aA
Kiek daugiau nei prieš savaitę atlikėjos Birutės Petrikytės jubiliejinis koncertas virto nemaloniu įvykiu tiek pačiai dainininkei, tiek jos klausytojams, tiek šiame renginyje turėjusiam pasirodyti atlikėjui Merūnui Vitulskiui. Žinomą vyrą papiktino tai, kad B. Petrikytės koncerto organizatoriai pasinaudojo jo vardu ir, norėdami pritraukti daugiau klausytojų, anonsavo jį tarsi vieną iš pasirodysiančių atlikėjų, tačiau taip nebuvo – Merūnas šiame renginyje nepasirodė. Į nemalonią situaciją įkliuvęs dainininkas netrukus suprato, kad tokioje bėdoje jis veikiausiai nėra vienas ir vienintelis.
Į skandalą su Petrikyte ir jos koncerto organizatore įsivėlęs Merūnas paviešino galimai kitų nukentėjusiųjų žinutes
Į skandalą su Petrikyte ir jos koncerto organizatore įsivėlęs Merūnas paviešino galimai kitų nukentėjusiųjų žinutes
© DELFI montažas

DELFI jau rašė, kad gegužės 24-ąją Palangos koncertų salėje vykusiame jubiliejiniame B. Petrikytės koncerte „Su gimimo diena, Birute“ turėjęs pasirodyti atlikėjas M. Vitulskis prieš renginį socialiniame tinkle „Facebook“ paviešino žinutę, kurioje teigta, jog juo ir jo vardu buvo pasinaudota tam, kad koncerto organizatoriai priviliotų kuo daugiau žiūrovų, o su juo dėl dalyvavimo koncerte neva nebuvo susitarta iki galo.

Atlikėjas jau koncerto dieną kreipėsi į teisininkus ir parengė pretenziją dėl savo vardo naudojimo, teigdamas, jog nesutarus visų detalių tiesiog buvo pasinaudota jo, kaip itin žinomo Lietuvoje dainininko, vardu.

DELFI po įsisiūbavusio skandalo susisiekė ir su B. Petrikyte, ir su jos koncerto organizatoriais. Šioji pusė pateikė kiek kitokią įvykių versiją bei paviešino susirašinėjimą su Merūno žmona Erika Vitulskiene (apie tai skaitykite straipsnio pabaigoje).

Būtent žmonos įkišimas į šį skandalą ir kitų galimai nukentėjusių liudijimai Merūną privertė dar kartą prabilti šia tema. Žinomas vyras savo socialiniame tinkle paviešino žmonių žinutes, kurių jis sulaukė tuomet, kai prabilo apie galimai nešvariai dirbančią ir kolegų gerumu besinaudojančią B. Petrikytės komandą.

„Nežinau tiksliai, kiek esu populiarus ir kokia yra mano įtaka. Esu eilinis ir paprastas žmogus, tai žino visi, kurie mane pažįsta. Net nedrįstu lyginti savo muzikinės praktikos su B. Petrikyte, nes auklėjimas ir pagarba moteriai bei jos amžiui neleidžia man to daryti.

Atvirai, tai visada perdėtai minkštai žiūriu į renginių organizatorių sąlygų nevykdymą, o ir pats ne visuomet tobulai dirbu savo darbą. Klysti yra žmogiška, bet, brangūs draugai, šitos kampanijos maštabams ir naglumui ribų nėra.

Kad suprastumėte su kokio lygio machinacijomis įsivėliau ir kaip šita B. Petrikytės komanda „atmušus ranką“ skriausti atlikėjus ir kitus žmones (didžių vardų neminėsiu), kurie sąžiningai dirba savo darbą, investuodami į savo veiklą masę laiko ir pinigų, tampa patys kaltais...

Nusileisiu ir aš iki, deja, ne kokio lygio ir paplatinsiu kelias iš dešimčių žinučių žmonių, patekusių į mano situaciją ir nieko nepešusių, kurie liko tik su kartėliu...

Pradedu abejoti, ar Lietuvoje meno žmonės išvis už save pastovėdami randa šviesą tunelio gale?“ – viešai svarstė dainininkas.

DELFI susisiekus su Merūnu, jis patikino, kad šioji situacija yra labai nemaloni, tačiau jis jau kreipėsi į teisininkus ir teisybės ieškos iki galo. Vyrą papiktino ir tai, kad šioje situacijoje buvo įvelta ir jo žmona – renginio organizatoriai paviešino su ja susirašinėjimą.

„Liūdna, tikrai liūdna. Pastaruoju metu gaunu įvairiausių žmonių žinučių, kurie buvo nuskriausti, jie prašo manęs nenuleisti rankų ir kovoti toliau, nes daug kas pasidavė. Žmonės svarsto, kiek dar galima leisti šiai aferistei (organizatorei) sau ramiai dirbti. Viskas dabar tapo tarsi idėjiniu projektu, ne tik asmenine nuoskauda, nes nuo jų nukentėjo daug žmonių“, – tikina dainininkas.

„Gaila, kad negalėjau palikti man rašiusių žmonių nuotraukų ir vardų, nes nustebtumėte, kokio žinomumo veidai ir kokio gerumo žmonės man rašė. Įprastai nuleidžiamos rankos ir viskas tuo pasibaigia, tačiau kai vėl išlenda naujas įvykis, žmonės prisimena savo nuoskaudas ir pasipasakoja. Pamaniau, kad atėjo laikas netylėti“, – pridūrė pašnekovas.

Merūnas tikina, kad kartu su advokatu jau pradėjo tvarkyti reikiamus dokumentus teismui pradėti. Bylinėtis žadantis dainininkas sako teisybės ieškosiantis iki galo.

„Eisiu iki galo. Dažnai būnu minkštas, gal ir dabar viską palikčiau taip, kaip yra, tačiau kai jau mano žmona yra įžeidinėjama... Man lengviau pastovėti už kitą, nei už save. Tikrai nenuleisiu rankų. Be to, tų manipuliatorių, apgavusių daug žmonių, yra gana nemažas tinklas. Taip pat ir patys atlikėjai turėtų būti solidaresni vienas kitam. Pavyzdžiui, jei bent vieną kartą viena įstaiga ar organizatorius apgavo – JAV niekada joks atlikėjas nebesivels į santykius ar kitus planus su tokiais žmonėmis. Tai yra vienybė. Kol kas pas mus yra laikomasi principo: „Ai, čia ne mano problemos“. Džiugu tik tiek, kad su laiku viskas keičiasi“, – DELFI pasakojo Merūnas.

DELFI bandė susisiekti su Merūno paviešintose žinutėse nurodoma renginio organizatore, tačiau nesėkmingai – moteris nekėlė telefono ragelio. Tiesa, ankstesniame straipsnyje, apgindama savo poziciją, ji visgi sutiko pakomentuoti viešai aptariamą skandalą ir netgi paviešino savo susirašinėjimą su E. Vitulskiene (žiūrėti žemiau), tačiau tuomet pašnekovė nepanoro atskleisti savo vardo ir pavardės.

B. Petrikytė: gavome reikalavimų sąrašą

DELFI dar prieš savaitgalį kreipėsi į pačią sukaktuvininkę bei koncerto organizatorius, kurie pateikė kitas konflikto detales.

B. Petrikytė teigė patyrusi šoką. Žinoma moteris pasakojo, kad prieš pat koncertą ji gavo E. Vitulskienės žinutes, o vėliau išgyveno ir dėl M. Vitulskio įrašo socialiniame tinkle. Tačiau klausiama ji nenorėjo daugžodžiauti ar pasakoti tai, kas iš tiesų dėjosi prieš pat jubiliejinį koncertą. Estrados žvaigždė išliko lakoniška ir tik užsiminė, jog tapo skaudu pamačius, koks skandalas buvo sukeltas svarbią jai dieną.

„Buvau įspėta, kad bus kreiptasi į žiniasklaidą, jei nesumokėsime. Tačiau, kiek man žinoma, Merūno žmonos Erikos Vitulskienės reikalaujamos sumos tik augo. Iš pradžių sutarta suma po kurio laiko padidėjo dvigubai, o vėliau gavome ir reikalavimų sąrašą. Apie tai daugiau galėtų papasakoti organizatoriai.

Jei atvirai, man labai skaudu ir nemalonu prieš klausytojus, bet juk negalėjau koncerto dieną atšaukti visų repeticijų ir pasirengimo renginiui darbų bei pulti bendrauti su žiniasklaida ir aiškinti, kad yra ne visai taip, kaip bando parodyti Merūnas.

Tiek aš, tiek mano komanda nesiekėme, kad šis koncertas būtų komercinis ar pelningas. Tenorėjome padaryti šventę ir paminėti tam tikras datas. (...)

Būtent todėl bilietai į koncertą kainavo nuo 10 eurų, o programoje dalyvavę mano kolegos, draugai ir bičiuliai dainininkai bei muzikantai, kuriuos aš be galo myliu ir gerbiu, koncertavo arba visiškai nemokamai, arba už labai simbolinį honorarą, kad padengtų kuro, nakvynės ir kai kuriuos įrangos gabenimo kaštus.

Kai vyksta koncertai kokia nors panašia proga, tarp vyresniosios kartos estrados atstovų yra įprasta praktika neimti jokio honoraro, o tiesiog sveikinti kolegą. Daug ką muzikoje darome, kaip sakoma, iš idėjos ar tiesiog norėdami padaryti šventę klausytojams ir sau“, – DELFI sakė ji.

45-erius metus scenoje esanti dainininkė apgailestavo, kad, nors ir sulaukė daugybės sveikinimų iš jaunosios kartos scenos kolegų, su M. Vitulskiu ir jo žmona sutarti vis dėlto nepavyko. Tačiau ir čia B. Petrikytė nebuvo linkusi pykti.

„Tik jaučiu apmaudą. Galbūt tai vadinama žvaigždžių liga, o galbūt skirtingų kartų nesusikalbėjimu, tačiau su šiuo atlikėju net ir geranoriškai, kiek man yra žinoma, nepavyko susitarti, o žinutės man prieš pat koncertą, neslėpsiu, įskaudino. Daug jėgų reikėjo tam, kad po to galėčiau lipti į sceną.

Dabar, kai matau kokia diskusija užvirė, nebėra prasmės tylėti ir nutylėti kai kuriuos faktus, tačiau drabstytis purvais taip pat nesiruošiu. Galbūt šie žmonės ir patys viską supras. Tenoriu mielai Erikai (Erika Vitulskienė, – aut.past.) pasakyti, jog ar tikrai pridėjus ranką prie širdies ji galinti sakyti, kad nebuvo konkrečių susitarimų, susirašinėjimo žinutėmis ir elektroniniu paštu? Viskas buvo derinama ir sutarta. Tik jums apie tai daugiau galėtų papasakoti organizatoriai, o Erika ir pati viską žino“, – atviravo ji.

Organizatoriai: reikalavimai pasikeitė kardinaliai

Koncertą organizavusios UAB „RVR“ atstovai sakė, jog situacija jiems yra žinoma, tačiau žiniasklaidoje viešinant M. Vitulskio poziciją esą buvo nutylėti kiti faktai.

„Su Erika dėl Merūno dalyvavimo koncerte buvo pradėta tartis prieš daugiau nei du mėnesius ir visą tą laiką vienaip ar kitaip buvo kontaktuojami. Tačiau tai buvo vienintelis atlikėjas, kuris paprašė nakvynės ne vienai, o net trims savaitgalio dienoms, todėl savo sąskaita iš anksto pasirūpinome viešbučiu bei sutarėme dėl atlikėjo atlygio.

Į skandalą su Petrikyte ir jos koncerto organizatore įsivėlęs Merūnas paviešino kitų galimai nukentėjusiųjų žinutes: eisiu iki galo

Dar neteko susidurti su tuo, jog prieš pat koncertą atlikėjas pareikalautų gerokai didesnio honoraro nei buvo sutarta ir kuris viršytų net bendrą visų koncerte dalyvavusių atlikėjų bei grupių atlygį. Iš pradžių sutarus dėl 1500 eurų, vakarą prieš koncertą suma už dviejų dainų atlikimą pakilo iki 2500 eurų bei PVM, o koncerto dieną jau pareikalauta 7000 eurų už neva moralinę žalą.

