aA
Kalbos apie Vidą Antonovą nesibaigia net ir po jo mirties. 10-ies vaikų tėvą iki šiol puikiai prisimena prieš ne vieną dešimtmetį Šiaulių miesto policijoje dirbę pareigūnai, tačiau jų išsakyti liudijimai apie „mafijos tėvu“ vadintą Vidą stipriai papiktino jo našlę Rimą. Moteris DELFI patikino, kad savo vyro ji negina, neidealizuoja ir pripažįsta jo padarytus nusikaltimus, tačiau jis esą nebuvo blogas žmogus. Pasak pašnekovės, jį iš tiesų pažinoję asmenys gali paliudyti, kad jis buvo puikus tėvas, sutuoktinis ir draugas.
Rima ir Vidas Antonovai / Foto: organizatorių, DELFI
Rima ir Vidas Antonovai / Foto: organizatorių, DELFI

Pasak Rimos, pareigūnai minėtame straipsnyje sutirštino spalvas ir perlenkė lazdą.

„Kad jis nebuvo mafija, jog jis buvo vagis – aš sutinku, tame tikrai yra tiesos. Bet tai, kad jis nebuvo tėvas – nesutinku. Tegul jie nemeluoja. Vidas buvo pats nuostabiausias tėtis savo vaikams. Visi, net ir tie, kurie mūsų šeimos nemėgsta, gali paliudyti, kaip stipriai Vidas mylėjo savo vaikus. Net ir nuo Vido nukentėję žmonės gali tai paliudyti“, – sako ji.

„Pareigūnai, net ir žinodami, kad jis yra miręs, jog viskas, ką jie pasakys skaudins tik mus ir kenks tik mums, ne Vidui – vis tiek pasisakė. Aš suprantu, jei jie būtų kalbėję tik apie jo nusižengimus, vagystes, bet kam kišti mūsų buitį? Jie juk Vidui pakenkti nebegali. Jie savais žodžiais pakenkė tik man, mano vaikams, kurių dalis ieškosi darbo“, – DELFI kalbėjo moteris.

Vidas Antonovas ir Rima Antonovienė
Vidas Antonovas ir Rima Antonovienė
© DELFI montažas

Rima taip pat pabrėžė, kad nors ji kurį laiką ir gyveno iš valstybinės pašalpos, neįgalumo išmokų, jos vyras ilgą laiką dirbo.

„Mano vyras nebuvo pašalpinis, tegul nemeluoja. Sovietiniais laikais niekas pašalpų nemokėjo. Mano vyras iš tiesų dirbo, turiu visus įrodymus, jo apdovanojimus. Visko nespėjo atimti. Po 13-os metų išėjus iš sovietinio kalėjimo jis niekur nebegalėjo dirbti. Žmogus su aukštuoju išsilavinimu kažkur nusikalto, gavo 13-ika metų, juos atsėdėjo tarp atitinkamo sluoksnio žmonių ir vėliau niekur negalėjo įsidarbinti. Taip, su antra žmona gyvendamas Vidas vogė, bet jis vogė iš tokių pat. Žinoma, aš to neteisinu. Kadangi Vidas jau buvo paslydęs, paslysti antrą kartą nebuvo taip sunku. (...)

Išėjus iš kalėjimo jam buvo sunku. Aš prakeikiu tą dieną, kai aš jam leidau į namus parnešti kažką vogto. Jis buvo apvogęs tris ar keturis sodo namelius. Vogė ne tik jis, prieidavo visokio plauko vagišių, kurių mano vyras nė nepažinojo. Bet jis atsėdėjo už visus“, – tikina R. Antonovienė.

Vidas ir Rima Antonovai
Vidas ir Rima Antonovai
© DELFI montažas

Be to, moteris tikina, kad apie jos vyro darbus žinojo visa šeima – Vidas nuo vaikų neslėpė savo praeities ir bandė jiems parodyti, kad tai yra netinkamas kelias.

„Mano vaikai apie tai žino. Vidas juos mokė, kad taip elgtis negalima, jos to nedarytų jokiais būdais. Dėl to mūsų vaikai auga gerai išauklėti“, – sako ji.

