Į naująjį restoraną užsuko Jurga Anusauskienė su mylimuoju Nerijumi, Arūnas Valinskas, Irena Starošaitė, Raisa Šarkienė ir būrys kitų įžymybių.

Akimirkas iš restorano atidarymo galite pamatyti fotogalerijoje:

Jauku, kaip namuose

„Salote NAMOSS“ šeimos restoranas – tai prie Pilaitės esančio Salotės ežero pakrantėje įsikūręs restoranas. Kadangi tai vieta, skirta visai šeimai, restorano atidarymui pasirinkta simbolinė data – Birželio 1-oji, kai minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Todėl į atidarymą restorano šeimininkai pakvietė savo draugus ir žinomus Lietuvos žmones atvykti kartu su šeimomis. Čia jų laukia gyva muzika, staigmenos, pramogos ir, žinoma, gardžios vaišės, rašoma spaudos pranešime.

Kalbėdamas apie naujo restorano koncepciją, I.Kvik sako norėję sukurti jaukią erdvę šeimoms. „Tai – šeimos restoranas. Romams šeima yra labai svarbi. Turbūt kiekvienas, turintys romų draugų, žino, kad mūsų namuose visuomet kaip restorane – daug žmonių, daug maisto. Tai ne tik susitikimas pavalgyti, tai buvimas kartu su pokalbiais, juokais, muzika ir šokiais. Norėjome sukurti kažką panašaus. Šią idėją perteikia ir pats restorano pavadinimas – „NAMOSS“. Gal kam nepatiks, kad darkome lietuvių kalbą, sugalvoję tokį pavadinimą, bet juk „namoss“ skamba kaip „mamos“. Tą ir norėjome pasakyti savo klientams – kad čia jauku, kaip mamos namuose“, – sakė I.Kvik.

Įdarbino nuo karo bėgančius ukrainiečius

Naujame restorane dirba ne tik romai. Čia darbą rado ir nuo karo bėgantys ukrainiečiai. „Kai su Ištvanu atidarėme pirmą restoraną, pamatėme, kad visuomenėje vis dar gyvi tam tikri stereotipai. Norime juos laužyti ir kartu padėti žmonėms. Todėl mūsų restorane darbą gali rasti kiekvienas, norintis dirbti. Su mielu noru ištiesėme pagalbos ranką ir ukrainiečiams. Su Ištvanu sakome, kad čia dirba žmonės, o ne tautybės. Mums tai labai svarbu“, – sako Veslav Dudzinski.

„Salote NAMOSS“ – tai jau antras jų dviejų atidarytas restoranas. Prieš dvejus metus Vilniaus centre duris atvėrė „Gypsy Lounge and Grill“ restoranas, kuris pirmasis Lietuvoje pasiūlė tradicinius romų patiekalus. Restoraną greitai pamilo vilniečiai ir miesto svečiai. O kaip ir priklauso romų restoranui, savaitgaliais čia vyksta gyvo garso pasirodymai. Tuomet restoranas būna sausakimšas. Tiek čia, tiek naujo restorano virtuvėje klientai nuolat galės pamatyti gaminančius I.Kvik ir V.Duzinski. „Salote NAMOSS valgiaraštis yra kiek kitoks nei „Gypsy Lounge and Grill“ restorane. Čia siūlome daugiau naminį primenančio maisto, kuris primintų pietus ar vakarienė šeimos rate namuose. O kartu visi mūsų siūlomi patiekalai kiek paįvairinti čigoniškais priedais arba pateikti kiek kitokiose variacijose nei žmonės įpratę“, – sako V.Dudzinski.

Muzikos ir maisto harmonija

Paklaustas, kaip spėja ir versle judėti į priekį, ir koncertuose pasirodyti, I.Kvik nusijuokia, kad beveik nemiega. „Pastarieji metai pateikė nemažai iššūkių. Žinoma, kad nėra lengva. Ypač, kai verslas socialinis. Jis turi tam tikrą specifiką, kartu užkrauna tau didelę atsakomybę. Kaip bebūtų sunku, negali užsidaryti ir pasakyti, kad visi darbuotojai keliautų į gatvę. Esi už juos atsakingas. Gal skamba kiek keistai, bet būtent šis iššūkis mane labiausiai ir motyvuoja. Žinau, kad dirbame dėl labai svarbaus tikslo – padėti žmonėms atrasti jų gyvenimo kelią, įsitraukti į darbo rinką ir visuomenę. O šalia viso to gardus maistas ir muzika – puikus priedas.

Muzika iš mano gyvenimo niekur nedingo. Su visu „Sare Roma“ kolektyvu džiaugiamės, kad vėl galime koncertuoti žiūrovams, girdėti jų plojimus. Net lengviau kvėpuoti, kai galime vėl lipti ant scenos. Nenoriu išduoti smulkmenų, bet jau ruošiamės ir tradiciniam mūsų mylimam festivaliui „Gypsy fest“, kuris pagaliau vyks be jokių pandeminių ribojimų. Tad muzikos ir karščio bus dar daugiau nei įprastai“, – su šypsena sako I.Kvik.

Pirmojo restorano – „Gypsy Lounge and Grill“ – atidarymo akimirkos:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės