Panevėžyje gimusi ir augusi Inara Lopetaitė antrus metus gyvena Danijoje. Tamsių ilgų plaukų, liekna „Mis Aukštaitija 96“ ne kartą bandė pelnyti tėvynainių pripažinimą. Tačiau Lietuvoje savo vietos nerado.
Inara Lopetaitė
© "Panevėžio balsas"
„Galiu pasakyti, kad save atradau Danijoje. Todėl ateitį ir perspektyvas matau tik ten. Esu labai laiminga, kad toje šalyje sutikau daug gerų draugų. Danai mane labai šiltai priėmė“, - tai ištrauka iš mielo bei kupino gyvenimo džiaugsmo Inaros elektroniniu paštu PB redakcijai atsiųsto laiškelio.

Dviejų mažamečių vaikų mama po asmeninių nesėkmių Lietuvoje pasiryžo laimę išbandyti užsienyje ir neapsiriko. Danijoje ši moteris iš karto buvo pastebėta dėl originalaus veido, ekstravagantiškos aprangos.

Kadangi Inara prisipažino norinti siekti karjeros, gavo siūlymų dirbti modeliu, nors jai jau 31-eri. Šiuo metu ji tobulina anglų kalbos žinias Kembridžo universiteto filiale Danijoje ir yra užsibrėžusi tikslą įkurti nuosavą modelių agentūrą.

Apsispręsti padėjo nesėkmės

Panevėžyje baigusi vidurinę bei aukštesniąją verslo ir vadybos mokyklas, I.Lopetaitė ištekėjo ir išvyko gyventi į Šiaulius. Vestuvių dieną jai buvo 22-eji.

„Tapau turtingo verslininko žmona, todėl dėl pinigų pragyventi nesukau galvos - nedirbau. Deja, mano santuoka nepasisekė. Dėl šeimyninių problemų patyriau daug skausmo, apie kurį šiandien kalbėti nebenoriu“, - telefonu PB korespondentei kalbėjo Inara.

Bene vienintelį džiugų įvykį iš nepasisekusio santuokinio gyvenimo ji prisimena prieš pusaštuntų metų savo atžalų - dvynukų - gimimą. „Jų atsiradimas šiame pasaulyje man buvo tikrai nepaprastai džiugus įvykis“, - iki šiol prisimena savo laimę ji.

Praėjus ketveriems santuokos metams, virš jos ir sutuoktinio galvos susitvenkė juodi debesys, ir išaušo skyrybų valanda. Moteris, tuomet turėjusi daug bičiulių, šiandien nė vieno jų nebevadina tikru draugu.

I.Lopetaitė nedrįsta kategoriškai teigti, jog jie ją nuvylė. Bet niekas iš jų ir nepadėjo, kai buvo ypač sunku. Inarai tuomet labiausiai reikėjo moralinės paramos, tačiau jos nebuvo.

Savo kailiu patyrusi Lietuvoje jau nebe pirmus metus vyraujantį susvetimėjimą net tarp pačių artimiausių žmonių, moteris apsisprendė išvykti iš šalies. Tiesa, iš pradžių tik laikinai. Tačiau planuota trumpa kelionė į svečią šalį virto noru joje apsigyventi.

Danus sužavėjo lietuvės išvaizda

Daniją Inara pasirinko ne todėl, kad ją beprotiškai trauktų toji šalis. Tiesiog ten jau gyveno viena gera jos pažįstama. Sužinojusi apie panevėžietės išgyvenimus, ji pasikvietė mėnesį pas ją paviešėti, atsigauti. „Kvietimą su malonumu priėmiau. Pamaniau, kad po patirtų stresų man tikrai verta pakeisti aplinką, pailsėti. Mano vaikų tėvas sutiko jais pasirūpinti, ir aš išvykau“, - tęsė pasakojimą Inara.

Per tikrai neilgą viešnagės Danijoje laiką lietuvaitė suprato, kad nebenori gyventi Lietuvoje. Ją labai greitai ėmė supti įdomūs ir žinomi šios šalies žmonės, nuolat rodę dėmesį ir šilumą.

Pirmasis įtakingas danas, su kuriuo ją iki šiol sieja nuoširdi draugystė, buvo stambus verslininkas Iteris Ašersaldas. Būtent jam tarpininkaujant Inarai buvo pasiūlyta veikla modelių agentūroje „Shanell“.

„Dirbti modeliu man buvo pasiūlyta labai greitai. Danai akcentavo juos sudominusią mano išvaizdą. Kadangi toje šalyje daugiausia gyvena šviesių plaukų žmonių, aš jiems imponavau jau vien todėl, kad esu tamsiaplaukė. Patiko ir mano iššaukiantis drabužių stilius“, - šie prisiminimai jai ypač mieli.

I.Lopetaitė netrukus sužinojo, jog lietuviams įsitvirtinti prestižinėse darbo vietose Danijoje nėra paprasta. Mat, anot jos, jie apskritai ne itin mėgsta svetimtaučius. Tačiau, kaip paaiškėjo, nėra taisyklių be išimčių.

Panoro būti pranaše svetur

Gyvendama Lietuvoje Inara stengėsi, kaip išmanydama. Dalyvavo įvairiuose grožio konkursuose. Tačiau ilgainiui suprato seną tiesą, kad savame krašte pranaše nebus.

Ji pasakojo, kad laimėjo grožio konkursą „Mis Aukštaitija 96“, vykusį Panevėžyje. Trečiąsias vietas pelnė konkursuose „Mis kurortas 96“ ir „Mis kurortas 97“, Palangoje. Kartu tapo „Mis publika“ ir „Mis foto“. Dalyvavo konkurse „Mis Lietuva 97“ ir pateko į finalą.

1998 metais Vilniuje, topmodelių atrankoje „Loreal“, iš pusantro tūkstančio dalyvių prancūzai išrinko tik tris gražuoles, tarp kurių buvo ir I.Lopetaitė.

Maždaug metus ji dalyvavo modelių agentūros „Loreal“ Lietuvos sostinėje organizuotose fotosesijose, jos nuotraukos buvo spausdinamos Prancūzijos žurnaluose. „Bet tik tiek. O man norėjosi kažko daugiau…“ - mįslingai prisipažino Inara.

Todėl, kai nuvyko į Daniją ir pasijuto žinomų žmonių - kino režisierių, muzikantų, verslininkų - dėmesio centre, suprato, kad pagaliau atsidūrė tinkamu laiku tinkamoje vietoje.

Pasak pašnekovės, nebūna nė savaitės, kad jos nuotrauka nesipuikuotų Danijos žurnaluose „Se Hor“, „Billede“, kituose leidiniuose. Žurnalistai savo publikacijose dažnai akcentuoja ne tik jos grožį, bet ir tai, jog ji neva yra vienintelė lietuvė, išgarsėjusi Danijoje.

„Esu labai liesa. Mano ūgis - 175 centimetrai, o svoris - 54 kilogramai. Labiausiai mėgstu valgyti jūros gėrybes. Matmenys - 90-64-90 - irgi jau senokai nesikeičia. Zodiako ženklas - Jautis. Galbūt todėl esu labai užsispyrusi, atkakliai siekianti tikslo“, - pasisakė gražuolė.

Gyvena nuostabiame pajūry

Danijoje karjeros ir aukšto pripažinimo siekianti panevėžietė dirba modeliu, bet agentūros pavadinimo įvardyti nenori: „Man sekasi, daug uždirbu, todėl nenoriu, kad apie tai sužinoję lietuviai pavydėtų. Juk mūsų tautos vienas bjauriausių būdo bruožų iki šiol, deja, yra žūtbūt pakenkti kitam žmogui, jei jam sekasi, sutrukdyti siekti karjeros, apšmeižti, džiaugtis, kai kažkam labai bloga“.

Kad šiai moteriai sekasi puikiai, byloja jos susikurta realybė. I.Lopetaitė finansiškai pajėgi susimokėti už brangias anglų kalbos studijas. Ji gyvena maždaug už dviejų kilometrų nuo Baltijos jūros, ypač turtingoje kraštovaizdžiu bei brangioje vietovėje, nuomoja ištaigingai įrengtą namą. Iš ten ji sako matanti Švedijos krantus.

Inara gali nuolat pietauti prabangiuose japonų ir italų restoranuose, išlaikyti savo pirmokėlius vaikus, besimokančius muzikos dviejose privačiose mokyklose Šiauliuose.

„Su malonumu savo mažylius pasiimčiau visam laikui į Daniją, bet yra viena problema: jie jau pradėjo lankyti mokyklą Šiauliuose. Be to, yra labai muzikalūs, todėl nenori atsisakyti dainavimo grupėje „Endendu“ ir muzikos mokyklos „Verpstas“ lankymo“, - motyvavo dvynių motina.

Ji džiaugiasi, kad sūnus ir duktė koncertuoja įvairiose Lietuvos vietose, todėl nešykšti pinigų jų aprangai, kelionėms. Nors neneigia, kad vaikais rūpinasi ir tėvas. Svarbiausia, Inara labai dažnai parskrenda į Lietuvą susitikti su jais.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Jurga Šeduikytė: močiutė net Smetonai gamino (1)

Šventinis pokalbis ir muzikinė programa užpustytoje sniegu Laikykitės ten scenoje, prisėdus ant...

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (18)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (15)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Jurga Anusauskienė tiki, kad svarbiausia gyvenime yra mėgstamas darbas ir meilė (129)

Plačia šypsena visuomet pasitinkanti žinoma fotografė Jurga Anusauskienė įsitikinusi –...

Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo (11)

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save...

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (156)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (229)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Lietuvių fenomenas: kylančios išmaniųjų telefonų kainos – nė motais (8)

Nepaisant to, kad 2017-aisiais visame pasaulyje augo išmaniųjų kainos, jų pardavimai taip pat...

Naujoje Brigitte Macron biografijoje – pikantiškos detalės apie jos santykių su Emmanueliu Macronu pradžią (17)

Brigitte Macron ir jos šeima sulaukė pasmerkimo, kai ji pradėjo draugauti su savo mokiniu...

Gyvulininkystė „Žaliojoje savaitėje“ – daugiau, sunkiau, gauruočiau (4)

Berlyne vykstančioje didžiausioje Europos žemės ūkio parodoje „ Žalioji savaitė “, kurią...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (456)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (99)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Nukauti viešbučio Kabule užpuolikai papildyta 09.04 (4)

Afganistano sostinėje Kabule viešbučio „Intercontinental“ ataka baigėsi, žuvo mažiausiai...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (13)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Nulinis: Valančiūnas sužaidė blogiausias sezono rungtynes (4)

Jonas Valančiūnas surengė blankiausią asmeninį šio sezono, o taip pat ir vieną prasčiausių...