„Nuo pat ankstaus ryto vežė mane į operacinę, šiandien darė pakartotinę biospiją, ėmė medžiagą iš to darinio, kuri yra pas mane tarpuplautyje. Iš tos medžiagos, kurią buvo paėmę pirmosios biopsijos metu, neužtenka iki galo ištirti, kokia tai yra limfomos rūšis. Kai sužinosim galutinį atsakymą, žinosim daugiau rizikų ir koks konkretesnis gydymas bus taikomas toliau. Dabar atsikėliau po narkozės, dar truputį sukasi galva, – kalbėjo Indrė. – Šiandien pagal planą turėtų būti pradėtas gydymas. Dar nežinau tiksliai, šiandien ar rytoj, bus pradėta pirmoji chemoterapija. Nežinau, kaip jausiuosi ir kaip mano organizmas viską perneš. O nuotaikos kažkaip visai geros, akimirkai atrodė, kad net pasimirštu.“

Dar savaitgalį Indrė pasakojo, kada ir kodėl nusprendė kreiptis į gydytojus.

„Kiek mums žinoma, limfoma neturi jokių konkrečių simptomų, pagal ką būtų galima teigti, kad tai yra būtent tokia liga. Tai galiu papasakoti iš savo pusės, kaip jaučiausi. Prieš gerą pusmetį pastebėjau labai stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą į mėnesį. O paskutiniu metu atsirado kosulys – iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo. Prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie tęsdavosi 10-15 minučių. Kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi. Tada prasidėjo dusulys – kalbant, bendraujant, po minutės jau imdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nebenorėjau daryti, niekur eiti. Realiai, kur ėjau paskutiniu metu – tai visur sukandusi dantis. Noriu pridurti, kad bendras kraujo tyrimas, kurį per pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti šios ligos, – kalbėjo Indrė. – Kai mano būklė pasidarė jau tikrai prasta ir kosulys varė iš proto, prasidėjo stiprus dusinimas, apsilankiau pas gydytoją. Padarėme plaučių nuotrauką, pagal ją įtarė išsiplėtusią širdies aortą. Siuntė pasidaryti kompiuterinę tamografiją. Gavusi atsakymus pamačiau, kad širdies aortoje pakitimų nėra, tačiau tarpuplautyje matosi auglys. Gali būti, kad navikas pas mane jau yra seniai. Gyvenau savo įprastą gyvenimą, kaip ir visada, nieko neįtardama. Jį aptikom, pastebėjom tik ligai stipriai progresavus ir išplitus.“

Šeštadienį Indrė prabilo ir apie stipriai nukritusį svorį bei pasakė, kas ją šiuo metu labiausiai džiugina.

„Šiandien truputį pakeitėm lokaciją – kadangi vakar padarė visus reikalingus tyrimus, savaitgalis laisvas. Daktarai leido truputį pasižmonėti. Naktį miegojau prastai, iš vakaro gėriau raminamuosius, atrodo atsijungiau, bet jau kokią 5 valandą pabudau. Tačiau atsikėliau lengvai patinusi, kaip žmogus – nutraukė man skysčius varančius vaistus, nes visą savaitę gėriau. Svoris labai stipriai nukrito, iki 49-50 kilogramų, – kalbėjo Indrė. – Aišku, atsigausiu tik sąlyginai – tik keliom dienom, antradienį vėl pakartotinai darys biospiją, o tada prasidės gydymas. Galvą plaunu po kelis kartus į dieną, negaliu atsidžiaugti savo plaukais. Anksčiau atrodydavo, kad surišiu, susegsiu, tai dabar kiekvieną dieną noriu vaikščioti palaidais.“


Tu tarpu penktadienį Indrė papasakojo, kad jos liga jau yra stipriai pažengusi.

„Labas visiems, šiandien sveikinuosi su jumis vėl iš Kauno klinikų. Jau apsigyvenau. Mano lovytė, maža palata, telpam dviese.

Man šiandien buvo atlikti dar vieni tyrimai – kaulų čiulpų biopsija. Rezultatų dar neturime, bet kalbėjome su daktaru ir jau turime vakarykščių PET tyrimų rezultatus. Iš esmės niekas kaip ir nesikeičia, diagnozė ta pati, tik nuliūdino, kad ši liga yra jau stipriai pažengusi ir man yra ketvirta limfomos stadija.

Po truputį ateina suvokimas, kad laukia ilgas ir sunkus kelias. Psichologiškai jaučiuosi gan stipri, bandau save nuteikti, prisipratinti prie to, kas manęs laukia. Visa tai priimu, kaip gyvenimo iššūkį“, – kalbėjo I. Burlinskaitė.

Dar ketvirtadienį instagrame Indrė tikino, kad jaučiasi rami, tačiau silpna, trūksta jėgų.

„Sveikinuosi su jumis iš Kauno klinikų. Guliu dabar tokioj nedidelėj palatėlėj, ką tik suleido man radioaktyvią medžiagą, laukiu, kada mane pasiims. Važiuosime daryti tyrimų. Nieko čia tokio baisaus, nemalonaus manęs šiandien nelaukia, tai rami sau guliu. Šiandien nieko nebijau. Tik savijauta nei tokia, nei anokia, silpnoka tik. Jėgų trūksta, tai nekantriai laukiu, kada prasidės gydymas, kad ir koks sunkus jis bebūtų. Kuo greičiau jis prasidės, tuo greičiau pasibaigs“, – kalbėjo I. Burlinskaitė.

Kraujo vėžio diagnozę išgirdusi nuomonės formuotoja Indrė Burlinskaitė sulaukė didžiulio palaikymo. Jai žinutes rašė ne tik bičiuliai, kolegos, bet ir sekėjai.

„Man skaudu, kad negaliu atsakyti į kiekvieną žinutę ir padėkoti už tokį palaikymą. Jos skrenda sekundėmis. Jų tūkstančiai. Aš matau, kaip jūs be perstojo rašot ir rašot. Nemoku žodžiais išsakyti, kiek man tai reiškia ir ką jaučiu. Atrodo, skausmas skyla į milijonus dalelyčių ir jo mažėja, o stiprybė – didėja. Tiesiog, nes jūs kartu!“, – dėkojo Indrė.

Delfi primena, kad praėjusio trečiadienio vakarą Indrė Burlinskaitė sekėjams pranešė skaudžią žinią – moteriai diagnozuotas kraujo vėžys. Apie tai ji prabilo asmeninėje „Instagram“ paskyroje, žinute sutiko pasidalinti ir su Delfi.

„Labas visiems, kas mane sekate ir laukiate naujienų iš manęs. Šiandien po truputį kraunamės daiktus. Ačiū Dievui, su manimi kartu važiuos Liudas. Važiuosim į Kauno klinikas, kur man bus atlikti tyrimai. Iš esmės diagnozė man yra aiški ir daktaras man patvirtino ir kaip aš norėčiau, niekas nepasikeis.

Iš tiesų mes girdime apie įvairias nelaime, baisias tragedijas, ligas, tai mintys natūraliai blokuoja nuo to, kad tau taip negali būti, taip niekada neatsitiks niekada. Aš galvojau, kad man taip niekada neatsitiks. Ir šita žinia man buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus.

Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio. Jis išplitęs, kiek jis išplitęs, sužinosim artimiausiu metu po rytojaus detalaus tyrimo. Teisybei, turėjau savaitę laiko prie to pratinti, nes pirminė diagnozė buvo gauta prieš savaitę laiko po tomografijos atsakymo.

Dabar prisimenu, aš tvarkiausi nagus pas savo Jurgą ir paskaičiau e.sveikata.lt, kad man rastas navikas, tai tą akimirką galvojau nualpsiu. Paskui po truputį stengiausi priimti šitą mintį į save, nes kitaip nebus, nes tiesiog atsirado ir man nieko nebelieka, kaip stoti į kovą ir nugalėti.

Kol kas nežinau, koks bus taikytas man gydymas, bet ta kelionė prasidės jau penktadienį, mane guldys į ligoninę. Dar savo kelio nežinau, bet įsivaizduoju, kad manęs laukia visko daug. Ir visą laiką svarbiausia, kad artimas žmogus šalia“, – papasakojo Indrė.

Kiek anksčiau Indrė paviešino kelias nuotraukas iš ligoninės. Tąkart garsi nuomonės formuotoja sakė, kad laukia tyrimų atsakymų.

„Truputėlį liūdnesnė nuotaika, daugiau negatyvių minčių. Toliau esu ligoninėje, ligonis esu aš, o vyras yra mano palaikymo komanda. Jis šiuo metu man suteikia labai daug stiprybės, vilties jėgų, – pasakojo Indrė. – Kodėl čia esu? Nežinau tikslios diagnozės, šiuo metu vyksta tyrimas. Bet planuoju būti atvira šia tema. Bet yra baisu, širdelė daužosi.“

Indrė prisipažino, kad jai buvo atlikta daugybė tyrimų, tačiau galutinės diagnozės ji kol kas neišgirdo.

„Ilgą laiką kosėjau, mane dusino. Padarė tamogramą, įtarė išsiplėtusią širdies aortą, tačiau gavus atsakymą paaiškėjo, kad mano plaučiuose yra nemažas darinys. Buvo skubiai atlikta daugybė tyrimų, tarp jų ir biopsija, būtent jos atsakymų šiuo metu ir laukiu, kad būtų galima išsiaiškinti, kas tai per darinys ir ką būtų galima daryti dabar. Tai mano situacija bloga, bet yra ir gerų dalykų“, – kalbėjo ligoninėje šiuo metu esanti I. Vaisieta.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės