelti ir rėkė iš skausmo ant jūsų grindų tol, kol jaunos mergaitės praeivės su paltais jai neiškvietė pagalbos ir ji nebuvo transportuota į ligoninę. Toks elgesys netoleruotinas“, – susijaudinimo laiške neslėpė J. Sadauskienė.

Į tokią pretenziją verslininkė netrukus gavo atsakymą. Prekybos centro vadovė reiškė susirūpinimą situacija ir apgailestavo dėl J. Sadauskienės mamos sveikatos, taip pat suskubo jos pretenziją pateikti kitiems vadovams.

Galiausiai J. Sadauskienės pretenziją įmonės direktorius atmetė. Jis apgailestavo dėl susidariusios situacijos ir jos aplinkybių, tačiau prekybos savininkai šiame įvykyje neįžvelgė savo kaltės, kadangi tuo metu prekybos centre buvo pastatyti ženklai, įspėjantys klientus apie tai, kad yra slidu ir reikia būti atidiems. Pabrėžta, kad ženklai buvo aiškiai matomi, todėl kiekvienas prekybos centro klientas turėjo galimybę juos pamatyti ir būti atidus, kad nepaslystų ir nesusižalotų. Būtent dėl to prekybos centrą valdanti įmonė nusprendė pretenzijos netenkinti.

Tokia situacija J. Sadauskienės netenkina, moteris jau kreipėsi į advokatą ir dėl patirtos žalos planuoja kreiptis į teismą.

DELFI dėl susidariusios situacijos taip pat kreipėsi ir į prekybos centro vadovybę, kuri dar kartą pabrėžė, kad savos kaltės šiame nelaimingame įvykyje neįžvelgia.

„Šiuo metu – Kalėdų laikotarpis ir visuose prekybos centruose pilna žmonių. Vieni ramiai ieško dovanų, kiti gi skuba galvas pametę, braunasi, bėga, stumdosi. Tas pats ir gatvėse. Vieni ramiai laukia automobilių kamščiuose, kiti lekia vos ne bordiūrais, sukeldami avarines situacijas. Laikytis saugumo – visų mūsų atsakomybė. Jeigu žmogus nepakelia kojų, neturi kantrybės palaukti, ramiai išgyventi šį laikotarpį, skuba, pyksta ant kitų, gal geriau jam likti namuose?

Noriu pasakyti, kad per tuos kilimėlius kasdien praeina virš 10 000 žmonių. Galvojant logiškai, jeigu jie būtų nesaugūs ar tyliai „tykotų“ savo aukų kaip kokie „žudikai“, kokie 5 000 tikrai ant jų nukristų ir susižalotų, ar ne? O gal kai kurie žmonės krenta, susižaloja ir savame bute. Bet juk prekybos centrą apkaltinti ir dar paprašyti jo nemažos pinigų sumos turbūt labiau apsimoka? Tačiau jeigu žmogus pats neatsargus, kodėl už jį turi mokėti kiti?

Kilimėliai priklauso kompanijai „Lindstrom“. Jų darbuotojai juos keičia kas antrą dieną. Ši kompanija turi sertifikatus. Argi ji išsilaikytų rinkoje, jeigu tiestų nesaugius kilimėlius? Taip pat, šioje zonoje, nors ji yra saugi, papildomai visuomet sustatyti ženklai „atsargiai, slidžios grindys“, kad žmonės būtų dėmesingesni.

Todėl verčiau būkime patys atidūs, o ne kaltinkime kitus. Kaltinti kitus, kad tau kažkas nepasisekė ir dar už tai reikalauti pinigų yra mažų mažiausia negražu ir negarbinga“, – DELFI tikino prekybos centro vadovė Aušra Lapinskienė.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(54 žmonės įvertino)
3.7778

Grupės „120“ narys Šarūnas su žmona susilaukė antrosios atžalos: suteikė unikalų prancūzų kilmės vardą (106)

Aktoriui ir atlikėjui Šarūnui Januškevičiui šis laikotarpis – ypatingas. Su žmona žinomas...

Aleksandras Pogrebnojus aštriai sukritikavo „Eurovizijos“ atrankos dalyvius: nieko nėra baisiau už entuziazmą be talento (195)

Šeštadienį prasidėjo nacionalinė „Eurovizijos“ atranka „Pabandom iš naujo“. Pirmoje...

Sudėtingai veido operacijai ryžęsis stilistas Karolis parodė pokyčius: artimieji buvo ištikti šoko, aplinkiniai neatpažino (168)

Žinomas plaukų stilistas Karolis Murauskas įprastai rūpinasi savo klientų grožiu, tačiau...

50-metį švenčianti Asta Pilypaitė prakalbo apie gimtadienio staigmenas, vidinę brandą ir karantino įtaką karjerai (91)

Dainininkė, muzikos pedagogė Asta Pilypaitė sausio 16 dieną mini jubiliejų. Scenos žvaigždei...

Verslininkas Sigitas Martinavičius skiriasi trečiąjį kartą: apie skyrybas jautriai prakalbo dabartinė žmona Edita (438)

Trečiąjį kartą skiriasi verslininkas Sigitas Martinavičius. Apie sprendimą pasukti skirtingais...

Top naujienos

Paulius Saudargas: o kodėl mes turėtume visada sutarti su koalicijos partneriais? (8)

Seimo vicepirmininkas krikdemas Paulius Saudargas sako nematąs reikalo sutarti su koalicijos...

Rudzkis: pandemija gali iššaukti grandininę reakciją, kuri nuves iki pasaulinės krizės (7)

Šio metu vyraujanti ekonominės politikos ideologija yra pasikeitusi – nebe ta, kuri buvo per...

Baisų sapną primenantis scenarijus: kaip atrodys pasaulis, jei Amerika paliks NATO

Amerikai pasitraukus europiečiams vieniems gintis būtų sunku. Štai įsivaizduojamas 2024–ųjų...

„Snaigės“ vadovas Sologubas apie pandemiją: didžiausios galimybės atsiranda, kai nėra stabilumo

Verslo pasauliui pandemija neleido užmigti: įmonių vadovai turėjo greitai suktis ir priimti...

Gydytojas patarė, kaip išsaugoti atmintį iki senatvės – tai daug lengviau nei galvojate (4)

Viena iš didžiausių baimių pasenti yra susijusi su atminties netekimu ar aštraus proto praradimu....

Navalną Maskvoje jau sulaikė pareigūnai: aš nieko nebijau, viskas sufabrikuota Vnukovo oro uoste tęsiasi areštai, atnaujinta 21.11 (2271)

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas sekmadienio vakarą grįžo į Maskvą iš Vokietijos. Oro uoste...

Veiksmingos priemonės batams, mažinančios tikimybę paslysti (2)

Kažin ar atsirastų žmogus, kuriam patiktų slidinėti ir griuvinėti ant ledo. Neverta nė sakyti,...

Pakeltos lysvės – kaip jau dabar teisingai planuoti derlių

Renata Ničajienė , „Sezoninės virtuvės“ tinklaraščio autorė sako, kad žiemą galima...

„Tamsiais“ asmenybės bruožais pasižymintys žmonės į pandemiją reaguoja kitaip: kai kurie net džiaugiasi (3)

Nors pastaruosius kelerius mėnesius visi išgyvenome tą pačią pandemiją, visgi į jos atneštas...

„Bloomberg“: ECB nebėra patikimas pinigų mechanizmas vyriausybėms (1)

Euro zonos pinigų politika subsidijuoja finansų pramonę tokiu mastu, kad nacionaliniams centriniams...