Išvydęs buvusį Irako diktatorių Sadamą Huseiną, Lietuvos politiką Vytautą Landsbergį ar garsųjį Anglijos futbolininką Deividą Bekhemą, negali būti tikras, jog tikrai matai tai, ką matai. Garsūs žmonės ir savo noru, ir likimo užgaida dažnai įgyja antrininkus. Jų gyvenimas dėl panašumo į išrinktuosius tampa nenuspėjamas.
G.Kirkilas ir jo antrininkas
© ELTA

Netikras V.Landsbergis gyvena Kaune

Kaunietis chemikas Rimas Noreika įprato būti vadinamas Vytautu Landsbergiu. Panašumą pirmoji pastebėjo R.Noreikos dukra.

Ji rado profesoriaus nuotrauką laikraštyje ir pamanė, kad ten tėvelis. R.Noreika su V.Landsbergiu niekada nebendravo, tačiau vyrų keliai yra susikirtę. 1994 metais jie tuo pačiu lėktuvu skrido į Čikagoje vykusias pasaulio lietuvių mokslo ir kultūros dienas. Atskridus į JAV, R.Noreika sulaukė vietinių lietuvių dėmesio. Šie sveikino, lenkėsi netikram Landsbergiui.

Kaunietis dėl panašumo turi ir sunkumų. Kartą jam ratuotas miestietis grasino siūlydamas “išnykti”. Vienu metu elgeta rusiškai vis prašydavo “Landsberg, dai centov”. Įdomu, kad R.Noreika net kalba panašiai kaip V.Landsbergis. Kaunietis yra baigęs muzikos mokyklą, o baigiamųjų egzaminų metu grojo M.K.Čiurlionį, kurio kūrinių atlikimu V.Landsbergis žinomas ne tik Lietuvoje.

Linksmas pokštas Seimo rūmuose

Seime šių metų balandžio 1 dieną ir į Gedimino Kirkilo vietą atsisėdo Palangos oro uosto aviacijos saugumo ir klientų aptarnavimo skyriaus viršininkas Stanislovas Jomantas, tačiau daugelis pamanė, jog į darbą atvyko žinomas socialdemokratas.

S.Jomantas toks panašus į Seimo narį, jog pokštas paaiškėjo tik tada, kai salėje pasirodė pats G.Kirkilas. Panašūs ne tiktai šių vyrų veido bruožai, šukuosenos, barzdų forma, tačiau ir kūno sudėjimas.

Palangiškį bendradarbiai vadina Kirkilu, tačiau S.Jomantas tvirtina panašumu į parlamentarą nesinaudojantis. “Patyriau keistą jausmą”, - taip savo pirmąjį susitikimą su antrininku apibūdino G.Kirkilas.

Politikas “pavogė” antrininko kūną

Antrininką turi ir Seimo narys socialliberalas Eduardas Šablinskas. Tai paaiškėjo, kai buvo išspausdinti kvietimai ir plakatai Gariūnuose vyksiančiai Joninių mugei.

Nuotraukose vaizduojamas politiko veidas, bet kito žmogaus - tautodailininko iš Palangos Jurijaus Olecho kūnas. Palangiškis pats ant kvietimo atpažino save. Tautodailininkas politiką vadino apsišaukėliu, šis incidentas jį papiktino, nes niekas neprašė jo leidimo. Antrininku netikėtai tapęs J.Olechas tvirtino, kad anksčiau panašumo su parlamentaru nei jis pats, nei jo artimieji neįžvelgė.

E.Šablinskas tvirtino, kad kvietimuose tikrai yra pavaizduotas jis. Vienuose plakatuose yra jis, o ant didesnių mieste iškabintų plakatų atsirado tautodailininko, kurio jis nepažįsta, nuotrauka.

Plakatus gaminusios bendrovės teigimu, pagal užsakovų pageidavimą vietoj tautodailininko galvos primontuota parlamentaro. Tai esą leido daryti nuotraukos autorius.

Panašumas gali ir kenkti

Seimo narys ekspremjeras Gediminas Vagnorius ne kartą yra girdėjęs, kad į jį panašūs Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus bei bendrovės “VP Market” generalinis direktorius Ignas Staškevičius.

Pernai G.Vagnorius su K.Rimkumi pirmą kartą susitiko partiniame renginyje. Išsiaiškino, kad abu kilę iš Žemaitijos, kad panašiai rengiasi, kalbėdami žemaičiuoja, nešioja panašius akinius ir yra panašiai praplikę.

Verslininkas I.Staškevičius yra sakęs, kad panašumas į politiką jam tik kenkė. Iki šiol netyla kalbos, kad “VP Market” proteguoja G.Vagnorius, kad jis dar ir akcijų šioje bendrovėje turi. Anot I.Staškevičiaus, su G.Vagnoriumi jis yra susitikęs tik kartą, tada tik paspaudė vienas kitam ranką.

