aA
Nėra tinkamų žodžių nusakyti artimo žmogaus netekties skausmą. Širdyje, regis, atsiveria skylė, kuri vargu ar kada pilnai užsivers. Sakoma, kad laikas gydo žaizdas, tačiau Gedimino Girdvainio (†76) žmona, aktorė Kristina Andrejauskaitė (73) kol kas tuo sunkiai tiki. Vyro mirtį išgyvenanti moteris neslepia, jog nuo dabar jos gyvenimas stipriai pasikeis ir ji nebebus tokia, kokia buvo anksčiau.
K.Andrejauskaitė, G.Girdvainis / Foto: Delfi, Fotodiena/Dmitrijus Radlinskas
K.Andrejauskaitė, G.Girdvainis / Foto: Delfi, Fotodiena/Dmitrijus Radlinskas

„Žinokite, man nepalengvės, – jautriai taria pašnekovė, išgirdusi palinkėjimą kuo greičiau rasti ramybę. – Tai užgožia visą gyvenimą. Ką man reikia išgyventi... Ne, aš to niekada nepamiršiu.“

Pasiteiravus apie paskutinius pokalbius su savo vyru, teatro ir kino aktorė neslepia, kad visus juos lydėjo gilios mintys.

Gedimino Girdvainio žmona – apie paskutinį širdgėlos kupiną pokalbį su vyru ir už ką jam liks dėkinga per amžius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Paskutinį pokalbį su Gediminu prisimenu su širdgėla. Aptarinėjome karantiną, kaip, mūsų nuomone, kai kurios pritaikytos priemonės su juo kovoti nėra reikalingos. Aš jį raminau, sakiau, kad viskas praeis“, – prisimena moteris ir paniro į apmąstymus apie teatrą ir kaip jis darė įtaką judviejų gyvenimui.

„Jau toks amžius, kai laikas išeiti ir laikas ateiti kitiems. Mums visiems ateis laikas užleisti vietą jaunimui. Jis irgi visa tai suprato ir sutiko su tuo, bet, žinote, juk mes neretai jaučiamės visai kitaip, nei kalbame. Tas teatras, kinas yra tokia bacila. Atrodo, kad tik įėjai, o jau reikia su juo atsisveikinti. Tai kažkas tokio. Tas laukimas... Gediminas tikrai dar turėjo darbų teatre, turėjo ir vaidmenų. Tikrai nebuvo taip, kad jis to neturėtų ir jau viskas jo gyvenime klibėtų. Ne. Tai žmogus, kuris buvo įpratęs visą gyvenimą dirbti, tad tas karantinas jam buvo skaudus. Dėl to ir mūsų paskutiniai pokalbiai buvo rimti“, – pasakoja K. Andrejauskaitė.

Mums visiems ateis laikas užleisti vietą jaunimui. Jis irgi visa tai suprato ir sutiko su tuo, bet, žinote, juk mes neretai jaučiamės visai kitaip, nei kalbame.
Kristina Andrejauskaitė.

Pati dešimtis skirtingų vaidmenų teatre sukūrusi aktorė sako, kad gamtoje tiek ji, tiek jos vyras rasdavo ramybę, todėl nuo miesto šurmulio G. Girdvainis skubėjo vos sušvelnėjus karantinui.

„Jis mėgo gamtą, lankydavosi sodyboje. Net bėgdavo į ją, nes ten rasdavo nusiraminimą. Jam būdavo smagu sutvarkyti visą sodybą. Dabar kaip tik jis ir sutvarkė viską. Nupjovė visur pievą, paliko tvarką ir išėjo“, – jautriai kalba moteris.

„Karantino metu mes buvome kartu namuose. Jam pašvelnėjus Gediminas išvyko į sodybą. Jis jau seniau būtų ten lėkęs, bet ilgą laiką buvo dar šaltas oras. Aš vis jį atkalbinėjau, sakiau, kad nėra ko ten sėdėti, sušalsi, reiktų židinį kurenti, kam to reikia. Kartojau, kad jau tuoj ateis geros dienos ir galės išvažiuoti. Matyt, taip reikėjo“, – svarsto ji.

Gediminas Girdvainis
Gediminas Girdvainis

Šis Gedimino išvykimas į gamtą, deja, buvo paskutinis. Tai, kad nutiko kažkas blogo, žmona ėmė įtarinėti nesulaukusi vyro skambučio. Tai buvo visai neįprasta.

„Jis ten mirė vienas. Aš jį radau sodyboje. Jis ilgą laiką nekėlė telefonu. Ėmiau nerimauti, ar telefonas ryšio negaudo, ar kas blogo nutiko. Mane apėmė nerimas. Niekada taip nebūdavo. Mes esame įpratę skambintis iš ryto ar eidami miegoti, nuolat palaikydavome ryšį, jei nebūdavome kartu. Taip jau įprasta mūsų šeimoje. Ir su vaikais taip pat. Bet kai nesulaukiau skambučio, kai negalėjau jam prisiskambinti, prasidėjo panika“, – su siaubu prisimena moteris.

Tas teatras, kinas yra tokia bacila. Atrodo, kad tik įėjai, o jau reikia su juo atsisveikinti.
Kristina Andrejauskaitė.

Netekus vyro aktorė tarsi neteko ir dalies savęs. Pora kartu pragyveno net 50 metų, užaugino dukterį ir jau džiaugėsi turėdami anūką.

„Žinote, per tiek metų būna visko – ir gyveni ramiai, ir pasipyksti. Bet mes tikrai gyvenome darniai“, – sako G. Girdvainio žmona.

„Padėkoti jam galiu už tuos 50 bendro gyvenimo metų, už jo rūpestį mano, dukros ir anūko atžvilgiu. Manau, kad jam yra pati didžiausia tragedija. Jis labai mylėjo senelį ir Gediminas jį labai mylėjo. Tai ir išliks“, – jautriai pokalbį užbaigė K. Andrejauskaitė.

G. Girdvainio dukra paveldėjo ne vieną jo savybę

Delfi turėjo išskirtinę progą pakalbinti ir G. Girdvainio dukterį Jurgą Girdvainytę-Šuminienę. Koronaviruso židinyje, Santariškių klinikose, direktoriaus medicinai pavaduotoja slaugai dirbanti aktorių dukra per visą karantino laikotarpį negalėjo vykti aplankyti tėvų.

„Jiedu su mama visą karantiną leido namuose, niekur nebuvo išėję. O aš paskutinį kartą su tėčiu mačiausi tik prieš karantiną – buvome ir mes pas tėvus, ir jie lankėsi svečiuose. Na, o paskui dėl visų mūsų saugumo bendraudavome tik telefonu“, – kalbėjo Jurga.

Nors tėtis turėjo sveikatos problemų, netektis, anot moters, visai šeimai labai netikėta.

„Anksčiau jis turėjo širdies problemų. Kraujospūdis buvo aukštas, jį reguliuodavo vaistais“, – kalbėjo Jurga.

Dviejų aktorių dukra neslėpė skausmo ir apie savo tėtį kalbėjo tik gražiausiais žodžiais.

„Jis nebuvo griežtas. Be galo mylėjo mane, be galo mylėjo savo anūką. Turbūt jam dabar ir yra skaudžiausia, – apie Kaune paskutiniame kurse studijuojantį sūnų pasakojo Jurga. – O šiaip tikrai gyvendavome linksmomis nuotaikomis. Jis pajuokaudavo namuose, tačiau drauge buvo ir be galo jautrus žmogus. Ir iš jo, ir iš mamos išmokau skrupulingumo, kruopštumo, stengtis viską atlikti geriausiai. Tėtis buvo užsispyręs, uoliai siekdavo savo tikslo. Aš esu tokia pati. Be to, jis buvo be galo punktualus. Manau, kad irgi turiu šitą savybę. Nedaug mano kolegų žino, kas buvo mano tėtis. Aš tiesiog nesigirdavau. Tie, kurie sužinodavo, sakydavo, kad žvelgdami į mane mato daug tėčio bruožų.“

Gediminas Girdvainis
Gediminas Girdvainis
© A.Solomino nuotr.

Moteris teigė, kad tėčio ir mamos meilė buvo pavyzdys ir jos šeimai.

„Kaip ir kiekvienoje šeimoje, visko yra buvę. Tačiau abu sutardavo tikrai gražiai. Man mūsų šeimos stilius – įkvėpimas. Tiek išgyventi kartu... Lapkritį jie atšventė 50 bendro gyvenimo metų jubiliejų. Menininkų šeimų yra išlikę nedaug, tačiau jie – visada kartu, niekada nesijausdavo kokios nors konkurencijos“, – kalbėjo pašnekovė.

Atsisveikinimas su aktoriumi

Atsisveikinimas Vilniaus mažojo teatro scenoje: birželio 6 d. 11–19 val., birželio 7 d. 10–14 val.

Šv. Mišios už G. Girdvainį – birželio 7 d. 8:30–9:30 val. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje (Pilaitės bažnyčia).

Urna iš teatro išnešama birželio 7 d. 14 val.

Laidotuvės vyks Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Delfi primena, kad 76-erių metų aktorius G. Girdvainis mirė šios savaitės pradžioje.

„Atsitiko taip, kad sustojo širdis. Anksčiau buvo problemų su širdimi... O dabar sustojo“, – jautrią akimirką kalbėjo aktoriaus žmona Kristina.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(137 žmonės įvertino)
4.7664

Didžėjus Driule XL su žmona fotografe Aiste Grišinaite-Kolesnikova laukiasi atžalos (16)

Didžėjus Audrius Kolesnikovas-Driule XL su žmona fotografe bei modeliu Aiste...

Rašytoja Agnė Pačekajė su vyru susilaukė antrosios atžalos (21)

Rašytoja Agnė Pačekajė su vyru Sauliumi jau sūpuoja antrąją atžalą. Porai gimė berniukas....

Po dizainerio Žano Maslausko netekties šeimos namuose vėl tvyro laimė: sūnus Benas su žmona Gintare laukiasi pirmagimio (8)

Lygiai prieš metus susituokę žinomi avalynės kūrėjai Benas ir Gintarė Maslauskai laukiasi...

Krepšininkas Lukas Lekavičius ir jo graikė mylimoji jau sūpuoja naujagimę (4)

„Žalgirio“ krepšininkas Lukas Lekavičius ir jo mylimoji Melina džiaugiasi maloniu...

Monika Kvietkutė išvardijo jai atliekamas grožio procedūras: nutariu, kas manyje erzina, o tada bandau tą problemą spręsti (137)

Devynerius metus ilgalaikį makiažą Šiauliuose atliekanti mikropigmentacijos meistrė ir trenerė...

Top naujienos

Abiturientas labai nustebo pamatęs anglų kalbos egzaminą: pasijutau kaip šeštoje klasėje klausymo dalis kėlė keblumų dėl prastos garso kokybės (17)

Birželio 14 d. abiturientai laikė anglų kalbos valstybinio brandos egzamino klausymo, skaitymo ir...

Pavilionis: niekada nepritariau bendravimui su Lukašenkos režimu, kai prezidentūra nebuvo su mumis (314)

Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetę Rusijos provokatoriai praėjusią savaitę...

Šią savaitę Lietuvoje švelninamas karantinas: pokyčiai dėl Galimybių paso, tikslina sąlygas atvykstantiems (134)

Vyriausybė pirmadienį nusprendė švelninti dabar galiojančio karantino taisykles. Sveikatos...

Nuo ketvirtadienio – pokyčiai barams ir naktiniams klubams: darbo laikas nebebus ribojamas (48)

Pirmadienį Vyriausybė kavinėms, barams, restoranams bei kitoms viešojo maitinimo ir...

Dėl Lukašenkos teiginių apie „Ryanair“ lėktuvą – aiškus signalas iš Ukrainos: galime labai lengvai įrodyti (15)

Lėktuvo „ Ryanair “, kuriuo skrido Baltarusijos opozicijos aktyvistas Ramanas Pratasevičius,...

Didesni akcizai alkoholiui ir rūkalams keliauja į Seimą: Šimonytė turėjo atsakymą tabako gamintojams (118)

Vyriausybė pirmadienio posėdyje pritarė ir Seimui teikia Akcizų įstatymo pataisas – jomis...

SAM viceministrė: jei situacija gerės, karantiną gali tekti nutraukti dar anksčiau, nesulaukus birželio pabaigos (62)

Ministrų kabinetas pirmadienį kiek sušvelnino dabar galiojančias karantino taisykles. Pokyčius...

Skelbia, kur šią savaitę gyvose eilėse galima pasiskiepyti „Janssen“ vakcina (3)

Nacionalinio kraujo centro vakcinavimo turas per Lietuvą šią savaitę lankysis Jonavoje ,...

Meksikos mieste atsivėrė didžiulė duobė, kurios skersmuo vis didėja (11)

Meksikoje , Chuan Si Bonilja mieste atsivėrė didžiulė duobė, rašoma leidinyje „My Planet“.

Aviacijos sektorius sparčiai auga – jau fiksuojamas tam tikrų specialistų trūkumas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje

Aviacijos sektorius po pandemijos atsinaujina. Tą jaučia ir Vilniaus Gedimino technikos...