Nuolat besišypsančios ir gerą energiją spinduliuojančios aktorės Eglės Jackaitės gyvenime būta nemažai skaudžių akimirkų. Jas išgyvenusi, šiandien moteris jaučiasi kaip niekada laiminga.
© Organizatorių archyvas

Pastaruoju metu Eglės akys švyti itin stipriai. Du jos sūnūs – penkiolikmetis Jokūbas ir pusantrų metukų Elijas – auga sveiki ir laimingi. Po daugiau kaip pusantrų metų pertraukos aktorė sugrįžo į teatro sceną ir toliau vaidina.

Regis, kažkada vis užklupdavusias negandas Eglė paliko už nugaros, tačiau skaudžių prisiminimų ji nesikrato. „Nė vienos akimirkos neišbraukčiau ir neatiduočiau. Jei ne patirti išgyvenimai, net ir juodžiausi, nebūčiau tokia, kokia esu“, – filosofiškai į gyvenimą žvelgia aktorė.

Vaikystė be mamos

Simboliška – būsimoji aktorė į pasaulį pasibeldė kino teatre. Eglės tėvai tuomet gyveno Telšiuose, tačiau futbolo komandos treneriu dirbusiam tėčiui reikėjo būti Klaipėdoje vykusiose varžybose. Nenorėdama jų praleisti, į miestą atvažiavo ir besilaukianti Eglės mama. Vakare jauna pora nuėjo į kino teatrą pasižiūrėti filmo. Ten ir prasidėjo gimdymas. „Gaila, bet iš susijaudinimo niekas nebeprisimena, kokį filmą rodė. Būtų įdomu sužinoti“, – šypteli moteris.

Tačiau laiminga vaikyste Eglei ir jos metais vyresniam broliui Žilvinui pasidžiaugti neteko. Jos mama įniko į alkoholį ir paliko šeimą.

Eglės tėtis labai mylėjo vaikus ir jais rūpinosi, tačiau augti be motiniškos meilės mergaitei buvo sunku. „Mamos, jos šilumos, apkabinimo, pasikalbėjimo su ja man reikėjo iki skausmo. Atrodo, visi vaikai aplinkui tai turėjo, o aš – ne. Jaučiausi labai nelaiminga, – neslepia jausmų aktorė. – Be mamos augau nuo dvejų metukų. Jos negalėjo atstoti nei močiutė, nei pamotė. Esu išliejusi daugybę ašarų.“

Svajonės išsipildymas

Vaikystėje ir paauglystėje lyg skydas nuo širdį draskiusio motiniškos šilumos trūkumo Eglei tapo įvairi veikla. Dar darželyje mergaitė pamėgo vaidinti. Mokykloje ji taip pat turėjo įvairių užsiėmimų: organizuodavo renginius, dalyvaudavo skaitovų konkursuose. „Norėjau tapti aktore, tačiau tada aktorystė man atrodė nepasiekiama svajonė, nežemiška profesija. Galvojau: kaip man, tokiai paprastai mergaitei, gali pavykti tapti aktore? Pasirodo, nieko nėra neįmanomo, tereikia siekti“, – paprastą sėkmės formulę išduoda Eglė.

Studijuoti aktorinio meistriškumo įstojo į Klaipėdos universitetą. Baigusi mokslus jaunoji aktorė pradėjo dirbti Klaipėdos dramos teatre. Per keliolika metų sukūrė nemažai vaidmenų. „Teatras yra atgaiva mano sielai, svajonės išsipildymas. Čia gali sukurti tiek daug ir taip giliai įstrigti sąmonėje! Tokiais momentais pagalvoju, kaip nuostabu, kad tai darau“, – su užsidegimu apie teatrą kalba Eglė.

Veikli ir vietoje nenustygstanti aktorė neatsisakydavo ne tik vaidmenų teatre. Ji yra vedusi kelias televizijos laidas, kūrusi vieną pagrindinių vaidmenų televizijos seriale „Prokurorai“, drauge su dainininku Deividu Zvonkumi dainavo TV projekte „Žvaigždžių duetai“.

Po audros – giedra

Tačiau Eglės gyvenime netrūko ir negandų. Aktorės tėtis buvo apkaltintas sunkiais nusikaltimais ir atsidūrė kalėjime. Graži Eglės ir jos mažojo sūnelio tėčio meilės istorija netrukus po vaikelio gimimo baigėsi skausmingu išsiskyrimu. Maža to, buvo kilęs skandalas dėl Eglei paskirtos motinystės išmokos. Visus šiuos juodus periodus moteris ištvėrė ir į gyvenimą tebežiūri šviesiai. Užsisklęsti, raudoti ir klausti: „už ką man tai?“ – ne jos būdui. Be to, aktorė sako negalinti ištižti ir būti silpna, nes jaučia didelę atsakomybę už savo sūnus.

Šiandien Eglė gali tvirtinti, kad įvairūs gyvenimo sunkumai ją suformavo kaip žmogų ir asmenybę. Sunkias akimirkas išgyventi padėdavo teigiamas požiūris į gyvenimą, artimųjų meilė, tikėjimas Dievu ir savimi. „Visada žinau, kad po audros bus giedra, o po didžiausio liūdesio laukia didelis džiaugsmas. Juodžiausios akimirkos yra tik etapas, kuris kada nors vis tiek pasibaigs. Tai labai palaiko“, – optimizmo nestokoja moteris.

Vaidmuo suteikė sparnus

Prieš keletą mėnesių Eglė pradėjo vaidinti spektaklyje „Laisva meilė“. Apie sutuoktinių gyvenimą pasakojančioje komedijoje aktorė vaidina drauge su kolega Ramūnu Šimukausku. Nobelio premijos laureato, žinomo italų dramaturgo Dario Fo drauge su žmona Franka Ramme parašytoje pjesėje pasakojama iš pirmo žvilgsnio lyg ir banali šeimyninė istorija. Vyras pasiūlė žmonai gyventi santuokoje be ištikimybės įsipareigojimų. Dviejų žmonių atvirumo valandėlė scenoje virsta savotišku psichologiniu seansu.

Beveik pusantrų metų motinystės atostogose buvusi Eglė džiaugiasi sugrįžusi vaidinti. „Jaučiuosi nepaprastai gerai, juk aktorystė – mano profesija. Dar smagiau, kad turime daug žiūrovų. Malonu jausti, kaip jie nuo spektaklio pradžios „sušyla“ ir netrukus juokiasi ir liūdi drauge su mano heroje, ją palaiko. Tai – geriausias darbo įvertinimas“, – šypsosi ji.

Puikios emocijos

Eglė patenkinta kuriamu vaidmeniu. Nepaisant didelio psichologinio krūvio ir tenkančios atsakomybės, ji džiaugiasi, kad įkūnijamas Antonios personažas leidžia visapusiškai atsiskleisti.

„Šiame spektaklyje esu visokia: liūdna, stipri, silpna, pikta, geidžiama. Per penkiolika metų trunkančią aktorinę karjerą tai tikriausiai pirmas toks įvairialypis mano vaidmuo“, – pasakoja Eglė.
Ruošdamasi spektakliui, Eglė kurį laiką gyveno tarp gimtosios Klaipėdos ir Kauno, kur vykdavo repeticijos.

Tačiau pusantrų metukų mažylį auginančiai ir jį savo pienu maitinančiai aktorei nebuvo sunku. Į laikinąją sostinę ruoštis spektakliui ji vykdavo drauge su Elijumi. Kai reikėdavo skubėti į repeticijas, sūnelį Eglė patikėdavo vaikų priežiūros centro darbuotojoms. „Vienas nuo kito atitrūkdavome neilgam. Po repeticijų grįždavau kupina geriausių emocijų, juk kūryba – stipri varomoji jėga. Sukaupta teigiama energija persiduodavo ir vaikeliui“, – pasakoja moteris.

Motiniški džiaugsmai

Pasakodama apie sūnus Eglė nesiliauja šypsotis. „Mano kasdienybė – motiniški rūpestėliai“, – linksmai čiauška ji. Visas moters laisvalaikis šiuo metu atitenka mažajam Elijui. Neseniai pusantrų metukų sulaukusiam berniukui ji kiekvieną dieną dovanoja naujus atradimus.
 
Eglės vyresnėlis Jokūbas – moksleivis. Moteris džiaugiasi, kad jis itin rūpestingas ir tikras pagalbininkas.

Sūnus Eglė augina itin atsakingai, apgaubusi didele meile. Vaikystėje nepatyrusi motiniškos šilumos, ji tapo puikia mama. „Nesuprantu, kaip galima atsisakyti savo vaikų. Juos juk norisi apglėbti, apsaugoti nuo visokių negandų, duoti tai, kas geriausia“, – įsitikinusi ji.

Stebėdama, kaip dabar Jokūbas ir Elijas vienas kitą myli ir smagiai bendrauja, Eglė viliasi, kad jų ryšys metams bėgant tik stiprės. „Man labai gera, kad mūsų šeima yra nemaža. Jei Dievas duos ir viskas bus gerai ateityje, kas žino, gal dar turėsiu dukrytę“, – svajoja moteris.

Dažniausiai karštas dienas šeima leidžia namuose Klaipėdoje, netoli ošiančios Baltijos jūros. Vakarais jie traukia išsimaudyti, pažaisti ar tiesiog pasivaikščioti pajūriu. Nors daugiausia laiko skiria vaikams, dėmesio pakanka ir pačiai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

55-erių Ingeborga Dapkūnaitė parodė su surogatine motina susilauktą sūnų (130)

Garsi aktorė Ingeborga Dapkūnaitė parodė savo atžalą. Visuomenė nedelsiant sureagavo į žinią...

Gintarė Gurevičiūtė ant raudonojo kilimo vilkėjo 30 eurų kainavusią suknelę: spindėkime pasitikėjimu savimi, išmintimi ir ramybe (129)

Sekmadienio vakarą į pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2018“ rinkosi daugybė šalies...

Oksana Pikul: iš vyro patiriu psichologinį ir fizinį smurtą (814)

Drama Jasaičių šeimoje prasidėjo sekmadienio rytą. Į policijos pareigūnų rankas pakliuvęs...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (368)

Vasarišku oru bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Krepšininkas Simas Jasaitis areštinės išvengė dėl kurioziškų aplinkybių (411)

Garsusis krepšininkas Simas Jasaitis , kuris sekmadienio rytą buvo atvežtas į policiją dėl...

Top naujienos

Karbauskis iš Jakilaičio gavo ir kitokių klausimų (7)

Po antradienį vykusios spaudos konferencijos, kurioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...

Aplinkiniuose laukuose surinko visas atliekas ir pasistatė štai tokį namą (166)

Krunai – kaimas Širvintų rajone, kuris jau 2001-aisiais laikytas išnykusiu. Šiandien čia...

Susirinkusi LRT taryba reaguoja į Karbauskio veiksmus (38)

LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis sako, kad būdamas universiteto profesoriumi uždirba...

Tobula vieta Saboniui – „Pacers“ aprangą apsivilkęs talentas nenustoja stebinti (10)

Bebaimiu vadinamas 21-erių metų Domantas Sabonis ne tik įsitvirtino Indianos „Pacers“...

Kaimynas: 13 vaikų kalinusios poros namuose – šlykštūs vaizdai (5)

Savo 13 vaikų kalinę ir kankinę sutuoktiniai ankstesnius savo namus buvo pavertę tikra landyne,...

Netikėtas posūkis: LaVaras Ballas padės Šeškui treniruoti „Vytautą“ (10)

Ballų viešnagės Lietuvoje istorijoje – netikėtas posūkis: antradienio popietę pranešta, kad...

Gydytojas pataria: ką pakeisti, kad aplinkiniai spėliotų jūsų tikrąjį amžių (2)

„Jums skauda kelius, rankas išvagojo gilios raukšlės , o nuotaika blogesnė už lietuvišką...

Arūnas Milašius. Kai pradėjome plėšyti reklaminius žurnalų puslapius, mums ėmė sektis. Nesustokime. (49)

Nors bėdų, skaudulių ir saviplakos, baimės „o ką pasakys tas kaimynas, kurio dar nepažįstu“...

Vilniaus centre sprogo vamzdis – gatvę tvindo vanduo vairuotojams pataria vengti Upės g. (85)

Antradienį perpiet sostinės Upės gatvė patvino dėl sprogusio vandentiekio vamzdžio –...

Matijošaitis apie prezidento rinkimus: padėsiu Skverneliui (148)

Apie jokius kitus žygdarbius negalvosiu, kol nebaigsiu mero kadencijos, LRT RADIJUI sako Kauno meras...