Niūria nuotaika I. Kačinskaitė-Urbonienė pasidalijo socialiniuose tinkluose.

„Išėjau iš Sausio 13-osios minėjimo, nes dar taip sunku būti tarp dviejų Lietuvų niekada nebuvo“, – ašarų neslėpė instagrame emocijų kupiną vaizdo įrašą paskelbusi politikė.

Ievos Kačinskaitės-Urbonienės įrašų ištraukos

Kiek vėliau I. Kačinskaitė-Urbonienė pasidalino ir vaizdais, kurie ketvirtadienį buvo matyti šalia Seimo.

„Vienoje pusėje protestuotojai, kitoje politikai, visuomenininkai. Ir taip liūdna, kad svarbių sukakčių negalime minėti visi kartu. Vienybės ir supratimo mums visiems“, – rašė ji.

„Diktatūrai – ne!“, – tokius ir panašius šūkius skanduoja valstybės atributika pasidabinę protestuotojai.

Kalbant Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, jos žodžius girdėti buvo sunku, nes protestuotojai dar labiau įsiaudrino.

„Gėda! Gėda!“, – šaukė jie. Dalis tiesiog švilpė ir šaukė specialiai, kad Seimo pirmininkės žodžiai būtų tylesni už jų rėkimus, buvo mušami būgnai.

Į sceną lipant premjerei Ingridai Šimonytei scenarijus pasikartojo – protestuotojai kaip įmanydami savo šaukimu siekė būti garsesni. Buvo tiesiog šaukiama be jokių konkrečių skanduočių, mušama būgnais ir signalinėmis dūdomis.

„Eik lauk! Seimą lauk! Gėda!“, – vėliau vėl skandavo protestuotojai. Ministrė pirmininkė savo kalboje kreipėsi ir į protestuotojus.

„Ir tai, kad jūs šiandien galite man švilpti, yra taip pat iškovotos Laisvės dalis“, – sakė I. Šimonytė.

Protestuotojai jokios pagarbos nerodė ir kitiems, kalbėjusiems ant scenos – švilpė, rėkė, toliau skanduodami piktinosi neva nelaisva valstybe, suvaržytomis teisėmis, prievartiniais skiepais ir kitais jiems nepatinkančiais dalykais.

Apie protestu virtusį minėjimą pasisakė ir žinomi žmonės

„Jei tarp mano „Facebook“ draugų ar sekėjų yra tokių, kurie palaiko visą tą triukšmą, riksmus, pagerbiant Sausio 13-osios aukas ir kovotojus už Laisvę, prašau apleisti mano anketą. Nesvarbu, kokių mes politinių pažiūrų, medicininių pasirinkimų, skirtingų nuomonių – čia ta riba, kurios aš netoleruoju. Po kurios aš nenoriu turėti nieko bendro su tokiais žmonėmis.

Tai nėra apie Laisvę. Ir jokių diskusijų nebus su tais, kurie nemato skirtumo tarp realių žmones traiškančių tankų ir šio meto nesusikalbėjimų.

P.S. Šitą taikau ir tiems, kurie ten nestovite, bet kasdien „laikinate“, „širdutinate“ viso šito skatintojus (taip „Facebook“ rodo jūsų simpatijas). Atsekite, nebedraugaukite, prašau.

Su Laisve visus! Ir žemai lenkiuosi prieš tuos, kurie ją mums dovanojo. Kokie išties mes nepaprastai laimingi!“ – socialiniame tinkle rašė aktorė Monika Vaičiulytė.

Menininkei antrino ir komunikacijos specialistas Saugirdas Vaitulionis.

„Per visus mūsų nepriklausomybės ir laisvės metus, aš nežinau ar buvo didesnis kovotojų už laisvę atminimo išniekinimas, nei šiandieninis padugnių klykavimas ir žviegimas prie Seimo. Kitas dalykas, o čia man vienam neatrodo normalu per Sausio 13-ąją išduoti leidimą antivalstybiniam mitingui? Galvoj netelpa, dievaži“, – stebėjosi jis.

Dienos įvykių nepraleido ir Andrius Užkalnis. Rašytojas sutiko su premjerės žodžiais, kad „tie, kurie švilpė yra iškovotos Laisvės dalis“.

„Šimonytė teisi.

Taip, mes laisvę tada gynėme ir dėl šiandieninių antivakserių, Lukašenkos palaikytojų, vatinių ir šeimamaršių – dėl visų tų švilpiančių ir dar švilpsiančių. Dėl urvinių homofobų, janutienių, dėl Orlausko teisės pasakoti anekdotus ir dėl dambrauskinių dainų, dėl venckienių ir dėl gustukų, ir vėgėlių, ir dėl basų mamų, ir dėl paksų. Jie niekada nepadėkos, bet tikrai nereikia. Kirmėlės irgi Dievo kūriniai, kaip ir šiukšlynų žiurkės. Tegul jiems būna šiltos jų purvo balos ir dosnūs jų šiukšlių konteineriai.

Laisvė sunki ir ji niekada negyvena be darbo ir kovos, kuri niekada nesibaigia. Lengvas ir paprastas yra tik gyvenimas vergovėje arba baudžiavoje. Todėl tešvilpia: tuščios galvos gerai aidi“, – rėžė jis.

Gyvai Sausio 13-osios minėjime buvusi krašto apsaugos ministro žmona Lina Anušauskienė taip pat sunkiai galėjo patikėti tuo, ką matė ir išgirdo.

„Nuoširdžiai gaila, kad ir valstybiniai paminėjimai tampa maršistų pagiežos liejimo aikštele. Iš tribūnos kalbama apie Laisvės premiją, o jie rėkia „gėda“, švilpia“, – apmaudo neslėpė Arvydo Anušausko žmona.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (285)