aA
Po trečiadienį pristatyto muzikinio dainos „Wild“ klipo atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu atsidūrė tikrame skandalo epicentre. Internetinėje erdvėje pasipylus komentarams pasirodė ir grubūs bei necenzūrinės leksikos nestokojantys atsakymai jos vardu. Neseniai DELFI buvo paviešintas ir atsiprašymas žmogaus, kuris prisipažino atsakinėjęs į kritiką pačios atlikėjos vardu, o penktadienį DELFI TV eteryje Jazzu ir jos prodiuseris Lauras Lučiūnas atsakė į visus klausimus žurnalistui Arnui Mazėčiui.

Paklausta, kokių reakcijų tikėjosi pasirodžius muzikiniam vaizdo klipui, J. Arlauskaitė-Jazzu sakė, kad tikrai įvairių, bet daugiau turbūt palaikymo. „Gavau ir jį, bet buvo ir neapykantos. Tačiau pats peržiūrų skaičius rodo, kad žmonėms klipas patinka. Jie klauso ir turi puikų skonį“, – laidos „DELFI diena“ vedėjui A. Mazėčiui atsakė atlikėja.

Jos prodiuseris L. Lučiūnas taip pat pritarė, kad lietuviai visada save laikė krepšinio ir „Eurovizijos“ ekspertais, o dabar save galės laikyti dar ir Jazzu žinovais. „Sulaukiau kątik skambučio iš Maryno Tylos. Iš esmės situacija mums patinka. Galbūt nepatinka kai kurie aspektai, bet tarptautinėje rinkoje reklama prasidės kitą savaitę. Pristatinėti namie kažkokiu daiktus visada yra skaudžiausia.

Gyvenimas nesusideda iš „like“ ir „dislike“ (paspaudimų), o mes pardavinėjame bilietus. Matome, kad žmonės eina į koncertus, pasiekiame juos ir matome, kad jiems įdomu. M.A.M.A. vyks atskiras dainos pristatymas. Šiuo atveju reklama gal net nepelnytai didžiulė“, – kalbėjo prodiuseris.

J. Arlausakaitė-Jazzu DELFI TV eteryje taip pat pridūrė, kad tai yra ir viešumo kaina, kurią reikia sumokėti.

„Kai dainuoji šalyje, ją myli ir esi atsidavusi žmonėms. Skaudu, kai žengi svajonės link savo šalyje ir gauni tokį spyrį. Žinau, kad dauguma žmonių yra geri ir adekvatūs. Jie ateina į mano koncertus“, – kalbėjo ji ir pasvarstė, kas būtų paklausus neigiamus komentarus rašančiųjų, už ką jos nekenčia. Greičiausiai, kaip sakė atlikėja, jie neturėtų ką ir atsakyti, nes nėra jos sutikę ar bendravę gyvai.

Kartu ji pripažino ir tai, kad jos pasisakymai viešojoje erdvėje dažnai yra aštrūs. J. Arlauskaitė – Jazzu sakė nesiginanti to ir pripažįsta, kad neretai naudoja necenzūrinius išsireiškimus, o kai kurie ja „Youtube“ tinkle apsimetinėjusio vaikino išsireiškimai buvo panašūs ir į jos pačios pasisakymus ar vartojamas frazes.

„Mano komentarai visada aštrūs. Neturiu kantrybės su visais išlikti diplomatiška. Dėl to, kad taip yra. Tačiau mano profilyje „JAZZU“ sėdi daug jaunų žmonių ir aš sėdžiu, trinu komentarus, bet pasijauti labai vienas ir tų, kurie nekenčia, yra daug.

Šįkart man teko susidurti su komentarais ne savo profilyje ir nesiruošiu atsakyti į žodžius, kurių nesakiau“, – pasakojo viena žinomiausių dainininkių šalyje.

Jazzu sakė, kad kai vyko intensyvus susirašinėjimas internete, ji repetavo savo pasirodymą, kurį visi išvys jau šį vakarą muzikinių apdovanojimų M.A.M.A. scenoje. Tik pradėjusi gauti žinutes iš aplinkinių ji suprato, kas vyksta, nors vis dar buvo neaišku, kas rašo jos vardu.

Atlikėja A. Mazėčiui pripažino, kad kurdama muziką visada tikisi įvairių nuomonių, nes tai gana subjektyvu ir dainos, kurios patinka vieniems žmonėms, kitiems gali nepatikti. Tačiau kilęs skandalas privertė ją nerimauti, o vakar buvo itin sunku ir užmigti. „Vakar buvo labai sunku užmigti ir gavau ilgą laišką jauno žmogaus, kuris nenorėdamas blogo įsivėlė į visą šį srautą. Apsimesdamas manimi jis norėjo apsiginti.

Man tai skamba absurdiškai ir dvi paras dėl to kentėjau. Kita vertus, nesame nei vienas be nuodėmės. Tas žmogus daug parašė apie save ir dėl to neužmigau bei ilgai galvojau, kiek problemų turime visuomenėje. Jis prisipažino, kad turi psichologinių problemų ir mane tai palietė labiausiai“, – kalbėjo dainininkė.

L. Lučiūnas taip pat pridūrė, kad daug kas šią situaciją komentavo ir aptarinėjo nežinodami visų detalių. Jis paminėjo ir viešą komentarą Jazzu parašiusį žurnalistą Andrių Tapiną. „Jis paskubėjo darydamas išvadas. Galima paklausti ir neskelbti informacijos, kuri nėra patikrinta.

Mes vėliau kalbėjomės (su A. Tapinu) ir suprantu, kad ir jis supranta, jog atsidūrėme visi kvailoje situacijoje ir tiek žinių. Žinoma, yra ir kitas aspektas. Dabar sidabro dulkėse pasivolioti norinčių yra daug.

Šiuo atveju tam žmogui (parašiusiam atsiprašymo laišką) reikia padėti ir pasistengti tai padaryti. Tokia situacija nutinka pirmąkart.

Tų netikrų paskyrų, kurios sukuriamos Jazzu vardu, yra daug, bet niekada tokio atvejo nebuvo. Mes ir artistų netrukdome tokiais dalykais, nes yra prižiūrinčios kompanijos, kurios tai daro. Nėra taip, kad artistas pats sėdi ir komentuoja. Ji neturi prisijungimų ir gali tik pažiūrėti tuos vaizdo įrašus, kaip ir kiti žmonės“.

Tiek J. Arlauskaitė, tiek ir L. Lučiūnas pripažino, kad kai kūrinys tampa viešu, teisę sakyti savo nuomonę turi visi, tačiau kartu reikia prisiminti ir tai, kad grasinti ir skatinti smurtą nereikia jokia forma.

Pasak dainininkės, ji taip pat turi teisę sakyti savo nuomonę ar gintis, tačiau ir čia reikia jausti ribas. „Kodėl negaliu pasisakyti grubiai ir kodėl turiu apsimetinėti, kad žmonės yra geri? Žmonės trečią dieną vykdo prieš mane socialinį smurtą.

Man yra skaudu, nes tai vyksta su muzika. Skaudu, kad tai vyksta kultūroje ir tai yra organizuotas puolimas. Žinau, kodėl tai vyksta, ir tai nėra dėl dainos. Šio pykčio priežastis visiškai kita. Žinau, kad kažkam nepatinka mano šukuosena ar tatuiruotės. Žmonių, kurie interpretuoja yra labai daug, bet jie niekada neatsistoja į kito vietą. Aš turiu begalės metų palaikymą ir galiu pasakyti, kad mes, lietuviai, nesame tokie“.

Laidos viešnia taip pat prisiminė ir savo viešus pasisakymus, kurie ir anksčiau sulaukdavo nemažai kritikos. Svarstydama, kas galėjo sukelti tiek neigiamų reakcijų, Jazzu sakė, kad daug kam nepatiko ir jos viešas protestas dar 2015 metais M.A.M.A. ceremonijos metu. Tuomet Salėje susirinkę tūkstančiai žiūrovų negalėjo patikėti tuo, kad Andrius Rožickas į sceną paskelbti vienos svarbiausių - „Metų grupės" nominacijos laimėtoją pakvietė Lietuvos gėjų lygos vadovą Vladimirą Simonko.

Kai bronziniu įdegiu pasipuošęs V.Simonko pasirodė scenoje, „Žalgirio" arenoje kilo didžiulė nepasitenkinimo audra – žiūrovai švilpė per visą ne tokią jau ir trumpą V.Simonko kalbą. Vis dėlto Lietuvos gėjų lyderis nebuvo vienišas šioje švilpiančioje minioje – televizijos kameros pagavo kelias VIP zonoje įsitaisiusių muzikos pasaulio atstovų grupeles, kurios V.Simonko palaikė plojimais, o keli drąsesni veikėjai net rodė įvairius gestus nepatenkintai publikai. Vieną jų – dainininkę Justę Arlauskaię-Jazzu televizijos kameros parodė stambiu planu, ir kaip tik tuo metu, kai atlikėja V.Simonko nušvilpinėjančiai publikai atkišo vidurinius pirštus.

Vėliau ji apie tai pasisakė ir socialiniuose tinkluose bei skatino visus būti tolerantiškais bei nekritikuoti žmonių vien atsižvelgiant į jų seksualinę orientaciją.

Šiuo metu prie naujausio Jazzu vaizdo klipo „Wild“ tinkle „Youtube“ yra 13 tūkst. paspaudimų „patinka“ ir 36 tūkst. paspaudimų „nepatinka“. L. Lučiūnas juokavo, kad jei ši akcija tęsis ir toliau, galima bus siūlyti keisti dainos pavadinimą į „Wild Dislike“.

Baigintis laidai J. Arlauskaitė – Jazzu sakė, kad visiems, kurie skiria didelį dėmesį jos nekęsdami, ji norėtų palinkėti plačiau pažiūrėti į pasaulį ir neužsidaryti savyje, nes galiausiai tie, kurie taip aršiai pasisako prieš smurtą, patys ir tampa agresoriais.

DELFI primena, kad dar trečiadienį pristačius naujausią ir užsienio rinkai skirtą Jazzu vaizdo klipą „Wild" viešojoje erdvėje užvirė diskusija. Kiek vėliau komentarai tapo dar aršesni, nes J. Arlauskaitės – Jazzu vardu pradėta atsakinėti į kritiką. Tai iš šono stebėdama atlikėja nežinojo, kaip sustabdyti šmeižtą, kol jos nepasiekė minėtas gerbėjo atsiprašymas, kuriame buvo paaiškinta, ne tik, kas tai darė, bet ir kodėl.

Naują etapą pradedanti atlikėja po premjeros sulaukė įvairių nuomonių – vieniems kūrinys patiko, kitiems – ne, tačiau dėl to didelių emocijų Jazzu viešai nerodė, sako jos vadyba. Nepaisant to, dainininkės prodiuserio Lauro Lučiūno teigimu, piktintis atlikėjos vardu ėmė netikrus profilius „Youtube" tinkle susikūrę anonimai. Pašnekovas tuomet DELFI tikino, kad būtent į tokius komentarus sureagavo Andrius Tapinas, kuris savo „Facebook" anketoje pasidalino įrašu apie Jazzu klipą ir galimai jos reakciją į neigiamus žmonių įvertinimus jos kūrybai. „Kertinė. Geležinė. Nelaužoma.

Kūrėjo taisyklė – tu nesipiktini tais, kuriems tavo sukurtas dalykas ne taip patiko, kaip tau pačiam. Man norėtųsi prismaugti savo knygų ar laidų kritikus, restoranams norėtųsi atlikti prieš gamtą einančius veiksmus su Užkalniu, dailininkams priepuolį varo aiškinantys, kad spalvų mažokai", - rašė žinomas žurnalistas savo socialinio tinklo paskyroje.

DELFI taip pat sulaukė ir oficialias J. Arlauskaitės-Jazzu anketas prižiūrinčios kompanijos „Videostars" komentaro.

„Komentarai „Youtube" tinkle, kuriuose prisidengiama Justės Arlauskaitės vardu yra netikri ir nėra oficialaus kanalo dalis. Kitaip tariant, fake. Tai puikiai matosi iš komentatorių profilio nuotraukų ir vardų. Nežinia, kodėl internete žinomi žmonės ir kanalai, kurie su technologijomis draugauja, nepasižiūri atidžiau kas ir kaip yra.

