Pirmosios krepšinio rungtynės Lietuvoje buvo sužaistos 1922-aisiais, kurios ir laikomos krepšinio pradžia mūsų šalyje, rašoma spaudos pranešime.

Renginio metu susirinkusiai krepšinio bendruomenei ir žinomiems verslo bei pramogų pasaulio atstovams pristatyta kitąmet vyksiančių Krepšinio šimtmečiui skirtų renginių koncepcija ir preliminarus planas. Vakaro metu buvo pagerbti ir suaugusių krepšinio rinktinių atstovai, iškovoję mūsų šaliai apdovanojimus po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo svarbiausiose tarptautinėse varžybose.

„Lietuvos krepšinis – išskirtinę svarbą Lietuvos žmonėms ir valstybės raidai turintis reiškinys. Krepšinio pergalės bei jų herojai yra tautos vienybės ir pasididžiavimo šaltinis. Minint išskirtinę Lietuvos krepšinio sukaktį be galo džiaugiuosi dar viena galimybe įprasminti šlovingą Lietuvos krepšinio istoriją dokumentine juosta. Labai dėkoju dokumentinio ciklo kūrėjams, rėmėjams ir visai Lietuvos krepšinio bendruomenei padėjusiai įgyvendinti šią nuostabią idėją. Tai bus dar vienas naujoms Lietuvos krepšinio pergalėms įkvėpsiantis simbolis“, – kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vydas Gedvilas.

Dešimties dalių dokumentinis ciklas „Krepšinio namai“ kurtas bendradarbiaujant LKF, „Videometrai“, naujos kartos televizijai „Go3“ bei TV3. Išskirtinė 11-oji serija – TV3 Grupės dovana Krepšinio namų muziejui.

„Krepšinis ir Lietuva yra itin glaudžiai susiję, vieno be kito neįmanoma paaiškinti. TV3 ir Go3 sukurta dokumentika „Krepšinio namai“ apžvelgia 100 metų krepšinio Lietuvoje laikotarpį svarbiausių kultūrinių, socialinių, politinių įvykių ir sukrėtimų mūsų šalyje, Europoje ir pasaulyje kontekste. Iš pat pradžių „Krepšinio namai“ kurtas kaip 10 dalių dokumentikos ciklas, bet džiaugiamės galėdami pranešti, kad 100-mečio proga TV3 Grupė padovanos Krepšinio namų muziejui papildomą 11-ąją seriją, aprėpiančią visą Lietuvos krepšinio šimtmečio istoriją vienoje dalyje ir tikime, kad ji taps išskirtiniu vaizdo eksponatu bei edukacine priemone ateities kartoms“, – džiugia naujiena dalinosi Christian Anting, TV3 Grupės generalinis direktorius.

Dokumentikos cikle „Krepšinio namai“ prieš kameras susės ir dar negirdėtais savo prisiminimais bei mintimis apie Lietuvos krepšinį dalinsis ne tik aistruoliams puikiai pažįstami vietos krepšinio bendruomenės atstovai, bet ir tarptautinės šios sporto šakos žvaigždės – legendiniai krepšininkai, treneriai ir krepšinio organizacijų veidai.

„Šiame dokumentikos cikle keliausime per šalis, kuriose Lietuvos krepšinis per šimtą savo gyvavimo metų paliko ryškiausią pėdsaką. Ciklą vienijantis motyvas – siekis būti Vakarų pasaulio dalimi ir turėti galimybę būti atsakingiems už save. Tai – amžina Lietuvos drama. Ją pradedame pasakoti nuo įvykių Ispanijoje – būtent Barselonos olimpinėse žaidynėse Lietuva pasauliui pranešė apie save, būtent tos šalies klubuose po Nepriklausomybės atgavimo žaidė geriausi mūsų krepšininkai“, – teigia „Videometros“ prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

TV3 ir „Go3“ originalaus turinio dokumentikos ciklo „Krepšinio namai“ pirmąja dalimi nuo šiandien 20.00 val. jau gali mėgautis ir mūsų šalies „Go3“ žiūrovai. Dar šiais metais bus parodytos kelios dalys, o visą ciklą žiūrovai išvys 2022-aisiais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)