Mums tikrai apmaudu, kad nepavyko rasti kompromiso ir prieš koncertą reikalavimai pasikeitė kardinaliai bei pradėta grasinti žiniasklaida ir teismais.

Vienoje iš žiniasklaidos priemonių penktadienio popietę perskaitėme Merūno teiginius, jog neva po jo įrašo „Facebook“ mes pradėjome reaguoti. Apmaudu, kad Erika, su kuria nuolat buvo bendraujama, bei Merūnas nesuprato, kad mes tiesiog civilizuotai norėjome spręsti nesklandumus, nesusikalbėjimą. Esame tos nuomonės, jog visada reikia kalbėtis. Koncerto dieną derybos, jei tai galima taip pavadinti, jau vyko regreso tvarka.

Iš pradžių Erika reikalavo daugiau nei 3000 eurų, o po to sutiko, kad honoraras siektų 1800 bei PVM, o dar po kažkelinto pokalbio nusileido iki 1500 eurų ir teigė, kad tuoj atsiųsianti kažkokį žmogų tuos pinigus paimti. Gal Merūnui ir būtų normalu iš pradžių viešai apkaltinti Birutę nebūtais dalykais, o po to, gavus norimą honorarą, lyg niekur nieko lipti į sceną ir dainuoti su jubiliate duetu, bet mes viską apmąstę nusprendėme, jog tokia situacija yra neįmanoma, nepriimtina ir dar labiau pažemintų Birutę.

Visas Merūno dalyvavimo jubiliejiniame koncerte derinimas vyko per atlikėjo žmoną E. Vitulskienę. Galbūt ir Merūnas ne viską žino, tačiau, manau, ne be jo žinios Birutė taip neadekvačiai buvo užpulta pasitelkiant žiniasklaidą. Beje, kai buvo atsisakyta pasirašyti mums Erikos atsiųsta sutartį su gerokai padidinta suma, ji taip ir pagrasino, kad pasitelks žurnalistus, o mums su ja teks bendrauti dažniau nei mes to norėtume“, – pasakojo nenorėjusi skelbti pavardės organizatorių atstovė.

Ji teigė, jog, nepaisant visko, koncerto dieną ne kartą atsiprašė Erikos. „Aš labai gerbiu Merūną kaip atlikėją ir nuoširdžiai apgailestauju, kad nepavyko rasti bendros kalbos“.

Siekdami įrodyti savo žodžių tikslumą organizatoriai paviešino ir susirašinėjimą su E. Vitulskiene.

Kaip pasakojo kalbinta moteris, jai daugiausiai klausimų sukėlė to motyvai. Anot jos, kiekviena profesinė gildija turi nerašytas taisykles, kur visuomet yra įtraukta ir pagarba vyresniems profesijos atstovams, o šiuo atveju ir scenai bei klausytojams.

„Nesuprantu, kam Merūnui su Erika reikėjo taip viešai pažeminti Birutę jos jubiliejaus dieną. Juk tą patį, jei taip labai reikėjo, jie galėjo padaryti ir po to, kai jubiliatė atšvęs savo gimtadienį.

Man susidarė įspūdis, kad Merūno galvoje dabar yra ne natos ir scena, o vien eurai. Tokiais savo veiksmais jis tikrai atbaidys ir žiūrovus, ir renginių organizatorius, tad gali ir nesulaukti tokio gražaus sceninės veiklos jubiliejaus, kokį šventė Birutė“, – nuogąstavo organizatorių atstovė.

Ji taip pat užsiminė, kad po Merūno įrašo ir sukelto skandalo buvo patirta ir finansinė žala būtent dėl to, kad koncerte norėję apsilankyti žmonės pradėjo galvoti, jog su šiuo koncertu yra kažkas negerai, buvo sugadinta renginio aura.

E. Vitulskienė: niekas nebuvo iki galo sutarta

Su organizatoriais iš tiesų kalbėjusi ir susirašinėjusi M. Vitulskio žmona ir verslininkė E. Vitulskienė susisiekus patvirtino, jog šie pokalbiai iš tiesų egzistuoja. Tačiau moteriai didžiausią nuostabą kėlė tai, kad kalbama apie sumas, nors pasirašytos sutarties ji taip ir negavo iš pat pradžių.

„Argi galima teigti, kad koncertuos atlikėjas, jei nėra jokios sutarties? Tiesiog paklausiu jūsų logiškai. Ir niekas nebuvo užsakyta. Mums tiesiog paskambino organizatoriai ir paklausė datos, ar Merūnas bus laisvas, koks honoraras ir žmonės dingo. Kai pamačiau reklamą, kad koncertuos Merūnas, aš pradėjau skambinti, bet dvi savaites man niekas nekėlė ragelio.

Paskutinę dieną iki koncerto kas dešimt minučių tikrai skambinau, tačiau telefonu atsiliepė tik 22 val. vakaro. Tada man atsakė, kad neturiu etiketo ir t.t. Tada numetė ragelį.

Tačiau negalima naudoti Merūno vardo be jokių sutarčių ir sutikimo. Viskas turi būti raštiškai sprendžiama. Dabar galima sakyti bet ką, kad sakiau ar nesakiau, bet mūsų darbo metodika yra sutartys. Galiu pasakyti tik tiek, kad nieko negavau ir pamačiusi reklamą pati pradėjau domėtis“, – pasakojo ji.

Erika piktinosi, kad dabar kalbama apie žodžius, nors raštiškai niekas nebuvo iki galo sutarta. „Ne pirmą kartą tai girdžiu ir dabar jiems reikia kažkaip viską pateisinti. Man tikrai keista, nes kaip galima paleisti reklamą, kol nėra sutarties? Čia nėra jokios logikos. Galiu dabar pasakyti, kad mano mados namuose rytoj prekiaus Beyonce ir kviečiu visus atvažiuoti. Nei aš žinau ar ką nors galiu patvirtinti. Kalbu tam, kad kalbu. Tai juk absurdiška ir negaliu patikėti, kad taip gali dirbti scenos profesionalė. Organizatoriai čia padarė baisią klaidą“, – svarstė ji.

Erika sakė, kad tik daug metų iš eilės dirbdami su tais pačiais koncertų organizatoriais jie pasitiki jais ir nereikalauja iš anksto avanso ar griežtų sutarčių, tačiau kai nėra dirbta anksčiau ar sklinda gandai, jie linkę laikytis griežtesnių sąlygų.

„Žmonės perka bilietus ir į koncertus eina dėl Merūno. Jis pritraukia arenas ir neslėpkime to. Jie perka, kad ir dėl Merūno tų kelių dainų. Ateina į koncertą, o Merūno nėra, nors už bilietą sumokėta. Kaip tam žmogui jaustis? Tokių situacijų, apie kokias dabar kalbu, yra buvę ir anksčiau. Dar iki šios buvo dvi ir Merūnas gaudavo žinutes, jog į koncertą neatvyko. Tik nebuvo tokios didelės sklaidos, todėl nesužinodavome, bet taip elgtis negalima. Mes maža šalis ir čia visi giminės, kaip tuomet galima taip daryti? Man labai pikta“, – su apmaudu kalbėjo ji.

Pasak moters, ji būtų norėjusi viską spręsti taikiai ir tiesiog išgirsti atsiprašymą bei organizatorių atsakymus į jos klausimus, tačiau to nesulaukusi nutarė imtis teisinių priemonių.

DELFI primena, kad iš kart po koncerto M. Vitulskis pasakojo, jog skambučio iš renginio organizatorės sulaukė dar prieš pusmetį.

„Mane pakvietė į jubiliejinį koncertą ir viskas buvo gražu, nes kaip tik vasarą planavau būti Lietuvoje. Tik jau žinojau priešistorę ir tai, kiek kolegų yra nukentėję praeityje. Tad iš karto paprašiau sutarties. Viską žadėjo atsiųsti ir sutiko, tačiau visus šešis mėnesius nieko nesiuntė ir neskambino.

(...) Tačiau juk visur buvo reklama, kurioje – ir aš. Žmonės pirko bilietus ir iš užsienio atvykę bičiuliai sakė, kad pasimatysime Palangoje, nes planavo atvykti ir jau visi turėjo bilietus. Tačiau pasakiau, kad greičiausiai manęs ten nebus, nes nėra sutarties ir neaiškios sąlygos“, – su apmaudu pasakojo žinomas vyras.

Akimirkos iš jubiliejinio B. Petrikytės koncerto su scenos kolegomis:

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(97 žmonės įvertino)
2.8247

Aktorė Marija Chlebopaševaitė-Vaidilė su kūdikiu ligoninėje patyrė košmarą: sukrėtė darbuotojų abejingumas (15)

Socialiniuose tinkluose plinta sukrečianti aktorės Marijos Chlebopaševaitės-Vaidilės patirtis...

Domanto Sabonio šeimoje – šventė: krepšininkas nusiteikė romantiškai (53)

Lietuvą už Atlanto garsinantis krepšininkas Domantas Sabonis švenčia širdžiai malonią progą...

Natalijos Bunkės ir jos vyro kelionės iki namų apkarto: nauju automobiliu priversti bristi purvu (377)

Lietuvoje – dar daug žvyrkelių, kuriais kasdien tenka riedėti begalei žmonių. Kol vieni...

Neringa Šiaudikytė atšventė gimtadienį: kvapą gniaužianti mylimojo dovana ir linksmybės Holivudo žvaigždžių pamėgtame restorane (111)

Už Atlanto gyvenanti atlikėja Neringa Šiaudikytė su mylimuoju, kurio vardą nuo žiniasklaidos...

Su išrinktąja netikėtai susituokė Marijus Adomaitis-Ten Walls (35)

Beveik prieš metus su žmona skirtingais keliais pasukęs Marijus Adomaitis, dar žinomas kaip Mario...

Top naujienos

Ką Lietuvai reikštų karo debesys virš Taivano: įspėja apie pragaištingą konfliktą dviem frontais (6)

Kai Kinija bus suvienyta. Šį sakinį ypač pamėgusi Kinija neslepia ketinimų užgrobti Taivaną...

Dėl skardinės alaus – įnirtinga prokurorų kova (117)

Neįtikėtina, bet prokurorai įnirtingai siekė, kad iš vienos Kretingos rajone esančios...

Nusikaltėliai iš Lietuvos toliau šiurpina Europą: iš narkotikų verslo uždirbtų pinigų – įspūdingi pirkiniai Lietuvoje (61)

Gaujos, narkotikai ir milžiniški pinigai – apie visa tai Delfi TV laidoje „Dienos interviu“...

Griežtas įspėjimas dėl Gedimino kalno: galime netekti Aukštutinės pilies rūmų ir Vakarinio bokšto (353)

Gedimino kalno Vilniuje tvarkymo projekto rengėjai įspėja apie naujas grėsmes, Nacionalinis...

Po kelionės į Tailandą – stačia galva į nuosavą verslą (8)

Donatą ir Albertą, verslą kurti įkvėpė kelionė į Tailandą . Ne veltui sakoma, kad draugą...

Europos atskalūnėms žemė slysta iš po kojų (302)

Netikėtas vieno lyderio atsistatydinimas, šokiruojantis kito pralaimėjimas ir dešimtys...

Architektūros profesionalus stebina planai dėl Vilniaus oro uosto ir Geležinkelio stoties: Europoje einama kitu keliu (19)

„Rizika nusveria naudą“ – nors šis posakis sugalvotas epidemiologų, regis, jis tiktų...

Regione baldų gamybos verslą užsukę vyrai: brangimas vyksta kosminiu greičiu (64)

Pakruojyje korpusinius baldus gaminantys Robertas Špakis ir Modestas Mackonis pasakoja apie šiandien...

Vytautė Merkytė | D+

Ekologinė katastrofa, kurios pasekmes jaučiame ir po 30 metų: laukinę gamtą ir žmonių gyvenimus sunaikino vienas alkoholikas ir vienas darboholikas (3)

Viena didžiausių mūsų laikų gamtos katastrofų prasidėjo vieną šaltą 1989 metų kovo mėnesio...

Klaipėdoje per balkoną iškritęs vyras mirė ligoninėje (12)

Klaipėdoje rastas sunkiai sužalotas vyras neišgyveno.