„Delfi“ B. Vanagas teigė, kad renginys patraukė 22 tūkst. dalyvių dėmesį, jiems buvo paruošta buvo 25 km trasa. Anot organizatoriaus, Lietuvoje tokio dydžio renginys vyko pirmą kartą, o visos šiukšlės buvo sutvarkytos tą pačią dieną.

„Suprantu, kad žmonės keliauja ir jiems kyla pasipiktinimas matant šiukšles, bet tuo metu vyksta renginys ir, na, manau, kad mums visiems reikia mokytis iš naujo, gal net pradėti suprasti, jog kai kuriais atvejais matant pripildytą šiukšlių dėžę, reikėtų jas parsinešti namo ir nebūtinai mesti aplinkui. Džiaugiuosi, kad žmonės iš esmės nešiukšlino trasoje, kai tradicinės šiukšliadėžės buvo užpildytos. Be to, papildomai statėme didžiulį kiekį konteinerių, bet nebūtinai žmonės iki jų ateidavo.

Manau, kad atverčiame naują labai didelių renginių etapą ir tuo labai džiaugiamės, bet lygiai taip pat matome daug dalykų, kuriuos reikia tvarkyti tą pačią dieną. Galime piktintis, bet tokiu atveju gal nereikėtų daryti jokių renginių Lietuvoje ir gal tada problema bus išspręsta? Užduodu retorinį klausimą, bet esu labai dėkingas tiek organizatoriams, tiek savanoriams, kurie darė didelį darbą. Taip pat ir miesto tarnyboms, kurios tvarkė. Manyčiau, kad truputį per daug išpūstas reikalas“, – situaciją komentavo B. Vanagas.

Jubiliejinis 15-asis „IKI Velomaratonas“

„Delfi“ primena, kad savaitgalį sostinėje praūžė bene 22 tūkstančius ėjimo entuziastų subūręs „Ėjimas“. Ko gero, jame dalyvavę žmonės pasikrovė daug geros energijos ir įspūdžių, tačiau tam tikri šios iniciatyvos padariniai patiko ne visiems. Štai verslininkas Ž. Grigaitis socialiniuose tinkluose pasidalijo nenugludintą realybę parodančiomis nuotraukomis. „Delfi“ žinomas vyras teigė, kad tai, ką jam teko išvysti Neries krantinėje, jį privertė išsižioti. Dėl susiklosčiusios situacijos susisiekta ir su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais.

„Aš už puikius planus ir iniciatyvas, kurios padeda judėti ir gerai miegoti, bet kodėl po Ėjimo maratono turi būti ar likti taip? Čia kas? Toks socialinis projektas, vieniems gerai, o paskui nesvarbu. Ar tikrai taip reikia daryti? Ir organizuoti? Ir laukti, kad kažkas sutvarkys? Na, puikus natiurmortas sekmadienio pasivaikščiojimui ir vaizdui po langais. Sveikinu organizatorius, pavyko puikiai“, – Facebooke dar sekmadienį rašė Ž. Grigaitis.

Po jo įrašu pasirodė ir situaciją puikiausiai atspindinčios nuotraukos. Tai, kas matyti jose, ko gero, supykdytų ne vieną gamtos mylėtoją, o pats Ž. Grigaitis „Delfi“ teigė, kad toks šiukšlių kalnas jį tikrai nemaloniai nustebino.

Savo pastebėjimais po Ž. Grigaičio įrašu pasidalijo ir kiti.

„Organizatoriai lievi, nes nepasirūpina, kad šiukšliadėžęs būtų dažniau tuštinamos, o žmonės meta savo šiukšles prie jų, nes kitos išeities nėra“, – įžvalgomis dalijosi viena moteris.

„Siaubas, jokios kultūros. Po vieno bėgimo maratono atvažiavau į miestą, tai gatvėse mėtėsi plastikiniai puodeliai ir apelsinų žievės, nes buvo dalinami bėgikams trasoje“, – teigė kita.

„Žilvinėli, po penktadienio ar šeštadienio Vilniaus širdyje, pačioj Vilniaus gatvėje, stiklinių bokalų – nesuskaičiuojamai, o vidiniuose kiemuose – švirkštų... Deja, „kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių“. Patys kiauliname, o po to verkiam, kad mažai užsieniečių Vilnių aplanko“, – atkreipė dėmesį dar viena komentatorė.

Dėl susiklosčiusios situacijos pirmadienį „Delfi“ susisiekė ir su Vilniaus savivaldybės atstovais. Komentarą suteikė Komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas. Jis patikino, kad renginio organizatoriai veiksmų dėl to, kas matoma nuotraukose, privalėjo imtis iškart pasibaigus renginiui.

„Kaskart išduodant leidimą renginiams, jų organizatoriai įsipareigoja pasirūpinti renginio teritorijos tvarkymu. Į tai įeina ir šiukšlių surinkimas, šiukšliadėžių priežiūra. Socialiniuose tinkluose patalpintos nuotraukos, pagal įrašo laiką, buvo įkeltos dar vykstant renginiui. Organizatoriai patikino savivaldybę, kad po renginio teritorija buvo sutvarkyta, pakartotinai situacija bus patikrinta šiandien“, – dar vakar buvo teigiama komentare.