„Laikas bėga... jau beveik mėnuo, kaip Agnė, palikusi mane, savo sūnų Leoną ir visus, kuriems ji buvo svarbi, išėjo į amžinybę...

Šeštadienį, sausio 28 d. 11 val. Bernardinų koplytėlėje bus aukojamos Šv. mišios Agnei atminti. Po mišių važiuosime į Karmėlavos kapines padėti gėlių ir uždegti žvakių, kad visada jai būtų šviesu ir ją šildytų mūsų prisiminimai apie ją“, – feisbuke rašė N. Jagelavičienė.

Delfi primena, kad žinia apie vienos garsiausių Lietuvos moterų mirtį pasiekė gruodžio 28-ios rytą.

Sausio 3-iąją per pietus Kaune artimieji, bičiuliai, kolegos į paskutinę kelionę išlydėjo Agnę Jagelavičiūtę. Netikėtai ir greitai mirusi 42-ejų moteris amžinojo poilsio atgulė gimtajame mieste, Karmėlavos kapinėse.

Prasidėjus laidotuvėms, daugybė susirinkusių žmonių sukalbėjo maldą ir paskutinį kartą atsisveikino su A. Jagelavičiūte. Šalia urnos pritūpusią dukros netekusią mamą Nijolę guodė artimas bičiulis Saugirdas Vaitulionis. Prasmingą žodį jautrią minutę tarė ir draugė Jurga Klimaitė-Riebling.

Netrukus atėjo laikas bene jautriausiai laidotuvių akimirkai – nuleisti urną. Per šį momentą žmonių minioje neliko abejingų, girdėjosi graudus verksmas.

Į laidotuves atvyko didžiulis būrys žmonių, panorusių Agnei tarti paskutinį „sudie“. Daugelis iš jų sunkiai rinko žodžius, ore skendėjo skausmingo gedulo nuotaika.

Pasibaigus apeigoms, kurias vedė Druskininkų kunigas Vaidas Vaišvilas, S. Vaitulionis nuo savęs ir šeimos tarė trumpą žodį. Jis dar kartą visiems padėkojo už parodytą pagarbą ir suteiktą palaikymą.

Amžinojo poilsio žinoma menininkė, knygų autorė, stilistė A. Jagelavičiūtė (1980–2022) atgulė ypatingoje vietoje – šalia savo tėčio Leono Jagelavičiaus (1956–1994) ir močiutės.

Šeimos kapas paskendo baltų gėlių jūroje...

Laidotuvių akimirkos:

Iki laidotuvių visi gedintieji rinkosi Vilniuje. Ten susirinkusieji A. Jagelavičiūtę išlydėjo į paskutinę kelionę. Atvyko būrys jos artimų žmonių, kurie nešėsi baltą rožės žiedą.

Su Agne atsisveikinti atvyko Justinas Jankevičius su mylimąja Greta, Orijus Gasanovas, Monika Linkytė, Robertas Kalinkinas su žmona, buvęs A. Jagelavičiūtės mylimasis Marius Survila, Aleksandras Pogrebnojus, Natalija Bunkė ir Edgaras Eidėjus, Lukas Gricius ir Naglis Bierancas, Agnė Grigaliūnienė, Saulius Baradinskas ir daugelis kitų.

Nuo 11 val. prasidėjo urnos išnešimas. Jos belaukdami visi susirinkusieji sustojo atiduoti pagarbą. Kryželį, velionės nuotrauką patikėta nešti A. Jagelavičiūtės bičiuliams. Urną savo rankose glaudė bene geriausias draugas, bendražygis S. Vaitulionis. Agnės mamą Nijolę Jagelavičienę sunkią minutę lydėjo taip pat brangūs bičiuliai.

Agnę Jagelavičiūtę į paskutinę kelionę lydėjo bičiuliai:

Išlydėjimo akimirką visi laikėsi rimties, stojo tyla. Ne vienas sukalbėjo maldą, graudinosi, braukė ašaras.

Po šios ceremonijos prasidėjo paskutinė A. Jagelavičiūtės kelionė į Karmėlavos kapines. Susirinkusieji buvo kviečiami savo automobiliais stoti į bendrą koloną.

Atsisveikinimas su Agne vyko ir sausio 2-ąją, pirmadienį. Vieni pirmųjų pirmadienį į laidojimo namus žengė Nijolė Jagelavičienė, Saugirdas Vaitulionis, Mantas Stonkus, Rolandas Mackevičius, Edita Mildažytė, Simona Nainė, Naglis Bierancas, Lukas Gricius, Oksana Pikul, Petras Daunys, Rasa Barauskaitė, Erica Jennings, Jolanta Svirnelytė, Joringis Šatas, Viktorija Šaulytė, Natalija Bunkė, Edgaras Eidėjus, Artūras Zuokas, Augustina Jusionytė, Edmundas Jakilaitis, Jonas Nainys, Viktorija Siegel, Laurynas Suodaitis, Agnė Grigaliūnienė, Mykolas Majauskas ir kiti.

Sausio 2-osios atsisveikinimas:

A. Jagelavičiūtės mamą Nijolę į laidojimo atlydėjęs S. Vaitulionis sakė, kad Lietuva prarado išskirtinę asmenybę.

„Manau, visi, kurie pažinojo tikrą Agnę, ją prisimins kaip beprotiškai gerą žmogų, kuris niekada neatsisakydavo padėti, kuris yra padėjęs beprotiškai daug žmonių. Ji buvo labai šilta, labai tikra, nuoširdi. Iš tikrųjų tai yra epochos pabaiga, – kalbėjo S. Vaitulionis. – Ne tik šou verslas, bet ir Lietuva prarado labai labai įspūdingą, ryškią ir nepaprastą asmenybę.“


Vieną paskutiniųjų interviu su A. Jagelavičiūte dariusi Edita Mildažytė tikino, kad Agnė buvo savo žanro ikona.

„Tai buvo labai stiprus ir labai tikras žmogus. Su viskuo, kas priklauso stipriam žmogui. Kuris nemeluoja, kuris bando gyventi iš tikrųjų. Kai gyveni iš tikrųjų, tai vat, matot rezultatą, koks yra susidomėjimas net ir mirties akivaizdoje. Be abejo, žiauriai gaila, tai buvo tikrai šito žanro ikona, jei mes kalbame apie sugebėjimą savimi stilizuoti gyvenimą, pasaulį, jai tai puikiai pavyko“, – sakė Edita Mildažytė.


Apie vieną žinomiausių Lietuvos moterų pasisakė ir į atsisveikinimą atėjusi Oksana Pikul.

A. Jagelavičiūtė mirė eidama 43-iuosius metus, o kilus klausimams, kas jai nutiko, neilgai trukus po paskelbtos žinios artimas ir ilgametis bičiulis Saugirdas Vaitulionis visų paprašė gerbti brangaus žmogaus netekusios šeimos privatumą bei įvardijo žinomos moters mirties priežastį.

„Prašau gerbti Agnės šeimos privatumą, turėti kruopelytę žmogiškumo ir nustoti spekuliuoti kliedesiais. Agnė mirė nuo plaučių uždegimo komplikacijų“, – rašė A. Jagelavičiūtės artimas bičiulis S. Vaitulionis.

Žinoma moteris buvo gydoma ligoninėje, reanimacijos skyriuje.

Delfi primena, kad žinia apie vienos garsiausių Lietuvos moterų mirtį pasiekė gruodžio 28-ios rytą. Ją patvirtino redakcijai žinomas ir šeimai artimas šaltinis.

A. Jagelavičiūtė – puikiai visiems pažįstama stilistė, dizainerė, buvusi mados žurnalo „L'Officiel“ redaktorė, televizijos laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė.

Gimė Kaune, vėliau mokėsi Kauno „Aušros“ gimnazijoje, Vilniuje baigė Vilniaus dizaino kolegiją, drabužių dizaino studijas, o Vilniaus dailės akademijoje įgijo tapybos bakalauro diplomą. Moteris išgarsėjo pirmajame Lietuvoje realybės šou „Akvariumas“, dirbo garsiojoje „TV pagalbos“ komandoje. A. Jagelavičiūtė buvo du kartus ištekėjusi.

Pirmas vyras – Vytautas Martinaitis, antras – Mantas Volkus. Su pastaruoju susilaukė sūnaus. Kiek vėliau Agnės ir Manto keliai išsiskyrė. Viename iš paskutinių savo interviu, kurį šių metų pabaigoje davė Editai Mildažytei, Agnė pasakojo apie išgyvenamą nelengvą laikotarpį. Tačiau optimizmo neprarado – prabilo pagaliau radusi žmogų, kuris kryptingai jai padeda.

