aA
Televizijos žurnalistė, dokumentinių filmų kūrėja Gražina Sviderskytė sutinka, jog pasirinktasis žmogaus gyvenimo būdas su didžiuliais darbo krūviais, stresais, maksimalizmu, organizmo sekinimu, amžinu poilsio trūkumu anksčiau ar vėliau nuveda į ligoninės palatą ar, dar blogiau, ant operacinės stalo.
G.Sviderskytė filmuoja dokumentinį filmą
© LNK
Tik, deja, dauguma dažniausiai įpranta taip gyventi dešimtmečiais ir keisti kažką mėgina nebent po priverstinio apsilankymo pas gydytojus…

Apie situacijos sudėtingumą

“Turiu kelis gydytojus specialistus, kuriais pasikliauju,” – sako Gražina. “Laimei, rimtesnių bėdų dėl sveikatos kol kas neturėjau, tad išsamiai tikrinti sveikatą gal nėra poreikio. O į peršalimą ar neaukštą temperatūrą tiesiog numoju ranka – mat juos galas. Svarbiausia – pernelyg neįsijausti į ligonio rolę,” – juokavo žurnalistė.

Gražina patikino nebėganti į vaistinę ir neperkanti dar penkių nežinomų vaistų, o pajutusi, kad jau visai “šakės”, išgeria išmėgintą tabletytę. “Teisybės dėlei reikia prisipažinti, kad viskas priklauso nuo situacijos sudėtingumo – kai viena su kūdikiu ant rankų visą savaitę vadavausi nekrintančia žemiau 39 laipsnių temperatūra, galvojau, išprotėsiu…“

Apie nuostabų motyvą

“Dietos ir “kūdinimasis” man svetimi – net nežinau, kas mane atbaido, bet tokių temų nė neskaitinėju,” – nusišypsojusi Gražina sutiko, jog tie, kurie dėl sveikatos sutrikimų priversti laikytis dietų, rekomendacijų turi ieškoti ne įvairiuose žurnaliūkščiuose, o pas specialistus.

“Jei jautiesi blogai, jokios dietos ar kitoks savęs alinimas neišgelbės, tačiau geras psichologinis nusiteikimas veikia geriau nei treniruoklių salė ar savęs marinimas.” Gražina patikino, jog norėtų taisyklingai maitintis, tačiau dabar turi nuostabų motyvą taip nedaryti – pirmiausiai rūpinasi, kad sūnelis gerai ir laiku pavalgytų, o apie save dažniausiai pamiršta.

“Bet jei atvirai, tai ir anksčiau maistas nelabai rūpėjo” – mintijo žurnalistė, kuriai iš maisto pasidaryti šventę malonu buvo tik tuomet, kai gyveno su vyru. “O kai maistas tėra skirtas patenkinti gyvybinį poreikį …” - numojo ranka – “Negi užmigdžiusi vaiką vidurnaktį eisiu egzotiško patiekalo sau ruošti?”

Apie gyvenimą ne tik sau

“Kai gyvenimas “prilipdo” prie kabinetinių kėdžių ir automobilio sėdynės, nejudantys vienaip ar kitaip save pasmerkia” – sako Gražina. Pašnekovė patikino, kad jai niekuomet nebuvo mielas profesionalus sportas, tačiau poreikis judėti visada buvo svarbus. Į šalia namų esantį sporto klubą traukia bendro pobūdžio mankšta, kurios metu išjudina visą savo organizmą. O triūsas treniruoklių salėje, kur žmonės lyg juodadarbiai tobulina savo užpakalius - nemalonu.

“Vasarą sporto salę keičia skraidymas, dviračiai ir tariamas poilsis su sūnumi, kai nuolat bėgioju jam iš paskos. Laiko vien tik sau nebeturiu. Anksčiau, kai galėdavau paisyti savo norų, kartais užsigeidusi pabėgdavau nuo visų, pailsėdavau kokią dienelę vienatvėje. Bet štai jau treji metai, kai niekur nebepasprunku. Gyvenu ne tik sau…“

Apie gąsdinančius atvejus

“Nekalbėsiu apie juodžiausią savo patyrimą (apie tragišką Gražinos vyro žūtį rašė visos šalies spauda – A.M.) – nusukusi akis žvilgsniu klaidžiojo po horizontą Gražina – “Geriau apie tuos dažnesnius atvejus, kurie bent jau bando pagąsdinti kiekvieną iš mūsų – neviltį, apatiją, sąstingį, kai jautiesi tarsi uždarytas tamsiame sandėliuke, o raktas nuo durų išmestas pro grotuotą langą. Tokiais atvejais ne šiaip prapuola geras ūpas, bet dingsta visai ir ilgam, jokiai veiklai nerandi akstino, nesuvoki, ko griebtis, o ir kažko griebtis nebenori. Per mano amželį tokios didesnės „smegduobės“ atsivėrė gal dusyk. Pernelyg netyrinėjau priežasčių, dėl kurių apėmė tokia būsena. Pajutusi, kad rimtai grimztu, šiaip ne taip prisiversdavau sportuoti – pamenu, į sporto klubą save tiesiog “atnešdavau”, ir tai padėdavo. Būtent po to supratau, kad negalima mesti sporto….”

Apie kategorišką požiūrį

“Alkoholis ir cigaretės yra stiprus nuodas - esu didelė mergaitė ir išbandžiau abu. Jei gyveni sveikai, pavartojęs bent truputėlį vieno ar kito dar ir kitą dieną jauti, kaip organizmas bando atsikratyti teršalų,” - neslėpė Gražina, patikindama, jog be kitų „nesąmonių“ ji, ačiū Dievui, apsiėjo.

“Dažnai išgeriama ar užsirūkoma kompanijoje. Tačiau jei be alkoholio nesmagu bendrauti, tai ko vertos tokios linksmybės? Labai kategoriškai žiūriu į šituos dalykus, nes jei iki pilnos laimės trūksta butelio alaus ar cigaretės, tai padėtis atrodo liūdna. ”

Apie laisvumo pojūtį

“Jau kurį laiką esu “dingusi” ir negaliu sakyti, kad man tai nepatinka, nors... dėmesys gatvėje irgi retai būna atgrasus. Jei kas nors atpažinęs nemokšiškai “pakibina” ar neapsižiūrėjęs per garsiai apkalba – paprastai prajuokina, o jei būnu prasčiau nusiteikusi – suerzina” – prisipažįsta Gražina. Ji sako, kad išėjusi iš LNK žinių tą pačią akimirką pasijuto nebeatpažįstama ir laisva nuo praeivių žvilgsnių, nors einant gatve draugai tvirtindavo priešingai…

“Jei nori, kad tavęs nematytų, tai ir jautiesi taip, tarsi būtum nematomas. Tačiau nesiginsiu – tikrai miela, kai nedideliame Neringos kaimelyje užėjus į mažytę parduotuvėlę su vaiku ant rankų pardavėja pagiria: „Ooo… koks Dariukas jau didelis užaugo…“

„Lietuvos sveikatoje“ taip pat skaitykite:

Juozui Pundziui - “juodas” laikotarpis

Įkurtuvės vainikavo dešimtmečio darbus

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Nuo negandų iš sostinės pabėgusi Mia – apie kompromituojančius gandus ir požiūrį į buvusio vyro demonstruojamus jausmus kitai (4)

Atlikėja Mia Pilibaitytė išgyvena visą virtinę pokyčių. Teismui nutraukus santuoką su...

Netylant Lavrinovičių reklamos skandalui, dar kartą prabilo dėmesio centre atsidūrę broliai: mes niekada nenorėjome eiti tuo keliu (467)

Praėjusios savaitės pradžioje tarp telekomunikacijų bendrovės ir Lavrinovičių bei Didžiulių...

Po sunkios ligos mirė ilgametis LRT „Sveikinimų koncerto“ redaktorius Kęstutis Sukackas (9)

Po sunkios ligos mirė ilgametis LRT darbuotojas, laidos „Sveikinimų koncertas“ redaktorius...

Jurgis Didžiulis ir Merūnas Vitulskis darymą gera savaitgalį bandė paversti mada: jei gali, bet nieko nedarai – nesiskaito (3)

„Mažiau svarbu yra gauti, daug svarbiau – duoti, dalintis. Kai duodu nieko nesitikėdamas...

Pasipiktinimo dėl „Tik Tok‘e“ vaikams parodyto blogo pavyzdžio sulaukęs Vidas Bareikis pasiaiškino: buvo ne taip suprastas (52)

Dėl intensyvaus COVID-19 plitimo sunerimusi visuomenė šiuo metu itin jautriai reaguoja į...

Top naujienos

Parėmęs Lukašenką Kremlius jau žvangina ginklais: kokie yra tikrieji tikslai? (54)

Gynybiniai veiksmai, kurie nėra nukreipti prieš kurią nors valstybę. Taip dar praėjusią savaitę...

Nykstanti Lietuva auga: prognozuoja Airijos scenarijų (22)

Pandemija lietuvius iš užsienio grąžino namo, o esančius namuose sulaikė nuo išvykimo, –...

Virusas naująją Didžiosios Britanijos pramonės revoliuciją palieka ant ledo (1)

Šalyje, kurioje XVIII a. prasidėjo pirmoji pasaulyje pramonės revoliucija , naujoji revoliucija...

Tolimųjų reisų vairuotojas kelte išvydo ko neregėjęs: tokie darbuotojai daro mums gėdą (1)

Jaunystėje skaičiau knygą „Alisa pasakų šalyje“. Nuo tada man Anglija atrodė kaip...

Mačiulis: šis pasirinkimas – žemo lietuvių finansinio raštingumo ženklas (1)

„ Atsakingo požiūrio “ laidoje prasideda ciklas apie finansinį raštingumą . Pirmoje laidoje...

Vivek Wadhwa | D+ nariams

Genų inžinerijos džinas paspruko iš butelio

Genų inžinerijos technologijos tapo tokios pigios ir prieinamos, kad kita pandemija gali prasidėti...

Nuo alyvuogių aliejaus iki aitriųjų paprikų: natūralios priemonės išsiplėtusioms venoms sumažinti

Varikozinis venų išsiplėtimas – paplitęs negalavimas. Siūlome išbandyti namines priemones,...

Nuo negandų iš sostinės pabėgusi Mia – apie kompromituojančius gandus ir požiūrį į buvusio vyro demonstruojamus jausmus kitai (4)

Atlikėja Mia Pilibaitytė išgyvena visą virtinę pokyčių. Teismui nutraukus santuoką su...

Ką daryti, kad kepamas maistas nesviltų prie keptuvės

Prie keptuvės svylantis maistas – ne tik eilinėms šeimininkėms, bet ir virėjams profesionalams...

Nauja gatvė Panevėžyje dar neatidaryta, bet jau kursto aistras: vieni laukia, kiti kuria istorijas, kad jos nebūtų (1)

Kone legendomis apie mistinį šermuonėlį ir kitomis spalvingomis istorijomis apipintoje...

|Maža didelių žinių kaina