aA
Vasario 16-oji estrados legendai Nelly Paltinienei – ypatinga. Moteris švenčia ne tik laisvos Lietuvos gimtadienį – Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bet ir mini savo sukaktį. Tikrasis primadonos amžius dėl kare dingusių dokumentų visada liks paslaptyje, tačiau manoma, kad šiandien dainininkė gali švęsti 90-ies metų jubiliejų. Šiuo metu Vokietijoje gyvenanti atlikėja dėl sušlubavusios sveikatos daugiausiai laiko praleidžia namuose. Nepaisant to, kaip pasakojo jos artimi bičiuliai, ji su didžiule meile prisimena gerbėjus ir sceną, kuriai ji skyrė didžiąją savo gyvenimo dalį.
Nelly Paltinienė
Nelly Paltinienė
© DELFI montažas

Klausytojai meldžiasi

Į Nelly gerbėjų laiškus internetu atsakantis senas jos bičiulis kunigas Arūnas Peškaitis DELFI yra sakęs, kad žmonės ilgisi dainininkės ir linkėjimus perduoda per jį.

DELFI jau rašė, kad N. Paltinienė vis dar sunkiai serga. Liga prasidėjo 2015-ųjų metų sausį, po to, kai legendinė atlikėja dalyvavo Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiuose M.A.M.A. apdovanojimuose. Užkulisiuose ji peršalo. Vėliau, susirgusi plaučių uždegimu, turėjo vartoti dideles antibiotikų dozes. Ilgainiui liga komplikavosi, todėl šiandien jos būklė yra gana sunki.

„Ji dėkoja jums ir skaitytojams, kad jos nepamirštate. Siunčia šilčiausius linkėjimus. Mes dažnai kalbamės telefonu. Nelly ne kartą yra giedojusi Bernardinų bažnyčioje. Esu jos puslapio administratorius. Ačiū, kad prisimenate ją“, – sakė Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos vikaras.

Kunigas sakė, jog jį, kaip atlikėjos atstovą, kuris liko Lietuvoje, pasiekia jos gerbėjų klausimai ir prašymai papasakoti daugiau apie dainininkę, tačiau jis kiekvieną žinią aptaria su ja ir sulaukęs klausimų skuba skambinti į Vokietiją.

„Rašo tie, kurie ją girdėjo, suprantama. Pats Nelly pažįstu kaip labai dosnų, tikintį žmogų. Ji niekuomet neatsisakydavo dalyvauti labdaros projektuose, kuriuos rengdavo Bernardinų bažnyčia. Beje, daug anksčiau, dar praėjusiame amžiuje, ji yra giedojusi ir Kelno arkikatedroje, ir Paryžiaus Notre Dame katedroje“, – prisiminė jis.

Pašnekovas sakė, kad žmonės meldžiasi už sergančią atlikėją. „Ji labai pasidžiaugia, kad ją prisimena ir sako, jog yra dėkinga Dievui už tokį turiningą ir įstabų gyvenimą. Ji niekada nepraranda optimizmo ir ryžto kovoti su liga bei sako, kad galima gyventi ir be scenos“.

Mylės visus tol, kol plaks jos širdis

Prieš kelerius metus pasklidus žiniai apie sušlubavusią atlikėjos Nelly sveikatą gerbėjai sunerimo, tačiau jos kolegė Liveta Kazlauskienė patikino, kad Vokietijoje šiuo metu gyvenanti ir besigydanti muzikos pasaulio legenda su meile prisimena savo klausytojus ir tikina, jog visus mylės tol, kol plaks jos širdis – kaip ir dainuojama jos dainoje.

Praėjusiais metais DELFI susisiekus su atlikėja L. Kazlauskiene, moteris neslėpė liūdnos nuotaikos dėl sunkiai sergančios N. Paltinienės. „Aš esu jos atstovė. Nuolatos palaikome ryšį, bendraujame ir ji man suteikė teisę kalbėti už ją ir atstovauti jai. Perduoti žinią gerbėjams, kad ji visada juos mylėjo ir myli. Ji siunčia gražiausius linkėjimus. Juos nuo Nelly ir noriu perduoti jos gerbėjams“, – tuomet patikslino ji.

Pašnekovės pasiteiravus, kokia liga užklupo N. Paltinienę, Liveta nenorėjo to detalizuoti.

„Nebūtų etiška kalbėti apie jos ligą ir gydytojų prognozes. Man nesuteikta teisė apie tai pasakoti ar detalizuoti. Ji su vyru gyvena Vokietijoje, todėl ten ir gydosi. Jos mylimas vyras Arvydas Paltinas nei per žingsnį nesitraukia, slaugo. Jis yra didžioji jos gyvenimo meilė, todėl jai itin svarbu, kad šalia yra šis žmogus“.

Kartu su vyru Petru ilgus metus koncertuojanti L. Kazlauskienė neslepia, jog Nelly visada buvo primadona ir tikras pavyzdys jai.

„Ji tokia graži, iškili moteris ir tikra scenos karalienė. Mokiausi iš jos scenos judesio, buvimo scenos žmogumi, dainavimo. Dar ankstyvoje jaunystėje nueidavau du kilometrus iki tetos namų tam, kad paklausyčiau jos plokštelių. Žavėjausi visą gyvenimą ir jūs negalite nė įsivaizduoti, kokia man buvo laimė vėliau patekti į jos koncertą ir dar vėliau su ja susipažinti“, – prisiminimais apie artima kolege tapusią legendą dalijosi atlikėja.

Kartu peržvelgusi ir senas nuotraukas, kuriose ji pozuoja kartu su N. Paltiniene, moteris prisiminė, jog ji visuomet šiltai atsiliepė apie savo klausytojus. Net ir sunkiai sirgdama ji siunčia padėkos žodžius visiems, kurie lankėsi jos koncertuose ir glėbiais nešė gėles, apgaubdavo dideliu dėmesiu.

Sudėtingas gyvenimas ir karas

Nedideliame Minsko miestelyje netoliese Varšuvos gimusi Nelly Etevičiūtė nuo pat mažens patyrė sunkmetį ir norėdama uždirbti duonai turėjo dainuoti vokiečių okupuotoje Lenkijoje. Dėl tuo metu neramumų šalyje ji su seserimi net buvo patekusios į vaikų namus, iš kur po karo tėvas jas pasiėmė. Ir nors tuo metu būsima scenos žvaigždė manė, jog jos juodasis periodas jau praeityje, po karo gyvenimas taip pat nebuvo lengvas.

Lietuvio ir lenkės šeimoje gimusi Nelly lietuviškai kalbėti išmoko tik vėlyvoje paauglystėje, tačiau dar 1951 metais, jau gyvenant Klaipėdoje, ji pradėjo dainuoti Ryšių darbuotojų profsąjungos meninės saviveiklos ansamblyje, kur ir prasidėjo tikrasis jos kelias į didžiąją sceną. Talentingą merginą greitai pastebėjo ir ji pelnė ne tik klausytojų dėmesį, tačiau ir daugiau pasiūlymų pasirodyti. Tiesa, iš pradžių ji grojo gitara ir tik vėliau pradėjo dainuoti.

Kiek vėliau Nelly pakvietė dainuoti į Klaipėdos miesto kultūros namų estradinį orkestrą, o jau 1961 metais ji prisijungė prie savo būsimo vyro A. Paltino ansamblio. Vėliau jis tapo žinomas kaip „Kopų balsai“. Susitikę kūrybingi žmonės netruko pamilti vienas kitą, o jų asmeninis gyvenimas visuomet buvo persipynęs su muzika. Būtent minėtame ansamblyje ir susikūrė legendinis N. Paltinienės ir Eugenijaus Ivanausko duetas. Jie aktyviai koncertavo iki pat 1982 metų, kai atlikėja išvyko gyventi į savo mylimo vyro tėvų namus Vokietijoje. Tuomet prasidėjo jos solinė karjera. Kurį laiką pavyzdine pora laikomi sutuoktiniai kartu ir koncertavo, nemažai keliavo po užsienio šalis.

1989 metai ji su vyru grįžo į Lietuvos pajūrį ir tęsė koncertus čia. Ne kartą interviu metu dainininkė paminėjo, jog sugrįžus ją labiausiai nudžiugino tai, kad klausytojai nepamiršo ir vis dar gausiai rinkosi į koncertus. Tačiau didžiausią dėmesį ji visada skyrė dainų tekstams.

„Iki šiol man svarbiausia tekstai. Net jei muzika ir nuostabi, bet tekstas vulgarus, aš nenoriu dainuoti. Nors jei kažkam patinka trys žodžiai, tai geriau, kad dainuotų, o ne ką nors blogo darytų. Aišku, su metais ateis toks laikas, kai norėsis kažko prasmingesnio. Tačiau kol vėjas galvoje, tai ir dainuoja kaip vėjas“, – „Klubas“ pasakojo N. Paltinienė.

Tiek dainuodama duetu su E. Ivanausku, tiek kaip solistė N. Paltinienė pelnė gausybę apdovanojimų, tapo muzikinių festivalių tiek Lietuvoje ir užsienyje laureate. Švęsdama savo 60-ies metų scenoje jubiliejų 2011 metais atlikėja pristatė „Nelly. Kol plaks manoji širdis“.

DELFI moteris pasakojo, jog labiausiai ją palaiko tikėjimas ir neblėstantis optimizmas. Knygų mugės metu tuomet susitikusi su skaitytojais moteris nestokojo geros nuotaikos ir įkvėpimo.

„Nors metai ir nurūksta, jie bėga, bet gyvenimas yra toks gražus, kad nei man, nei jums verkti nereikia“, – optimizmu degė dainininkė.

Švenčiant jubiliejų koncerto metu bičiuliai kunigai atvežė ir scenoje atlikėjai įteikė asmeniškai jai skirtą popiežiaus palaiminimą, kuris, anot kolegų, buvo itin reikšmingas ir suteikė daug teigiamų emocijų.

N. Paltinienė yra patekusi į agentūros „Factum“ rekordų knygą kaip daugiausiai metų dainuojanti solistė.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(67 žmonės įvertino)
4.9104

Į viešbučio gimtadienį suplūdę žinomi žmonės papasakojo apie savo įnorius (6)

Sostinės viešbutis „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ atšventė vienerių metų...

Dainininkė Julija Jegorova laukiasi pirmagimio: pasidalino romantiškos fotosesijos kadrais (30)

Pirmojo „Lietuvos balso“ nugalėtoja, grupės „Kristal“ narė, dainininkė Julija Jegorova...

Gerda ir Andrius Žemaičiai sūnui Nikolui iškėlė krikštynų šventę: iškilmėse dėl viruso negalėjo dalyvauti svarbus žmogus (188)

„Tai buvo jautri, graži, kupina tradicijų ir paįvairinta naujovėmis, mums labai svarbi...

Oficialiai skiriasi Ieva Zasimauskaitė ir Marius Kiltinavičius (97)

Dainininkė Ieva Zasimauskaitė oficialiai skiriasi su Kėdainių „Nevėžio“ vyr. treneriu...

Natalija Bunkė – apie sudėtingą laiką, kai į ją aplinkiniai žiūrėjo su gailesčiu: atrodžiau nesveikai, tiek sverti negalima (249)

Nesibaigiantys koncertų užsakymai, namų dekoracijų gamyba, puoselėjama namų aplinka ir laukiamos...

Top naujienos

Estai jau nusistatė raudonąją liniją, kurią peržengus bus vėl įvedami apribojimai papildyta (53)

Estijos sveikatos apsaugos departamentas apsisprendė, koks skaičius koronavirusinės infekcijos...

Užfiksuoti šokiruojantys policininkės veiksmai: tarnybos metu miltais ir kiaušiniais darkė kolegos mašiną (138)

Varėnoje tarnybos metu policijos pareigūnė buvo užfiksuota besielgiant ne tik įžūliai, bet ir...

Po lietuje permirkusių „Ąžuoliuko“ choristų incidento – ir paties Nausėdos atsakas (120)

Prezidentas Gitanas Nausėda apgailestauja, kad Valstybės dienos proga Vilniuje giedoję...

Po rekordinių metų pensijų fonduose – drastiškas smukimas: dėl kaupiančiųjų lėšų kyla rizikų ir ateityje (159)

Praėję metai buvo itin sėkmingi pensijų fondams . Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros...

Palanga priėmė sprendimą, kuriuo metu būtų galima prekiauti alkoholiu paplūdimio kavinėse (8)

Įvairios Lietuvos savivaldybės palankiai vertina Seimo sprendimą atšaukti draudimą prekiauti...

Lietuvos vyrų rinktinės stovykloje Palangoje – 3 žaidėjais mažiau

Penktadienį, liepos 10 dieną, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės krepšininkai rinksis į...

Veryga pripažįsta – medikai jau ruošiasi antrajai bangai, kaukių grąžinimas gali būti neišvengiamas (473)

Lietuva džiaugiasi pasiekimu, kad pavyko suvaldyti koronaviruso pirmąją bangą, tačiau antrosios...

Kauno centre – restoranas, kokio dar nebuvo: išmanūs pietūs per vieną minutę (42)

Vasaros pradžioje kauniečius pasiekė puiki žinia, jog atsinaujinusioje Vienybės aikštėje duris...

|Maža didelių žinių kaina