Renginio svečiai – Lietuvoje žinomi žmonės, savo sričių profesionalai, lyderiai – tarp kurių: verslininkas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas, krepšininkas Robertas Javtokas, gydytojas Tomas Sveikata, mokslininkas-išradėjas prof. Arminas Ragauskas, medijų ir skaitmeninio verslo bendrovės „Media bitės“ vadovas Tomas Balžekas, „Nasdaq Vilnius“ prezidentė Arminta Saladžienė, prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ vadovė Nijolė Kvietkauskaitė, verslininkė Daina Bosas, fotografas Algimantas Kriščiūnas su žmona žurnaliste, rašytoja Jurga Baltrukonyte, žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė, žunalistė Jolanta Svirnelytė, žurnalisto Edmundo Jakilaičio dukra Barbora Jakilaitė ir kt. – susirinko palaikyti Islandijos universiteto profesorės, dr. Ingos Minelgaitės ir antreprenerės, vienintelio pasaulyje nuotolinio moterų universiteto WOW University įkūrėjos Ingos Jablonskės inicijuoto projekto, rašoma pranešime spaudai.

Iniciatyvą sveikino ir savo dainas kitiems svečiams dovanojo Raminta Naujanytė-Bjelle. Pernai jauna moteris tapo LATGA (Lietuvos autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijos) vadove. Renginį vedė aktorė, autorė Justė Zinkevičiūtė.

„Tyrimai rodo, jog įmonės kurių valdybose yra ir moterų ir vyrų, pasiekia geresnių rezultatų. Visuomenės, kuriose vyrų ir moterų dalyvavimas darbo rinkoje yra aukštas, labiau ekonomiškai išsivysčiusios. Tokios visuomenės yra taikesnės, o vaikų laimės indeksas aukštesnis, – sako Lietuvos „Metų mokslininke“ nominuota Inga Minelgaitė, – todėl itin svarbu, kad šiandien Lietuvoje augantys berniukai ir mergaitės matytų tinkamus pavyzdžius, kuriais galėtų sekti. Taip mums kilo mintis paprašyti garsių Lietuvos vyrų, įvairių sričių lyderių palaikyti šį projektą. Projekto ambasadoriais tapo: Andrius Mamontovas, Andrius Tapinas, Edmundas Jakilaitis, Robertas Javtokas, Algis Kriščiūnas, Dalius Misiūnas, Marius Jovaiša, Gintaras Rinkevičius, Vladimiras Prudnikovas, Jonas Spudis, Andrius Čilvinas, Tomas Sveikata, prof. Arminas Ragauskas, Vilius Kavaliauskas, Tomas Balžekas, Gediminas Andriukaitis ir Vidas Petraitis. Visi jie mielai sutiko nusifotografuoti su savo dukromis ir pasidalyti mintimis, kokios profesinės ateities joms, o kartu ir visoms Lietuvos moterims, linki. Būtent šios nuotraukos ir eksponuojamos parodoje. Nors šventiniame vakare galėjo dalyvauti tik kviestiniai svečiai, vėliau ją aplankyti galės bet kuris norintis. Labai kviečiame tai padaryti.“

„Projekto idėja yra tikrai aktuali ir prasminga, todėl negalėjau nepalaikyti ir prie jos neprisidėti, – sako trijų vaikų tėtis krepšininkas Arvydas Macijauskas, – deja, toks profesijų diferencijavimas mūsų šalyje vis dar jaučiamas. Tuo pačiu pastebima tendencija vis daugiau atsižvelgti į kompetenciją, nuveiktus darbus, rezultatų rodiklius, o ne į lytiškumą. Labai svarbu šią situaciją keisti. Tam galėtų padėti visuotinis švietimas (darbo vietose, ugdymo įstaigose ir pan.), teisinės atsakomybės taikymas, viešų diskusijų inicijavimas, žiniasklaidos dėmesys. Ir, be abejo, tokie projektai kaip šis. Kitaip tariant, visuma, nes vieno įrankio, kuris skatintų pokytį, nėra. O savo vaikams labiausiai linkiu, kad atrastų savo unikalų pašaukimą, investuotų į jį daug darbo ir stipriai tikėtų bei pasitikėtų savimi.“

Nors operos solistė Ieva Prudnikovaitė, vieno iš projekto ambasadoriaus prof. Vladimiro Prudnikovo dukra, sako savo aplinkoje su vertinimu, koks darbas yra vyriškas, o koks moteriškas, susidūrusi nėra, „tačiau pripažįsta, jog to suvokimo mūsų tautoje – neva moters vieta prie puodų – dar esama. Reikėtų suprasti, kad mes – jauna tauta, mentalitetas dar tik formuojasi ir pokyčiams reikia laiko. Pamažu tiek visame pasaulyje, tiek pas mus nebelieka atskirčių dėl lyties, amžiaus, rasių ir pan, o tai iš tiesų džiugina. Esu dėkinga savo tėčiui, kad nelipdė manęs pagal savo įsivaizdavimą, kokį darbą turėčiau dirbti. Profesiją pasirinkau laisvai ir jaučiau šeimos palaikymą,“ – sako I. Prudnikovaitė.

„Tokių skaudžių, bet tarsi nematomų problemų, kaip ši, visuomenėje turime tikrai nemažai. Todėl tikrai laikas apie jas kalbėti. Kalbėti viešai ir garsiai. Galiu pasakyti, net eidamos dirbti pas mus moterys yra linkusios prašyti mažesnių atlyginimų nei vyrai. Nors yra protingos, darbščios, profesionalios. Taigi, tėčiai, visų pirma jūs auginkite savo dukrų savivertę,“ – renginio metu žodį tarė bendrovės „Palink“ vadovė Nijolė Kvietkauskaitė.

Prie socialinės akcijos iniciatorės kviečia prisijungti visus, norinčius, jog Lietuvoje vaikai augtų laisvi pasirinkti profesiją, nepaisant visuomenės, artimų žmonių, galbūt net tėvų įskiepytų stereotipų.

„Projektas primena apie tai, kad mes visi esame susiję ir kiekvienas iš mūsų yra veikiamas vienas kito. O svarbiausia, kad visi ir kiekvienas turime galios daryti įtaką aplinkai bei ateičiai. Todėl reikia veikti kartu ir pradėti nuo savęs, sau artimiausios aplinkos: kalbėkitės, diskutuokite šiais klausimais su šeima, vaikais, bičiuliais, kolegomis. Nebūkite abejingi,“ – skatina I. Jablonskė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (102)