Dauguma žmonių Lietuvoje vairuoja gana nervingai, tad žymaus psichoterapeutas Raimundas Alekna, paklaustas, gal dėl savo profesijos prigimties kelyje elgiasi ramiau, atsakė nežinąs, ar čia kalta profesija, ar charakteris, tačiau vairuoja jis iš tikrųjų gana santūriai.
Policija
© DELFI
Pavyzdžiui, vos užsidegus žaliai šviesai, jis tą pačią sekundę neima signalizuoti priekyje stovinčių auutomobilių vairuotojams, kad šie greičiau važiuotų. „Gal čia ir amžius kaltas, kad jau nebesinori nuotykių, tuo labiau — su kelių policija“, — sakė R.Alekna, pridūręs, kad kelių eismo taisyklių stengiasi laikyti maksimaliai tiksliai, net yra pavyzdingai nusipirkęs mobiliojo telefono laisvų rankų įrangą.

Ši jo taktika pasiteisino — maždaug nuo 1989 metų, jau beveik du dešimtmečius vairuojantis jis nėra patyręs jokių rimtų nutikimų kelyje. Greitosiomis prisiminėme tik vieną atvejį, kai jo automobilis ant paskutinio pavasario ledo prie darbo susidūrė su jo kolegos vairuojamu automobiliu, ir tai kolega į jį įvažiavo. Nors tai buvo dar „ikidraudiminiais“ laikais, incidentą jiedu išsiaiškino be jokių riksmų ir „epitetų“ vienas kito atžvilgiu.

Raimundas Alekna
© Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centras

Tačiau visuotinė vairuotojų nepagarba vienas kitam R.Alekną vis dėlto skaudina ir erzina. Pasak jo, susidaro toks įspūdis, kad visi dalyvauja „gatvių mūšyje“ — kas ką, nors akivaizdu, kad mieste niekas niekur nenuskubės, susitiks prie artimiausio šviesoforo ar kamštyje.

Paklaustas, ką mano apie tai, kad įžymybės kartais rodo netinkamą pavyzdį, pirkdamos galingus automobilius, o su policiją susitardamos „kerinčiomis“ šypsenomis ir akių vartymu, R.Alekna pasakė, kad pirmiausia kiekvienas turėtų žiūrėti savęs — įžymybės savęs, kiti žmonės — savęs ir nekopijuoti netinkamo elgesio, o kelių policija tegul daro, kas jai priklauso — taip visiems bus tik geriau.

Žurnalisto statusas anaiptol nepadeda

Paklaustas, ar teko patekti į kokius nors autoįvykius, žurnalistas, „Panoramos“ vedėjas Rimvydas Paleckis juokais atsakė, kad jei būtų patekęs, tai iškart taptų visiems žinoma. Žymiausias jo „autoįvykis“ — kai paprašęs kolegos paskolinti savo automobilį, įsėdo į pirmą pasitaikiusį svetimą baltą „golfą“ ir kaipmat buvo užfiksuotas televizijos apsaugos. Tačiau šiaip gatvėse žurnalistas teigia nesąs išsiblaškęs — tai liudija palyginti ramus jo penkiolikos metų vairavimo stažas.

Rimvydas Paleckis
© LRT

O kai dėl įžymių žmonių naudojimosi savo padėtimi, tai, pasak žurnalisto, toks statusas veikiau trukdo nei padeda, nes televizija kelių policiją ir demaskuoja, ir pašiepia. Bandymai įrodinėti, kad su humoro laidomis, ypač rodomomis per kitas televizijas jis neturi nieko bendro (policininkai griežė dantį ant Pilypuko, „Dviračio žynių“ herojaus), nieko nepadeda. Atsakymas būna toks: visi jūs vienodi, tonas tampa oficialus ir tuoj pat išplėšiamas baudos kvitas. O baudas R.Paleckis moka nesiginčydamas, tik primindamas, kad nėra jau toks piktybinis prasižengėlis, sakykim, jei nepastebėjo tik vakar pastatyto kelio ženklo.

Vienąsyk buvo tikrai rimtas atvejis, tačiau tąsyk R.Paleckio buvo „pasigailėta“. Žurnalistas vėlavo į žinias ir ties Gariūnais, kur leistinas greitis — 70 km per valandą, važiavo gal šimtu. Pamatęs kelių policininkus, nustėro, mat jam jau buvo brangi kiekviena minutė. Neketino išsisukti, tik, paaiškinęs situaciją, siūlė palikti visus dokumentus, duomenis, ką tik reikia, bet baudą sumokėti vėliau. Tačiau policininkai, pamatę natūraliai išsigandusį veidą, jį paleido, patarę kitąsyk geriau apskaičiuoti laiką.

O šiaip viršyti greitį R.Paleckį stabdo labai paprastas ir žmogiškas dalykas: jis įsivaizduoja, kaip jaustųsi patrenkęs žmogų, ir tokia baisi situacija tiesiog blokuoja jo pasąmonę. „Man baisu žiūrėti, kai kelyje, kur leistinas greitis — 40, vairuotojai važiuoja visu šimtu. O aplinkui laksto vaikai, kurie gali netyčia išbėgti į kelią…“ — kalbėjo „Panoramos“ vedėjas.

Nepakenčia „išsidirbinėjimo“

Šou verslo žvaigždė Agnė Jagelavičiūtė šiuo metu automobilio neturi, tačiau kai jį turėjo, buvo mėgėja greitai palakstyti, o „kėblinantys“ vairuotojai buvo jos didžiausi priešai. Tačiau teigia automobilį vairuojanti gerai ir jokių didelių incidentų nėra patyrusi.

Agnė Jagelavičiūtė
© DELFI (G.Urnikaitės nuotr.)

Šiuo metu visas jos gyvenimas — ir darbas, ir namai — sukasi Vilniaus senamiestyje, todėl kol kas didelio poreikio pirkti automobilį neturi, nors apie jį jau mąsto. Atkreipus dėmesį, kad daugelis lietuvių ir kelis šimtus metrų mielai važiuotų automobiliu, Agnė sakė, kad dėl vaikščiojimo iš tikrųjų ir ji pati yra truputį „prie tinginio“.

Tačiau dabar gali pažvelgti į pasaulį pėsčiojo akimis. Ir būnant pėsčiąja, ir vairuotoja ją erzina visokio plauko idiotai. „Sakykim, stovi prie perėjos grupelė žmonių, ir koks nors asilas, neva norėdamas juos pagąsdinti, pasuka vairą į tą pusę. O jei nespės pasukti atgal? Argi gali sveikas žmogus dėl pokšto rizikuoti žmonių gyvybe?“ — piktinosi šou verslo atstovė. Ji sakė nepakenčianti išsidirbinėjimo bet kur, o tarp vairuotojų jo itin apstu.

Gatvėse „nelenktyniauja“

Saulius Girdauskas
© Krepsiniosirdis.lt nuotr.

Lenktynininkas, Seimo narys Saulius Girdauskas sakė niekuomet nesinaudojąs savo vairavimo įgūdžiais „piktam“, tiesiog sako, kad jo kiek didesnis, jo žodžiais, profesionalizmas padeda jam išvengti avarijų.

Tris kartus nusispjovęs per kairį petį, jis sakė, kad per 20 metų vairavimo stažą nėra turėjęs nei „skylių“, nei baudos taškų.

Labiausiai kelyje jį erzina vairuotojų nepagarba vienas kitam ir… kai važiuojama antrąja juosta, kaip pirmoji tuščia — už tokį pažeidimą jis baustų net griežčiau, nei už greičio viršijimą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gintarė Gurevičiūtė ant raudonojo kilimo vilkėjo 30 eurų kainavusią suknelę: spindėkime pasitikėjimu savimi, išmintimi ir ramybe (113)

Sekmadienio vakarą į pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2018“ rinkosi daugybė šalies...

Oksana Pikul: iš vyro patiriu psichologinį ir fizinį smurtą (948)

Drama Jasaičių šeimoje prasidėjo sekmadienio rytą. Į policijos pareigūnų rankas pakliuvęs...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (358)

Vasarišku oru bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Krepšininkas Simas Jasaitis areštinės išvengė dėl kurioziškų aplinkybių (410)

Garsusis krepšininkas Simas Jasaitis , kuris sekmadienio rytą buvo atvežtas į policiją dėl...

Jasaičio sesuo Aistė – apie patiriamą psichologinį smurtą iš Oksanos Pikul: mūsų šeima su ja nebendrauja (585)

Vėlyvą sekmadienio rytą Jasaičių šeimoje kilęs konfliktas pasiekė žiniasklaidą – Simo...

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (44)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu (29)

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (413)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Garsenybėms – metų mados egzaminas. Kam pavyko jį išlaikyti? M. Palaikytės verdiktas (42)

Pramogų pasaulio apdovanojimų rengėjai garsiai skelbė – tai metų renginys. Tad įžymybės...

Po išbandytų ekstremalių žiemos pramogų – koma ir pasekmės visam gyvenimui (7)

Žiemą lauke paspaudus šaltukui eilinė kelionė į darbą ar pasivaikščiojimas mieste gali...

Prieš dvikovą su „Žalgiriu“ – Eurolygos užmojis pažaboti „Panathinaikos“ savininką

Atėnų „Panathinaikos“ klubo savininkas Dimitris Giannakopoulas užsitraukė Eurolygos...

NBA naktis: dviejų pratęsimų trileryje Cousinsas užfiksavo penkiasdešimt metų nematytą rezultatą

NBA pirmenybėse pirmadienio naktį įvykus devyniems susitikimams įsimintiniausią dvikovą...

Dakaro didvyriai prisipažino: niekur nejautėme tokio jaudulio, kurį patyrėme sugrįžus namo (30)

Dviem savaitėms automobilių sporto fanus Lietuvoje prikaustę prie kompiuterių, televizorių ir...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (30)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Drabužius geriausiai išbalins paprasčiausia tabletė iš namų vaistinėlės (4)

Ar galėjote kada pagalvoti, kad aspirino tabletės gali pasitarnauti ne tik susirgus, bet ir...