Policija nepatikėjo

Prieš kelerius metus Kaune viena pensinio amžiaus moteris pareiškė, kad ją užpuolė ir sumušė Nijolė Oželytė. Neva ši apdraskė veidą, pargriovė ant žemės, o kartu su ja buvęs vyriškis atėmė 16 litų.

Policija šia įvykių versija nepatikėjo. Pareigūnai rado Vilijampolėje gyvenančią į politikę panašią Nijolę Dimitrijevą. Tačiau ji neturėjo nieko bendra nei su politika, nei su aktoryste.

Žinomas Kauno elgeta Edvardas Pacevičius - Ėdziūnė džiaugėsi sužinojęs, kad yra panašus į Lietuvos laisvės sąjungos lyderį Vytautą Šustauską. Kalbama, kad politikas kartą net sugėdino savo antrininką dėl jo netvarkingos išvaizdos.

Vadina tik Čiviliu

Kaunietį Rimantą Norkevičių beveik visi vadina Čiviliu. Mikroautobuso vairuotojas stebėtinai panašus į buvusį Kauno “Žalgirio” krepšininką Raimundą Čivilį, kuris prieš kelerius metus mirė. R.Norkevičius už krepšininką jaunesnis tik metais, jo ūgis - 2 metrai, tik keliais centimetrais mažesnis nei krepšinio garsenybės.

Kaunietis ūsus ir barzdą pradėjo auginti studijų laikais, nuo tada jį ėmė vadinti Čiviliu arba Čyvu. Dabar jis vairuoja 52-ojo maršruto mikroautobusą.

Rimantas nė karto nesusitiko su R.Čiviliu. Tačiau vairuotojas yra žurnalistams pasakojęs nemalonią istoriją, nutikusią dėl panašumo į krepšininką. Kartą R.Čivilis su kitais žaidėjais linksminosi restorane “Pasimatymas”. Jie su kažkuo susimušė. Nukentėjęs vyras atsidūrė ligoninėje ir pareiškė, kad jį sumušė R.Čivilis.

Krepšininkas pareigūnams teigė nieko apie įvykį nežinąs ir nurodė, kad muštynėse galėjo dalyvauti į jį panašus asmuo. “Po poros dienų mane susirado namuose. Tardė kelis kartus, bet į žadėtą akistatą eiti neteko. Kas buvo toliau, net ir nežinau. Bet išvadas padariau - net kelerius metus skutaus barzdą ir ūsus, kurie mane daro antrininku”, - žurnalistui sakė R.Norkevičius.

Prieš keliolika metų jis negalėdavo ramiai gatve eiti. Beveik visada į sporto halę jį įleisdavo be bilietų, taksistai dažnai veždavo nemokamai, baruose vaišindavo.

V.Kernagis primena carą

Dainininkas ir renginių vedėjas Vytautas Kernagis kartais mėgsta pademonstruoti savo panašumą į paskutinį Rusijos carą Nikolajų II. Tam atlikėjas nusiima akinius, užriečia ūsus į viršų, nutaiso atitinkamą žvilgsnį.

V.Kernagis turi dar vieną sąsają su caru. Nikolajus Romanovas buvo gimęs 1868 metų gegužės 6 dieną pagal senąjį Julijaus kalendorių. Pagal naująjį Grigaliaus kalendorių tai būtų gegužės 19-oji. O kaip tik šią dieną ir gimė lietuvis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (4)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (13)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo (9)

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save...

Žinomi žmonės ieškojo šypsenos paslapčių (3)

Šią savaitę Lietuvoje atidaryta jau dešimtoji aukščiausius gydytojų ir pacientų reikalavimus...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (273)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Top naujienos

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (34)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šie specialistai taps aukso vertės (62)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (513)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

Spustels šįmet dar neregėtas šaltis (93)

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje prognozuojamas iki šiol rekordinis šią žiemą šaltis.

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (259)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Putinas toliau demonstruoja mačo įvaizdį (502)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusirengė iki maudymosi glaudžių ir...

Sąmonę praradęs legendinis futbolininkas Pele – ligoninėje (9)

77-erių metų Pele savaitgalį turėjo vykti į Londoną, kur jo garbei Futbolo žurnalistų...

Lenkija kuria nacionalinę kriptovaliutą (21)

Lenkijos blockchain technologijos akseleratorius (PATB) , kurį globoja skaitmeninių technologijų...

Nusausinus ežerą netoli Aušvico – netikėtas radinys (17)

Lenkų karpių augintojas, nusausinęs savo ežerą, esantį netoli nacių laikų Aušvico- Birkenau...

Ar „Facebook“ pokyčiai padės atsikratyti priklausomybės nuo socialinių tinklų

Markas Zuckerbergas tvirtina sieksiąs, kad „Facebook“ padėtų kurti žmonių gerovę. Deja, jo...