Šis berniukas virš lūpos turėjo apgamą. Ta ilgais šviesiais plaukais mergaitė buvo stropiausia klasės mokinė. O ana mokėjo gražiai deklamuoti. Su tuo vaiku buvo smagu žaisti. Šiedu eidavo gaudynių. Ji mokėsi aukštesnėje klasėje nei jis.

O anas vaikinas vadinamas jaunystės klaida. Kas šie berniukai, mergaitės, jaunuoliai? Juos buvo įsimylėję mūsų pašnekovai, šiandien žinomi žmonės. Apie pirmąsias meiles pasakoja grupės "Antis" lyderis architektas Algirdas Kaušpėdas, žurnalistė Živilė Vaškytė, grupės "Mokinukės" vadovė dainininkė Laima Lapkauskaitė, BTV laidos "To dar nebuvo" vedėjas Henrikas Vaitiekūnas, kunigu norėjęs tapti Mindaugas Kairys, aktorė Larisa Kalpokaitė, televizijos "veidas" Edita Mildažytė ir krepšininkas Vytenis Jasikevičius.

Ledinės širdys ant palangės

Legendinės grupės "Antis" lyderis architektas A.Kaušpėdas pirmą kartą įsimylėjo penktoje klasėje. Meilės objektas - šviesiaplaukė ilgakasė, į baleriną panaši stropiausia klasės mergaitė Virginija. "Dabar ji iškeliavusi ten, kur geriau", - liūdnai taria muzikantas.

Prisiminęs mokyklą, A.Kaušpėdas abejoja, ar jis patiko Virginijai, nes nebuvo pažangus mokinys. "Galbūt galėjau jai patikti tik nuo tada, kai pradėjau groti gitara", - spėja. A.Kaušpėdas teigia mergaitei niekada neprisipažinęs, kad myli, nes buvęs labai drovus. "Manau, Virginija galėjo nutuokti. Iš ko sprendžiu? Iš jos pozityvumo mano atžvilgiu", - vaikystę prisimena architektas.

Šaltomis žiemomis slaptas gerbėjas A.Kaušpėdas iš ledo drožinėdavo širdeles ir prieš pamokas padėdavo ant mylimos mergaitės namų palangės. Ji su tėvais gyveno kitame kieme pirmame aukšte.

Simpatijos nemušdavo

Iki pat šiol prisimenantis pirmąją vaikišką meilę A.Kaušpėdas sako, jog su ja norėjosi draugauti, o ne muštis. "Žinote, kaip berniukai parodo simpatiją: tai pastumia mergaitę, tai už kasos patempia. Su Virgute man patiko draugauti, o ne ją skriausti. Buvau geras", - tikina jis.

Architekto manymu, pirmosios meilės prisiminimai ir pagarba tam žmogui lieka visą gyvenimą. Turbūt todėl jis taip gražiai atsiliepia apie ilgakasę stropuolę Virginiją.

Klasės draugę A.Kaušpėdas mylėjo metus ar dvejus. Tiksliai neprisimena. Tačiau anais laikais įsimylėjęs buvo ne kartą. Paauglystėje pakeitęs mokyklą, susipažino su kitomis žaviomis mergaitėmis. "Naujoje mokykloje atsirado dar trys meilės, tad Virginija kaipmat išgaravo iš galvos", - juokiasi jis.

Savo simpatijas A.Kaušpėdas prisimena nedažnai. "Čia tik jūs man priminėte apie tai, kas taip seniai praėję", - sako architektas. Jam atrodo, kad gyvenimas toks ilgas ir tai, kas nutiko vaikystėje, nebepriklauso žmogui. "Apima jausmas, kad visa tai esi kažkur skaitęs, o ne pats išgyvenęs. Be to, mano gyvenimas yra toks intensyvus, kad kai kuriuos potyrius užgožia nauja informacija", - prisipažįsta A.Kaušpėdas.

Lietuva - kaip kišenė

Žurnalistė ir LNK laidos "Auksinė savaitės blykstė" vedėja Ž.Vaškytė papasakojo istoriją, kuri įrodo, kokia maža Lietuva: "Mano pirmoji simpatija - šviesiaplaukis mėlynakis Redas - buvo ir darželio grupės, ir klasės draugas. Deja, baigus dvi klases su tėvais iš Akmenės persikėlėme gyventi į Skuodą. Daugiau nieko apie jį nežinojau. Praėjus daugeliui metų, būdama studentė, atvažiavau į sesers draugės gimtadienį Akmenėje. Ten taip pat atvažiavo merginos vaikinas. Žiūrėdama į jį pradėjau svarstyti: "Akmenė... Mano metų... Redas..." Paklausiau, ar nebuvo mano klasės draugas. Prisipažino, kad buvo." Taip Živilė išsiaiškino sutikusi tą, kuris vaikystėje labai patiko. Vis dėlto, kaip rodoma filmuose, jaunuoliai vienas kitam į glėbį nepuolė ir amžinos meilės neprisiekė. "Buvo praėję daug laiko ir viskas pasimiršę", - pasakoja mergina.

"Buvau taip auklėta"

Rimčiau Ž.Vaškytė įsimylėjo ir ilgai draugavo paauglystėje. Kiek prisimena, tai buvo pirmasis žmogus, kuriam ji atskleidė savo jausmus: "Neprisimenu, kaip tai padariau. Spėju, kad iš pradžių jis man pasakė, ką jaučia. Buvau taip auklėta - pirmasis prisipažinti turi vyras, moteriai reikia stengtis išlikti truputį šaltesnei." Šiuo metu jos buvęs draugas sukūręs šeimą, turi vieną atžalą. "Mes šiek tiek bendraujame", - sako Živilė. Ji džiaugiasi, kad vaikinas yra laimingas.

Puldavo simpatijai į glėbį Merginų grupės "Mokinukės" ir vaikų popchoro "O lia lia" vadovė L.Lapkauskaitė prisimena pirmąją vaikišką meilę, aplankiusią darželyje. "Mylėjau blondiną berniuką - tokie man labai patikdavo. Darželyje žaisdavome žaidimą: berniukai gaudydavo mergaites, o pagavę pabučiuodavo. Kai vydavosi mano simpatija, nebėgdavau, o puldavau į glėbį, kad tik jis mane bučiuotų", - juokiasi moteris. Tada jai buvo šešeri. Nuo pirmosios vaikystės meilės praėjo daug metų, tad L.Lapkauskaitė neprisimena nei "blondino" vardo, nei to, ar simpatija buvo abipusė. "Manau, kad jam nepatikau", - šypsosi ji.

Susipažino bažnyčioje

Pirma rimta meilė aplankė vėliau. Moteris įsimylėjo Stasį Prušinską, vėliau tapusį jos vyru. "Susipažinome bažnyčioje - labai šventoje vietoje", - pasakoja L.Lapkauskaitė. Ten ji malda garbindavo Dievą, o vaikinas patarnaudavo mišiose. Jaunuoliai vienas kitą pamilo ir sukūrė šeimą. Tačiau šventoje vietoje prasidėjęs jausmas greitai užgeso - pirmoji tą pajuto moteris. Pora išsiskyrė.

Šiuo metu buvę sutuoktiniai ryšių nepalaiko. L.Lapkauskaitės žiniomis, S.Prušinskas turi kitą šeimą. "Meilė jau praėjusi ir tikrai širdelė nesuspurdėtų, jei pamatyčiau Stasį gatvėje", - prisipažįsta ji. Moteris abejoja, ar egzistuoja amžina meilė. Vis dėlto neslepia, jog kartais sielą užplūsta prisiminimai apie praėjusius laikus: "Buvusi meilė yra mano gyvenimo dalis, negaliu nuo to pabėgti. Kartais pavartau vestuvių nuotraukas, pagalvoju." Pasak L.Lapkauskaitės, metams bėgant, žmogus vis dažniau mintimis grįžta į praeitį. "Tam tikrais momentais gailiuosi nenusisekusio asmeninio gyvenimo, bet tokios akimirkos būna labai trumpos", - neslepia "Mokinukių" vadovė. Vis dėlto Šv. Valentino dieną jai trūksta jaukumo ir šilumos. Ypač tada, kai mato laimingas draugių šeimas. "Vienišumo jausmas suspaudžia širdį ir norisi artumo. Tačiau stengiuosi nesureikšminti to, ko nėra", - mėgina būti stipri L.Lapkauskaitė.

Sveikina per gimtadienį

BTV laidos "To dar nebuvo" vedėjas H.Vaitiekūnas ne tik puikiai prisimena pirmąją meilę Vidą, bet iki šiol palaiko gražius ryšius su ja ir jos vyru. "Manau, kad meilė buvo tik iš mano pusės. Žinoma, rodydavau jai dėmesį. Mokykloje buvau žinomas veikėjas. Pastebėję mano simpatiją mergaitei, kiti mokiniai ant grindinio užrašydavo: Henrikas plius Vida", - šypsosi H.Vaitiekūnas. Vis dėlto meilių paauglystėje buvo nemažai - visas suskaičiuoti būtų sunku. Ne veltui pirmoji labiausiai įstrigusi į atmintį. Vida sužavėjo, nes labai gražiai deklamuodavo eilėraščius. Tai buvo svarbu vaikinui, kurį tuo metu vadindavo rašytoju.

"Kartkartėmis susiskambiname. Štai sausį ji šventė gimtadienį - pasveikinau. Mūsų klasė buvo labai draugiška - viską vienas apie kitą žinojome. Pastebiu, kad sutikęs buvusį klasės draugą nuolat sulaukiu klausimo, ar bendrauju su Vida", - pasakoja žurnalistas.

Vyras nė kiek nepavydi Vidos antrajai pusei, anaiptol, džiaugiasi jos laime. Pats šeimą sukūrė 29-erių. Sutuoktiniai iki šiol aiškinasi, kuris kurį išgelbėjo nuo senbernystės ar senmergystės.

Paliko kunigų seminariją

Beveik prieš metus rašėme apie seminaristą Mindaugą Kairį, kuris, norėdamas pažinti pasaulį, nusprendė netapti kunigu. Dabar vaikino klausiame apie meilę.

M.Kairys prisipažįsta, kad pirmoji meilė jį aplankė, kai buvo kunigų seminarijos auklėtinis. Tuo metu jaunuoliai buvo tik draugai. Su mergina, kurios vardo išduoti nenorėjo, jie susipažino pavasarį. Vasarą vyras išėjo iš seminarijos. Tada draugai tapo pora. Ja išbuvo trejus metus. "Šiuo metu vėl bendraujame kaip draugai", - atvirauja Mindaugas.

Skaudūs prisiminimai

"Tikiu, kad pirmoji meilė nerūdija, - sako M.Kairys. - O ar taip neatsitiks manajai - parodys gyvenimas." Prisiminimai buvusiam seminaristui yra skaudūs, todėl jis stengiasi apie tai negalvoti, bet gyventi toliau. Anot pašnekovo, gyvenimas tęsiasi, o gręžiojimasis atgal nieko gero neduoda.

Ką vyrui reiškia Šv. Valentino diena? "Tai dviejų artimų žmonių jaukus vakaro praleidimas, pabuvimas kartu", - sako pašnekovas. Mindaugas mano, jog žmonės nebūtinai turi būti pora, bet jei nusprendžia kartu praleisti meilės dieną, akivaizdu, kad vienas kitam šį tą reiškia.

Jaunystės klaida

LNK serialo "Nekviesta meilė" aktorė Larisa Kalpokaitė pirmą kartą įsimylėjo baigusi vidurinę mokyklą. Ir nors meilė buvo su atsaku, dabar aktorė tam nebeteikia didelės reikšmės. "Įsimylėjus pirmosios romantiškos akimirkos buvo labai gražios, bet taip nutinka turbūt visada", - svarsto L.Kalpokaitė. O dabar, kaip sako, nei širdis, nei keliai nespurda pagalvojus apie buvusį mylimąjį. Aktorė, kaip ir M.Kairys, nelabai nori prisiminti to, kas praėjo. Tuo labiau kad šypsodamasi prasitaria: "Tas vaikinas nė per nago juodymą nebuvo manęs vertas. Manau, tai buvo jaunystės klaida." Vis dėlto išduoda, kad jis buvo bendraamžis ir visiškai nesusijęs su menais.

Lindo į krūmus

"Į senatvę baisiai viskas pasimiršta, nors tu mane šaudyk", - juokiasi Lietuvos televizijos laidos "Bėdų turgus" vedėja E.Mildažytė, paklausta, ar prisimena pirmąją meilę. Šiek tiek pasukusi galvą, pamažu iš atminties kertelių pradeda traukti atsiminimus apie darželio grupės Kaune draugą Mindaugą: "Ant lūpos jis turėjo labai gražų apgamą. Tačiau patiko ne vien dėl to." E.Mildažytė išduoda, kad iki šiol turi vaikų darželio laikų fotografiją, kurioje - tas berniukas, deklamuojantis eilėraštį. "Toje nuotraukoje jis man ir dabar atrodo gražus", - šypsosi moteris. Vaikų jausmai buvo abipusiai.

Kartą E.Mildažytė su tuo berniuku atsidūrė krūmuose. Ten ir pasibučiavo. "Manau, kad tai buvo mano iniciatyva", - bando prisiminti žurnalistė. Dar papasakoja, kad su Mindaugu kartu žaisdavo, jis lankėsi jos namuose.

Ar dabar jiedu žino ką nors vienas apie kitą, gal bendrauja? "Žinau, kad jis dirba gydytoju Kaune. Daugiau nieko", - sako E.Mildažytė.

Kiti miestai - kitos meilės

E.Mildažytės vaikystė prabėgo dviejuose miestuose: darželį lankė Kaune, o augo pas močiutę Marijampolėje. Tad nenuostabu, kad ir ten, ir ten kreipdavo dėmesį į berniukus. "Man niekada netrukdydavo keletas meilių tuo pačiu metu, - skardžiai juokiasi moteris. - Juk išvykus iš vieno miesto į kitą, širdis negalėjo būti tuščia."

Gintas - antrasis berniukas. Marijampolietis taip pat jai atrodė nepaprastai gražus. Vaikai labai gerai sutarė, daug laiko praleisdavo žaisdami. "Puikiai atsimenu, kad su Gintu tikrai nesibučiavome. Tuo metu atrodė, kad bučinys - tai didžiausias seksualinis proveržis", - vaikystę prisimena televizijos laidų vedėja.

Mergina iš aukštesnės klasės

Praėjusią vasarą vieno garsiausių Lietuvos krepšininkų Šarūno Jasikevičiaus brolis Vytenis sukūrė šeimą su pirmąja meile Monika Gidraite. "Mes kartu jau šešeri metai. Susipažinome mokykloje: ji buvo abiturientė, aš - vienuoliktokas. Esame bendraamžiai, bet ji praleido pirmą klasę, iš karto ėmė lankyti antrąją", - pasakoja Vytenis. Krepšininkas pirmasis parodė iniciatyvą, nors užkalbinti merginą iš aukštesnės klasės nebuvo taip jau lengva. "Iš pradžių kiek bijojau "kabinti". Ypač kai prieš tai neturėjau rimtų santykių. Paauglystėje nebuvo didelių meilių, tik lengvi susižavėjimai ar vieną dvi savaites trunkančios draugystės. Sunkiausia yra išdrįsti žengti pirmą žingsnį, bet užkalbinęs pamažu įsivažiuoji", - juokiasi Vytenis. Per pertraukas krepšininkas Monikai rodydavo išskirtinį dėmesį, po pamokų palaukdavo ir palydėdavo iki stotelės. Būsimoji žmona jį sužavėjo grožiu ir mokėjimu bendrauti.

Jaunuolių meilei nesutrukdė net atstumas. Baigusi mokyklą, mergina iš gimtojo Kauno išvažiavo studijuoti į Vilnių. Vis dėlto dažnas savaitgalis prabėgdavo sugrįžus į laikinąją sostinę. "Dar mokyklos metais negalėjome praleisti daug laiko kartu. Turėjau treniruotis po kelis kartus per dieną, o kur dar nuolatinės varžybos. Mergina nebardavo, kad jai skiriu pernelyg mažai dėmesio. Dažnai bendraudavome telefonu, palaikydavome ryšį. Tik savaitgaliais vienas kitam galėjome skirti daugiau laiko: eidavome į kiną, pasivaikščioti ar likdavome namie. Būdavo savaičių, kai galėdavome pasimatyti tik sekmadienį", - prisipažįsta krepšininkas.

Vytenis sako, kad jis pirmasis prisipažino, kad myli, bet kaip ir kur tai padarė, nebeprisimena. Kai kalbinome, Šv. Valentino dienos staigmenos žmonai jis dar nebuvo suplanavęs, bet žadėjo pagalvoti. Juokavome, kad laikraštis, kuriame sutuoktinis ją pristato kaip pirmąją meilę, Monikai galėtų būti puiki dovana.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės