aA
Neseniai pasklidus žiniai apie atlikėjos Nelly Paltinienės ligą gerbėjai sunerimo. Scenos atstovei kovojant dėl savo gyvyės jos kolegė Liveta Kazlauskienė patikino, jog Vokietijoje šiuo metu gyvenanti ir besigydanti muzikos pasaulio legenda su meile prisimena savo klausytojus ir tikina, jog visus mylės tol, kol plaks jos širdis, kaip ir dainuojama jos dainoje. Šeštadienį paskelbta, jog scenos legenda iškeliavo Anapilin...
Nelly Paltinienė
Nelly Paltinienė
© DELFI montažas

DELFI anksčiau susisiekus su atlikėja L. Kazlauskiene, moteris neslėpė liūdnos nuotaikos dėl sunkiai sergančios N. Paltinienės.

„Aš esu jos atstovė. Nuolatos palaikome ryšį, bendraujame ir ji man suteikė teisę kalbėti už ją ir atstovauti jai. Perduoti žinią gerbėjams, kad ji visada juos mylėjo ir myli. Ji siunčia gražiausius linkėjimus. Juos nuo Nelly ir noriu perduoti jos gerbėjams“, – sakė ji.

Pašnekovės pasiteiravus, kokia liga užklupo N. Paltinienę, Liveta nenorėjo detalizuoti tik patikino, kad liga prasidėjo 2015 metų sausį Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusių M.A.M.A. apdovanojimų metu, kuriuose dalyvavo ir garsi Lietuvos dainininkė.

Užkulisiuose ji peršalo. Vėliau susirgusi plaučių uždegimu turėjo vartoti dideles antibiotikų dozes. Ilgainiui liga komplikavosi, todėl pastaruosius metus jos būklė buvo ypač sunki.

„Nebūtų etiška kalbėti apie jos ligą ir gydytojų prognozes. Man nesuteikta teisė apie tai pasakoti ar detalizuoti. Ji su vyru gyvena Vokietijoje, todėl ten ir gydosi. Jos mylimas vyras Arvydas Paltinas nei per žingsnį nesitraukia, slaugo. Jis yra didžioji jos gyvenimo meilė, todėl jai itin svarbu, kad šalia yra šis žmogus“, - prieš porą metų sakė L. Kazlauskienė.

Kartu su vyru Petru ilgus metus koncertavusi L. Kazlauskienė neslepė, jog Nelly visada buvo primadona ir tikras pavyzdys jai.

„Ji tokia graži, iškili moteris ir tikra scenos karalienė. Mokiausi iš jos scenos judesio, buvimo scenos žmogumi, dainavimo. Dar ankstyvoje jaunystėje nueidavau du kilometrus iki tetos namų tam, kad paklausyčiau jos plokštelių. Žavėjausi visą gyvenimą ir jūs negalite nė įsivaizduoti, kokia man buvo laimė vėliau patekti į jos koncertą ir dar vėliau su ja susipažinti“, – prisiminimais apie artima kolege tapusią legendą dalijosi atlikėja.

Kartu peržvelgusi ir senas nuotraukas, kuriose ji pozuoja kartu su N. Paltiniene, moteris prisiminė, jog ji visuomet šiltai atsiliepė apie savo klausytojus. Net ir sunkiai sirgdama, ji siuntė padėkos žodžius visiems, kurie lankėsi jos koncertuose ir glėbiais nešė gėles, apgaubdavo dideliu dėmesiu.

Nedideliame Minsko miestelyje netoliese Varšuvos gimusi Nelly Etevičiūtė nuo pat mažens patyrė sunkmetį ir norėdama uždirbti duonai turėjo dainuoti vokiečių okupuotoje Lenkijoje. Dėl tuo metu neramumų šalyje ji su seserimi net buvo patekusios į vaikų namus, iš kur po karo tėvas jas pasiėmė. Ir nors tuo metu būsima scenos žvaigždė manė, jog jos juodasis periodas jau praeityje, po karo gyvenimas taip pat nebuvo lengvas.

Lietuvio ir lenkės šeimoje gimusi Nelly lietuviškai kalbėti išmoko tik vėlyvoje paauglystėje, tačiau dar 1951 metais, jau gyvenant Klaipėdoje, ji pradėjo dainuoti Ryšių darbuotojų profsąjungos meninės saviveiklos ansamblyje, kur ir prasidėjo tikrasis jos kelias į didžiąją sceną. Talentingą merginą greitai pastebėjo ir ji pelnė ne tik klausytojų dėmesį, tačiau ir daugiau pasiūlymų pasirodyti.

Tiesa, iš pradžių ji grojo gitara ir tik vėliau pradėjo dainuoti. Kiek vėliau Nelly pakvietė dainuoti į Klaipėdos miesto kultūros namų estradinį orkestrą, o jau 1961 metais ji prisijungė prie savo būsimo vyro A. Paltino ansamblio. Vėliau jis tapo žinomas kaip „Kopų balsai“. Susitikę kūrybingi žmonės netruko pamilti vienas kitą, o jų asmeninis gyvenimas visuomet buvo persipynęs su muzika.

Būtent minėtame ansamblyje ir susikūrė legendinis N. Paltinienės ir Eugenijaus Ivanausko duetas. Jie aktyviai koncertavo iki pat 1982 metų, kai atlikėja išvyko gyventi į savo mylimo vyro tėvų namus Vokietijoje. Tuomet prasidėjo jos solinė karjera. Kurį laiką pavyzdine pora laikomi sutuoktiniai kartu ir koncertavo, nemažai keliavo po užsienio šalis.

1989 metai ji su vyru grįžo į Lietuvos pajūrį ir tęsė koncertus čia. Ne kartą interviu metu dainininkė paminėjo, jog sugrįžus ją labiausiai nudžiugino tai, kad klausytojai nepamiršo ir vis dar gausiai rinkosi į koncertus. Tačiau didžiausią dėmesį ji visada skyrė dainų tekstams.

„Iki šiol man svarbiausia tekstai. Net jei muzika ir nuostabi, bet tekstas vulgarus, aš nenoriu dainuoti. Nors jei kažkam patinka trys žodžiai, tai geriau, kad dainuotų, o ne ką nors blogo darytų. Aišku, su metais ateis toks laikas, kai norėsis kažko prasmingesnio. Tačiau kol vėjas galvoje, tai ir dainuoja kaip vėjas“, – „Klubas“ pasakojo N. Paltinienė.

Tiek dainuodami duetu su E. Ivanausku, tiek kaip solistė N. Paltinienė pelnė gausybę apdovanojimų, tapo muzikinių festivalių tiek Lietuvoje ir užsienyje laureate. Švęsdama savo 60-ies metų scenoje jubiliejų 2011 metais atlikėja pristatė „Nelly. Kol plaks manoji širdis“. DELFI moteris pasakojo, jog labiausiai ją palaikė tikėjimas ir neblėstantis optimizmas. Knygų mugės metu tuomet susisitikusi su skaitytojais moteris nestokojo geros nuotaikos ir įkvėpimo.

„Nors metai ir nurūksta, jie bėga, bet gyvenimas yra toks gražus, kad nei man, nei jums verkti nereikia“, – optimizmu degė dainininkė.

Švenčiant jubiliejų koncerto metu bičiuliai kunigai atvežė ir scenoje atlikėjai įteikė asmeniškai jai skirtą popiežiaus palaiminimą, kuris, anot kolegų, buvo itin reikšmingas ir suteikė daug teigiamų emocijų.

N. Paltinienė yra patekusi į agentūros „Factum“ rekordų knygą kaip daugiausiai metų dainuojanti solistė.

Jautri žinutė Lietuvai

„Ačiū visiems už prisiminimus. Ypatingai dėkoju gerbėjams, kad mane prisimena, teiraujasi ir jų dėka net ir sunkiai sirgdama galiu jaustis labai laiminga. Už tokį ilgą gyvenimą ir laiką scenoje esu dėkinga Dievui ir savo klausytojams. Nors ir sergu, jaučiu ryšį su Lietuva bei žmonėmis, kurie vis dar dainuoja mano dainas. Džiaugiuosi, kad čia yra daug jaunų talentų, žmonių, kurie nepamiršta šansono žanro.

Viską seku internetu ir kiek galiu visada įsijungiu „Eurovizją", balsuoju. Man atrodo, kad į „Euroviziją" patenka nebūtinai tie, kurie yra geriausi ar verti to. Lietuvoje yra geresnių dainininkų ir dainininkių, kurie galėtų atstovauti Lietuvai.

Visuomet šiltai prisimenu ir visus savo kolegas. Dalis jų nebedainuoja, bet vis dar esantiems scenoje linkiu sveikatos, sėkmės ir ilgų kūrybinių metų. Dar kartą prašau Dievo palaimos ne tik sau, bet ir esantiems šalia, prisimenantiems.

Labai norėčiau, kad dainos, kurias dainavau, išliktų atminty ir visada džiaugiuosi kai jas perdainuoja jaunosios kartos atlikėjai. Viena vertus, gailiuosi, kad nesu Lietuvoje, bet dėl sveikatos negaliu grįžti. Turiu gydytis ir nors labai noriu sugrįžti, to neleidžia padaryti sveikata. Esu labai dėkinga Dievui, žmonėms ir visiems, kurie yra ir prisimena mane, klauso mano dainų ir net nežino, kad tai yra mano atliktos dainos. Bye bye“, – DELFI skaitytojams praėjusių metų rugsėjį perdavė žinutę Nelly, prašydama, kad pabaigoje būtų tarsi jos parašu tapęs atsisveikinimas.

Įkvėpė optimizmu

Nuolat su legendine dainininke ryšį palaikantis jos bičiulis kunigas Arūnas Peškaitis tuomet sakė, jog jį patį kaskart įkvepia ir stebina begalinis N. Paltinienės tikėjimas ir optimizmas. Nemažai žinučių per jį atlikėjai perduoda ir žmonės.

„Daug žmonių rašo Nelly. Žinutės yra labai palaikančios iš vis dar ją scenoje pamatyti dar besitikinčių žmonių. Tačiau reikia prisiminti, kad ir daug metų prabėgo, ir vargu ar beišvysime. Ji 64 metus dainavo scenoje ir tai yra absoliutus Lietuvos rekordas. Taip pat kai kurie žmonės rašo susirūpinę, linki daug sveikatos.

Ji sako, kad tie linkėjimai ją gydo ir ji jaučia, kad dėl jų Dievas tarsi pratęsia jos kalendorių. Ji pati atsako man perskaičius žinutes ir jai svarbu žinoti, kad žmonės prisimena, mini geru. Dažnai įkėlus kokią nors dainą žmonės pradeda siųsti gėlių nuotraukas. Ji tuomet sako, jog atrodo, kad tos gėlės būtų jos kambaryje", - pasakojo jis.

Kaip pastebėjo A. Peškaitis, atlikėjos psichologinė būklė tuo metu buvo stipri, o protas – šviesus. Ji ne kartą jam užsiminė, kad gyveno labai gražų gyvenimą, kuris paliko daug neišdildomų prisiminimų, o ryškiausi jų vis dar nukelia į sceną.

„Ji iš tiesų žmogus, kuris tiki amžinu gyvenimu ir sako, kad yra Dievo akivaizdoje bei džiaugiasi žmonėmis, kurie yra arti, perduoda jiems linkėjimus bei nėra joje tos baimės, nuliūdimo, desperacijos ar depresijos. Laikosi tikrai stipria dvasia ir nors būna sunkesnių ar lengvesnių dienų, nepraranda tikėjimo. Žmogaus mąstymas yra šviesus, todėl kalba atvirai, nevengia jokių temų. Na, o prakalbus apie ligą, ji sako, kad vis tiek reikia įvertinti tai, kad metai eina ir fizinės sveikatos pablogėjimai yra natūralūs", - prieš pusmetį pasakojo artimas dainininkės bičiulis.

Šalia daininkės visada buvo ir jos sutuoktinis Arvydas Paltinas. Kartu Vokietijoje gyvenanti pora nei akimirkai nesiskyrė ir palaikė vienas kitą. A. Peškaitis sakė, jog matydamas šią vyresniąją kartą negali nepastebėti ir visus sunkumus ištveriančio būdo bei noro niekada nepasiduoti.

„Manau, kad Nelly atvirumas meilei ir sunki patirtis ją padarė tokiu nepasiduodančiu žmogumi. Ji juk turėjo ypač sunkią vaikystę. Palietė karas, o dėl žydės pamotės – ir holokausto siaubas. Tačiau tos kartos žmonės yra nepaprastai stiprūs. Jie turi nepaprastą gyvenimo užtaisą. Ta akistata su siaubu suteikė daug vidinės jėgos.

Nelly pozityvi iš prigimties, o šios savybės daugeliui žmonių trūksta. Šiandien matome daug melancholijos, pykčio ir vis pagalvoju, kodėl žmonės tiek metų myli ir prisimena šią dainininkę? Manau, kad daug prie to prisidėjo jos gebėjimas užkrėsti pozityvumu".

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(125 žmonės įvertino)
4.2960

Karantino metu Eglė Straleckaitė turėjo neeilinį pasimatymą: apėmė visai kitokia nuotaika (52)

Dėl koronaviruso grėsmės šalyje įvestas karantinas , todėl dauguma žmonių laiką leidžia...

Justinas Jankevičius prakalbo apie skandalingąjį, žuvusios manekenės byloje minimą Ričardą Piniką (70)

Justinas Jankevičius yra iš tų žmonių, kurie interviu dalija gana retai. Nepaisant to, TV...

Inga Stumbrienė apstulbo dėl virtualios vagystės: tai visiškai nederama (406)

Žinomi žmonės vis dažniau susiduria su nemaloniomis virtualiomis vagystėmis, kuomet internete...

Gerda Žemaitė atšventė pirmąjį sūnaus Nikolo gimtadienį: internautai tikina – mažylis tėčio kopija (139)

2019-ųjų balandžio 3-iąją Andrius ir Gerda Žemaičiai susilaukė savo pirmosios bendros...

Traumą patyręs Vilius Tarasovas formą palaiko ir karantino metu: svarbu atrodyti vyriškai ir jaustis gyvybingu (63)

„Visą gyvenimą sportuoju, tad pajudėti norisi ir per karantiną. Nesinori tik scenarijaus:...

Top naujienos

Vieno valstiečio reputacijai gelbėti skubiai pakeista viena iš karantino nuostatų (900)

Tam, kad bent iš dalies būtų galima teisiškai pateisinti Seimo nariui, „valstiečiui“ Dainiui...

Pirmąją savaitės pusę orai bus saulėti, sausi ir šilti (7)

Pirmadienio dieną mūsų šalies orus lems anticiklonas. Diena bus saulėta, plonų debesų pasirodys...

Pritrūkus darbo Lietuvoje, pasiūlymų dairosi užsienyje: įspėja, kad visiems jų neužteks (136)

Lietuvos įdarbinimo agentūros jau ruošiasi vasaros sezonui. Atstovai pasakoja, kad lietuviai ir...

Netrukus į Prancūziją grįš grupė žmonių, net nenutuokiančių apie prasidėjusią pandemiją (75)

Tikriausiai apie pasaulį siaubiantį naująjį koronavirusą jie žino nedaug arba visai nieko....

Nėra imunitetą stiprinančio supermaisto, tačiau mineralai ir vitaminai yra būtini: įvardijo 3 svarbiausius (41)

Imuninė sistema pastaruoju metu nuolat linksniuojama dėl koronaviruso pandemijos, tačiau ji...

Taip seniau gydytojai saugojosi nuo maro: manė, kad padės keistos kaukės su snapais (46)

Septynioliktame amžiuje žmonės tikėjo, kad tokia apranga padeda išvalyti apnuodytą orą. Jie klydo.

Johnsonas dėl COVID-19 simptomų pristatytas į ligoninę (94)

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas buvo pristatytas į ligoninę atlikti papildomų...

Gediminas Jankauskas. Ateistas iš Dievo malonės: Luiso Bunuelio sapnai ir iliuzijos (4)

Luiso Buñuelio (1900–1983) kūryba, kurios pradžia – žymiausias pasaulyje kino rebusas...

Klaipėdos laboratorija atnaujino darbą, pranešė uostamiesčio meras (19)

Klaipėdos universitetinės ligoninė s (KUL) laboratorija vėlų sekmadienio vakarą atnaujino...

|Maža didelių žinių kaina