„Instagram“ naudojo tik filtrams, o dabar iš to gali gyventi

Pozavusi neįprastoje fotosesijoje, kurią fotografas Naglis Bierancas atliko telefonu „Huawei P20 Pro“, G. Gurevičiūtė pasakoja, kad pradėjusi naudotis „Instagram“, manė, kad tai yra programėlė, skirta nuotraukoms retušuoti.

„Nežinojau, kad tai – socialinis tinklas, maniau, jog turėsiu programėlę, kuria galiu pagražinti nuotraukas, uždėdama spalvotus filtrus. Net nenumaniau, kad jame automatiškai išsisaugo ir visiems tampa matomos nuotraukos. Vėliau susipažinau su vienu ispanu, kuris paprašė pasidalinti savo Instagram paskyra. Apsikeitusi kontaktais, pamačiau, kad mane jau sekė 1500 žmonių. Tai buvo prieš ketverius metus, per tiek laiko mano sekėjų skaičius išaugo daugiau nei 50 kartų“, - pasakoja ji.

Intensyviau naudotis socialiniais tinklais ji pradėjo pirmą kartą išvažiavusi į Ameriką, kur „Instagram“ tapo jos vizitine kortele, kuria naudodavosi keisdamasi kontaktais. O dabar, praėjus keleriems metams, tai tapo ir vienu iš jos pragyvenimo šaltinių.

„Pirmosios kelionės į Ameriką metu susipažinau su nemažai žmonių, kurie dirbo tik „influenceriais“ – gyveno iš socialinių tinklų. Taip gimė mintis ir Lietuvoje kurti pirmąją „influencerių“ agentūrą „fomo“. Augant sekėjų skaičiui, vis daugiau prekės ženklų norėjo atsidurti mano profilyje. Gaudama krūvas dovanų ir kruopščiai atsirinkdama, kuo dalintis su savo sekėjais, net nepastebėjau, kaip „Instagram“ tapo ir mano pajamų šaltiniu“, - sako G. Gurevičiūtė.

Populiariausios nuotraukos – iš kelionių

G. Gurevičiūtė atskleidžia, kad viena iš jos populiarumo priežasčių socialinius tinkluose – kokybiškos nuotraukos. Ji sako vengianti dalintis daugybe kadrų iš kasdienybės ir visuomet gerai apgalvojanti, kuriuos verta viešinti.

„Nesidalinu prastos kokybės nuotraukomis. Visuomet stengiuosi į socialinius tinklus kelti tik tokius kadrus, kuriuose atrodau natūraliai, vengiu naudoti daug filtrų ar nuotraukas stipriai retušuoti. Pratiškai visos nuotraukos, kuriomis dalinuosi su sekėjais, yra darytos telefonu, todėl, jį rinkdamasi, daug dėmesio skiriu kamerai, o mano dabartinis telefonas turi jas net tris. Man svarbu, kad nuotraukos būtų ryškios, galėčiau fotografuoti esant prastam apšvietimui ir netektų ilgai vargti jas apdorojant“, - pasakoja G. Gurevičiūtė.

Paklausta, kokius kadrus pati dažniausiai fiksuoja telefonu, ir kurie jų susilaukia daugiausiai dėmesio, G. Gurevičiūtė atvirauja, kad nors anksčiau vengė dalintis asmeninio gyvenimo detalėmis, dabar mielai kelia nuotraukas iš laisvalaikio su draugais ar šeima.

„Daugiausiai dėmesio socialiniuose tinkluose įprastai susilaukia mano nuotraukos iš kelionių. Žmonėms patinka ryškūs, estetiški kadrai, kurie, matyt, sužadina ir jų pačių norą atostogauti, nes atostogos įprastai asocijuojasi su atsipalaidavimu ir gera nuotaika“, - sako ji.

Gintarė Gurevičiūtė

Pirmą kartą dalyvavo tokioje fotosesijoje

Nors pati mėgsta fotografuoti telefonu, G. Gurevičiūtė pasakoja, kad dalyvauti fotosesijoje, kurioje būtų fotografuojama tik juo, dar nėra tekę.

„Pirmą kartą dalyvavau tokioje avantiūroje, tad nežinojau, ko tikėtis, bet rezultatas mane tikrai maloniai nustebino. Padarėme kelis identiškus kadrus ir fotoaparatu, norėdami palyginti skirtumą, bet jis praktiškai nepastebimas“, - sako ji.

Žaibišku greičiu soc. tinkle „Instagram“ išpopuliarėjęs fotografas ir šokėjas Naglis Bierancas taip pat priduria, kad fotosesiją telefonu darė pirmą kartą, nors kadrus, kuriais dalijasi savo profilyje, kasdien fiksuoja būtent juo.

„Kasdienis mano darbas susijęs su fotoaparatu, tad buvo labai įdomu išbandyti iš pirmo žvilgsnio visai kitokią fotosesiją. Nors atrodytų, kad telefonu sunku išgauti tokią nuotraukų kokybę kaip profesionaliu fotoaparatu, įsitikinau, jog ribos tarp jų nyksta. Panašu, kad telefoną nuo šiol galima naudoti ne tik socialinių tinklų nuotraukoms“, - pasakoja jis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)