„Jei mano vyras būtų toks blogas, kokį jį piešia, mes būtume gyvenę ne taip. Aš jo neužstoju, jo veiksmų tikrai netoleruoju. Gyvenime nesu nieko pavogusi, stengiuosi likti neskolinga. Aš jam kartodavau, kad jau geriau paprašyti pagalbos, bet ne vogti. Esu jam pasakiusi, po paskutinio jo sėdimosi į kalėjimą, jei dar kartą jis ką nors pavogs ir tą daiktą atneš į namus – aš pati iškviesiu policiją. Po to jis du dešimtmečius nė nepagalvojo apie tai. Kodėl niekas to neakcentuoja? Jis ir vėl virto žmogumi. Vidas stengėsi būti geras“, – kalbėjo pašnekovė.

„Gal ir neadekvačiai prisidarėme tų vaikų, bet jie visi užaugs žmonėmis. Jie bus geri žmonės. Aš buvau jauna ir įsimylėjusi, gal toks vaikų kiekis gali pasirodyti neadekvatus, bet tuomet buvo taip. Jei kas man būtų davęs tuomet dabartinį protą, viskas būtų kitaip. Bet aš džiaugiuosi savo vaikais. Buvo sunku, bet visus juos myliu. Beje, jei prašai išmokos, tai jau esi nusikaltėlis? Pareigūnai užsiminė apie mūsų buitį. Iš kur ji galėjo būti gera? Dabar viskas keičiasi, tvarkomės po truputį, remontuojame“, – sako ji.

Rima sako, kad pareigūnų žodžiai apie jos vyrą įskaudino ne tik ją, bet ir vaikus. Nors jie ir žino apie savo tėvo praeitį, vėl apie tai skaityti – nemalonu.

„Skaudu. Visi viską žino. Pats Vidas to neslėpė. Jis labai mėgdavo bendrauti su žiniasklaida, ją mielai įsileisdavo į namus. Jis neslėpė savo praeities. Vidas sakydavo, kad nereikia slėpti – reikia sakyti taip, kaip buvo“, – pamena pašnekovė.

Pasak moters, Vidas iki pat paskutinės gyvenimo minutės gailėjosi savo nusikaltimų.

„Jis labai graužėsi. Vidas nebuvo atsipalaidavęs, jis gyveno su ta kalte, grauždamas save, gailėjosi to, ką padarė. Nepaisant to, jis niekada nenužudė žmogaus, neišprievartavo nė vienos moters, nenuskriaudė senolio. O jį piešė tarsi baisiausią nusikaltėlį, lyg kokį brutalų, šaltakraujišką žmogų. Aš neteisinu jo nusikaltimų. Jam buvo sunku iš naujo pradėti gyvenimą, bet jis labai stengėsi ir taisėsi“, – kartojo Rima.

Vidas ir Rima Antonovai
Vidas ir Rima Antonovai
© DELFI montažas

„Mums reikėjo pradėti gyvenimą nuo nulio, nebuvo lengva. O jei ir atėjome paprašyti kažkokios paramos, pagalbos – tai nieko blogo. Juk ne vogti ėjome, mes neapvogėme savo valstybės. Paramos gavėjų yra daug. (...)

Jis net ir sėdėdamas kalėjime dirbo. Tiek sovietų kalėjimuose, tiek Alytuje. Jis nesėdėjo be darbo ir nereikalavo savo teisių ar geresnio gyvenimo. Jei ir nusižengdavo – priimdavo jam skirtą atsakomybę“, – tikina ji.

Rima sako, kad jai ir pačiai yra tekę bendrauti su pareigūnais. Pasak jos, jie visada apie Vidą atsiliepdavo gana neblogai – esą jis niekada nekėlė nemalonumų, buvo ramaus būdo.

„Jis buvo paprastas, eilinis žmogus, praleidęs daug metų kalėjime, bet užauginęs savo vaikus. Užaugę vaikai Lietuvai mokės mokesčius ir t.t. Aš nesakau, kad jį reikia idealizuoti, ne. Bet vaikus auginti irgi didelis darbas. Tik pamėginkite, būdama šešių ar daugiau vaikų mama, išeiti į darbą – kaip mat prisistatytų vaiko teisių tarnyba. Vaikus reikia prižiūrėti, su jais būti, dirbti“, – pasakoja Rima.

Vidas Zenonas Antonovas
Vidas Zenonas Antonovas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Dabar moteris ir toliau aktyviai sportuoja. Keisti savo gyvenimo būdą Rimą skatino ir jos vyras. Pašnekovė tikisi, kad ateityje ši naujai atrasta aistra gali tapti jos darbu.

„Toks yra tikslas. Viskas po truputį keičiasi. Keičiasi ir mūsų buitis, po truputį tvarkomės. Viskam reikia finansų. Niekas nieko už dyką neduoda. Lengva tik pakalbėti, kad neva Antonovienė nesitvarko. Tvarkosi. Juk pas mane ateina ir socialiniai darbuotojai, kurie mato, kaip mes gyvename. Jei institucijos nepaėmė mūsų vaikų – vadinasi viskas yra gerai“, – mąsto moteris.

Rima džiaugiasi, kad dalis visuomenės pastaruoju metu į jų šeimą žiūri su tolerancija. Neseniai vyrą ir savo vaikų tėvą palaidojusi moteris guodžiasi jų supratingumu.

DELFI primena, kad V. Antonovas mirė po sunkios kovos su vėžiu lapkričio 14-ąją. 10-ies vaikų tėvas iškeliavo eidamas 81-uosius savo gyvenimo metus.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(107 žmonės įvertino)
3.8131

Indrės Stonkuvienės renginyje netrūko staigmenų: atviravo apie santykius su Vidu Bareikiu, ant scenos pasirodė ir legendinė atlikėja

Iniciatyvos „Mamų pasaulyje“ įkūrėja, „IS agency“ vadovė Indrė Stonkuvienė vakar...

Mantas Stonkus apie darbą su Gelmine Glemžaite: asmeniškumus paliekame už durų

Komedija „Gal nedarom tragedijos“ su Giedriumi Savicku, Mantu Stonkumi, Gelmine Glemžaite ir...

Aukcione ant jūros kranto – ir Valančiūno bei Sabonio pasirašyti marškinėliai, ir Kriščiūno paveikslas su linkėjimais

Specialus renginys ant jūros kranto šįmet ir vėl subūrė daugiau nei pusšimtį žmonių, kurie...

Natalija Bunkė parduoda savo namus pajūryje: įvardijo kainą bei paaiškino, kodėl priėmė tokį sprendimą (18)

Dainininkė Natalija Bunkė nusprendė parduoti savo vasaros rezidencija tapusius namus pajūryje....

„Karklės“ minioje akį traukė meile alsuojantys sužadėtiniai – Indrė Stonkuvienė ir Vidas Bareikis (2)

Savaitgalį praūžė ilgai lauktas festivalis „ Karklė “, kuris net 4-iose teritorijoje...

Top naujienos

Skandalingos Gentvilo iniciatyvos supykdė net valdančiuosius: ministrui liepta kuo greičiau persigalvoti (11)

Aplinkos ministro Simono Gentvilo sumanymas pakeisti miestų želdynų normas pasibaigė skandalu....

Evakuacija iš Krymo vyksta istoriniu tempu: okupantai jau supranta, kas jų laukia

Krymo okupacinė valdžia koreguoja automobilių srautą Krymo tiltu, kad sukurtų elitinį...

Karo ekspertai: fiksuojami sunkiai suprantami Rusijos pajėgų veiksmai Kryme prasideda medžioklės sezonas (2)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai feisbuke antradienio...

Kreivys apie baisiausią dieną Lietuvos elektros energetikos istorijoje: įvyko paradoksali situacija (27)

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad rekordinė elektros kaina „ Nord Pool “ biržos...

Kepinančiame karštyje Alekna ir Gudžius užtikrintai žengė į finalą, Čechas pagerino rekordą specialiai Delfi iš Miuncheno

Miunchene vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate trečiadienį startavo dvi...

Teikia siūlymus, kaip išvengti rekordinių elektros kainų: naujas mokestis ir įvestos „lubos“ bei „grindys“

Po to, kai vakar elektros energijos kaina rinkoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų, Seimo...

Kraujo tyrimai parodė: šio maisto produkto atsisakiusiųjų šalies gyventojų sveikata nepalyginamai geresnė (2)

Mėsos savo mityboje visiškai nevartojančių šalies gyventojų sveikata – nepalyginamai...

Karas Ukrainoje. „Žemė degs po okupantais“: okupuotame Melitopolyje – stiprus sprogimas rusų okupantai pranešė apie uždarytą Krymo tiltą – turi planą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...

Rusų propagandistas dėl Baltijos šalių springsta pykčiu

Rusija gali panaudoti branduolinį ginklą prieš Baltijos šalis ir Šiaurės Atlanto aljansą, taip...

Baltijos šalyse pritrūkus elektros, įjungtos Panevėžio ir Lietuvos elektrinės

Antradienį Baltijos šalių elektros biržoje pritrūkus elektros, elektros perdavimo sistemos...