A. Jagelavičiūtės kelias

Agnės Jagelavičiūtės kelias į populiarumą prasidėjo nuo 2002 metais dalyvavimo pirmajame Lietuvoje realybės šou „Akvariumas“. Būdama dar antro kurso studentė, moteris apsigyveno stikliniame name prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“, Vilniuje, kur kartu su kitais dalyviais buvo stebima 24 valandas per parą. Nors realybės šou Agnei Jagelavičiūtei laimėti ir nepavyko (liko antra), tačiau ji vienintelė iš šio šou mėgavosi neblėstančiu visuomenės dėmesiu iki šių dienų. Tvirtą charakterį „Akvariume“ pademonstravusi moteris po realybės šou neliko nepastebėta – sulaukė pasiūlymo prisijungti prie „TV pagalbos“ komandos. Su socialinės dokumentikos laida Agnė Jagelavičiūtė pradirbo 5 metus, buvo dvi trumpos pertraukos.

2014 m. Agnė Jagelavičiūtė pristatė Lietuvoje ir visame pasaulyje dar negirdėtą verslą – stiliaus konsultacijų portalą internetu www.StiliuSOS.lt. Šioje platformoje kiekvienas žmogus galėjo kreiptis į stilistą su stiliaus klausimais ir gauti išsamią arba trumpą konsultaciją per 24 valandas.

2016 m. ši platforma prasiplėtė iki elektroninės parduotuvės, kurioje įsikūrė stilistų atrinkti Lietuvoje bei Europoje žinomi prekių ženklai, parduotuvės bei butikai.

2015 m. gegužės mėnesį pristatytas pirmasis „Virtuvės mitų griovėjų“ (VMG) mados žurnalo „VMG Ikona“ numeris, kurio vyriausiąja redaktore tapo Agnė Jagelavičiūtė. Pirmojo leidinio tiražas – 20 000, dėl didelės paklausos po kelių savaičių išleista dar 10 000 žurnalo kopijų. Vėliau žurnalas pervadintas į „Aš ikona“, leidžiamas kas ketvirtį. Kartu su žurnalu pristatytos ir darbo knygos „Aš ikona“. Kasmet žurnalo gimtadienio proga buvo rengiamas pramogų pasaulio žvaigždes suburiantis renginys, kurio dėmesio centre visuomet atsidurdavo Agnė Jagelavičiūtė.

2017 m. pavasarį Agnė Jagelavičiūtė pristatė pirmąją savo suknelių kolekciją pavadinimu VIENA – tai 46 vieno modelio suknelės, kurių kiekviena – iš skirtingo audinio, tad visos – vienetinės. Pirmoji kolekcija buvo išpirkta per mėnesį.

2018 m. ji išleido antrą suknelių kolekciją pagal tą patį konceptą – 42 to paties modelio suknelės, tačiau kiekvienos iš jų audinys buvo unikalus.

2017–2018 m. populiarėjant socialiniams tinklams „Facebook“ bei „Instagram“, Agnė Jagelavičiūtė tapo viena labiausiai sekamų Lietuvos įžymybių socialiniuose tinkluose. 2018 m. rudenį išleista jos pirmoji knyga moterims apie stilių „Tu turi ką apsirengti“. Be kita ko, Agnė Jagelavičiūtė prisidėjo prie labdaringų veiklų bei įvairių socialinių akcijų.

2013 metais per vykusį BTV paramos koncertą, skirtą Raudonos nosies dienai paminėti (BTV Raudonos nosies diena skirta padėti skurdžiai gyvenančioms šeimoms), prisižadėjo, kad jeigu bus surinkta didelė pinigų suma, ji nusiskus plaukus. Choreografo Jurijaus Smorigino ir Agnės nutarimu, jiedu patvirtino, kad jei suma pasieks 230 tūkst. litų, A. Jagelavičiūtė tikrai nusirėš plaukus dėl geranoriškų tikslų. Tikslas buvo pasiektas, ir ji nusiskuto plaukus tiesioginio eterio metu. Moteris taip pat kūrė teatro drabužius.

2011 metais Mariaus Ivaškevičiaus pjesei „Išvarymas“ Agnė Jagelavičiūtė sukūrė drabužius, 2012 m. ji prisidėjo prie spektaklio „Saulės smūgis“ aktorių įvaizdžio kūrimo. Vėliau moteris debiutavo ir kine – jai buvo patikėta kurti režisieriaus Romo Zabarausko filmo „We Will Riot“ („Streikas“) herojų įvaizdį. Agnė Jagelavičiūtė yra išleidusi tris kulinarines knygas, išbandžiusi televizijos laidų vedėjos vaidmenį, vedė informacinį šou „Paparacai.lt“, „Aš stilistas“, „Žvaigždutės“, pokyčių laidą „Grožio fabrikas“ ir dalyvavo įvairiuose kituose projektuose.