Oficialus ir vienintelis kanalas yra šis. Kanalo vardas yra JAZZU, o jo profilio nuotrauka yra naujojo klipo kadras. Komentatoriai turi visai kitus vardus ir kitas nuotraukas, tačiau sudarant įspūdį, kad tai yra neva JAZZU kanalo atsakas. Apie neoficialius kanalus jau yra pranešta „Youtube" administracijai ir jie bus uždaryti", – tikino „Videostars" atstovas Rokas Kondratas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Mantas Stonkus: juokauti galima apie viską, tik svarbu žinoti kaip (2)

Spalio 24 dieną Kauno Žalgirio arenoje vyks jau 5-asis jaunimo karjeros festivalis Studfestas,...

Kristina Zmailaitė kardinaliai pakeitė šukuoseną: dėl trumpai kirptų plaukų sulaukė daugybės komplimentų (31)

Žinoma operos solistė Kristina Zmailaitė dar niekada nebuvo taip trumpai apsikirpusi. Ryžtis...

Inga Jankauskaitė apie akistatą su nepatogiomis situacijomis: aš ne tiek drąsi, kiek ryžtinga (42)

Aktorė, dainininkė ir televizijos laidų vedėja Inga Jankauskaitė atvirai prabilo apie tai, kas...

Po šeimos verslo griūties cirko artistė Agnė Zobovienė nėrė į grožio sferą ir vos spėja suktis: pačiai laiko nebelieka (89)

Ilgametė cirko artistė Agnė Zobovienė savo gyvenimą pakeitė iš esmės – žinoma moteris ne...

Spektaklio premjeros nepraleido ir būrys žinomų kauniečių (4)

Šeštadienio vakarą Kauno „Girstučio“ kultūros rūmai griaudėjo nuo juoko ir aplodismentų...

Top naujienos

Paauglei per klaidą buvo sulašintas dezinfekcinis skystis: paaiškino, kaip tai įvyko papildyta 13.16 (32)

Praėjusį penktadienį per Lietuvą nuaidėjo žinia apie Kauno klinikose įvykusią slaugytojos...

Gaisro gesinimo realybė Alytuje: skambinome per visą Lietuvą, maldavome verslininkų papildyta 13:20 val. (130)

Šeštą parą Alytuje kovojama su gaisru padangų perdirbimo įmonėje. Mieste yra paskelbta...

Kauno r. sugalvojo atkirtį Matijošaičiui, pasiryžusiam per dieną už vaiką reikalauti kone 10 eurų (124)

9,20 euro už vieną Kauno vaikų darželiuose praleistą dieną. Tiek kitais metais reikės mokėti...

Finalas gali būti skandalingas: jei į Pranckiečio ir valdančiųjų konfliktą dėl posto būtų įtraukta net policija (264)

Antradienį Seimo posėdžių salę pasieks ne tik kitų metų biudžeto projektas ir jo pateikimas....

Įtarusi galimą dokumento klastojimą, Širinskienė kreipėsi į Seimo kanclerę (80)

Dėl tikrovės neatitinkančių duomenų pateikimo spalio 15 d. nenumatyto Seimo plenarinio posėdžio...

Stilistė palygino pigius ir brangius drabužius – atrodo taip pat, o kainos skiriasi dešimtis kartų (8)

Žinomas prekinis ženklas – tai tik žmogaus puikybės ženklas ar, vis dėlto, nepriekaištinga...

Rokiškėnas praturtėjo neteisėtai: skyrė baudą ir konfiskavo 354 tūkst. namuose rastų eurų (25)

Lietuvos apeliacinis teismas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros apeliacinį skundą ir...

Paaiškėjo naujos Anastasijos Zavorotniuk gydymo detalės: gydymo brangiame reabilitacijos centre prireikė staiga pablogėjus sveikatai (1)

Žurnalistai išsiaiškino, kiek kainuoja paslaugos elitiniame Pamaskvės rajone (Rubliovkoje)...

Į Lietuvą atvyko JAV tankai (104)

Į Lietuvą pirmadienį atvyko pusmečiui šalyje dislokuojamo Jungtinių Valstijų bataliono...

Ko patys medikai nelaiko savo namų vaistinėlėse

Retas kuris neturi namų vaistinėlės – paprastai vonioje kabančios spintelės, kurioje sukrautos...