Šiandien pirmajame Eurovizijos pusfinalyje dėl teisės dalyvauti tolesnėje atrankoje varžysis Dove. Praėjusį šeštadienį mažojo nacionalinės atrankos finalo komisija šiai mažai žinomai atlikėjai skyrė daugiausia balų. Dovilė (toks tikrasis atlikėjos vardas) – akrobatinio skraidymo meistro Jurgio Kairio dukterėčia.
Muzika, mikrofonas, scena
© Corbis/Scanpix
Anot merginos, savitą balsą ji paveldėjo iš savo senelio Vlado Kairio, kuris buvo rastas nužudytas savo sodyboje praėjusių metų rugsėjį.

Spėjama, kad 79 metų vyriškį norėta apiplėšti, tačiau pinigų vagys nerado. Juos iš slaptavietės ištraukė atskubėjusi anūkė. Pasak merginos, paslėpti pinigus sumanė močiutė, kuri tuo metu buvo išvykusi pagyventi pas dukrą.

Dovilė apie tragediją sužinojo pirmoji – su kitais šeimos nariais tądien policijai susisiekti nepavyko. Šiurpią žinią ji iškart pranešė mamai. Apie to meto išgyvenimus linksma ir jaunatviškai nerūpestinga aštuoniolikmetė vis dar kalba sunkiai rinkdama žodžius.

Skaudi žinia

– Kokie buvo tavo pirmieji jausmai išgirdus apie tragediją? – „Ekstra žinios” paklausė Dovilę.

– Žinia buvo tokia netikėta, kad ilgai negalėjau patikėti, jog tai yra tiesa. Atsikvošėjusi paskambinau mamai į Kuršėnus... Po savaitės jau turėjau sėdėti studijoje – įrašinėjau naują dainą. Gyvenimas tęsiasi ir su tuo teko susitaikyti, nors, prisipažinsiu, sunkiai sekdavosi susikaupti.

– Ar buvote artimi su seneliu?

– Mano santykiai su seneliu buvo labai šilti – toje sodyboje prabėgo visos mano vaikystės vasaros. Pasigirsiu – buvau labai mylima jo anūkė. Senelis dievino arklius, įskiepijo tą ir man. Pirmą kartą ant arklio užsikabarojau ankstyvoje vaikystėje ir iki šiol labai mėgstu jodinėti.

Beje, senelis buvo labai gabus muzikai, turėjo gerą balsą. Be jo neapsieidavo jokie susibūrimai – nei kaime, nei giminėje.

– Kaip tavo pasirinkimą siekti dainininkės karjeros vertina dėdė – lakūnas J.Kairys?

– Sužinojęs, kad rimtai ketinu imtis dainavimo, iš pradžių dėdė tik ranka numojo: esą tegu mergaitė žaidžia, vėliau subręs ir atsirinks, kas gyvenime svarbiausia. Jis vis protino mane, kad iš muzikos duonos nevalgysiu. Tačiau po mano pasirodymų Lietuvos televizijos dešimtuke ir Eurovizijoje jo požiūris į mano pasirinkimą pasikeitė. Po pergalės mažajame Eurovizijos finale sulaukiau jo skambučio. Nesunku įtarti, kad jo sveikinimai man buvo labai malonūs. Dėdė įsitikinęs, kad žmogus pripažinimo turi siekti savo darbu, o ne įvaizdžio triukais. Tačiau aš ir dirbu.

Pelenė virsta karalaite

– Ar turėjai programą „minimum” prieš Euroviziją?

– Norėjau įveikti pirmąjį turą ir susitikti su profesionalais. Kitąmet bus galima galvoti ir apie pergalę – esu nusiteikusi daug dirbti. Repetuoju kasdien po dvi valandas. Prieš repeticiją – mokslai, vakare – namų darbai. Kartais taip pavargstu, kad rytojaus dieną nieko nesinori, tačiau keliuosi ir einu.

– Kada pradėjai dainuoti?

– Niūniuodavau nuo penkerių, bet mama mano pomėgio nesureikšmino. Trejais metais jaunesnis brolis muzikos pradėjo mokytis pirmas. Aš menų mokyklą lankiau tik nuo dešimties metų. Sulaukusi vienuolikos pirmą kartą užlipau ant didesnės scenos. Dainavau „Dainų dainelėje”. Vėliau po įvairius festivalius keliavau su džiazo grupe. Šiuo metu Šiaulių konservatorijoje studijuoju grojimo violončele subtilybes.

Tiesą sakant, nemaniau, jog kada nors dainuosiu viena. Tačiau prieš keletą metų buvau pakviesta įdainuoti vokalo partiją su šiauliečių grupe JBC. Šis darbas mane suvedė su prodiuseriu Aurelijumi Ščiuka jaunesniuoju. Prieš pusmetį su juo pasirašėme sutartį.

– Ar sceninis tavo įvaizdis labai skiriasi nuo kasdienio?

– Gyvenime stengiuosi neišsiskirti, o scenoje reikia atrodyti gražiai. Po dizainerės darbo kartais savęs neatpažįstu, bet privalau apsiprasti ir atrodyti natūraliai. Savo ateitį sieju tik su muzika, scena. Kartais svajonės skrenda labai toli – milijoninės žmonių minios ir pan. O jei rimtai – norėtųsi, kad žmonės apie mane žinotų, kad noriai eitų į koncertus. Savo muzikos stiliaus dar ieškau. Suprantu, kad norėdama būti populiari, negaliu nutolti nuo popstiliaus, nors iš tiesų man prie širdies rimtesnė muzika.

„Dangui” per gera

– Bandei pakliūti į „Dangų”. Kodėl nepriėmė?

– Iš tiesų pakliūti nenorėjau – prodiuseris nepatarė dalyvauti jokiame šou. Tačiau buvo labai smalsu sužinoti, kaip mane įvertintų profesionalai, todėl ryžausi avantiūrai slapčia. Man buvo pasakyta, kad esu per toli pažengusi. Jiems reikėjo žalių žvaigždžių. O štai „Kelio į žvaigždes” rengėjai patys kvietė.

– Kaip scenos senbuviai žiūri į naujokę?

– Teko dainuoti Kėdainių Vikondos pramogų centre su Džordana Butkute. Ji – pagal fonogramą, o aš – gyvai. Kai nulipau nuo scenos, Džordana priėjo ir sako: „Labai gražiai dainuoji”. Kolegų priešiškumo patirti dar neteko, tačiau vadybininkas įspėja, kad panašiems susidūrimams ruoščiausi.

– Ar galvoji apie tai, kaip jausies, kai tave ims pažinti gatvėje?

– Iš pradžių dėmesys malonus, bet vėliau, bijau, pradės erzinti. Gal tik imsiu mažiau jaudintis prieš išeinadama į sceną, labiau pasitikėsiu savimi.

Tiesa, jau dabar atsiranda vadinamųjų „prielipų”, labai norinčių su manimi bendrauti. Tačiau yra ir tokių, kurie nusisuka. Neseniai gavau žinutę iš draugės: „Kur prapuolei? Turbūt pasikėlei”. Nepasikėliau, tiesiog nebeturiu tiek laiko, kiek anksčiau.

"Ekstra žinios"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Jurga Šeduikytė: močiutė net Smetonai gamino

Šventinis pokalbis ir muzikinė programa užpustytoje sniegu Laikykitės ten scenoje, prisėdus ant...

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (18)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (14)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo (12)

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save...

Žinomi žmonės ieškojo šypsenos paslapčių (5)

Šią savaitę Lietuvoje atidaryta jau dešimtoji aukščiausius gydytojų ir pacientų reikalavimus...

Top naujienos

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (121)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (26)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Ar kolchozus pripažinsime savo, o ne okupantų istorijos dalimi? (49)

Kai Seimo sveikuolis Dainius Kepenis pasiūlė statyti bendrą paminklą stribams ir partizanams,...

„Lietuvos ryto“ tritaškių lietus paskandino „Lietkabelį“ (23)

Daugiau tritaškių nei dvitaškių pataikęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ (16-4) iškovojo...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (58)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Prekybos centro „Ozas“ aikštelėje užsidegė automobilis (1)

Šeštadienį į prekybos ir pramogų centrą „ Ozas “ suskubo ugniagesiai: antrame aukšte...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (285)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (169)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (291)

Dvi savaitęs trukęs alinantis, nenuspėjamas ir išbandymų kupinas Dakaro ralis – baigėsi....

Karališkieji kūdikiai: gimdymas be nuskausminamųjų, griežti reikalavimai vardui ir 163 metus dėvėti tie patys drabužėliai (6)

Didžiosios Britanijos Kembridžo kunigaikštienė praėjusių metų rugsėjo pradžioje...