Dar prieš iškilmingą ceremoniją į LNDT ėmė rinktis garsūs žmonės.

„Kurdami šią šventę, norime parodyti, kad teatras yra plačiosios visuomenės dalis, o ne uždara bendruomenė. Spektakliuose rodomi įvairiausių žmonių gyvenimai, kūrėjus įkvepia skirtingos asmenybės, todėl ir apdovanojimus šiemet teiks žmonės visai nebūtinai iš teatro lauko. Įvairovė ir bendradarbiavimas – vieni svarbiausių mūsų ceremonijos raktinių žodžių“, – sako ceremonijos režisierius Antanas Obcarskas, vienas iš LNDT meno vadovų, pats tris kartus nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“.

Ceremonijos scenarijaus autorius – Dangiras Bugas. Scenografiją ir šviesų dizainą renginiui kūrė menininkas Arvydas Buinauskas, dirbantis prie įvairių spektaklių ir garsiausių Lietuvos atlikėjų koncertų, pernai su kolegomis apdovanotas „Boriso Dauguviečio auskaru“.

Auksinis scenos kryžius“ – aukščiausias Lietuvoje teatro apdovanojimas, įsteigtas LR kultūros ministerijos ir teikiamas nuo 1992 metų Tarptautinės teatro proga. „Auksinių scenos kryžių“ laureatus renka Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija, kurią sudaro LRT naujienų tarnybos Kultūros naujienų žurnalistė, teatrologė Margarita Alper (komisijos pirmininkė), dailėtyrininkė Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, muzikologė Eglė Gudžinskaitė, teatrologė, kritikė Sigita Ivaškaitė, teatro ir šokio kritikė Monika Jašinskaitė, teatro kritikė Lina Klusaitė, teatrologas Martynas Petrikas, Latvijos teatro prodiuserė Jevgenija Šermeniova, Teatro sąjungos atstovė Janina Stankevičienė.

„Šiemet vėl turime „Dramaturgijos“ nominaciją, ryškus aktorių ansambliškumas grąžino nominaciją „Aktorių ansamblis“; suformuotos nominacijos, jungiančios dvi sritis – „Scenografija ir kostiumų dizainas“, „Videografija ir šviesų dizainas“, – atspindi vaizdinės idėjos darną ir nedalomumą. Režisūros nominacijoje greta didelės formos spektaklių – kameriniai spektakliai bei monospektaklis. Taip norėjome pabrėžti režisūrinės idėjos bei jos raiškos svarbą.

Siekiame ne tik išrinkti geriausius, bet ir kuo plačiau atskleisti šalies teatro įvairovę, todėl pernai padidintas nominantų skaičius – kiekvienoje kategorijoje išskiriama iki penkių pozicijų, o šiemet pirmą kartą nusprendėme ne tik paskelbti Boriso Dauguviečio auskaro laimėtoją, bet ir viešinti šios nominacijos pretendentus. Tikimės, kad taip vis daugiau kūrėjų, peržengiančių nominacijų ribas, būtų pastebėti metų kontekste ir būtų atkreiptas dėmesys į jų kūrybą“, – pažymi komisija.

Trečius metus iš eilės „Auksinių scenos kryžių“ metu „Populiariausią dramos autorių“ paskelbs ir savo garbės ženklą „Ad Astra“ įteiks Lietuvos autorius vienijanti asociacija LATGA. Beje, pagal LATGA duomenis, geriausiai savo kūrybą įdarbinęs dramos autorius šiemet gaus ir piniginę premiją.

„Mūsų teatro scena labai stipri, turime daug puikių šios srities autorių, kurie garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. Ir tai viena iš priežasčių, kodėl mūsų organizacija pagal autorinio atlyginimo surinkimą dramos kūrinių autoriams užima 11 vietą pasaulyje! Labai džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų teatralais, kurie sugeba puikiai įdarbinti savo kūrybą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. O renginio organizatoriams – Kultūros ministerijai ir LNDT dėkojame, kad suteikė mums galimybę pagerbti savo Metų dramos autorių „Auksinių scenos kryžių ceremonijos metu“, – sako asociacijos LATGA direktorė Laura Baškevičienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją