Prieš daugiau nei dešimtmetį realybės šou „Kelias į žvaigždes“ išgarsėjusi Eglija Vaitkevičė jau ne pirmus metus savo gyvenimą kuria Jungtinėje Karalystėje. Tačiau kasdieniškiems romantiškiems santykiams jos gyvenime šiuo metu vietos nėra. „Esu įsimylėjusi. Myliu talentingus žmones. Nebūtinai jie mane pažįsta. Vidutinybėms aš neturiu laiko“, – sako pašnekovė.
Eglija Vaitkevičė
© Asmeninio albumas

– Eglija, pastaruoju metu apie jus girdime mažai. Kokiomis nuotaikomis ir planais gyvenate?

– Gyvenu gana uždarą gyvenimą. Esu pasinėrusi į kūrybą. Lietuvoje, kai buvau matoma ir žinoma, gyvenau visiškai kitaip. Nors ir ten užsiėmiau kūryba, išleidau dainų albumą, sukūriau koncertinę programą su burleskos elementais. Man patiko koncertuoti ir važinėti po Lietuvą.

Tuomet dar Lietuvoje įkūriau kosmetikos ir parfumerijos kompaniją „Nymphe“, kūriau kvepalus, kosmetiką. Tačiau tik po to, kai prieš metus baigiau Grasso parfumerijos institutą Prancūzijoje, galiu save vadinti tikra parfumere. Kol kas tokį išsilavinimą iš Lietuvos turiu tik aš ir mano artima draugė, aromaterapeutė Jūratė Kukenienė. Kartu su ja rengiame parfumerijos keliones į Provansą.

– Kaip atrodo jūsų įprasta gyvenimo diena?

– Mano diena paskutiniu metu prasideda apie 5 valandą ryto, kai reikia kalbėtis ir derinti darbus su žmonėmis iš viso pasaulio, kurie tiekia man medžiagas. Prekinį ženklą „Exaltatum“ įkūriau prieš metus. Ilgokai užtruko oficiali jo registracija, bet dabar viskas einasi labai greitai. Vienas darbas veja kitą. Tenka spręsti ne vieną keblią problemą ir greitai orientuotis parfmerijos verslo pasaulyje.

Nuo ankstyvo ryto iki 10 valandos neatsitraukiu nuo kompiuterio ir su dviem puodeliais stiprios kavos stengiuosi suspėti suorganizuoti gamybą, tiekimą, dokumentaciją, apskaitą, laboratorijos darbą, kvepalų formulių vertinimą ir patvirtinimą, dėžučių, flakonų, kamštukų, purškiklių bei etikečių dizainą. Tuo pat metu dirbu su socialiniais tinklais, renku nuotraukas, vaizdus, tinkančius reklamai, bendrauju su parfumeriais iš viso pasaulio, stebiu jų veiklą.

Pusryčiams turiu laiko tik nuo vidurdienio, tad dažnai vietoj pusryčiu pietauju (šypsosi). Tuomet prasideda mano kūrybinis laikas – laboratorijoje išbandau iš vakaro padarytas kvepalų modifikacijas, rašau naują kvepalų formulę, skaitau profesionalią literatūrą. Turiu didžiulę biblioteką retų ir profesionalių parfumerinių knygų.

Vakarą leidžiu su vaikais, draugais arba išeinu pasižvalgyti po kvepalų parduotuves, muziejus. Drabužių parduotuvėse nesu buvusi ilgiau nei metus, nes manęs nedomina greitoji mada. Perku tik tai kas man tarnaus 10-15 metų, o tai reiškia aš renkuosi amžiną klasiką. Su malonumu dėviu vintažinus, kokybiškus ir gerai išsilaikiusius žinomų firmų drabužius bei batus. Pigi ir greita mada – ne man. Mano stalčiuose nerasite ir pigios bižuterijos. Man nuo vaikystės įkalta, jog jokių plastikinių, metalinių bižuterijos papuošalų negalima segėti. Geriau nieko. Tokie ir mano kvepalai: tik aukščiausios kokybės, nežiūrint į žaliavų kainą ir sunkiai prieinamą galimybę tas medžiagas įsigyti mažais kiekiais.

Netrukus pasaulį išvys mano kvepalai „Osmanthus Noble“. Bus galimybė įvertinti ne tik kvepalus, bet ir aukščiausios klasės pakuotę, flakoną, pagamintą „Pochet“ stiklo fabrike, sunkius paauksuotus kamštelius su išgraviruotu kompanijos logotipu, kurį pati sukūriau.

– Kokie kvapai jūsų pačios mėgstamiausi? Ar dažnai keičiate kvepalus?

– Kvepalų aš nenaudoju. Man patinka švaraus kūno kvapas. Kvapiųjų esencijų aš prisikvėpuoju dirbdama. Kartais tenka uostyti labai stiprius ir ne kiekvienam paprastam žmogui priimtinus kvapus. Noriu pailsinti nosį ir pajausti aplinkos kvapą. Aš dažnai semiuosi įkvėpimo iš aplinkos kvapų. Kai einu į pasimatymą, taip pat nenaudoju kvepalų. Man svarbu pajausti tikrą žmogaus kvapą, jo subtilybes. Juk kūno feromonai persiduoda partneriui pasąmonėje. Nenoriu to užgožti dirbtinais stiprikliais. Be to, kvepalai gali nesąmoningai pranešti kitam žmogui visai ne ta žinutę.

Nors ir nesikvepinu, tačiau turiu daug kvepalų. Man patinka juos paimti į rankas, uostyti, pasimėgauti kompozicija ir padėti atgal į lentyną.

– Anksčiau šokote burleską ir puoselėjote itin seksualų įvaizdį. Tačiau pastaruoju metu atrodo, kad stengiatės atsiriboti nuo tokio įvaizdžio. Ar tiesa?

– Burleskos elementus naudojau savo koncertinėje programoje. Smagu buvo stebėti kaip mano reklamos dėka žodis burleska Lietuvoje tapo suprantamas. Nors ir sunkiai, bet vis tik jis skynėsi kelią į moterų širdį.

Vyrams labiau patinka šiuolaikinės bombshell įvaizdis, bet man jis nėra organiškas. Visada mėgau retro glamūrą, seną Holivudo stilių ir praeito amžiaus meną.

Seksualumas arba yra, arba nėra. Neįmanoma jo suvaidinti, nes tai iškart matoma. Specialiai nesistengiau būti seksuali. Mano toks moteriškas tipažas. Aš nepasikeičiau. Vis dar mėgstu makiažą, gražius retro drabužius ir šukuosenas. Tik šiuo metu nesu ant scenos.


– Koks tikrasis jūsų tikslas? Kokio gyvenimo siekiate sau?

– Būti laiminga. Daugiau jokių tikslų nėra. Mano laimė yra daryti tai, ką aš noriu, būti laisva ir nepriklausoma nuo nieko. Taip pat priimti pačiai sprendimus, atsakomybę. Tai pat aš esu laiminga kurdama, matydama kaip žydi gamta, klausydama gražios muzikos, galerijoje pastebėjusi nuostabų paveikslą, sutikusi gražų, nuoširdų ir talentingą žmogų ir, žinoma, kai mano vaikai sveiki ir jiems sekasi.

– Ar žinomumas, kurį buvote susikūrusi Lietuvoje, dabar gyvenime ir darbuose padeda ar kenkia?

– Mano žinomumas Lietuvoje neatsirado iš nieko. Nebuvau turtingo vyro priedas. Nekėliau skandalų, nenutekinau nuogų nuotraukų, bet pasiekiau tai savo darbu ir kūryba, tad žinomumas yra teigiama savybė. Netgi ir dabar imate iš manęs interviu tik todėl, jos esu žinoma. O man tai padeda skleisti savo idėjas bei pristatyti savo produktus.

Eglija Vaitkevičė
Eglija Vaitkevičė
© Asmeninio albumas


– Sakoma, kad Didžiojoje Britanijoje labai paprasta sukurti verslą. Ar neplanuojate plėsti savo veiklų ir kurti didelio verslo?

– Aš noriu, kad mano kompanija augtų ir stiprėtų, didėtų jos paklausa ir apyvarta. Tam aš ir dirbu tiek metų, nenukreipdama kurso ir labai pasiaukojančiai atsiduodama parfumerijai.

– Kokie yra jūsų santykiai su dukromis? Ar panašūs jūsų pomėgiai?

– Mano dukros neseniai pasakė, jog neįsivaizduoja jei mūsų šeimoje nebūtų kūrybos, meno. Kultūrą, meną, klasikinę muziką skiepiju vaikams nuo mažens. Mano dukros dažnai lankosi Nacionalinėje paveikslų galerijoje, TATE muziejuje, eina į parodas ir renginius.

Namuose nustatyta klasikinės muzikos radijo programa. Tai mano vaikų pasirinkimas. Jauniausioji dukra yra menininkė. Ji tapo, kuria trumpo metro filmus. Yra laimėjusi apdovanojimų už kūrybą, nors jai tik 20 metų. Vyresnioji dukra baigė marketingą ir dabar pasuko į dizainą. Tad visa šeima yra kūrybinga ir mes suprantame viena kitos kūrybinius poreikius, padedame ir puoselėjame viena kitą.

– Kaip dažnai pastaruoju metu pavyksta aplankyti Lietuvą?

– Labai retai. Per pastaruosius ketverius metus čia buvau tik kelis kartus. Mano šeima ir draugai atvyksta pas mane. Nejaučiu nostalgijos, nesigręžioju į praeitį, nes esu dabartyje.

Gyvenu ten, kur noriu. Pati renkuosi. Man patinka Londonas dėl galimybių vystyti savo kūrybą ir didžiulio kultūros paveldo. Tačiau jei gyvenčiau Lietuvoje - tai tik Kaune, nes šis miestas turi savo charizmą, stilių, istoriją, žmones. Aš save labiau asocijuoju su Kaunu nei visa Lietuva.

Eglija Vaitkevičė
Eglija Vaitkevičė
© Asmeninio albumas


– Esate sakiusi, kad visada jaučiatės įsimylėjusi. Tačiau ar dabar turite širdies draugą?

– Žinoma. Esu įsimylėjusi. Myliu talentingus žmones. Nebūtinai jie mane pažįsta. Aš įsimyliu talentą arba charizmatišką asmenybę. Vidutinybėms aš neturiu laiko.Turiu savo kūrybą. Galiu tik patvirtinti, jog palaikau ryšius su labai charizmatiška asmenybe, kuri mane įkvepia. Nuolatiniams kasdieniniams buitiniams santykiams aš neturiu laiko. Mūsų gyvenimas per trumpas paskęsti buityje.

– Jei galėtumėte įgyvendinti vieną didžiausią savo troškimą jau šiandien. Kas tai būtų?

– Man nieko netrūksta. Troškimai yra neaiški vizija. Tik emocija. Aš gyvenu akimirka. Ši akimirka yra unikali.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (13)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (14)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo (12)

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save...

Žinomi žmonės ieškojo šypsenos paslapčių (5)

Šią savaitę Lietuvoje atidaryta jau dešimtoji aukščiausius gydytojų ir pacientų reikalavimus...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (279)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Top naujienos

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (157)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (92)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Šaltis smogs kaip reikiant: –15 laipsnių bus ne riba (16)

Žiemos gerbėjai gali džiūgauti, nes sniegu ir žiemišku šaltuku dar kurį laiką tikrai...

Baikerio Kilkaus nužudymu įtariamas Baltrūnas griebėsi naujos taktikos (396)

Prieš daugiau kaip tris mėnesius mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus tyčiniu nužudymu...

Tryliktasis Dakaro etapas: puikiai pasirodęs Žala finišą pasiekė 9-oje vietoje, Juknevičius ir Vanagas dvidešimtuke (523)

Priešpaskutinis 2018 metų Dakaro etapas Lietuvos komandoms klojosi lyg iš natų. Geriausiai sekėsi...

Papasakojo, kas Kaune dedasi vakarais: be dujų balionėlio į gatvę nekelia kojos (479)

„Apie 22 val. laukiau autobuso ir telefonu kalbėjau su drauge. Stotelėje sėdėjęs aiškiai...

„AX Armani“ su naudingais lietuviais paskutinę sekundę triumfavo Vitorijoje, CSKA paėmė „Pao“ tvirtovę „Real“ krito Malagoje (8)

Viena autsaiderių Milano „AX Armani“ (6/13) Eurolygoje iškovojo antrąją pergalę iš eilės....

Nesušalkite! 6 pozos, tinkamos seksui po antklode (44)

Neatsisakykite meilės žaidimų vien dėl to, kad kambaryje yra vėsu.

Kaip buvo „taisoma“ nomenklatūrininkų sveikata (168)

Dažnas vyresnio amžiaus skaitytojas atsimena sovietmečiu sklidusius gandus apie tai, kad įtakingus...

Brolių Ballų vardu reklamuoja šakočius (54)

Kai buvo paskelbta, kad į Lietuvą atvyks krepšininkų Ballų šeima, netruko pasipilti prognozės,...