Įveikta baimė tapo įsimintinu potyriu

Į Lietuvos motorlaivių akademiją išbandyti vandens formulių atvyko LRT vedėja Ugnė Siparė, atlikėjas Merūnas Vitulskis su žmona Erika, Indrė Kavaliauskaitė, prodiuseris Leon Somov, keliautojas Mantas Bertulis, Vygintas ir Kristina Kaikariai, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir kiti, rašoma pranešime spaudai. Nepaisant to, kad vandens formulės ilgis siekia apie 6 metrus, piloto kabina yra gana ankšta. Įspūdį sustiprina ir siauras priekinis stiklas, kuriame dėl didelio greičio vaizdas pradeda lietis. Ypatinga vandens formulės konstrukcija leidžia plaukti pilnu tempu net atliekant 180 laipsnių posūkį. Todėl varžybų metų vandens formulių pilotai gali patirti ir 6G siekiančias apkrovas.

Be jokios abejonės, E. Riabko susirinkusiųjų neplukdė varžybų tempu, tačiau įspūdžiams tai įtakos neturėjo. Vienas pirmųjų plaukęs Merūnas Vitulskis prieš lipdamas į vandens formulę atviravo, kad ekstremalios pramogos jam itin patinka ir darytų tai dažniau. Tačiau nuo kranto stebėjusi, kaip vyras virš vandens skrieja milžinišku greičiu, Erika Vitulskienė neslėpė susijaudinimo ir šiek tiek abejojo, ar pati išdrįs sėsti šalia Europos čempiono.

Prie nerimo nuvaikymo neprisidėjo ir E. Riabko pokštas, jog prieš tai plaukęs Merūnas paprašė su žmona plaukti kuo greičiau, nes neva jai labai patinka greitis. Plaukimo metu emocijos liejosi laisvai ir kokpitą užpildė jaudulio kupini šūksniai. Įveikta baimė tapo įsimintinu potyriu, o laivui sustojus E. Vitulskienė sušuko „Dieve, kaip gerai: aš gyva!“.

Apkrovas patyrė savo kūnu

Keliautojas Mantas Bertulis į vandens formulę lipo labai gerai nusiteikęs. Jis nusprendė viską nufilmuoti iš vidaus ir taip perteikti bent dalį patirtų emocijų. Idėja pavyko su kaupu, nes pavyko užfiksuoti, kokios apkrovos veikia F2 pilotus lenktynėse. Pirmo posūkio metu M. Bertulio telefonas tiesiog išskriejo iš rankų ir toliau filmavo tik vandens formulės grindis.

„Telefono jau nebeturiu, nes jis kažkur laive. Dar tik bandau suvokti, kas čia ką tik įvyko. Jausmas neįtikėtinas: plauki didžiuliu greičiu ir atrodo, kad tuoj trenksiesi į betoninę užtvanka, bet laivas pasisuka ir skrendam toliau“, – emocijomis po plaukimo dalijosi M. Bertulis.

Garsenybių reakcijos geriausiai užfiksuotos vaizdo reportaže:

Į pasaulio čempionatą – su šeima

Liepos 5-6 dienomis Kupiškio mariose vyksiančiame pasaulio vandens formulių F2 čempionate taip pat bus galima išbandyti tą pačia dvivietę vandens formulę. Tuo tarpu čempionato kovas iš Labai arti bus galima stebėti specialiose VIP ložėse, į kurias bilietus galima pirkti jau dabar. Be pasaulinio lygio sporto renginio, šiomis dienomis čia veiks dvi mugės – pramogų ir amatų – skirtos visai šeimai. Organizatoriai į renginį kviečia ir kemperių savininkus, nes pačiame pramogų sūkuryje bus atskira zona apsistoti su nameliais ant ratų.

Taip pat nemokamo renginio metu susirinkusiųjų laukia dviejų dienų muzikinė programa. Liepos 5 dieną scenoje pasirodys „Sisters on Wire“, grupės 3 Divos atlikėjos Rūta Ščiogoliovaitė, Vaida Genytė ir Aistė Pilvelytė. Muzikos fiesta įsibėgės iškart po F2 pasaulio čempionato finalo.

Liepos 6 dienos vakarą Kupiškio marių saloje koncertuos Justinas Jarutis, KaYra, Evita Cololo, projekto „Lietuvos balsas“ finalininkai kartu su Džiugu Joneikiu, projekto nugalėtoja Meidė Šlamaitė ir Milėja Stankevičiūtė. Kadangi antroji lenktynių diena sutampa su Mindaugo karūnavimo švente, kaip ir visoje Lietuvoje, 21 valandą čia bus giedamas šalies himnas. Jis skambės ypatingai, nes giesmę atliks sentimentalieji „Broliai Kūjeliai“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės