Viena mylimiausių Lietuvos aktorių Ilona Balsytė šio rudens laukė su nekantrumu. Jauniausia jos atžala – sūnus Martynas pradėjo lankyti pirmąją klasę, spalio mėnesį Keistuolių teatre ji pradeda vesti muzikines edukacines popietes visai šeimai.
Ilona Balsytė
© LRT

Šiais metais 50 jubiliejų atšventusi I. Balsytė DELFI pasakojo, kad kiekvienais metais jos dienotvarkę pakoreguoja kokios nors malonios permainos.

„Šiais metais sūnus pradėjo lankyti pirmą klasę. Tai, žinoma, šiek tiek pakeitė mano dienotvakrę. Tačiau ją kiekvienais metais pakoreguoja kokios nors naujovės, - prisipažino I. Balsytė. - Man įdomu stebėti, kaip mažam žmogui keičiasi gyvenimas. Džiaugiesi, kai artimas žmogus išgyvena įdomius, prasmingus ir malonius pojūčius.“

Ilona Balsytė
Ilona Balsytė
© A.Didžgalvio nuotr.

 – Neseniai didžiosiose Lietuvos arenose buvo paminėtas Keistuolių teatro 25 metų jubiliejus. Ar per ketvirtį amžiaus jums nekilo minčių pakeisti teatrą, kaip tai dabar nusprendė padaryti aktorius Andrius Kaniava?

 – Esu viena iš teatro įkūrėjų ir teatras tarsi dar vienas mano vaikas, tačiau buvo atėjusi diena, kai norėjosi šiek tiek atsitraukti nuo teatro veiklos, aš susiradau kitų savirealizacijos būdų. Šiandien tokia diena atėjo Andriui. Manau, normalu, kad mes ieškome savęs, keičiamės.

Ilona Balsytė ir Andrius Kaniava
Ilona Balsytė ir Andrius Kaniava
© Organizatorių archyvas

 – Pastaraisiais metais keistuolių teatre jus galima pamatyti tik suaugusiesiems skirtuose spektakliuose. Ar nepasiilgote vaidybos vaikams?

 – Vaidybos vaikams neskirčiau į atskirą elementą. Ką bedarytum teatre, vaidintum suaugusiems ar vaikams, tai vis tiek yra aktorystė. Jei spektaklius mažiesiems galima pavadinti dialogu su vaiku, tai aš jo nenutraukiau, tiesiog pakeičiau dialogo formą. Tai natūrali tąsa. Spektakliuose bendravimas su vaikais vienokia kalba, dabar bendraujame kitokia.

 – Jūsų įkurtai muzikos mokyklėlei jau penkeri metai. Per tą laiką teko užauginti ne vieną vaikų kartą. Ar nesunku būna atsisveikinti su savo užaugintais mažaisiais mokinukais?

 – Vaikų, kurie nuo trejų metų pradėjo lankyti mano mokyklėlę ir ją pabaigė, buvo jau septynios klasės. Aišku, labai gaila su jais atsisveikinti. Kaip bebūtų keista, visus vaikučius, kurie užaugo mano mokyklėlėje, aš labai gerai atsimenu. Tik jie kartais manęs neprisimena, nes būna per maži (juokiasi). Tačiau mano tikslas yra įskiepyti meilę muzikai, bent žingsneliu priartinti prie jos.

Ilona Balsytė
Ilona Balsytė
© TV3

 – Turbūt ne daug kas žino, kad jūsų gyvenime gausu ir altruistiškos edukacinės veiklos - vėl planuojate pamokas vaikų namuose, vedate muzikos terapijos užsiėmimus...

 – Man labai smagu dirbti su vaikais. Padirbėjusi su studentais supratau, kad su jais būna sunkiau, nes jie daug ko negavo vaikystėje. Žmogui duoti sugebėjimai ugdomi iki devynerių metų. Visi gimstame su vienodu neuronų skaičiumi, linkę būti muzikalūs. Tačiau be muzikinės aplinkos tie gebėjimai nesivysto. Po to sakoma, kad „gimė be klausos“, ar „meška ant ausies užmynė“. Tiesiog tas žmogus neturėjo galimybių vaikystėje susidurti su meno pasauliu. Aš neturiu tikslo iš visų savo mokinių išauginti muzikantų. Tačiau kai jie susipažįsta su menu būdami maži, jie suvokia viską kitaip. Teatras mažiesiems taip pat turi būti kasdieniška švente, būtinybe, o ne prievole, kai kartą per metus mokytojai nuveja per prievartą pažiūrėti spektaklio.

Seniau juk žmonės dirbdami lauko darbus visada dainuodavo. O dabar kaip dažnai žmonės dainuoja? Nekalbu apie tuos kartus, kai užtraukia karaoke ar prisigėrę šventėje. Labai norėčiau, kad žmonės pamažu vėl grįžtų prie muzikavimo. Nereikia netgi tyrimų, kurie padėtų išsiaiškinti, dainuojantys ir muzikuojantys žmonės tampa geresni ir nuoširdesni. Jei vaiką nusivesi į Filharmoniją, galbūt iš karto tokio įspūdžio ir džiaugsmo iš jo nesulauksi. Galų gale, gal jis dar tikrai nepasirengęs eiti į Filharmoniją. Bet jei jis iš arti susipažins su styginiu instrumentu, fortepijonu, sužinos, iš ko padarytos gitaros stygos, jam bus įdomu paliesti, pačiupinėti, o vėliau ir išgirsti.

Reikia ieškoti, kaip kalbėti su vaiku apie vienus ir kitus dalykus. Per savo edukacines muzikines popietes, kurias organizuoju, bandau surasti būdus kaip sudominti muzika.

B.Urbietytė, A.Kurienius, I.Balsytė
B.Urbietytė, A.Kurienius, I.Balsytė
© M.Siruso nuotr.

 – Ar pati dažnai einate į teatrą kaip žiūrovė?

 – Ne, vakarais dirbu, turiu pamokėles, vaidinu spektakliuose. Tai – didelė menininkų bėda. Nes dėl užimtų vakarų neturi galimybės nueiti pasižiūrėti vaidinančių kolegų. Studijų metais bėgiojau po teatrus, visus spektaklius peržiūrėjau ne po vieną ir ne po du kartus. Vėliau, kai laukiausi savo vaikų, taip pat vaikščiojau po teatrus, nes pati negalėjau vaidinti. Tačiau dabar jei atsiranda koks laisvas vakaras, jo labai reikia namuose, norisi praleisti laiką su vaikais, šeima.

– Teatre dažnai lankydavotės su savo savo atžalomis?

 – Skirtingai. Mergaitės daugiau laiko praleido teatre, lyginant su sūnumi. Tačiau tuo metu, kai mano mergaitės buvo mažos, aš labai daug vaidinau vaikiškuose spektakliuose, todėl jos galėjo gyventi tame teatre. Kai Martynas buvo mažas, vaikiškuose spektakliuose aš jau nebevaidinau...

 – Abu su vyru, aktoriumi Aurimu Meliešiumi esate Keistuolių teatro aktoriai. Poros, daug laiko kartu praleidžiančios darbe, stengiasi darbo į namus nebesinešti. Ar jūsų šeimoje taip pat galioja tokia taisyklė?

 – Turime daug bendrų darbų, todėl kam juos daryti svetimoje vietoje, jei galima namuose. Man pačiai dažnai tenka dirbti prie kompiuterio, pavyzdžiui, dabar turiu sukurti skaidres. Geriau aš tai darysiu namuose nei sėdėdama teatre. 

 – Galbūt šį Keistuolių teatro sezoną žiūrovai scenoje turės galimybę išvysti jus dažniau?

Paskutinį spalio sekmadienį pradedu rengti muzikines edukacines popietes vaikams, kurios vyks kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį iki pat vasaros. Pasiruošimas popietėms taip pat atima daug laiko. Pradžioje maniau rengti popietes tik vaikams, bet pamačiau, kad jos labai patiko ir tėvams, tad nutariau įtraukti į užsiėmimus ir juos. Galima sakyti, kad tai savotiški šeimos muzikos pažinimo kursai.

Daugiau DELFI pramogų naujienų – socialiniame tinklalapyje „Facebook“!

"Keistuolių teatro" gimtadieninio koncerto Kėdainiuose užkulisiai
"Keistuolių teatro" gimtadieninio koncerto Kėdainiuose užkulisiai
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (94)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Edmundui Seiliui dėl paauglystės šunybių yra tekę stovėti prieš KGB pareigūnus (13)

„Galbūt aš toks durnas esu, patriotas gal”, – jau šįvakar LNK laidoje „ Kitu kampu ”...

Oksana Pikul: reikia investuoti į save, kad turėtum ką investuoti į savo grožį (102)

Graži moteris yra ta, kurioje dera ir išorinis, ir vidinis grožis. O kaip tapti tokia moterimi?

Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnelio: suteikė daugeliui lietuvių negirdėtą vardą (32)

Prieš daugiau nei dešimtmetį išgarsėjusi atlikėja Edilija Nikartaitė-Geltona susilaukė sūnaus.

Olego Šurajevo filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ premjeroje - garsūs svečiai (5)

Pirmadienio vakarą kino ekranus pasiekė pirmoji komiko Olego Šurajevo kurta komedija visai šeimai...

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (285)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (304)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ susigrąžino lyderio pozicijas (268)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pagal populiarumą nežymiai aplenkė...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (24)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Tillersonas įspėja dėl karinių veiksmų prieš Šiaurės Korėją (19)

Jungtinės Valstijos įspėjo Šiaurės Korėją, kad atsisakymas vesti derybas galėtų iššaukti...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (30)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Vanagas: rizikavome važiuoti iki pabaigos (4)

Dešimtasis greičio ruožas Dakaro ralyje įrodė du dalykus: pirmasis – sunkumai dar tikrai...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (232)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Sveikos mitybos raciono karalius – kiaušinis: kuo jis mums naudingas (3)

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų...

Imigrantus Airijoje anglų kalbos mokanti Egidija: patys nepakančiausi – lietuviai (1)

Egidija Vaitkienė jau 13 metų gyvena Airijoje . Monachano grafystėje suaugusiųjų kursuose ji...