aA
Jis paprastas, nuoširdus, atviras, bet iš karto pabrėžia, kad asmeninių apatinių viešai neaptarinės nei dabar, nei po dešimties metų. Nors Donatui Montvydui (20) po pirmojo pasirodymo laidoje „Iššūkis žvaigždėms. Lietuvos dainų dešimtukas“ atsistojusi plojo visa salė, vaikinas liko paprastas ir visai „nesužvaigždėjo“. „Net geriausi draugai nežinojo, kad turiu balsą ir galiu dainuoti“, - šypsosi kadaise vaikų darželyje ne vienam vienmečiui ausį nusukęs pradedantis dainininkas.
Donatas Montvydas
Blogų berniukų laikai baigėsi

„Po pirmojo pasirodymo internete perskaičiau komentarą, kad esu mamytės sūnelis. Garsiai nusijuokiau. Juk niekada toks nebuvau. Nejaugi, jei nesi apimtas pykčio, nevaikštai gatvėmis ir nesispjaudai, esi blogas?“ - juokiasi Donatas Montvydas.

Vaikinas prisipažino, kad vaikystėje keleriais metais jaunesnį brolį dažnai palepindavo sesuo, o ką jau kalbėti apie jaunylio sūnaus susilaukusius tėvus. Bet iš karto į geidžiamiausių dainininkų gretas patekęs vaikinas duoda atkirtį galvojantiems, jog jis - išlepintas turtingų tėvelių sūnus.

„Kai pamačiau, kad galiu sau leisti bet ką, o tėvų meilė begalinė, pradėjau maištauti. Man nepatiko nuolatiniai „šokinėjimai“ ir rūpestis. Suprantu, kad jis buvo nuoširdus, bet man jo nereikėjo. Pykdamas, nesutardamas su tėvais, užsisklęsdamas – taip maištavau prieš „mamyčiuko“ auginimą. Dabar save raminu, kad tai buvo ne maištas, o tiesiog paauglystė, bet tikrai nemėgstu stereotipų, primetamos nuomonės, todėl viską darau atvirkščiai nei man sako“, - juokiasi nuo populiarumo spindulių bėgantis vaikinas. Donatas groja ir dainuoja jau seniai.

Pradėjęs muzikuoti Balio Dvariono mokykloje, vėliau jis dainavo ne viename chore ir dar suspėdavo į krepšinio ir dviejų šokių grupių treniruotes. „Krepšinio mokyklą vos vos baigiau, bet su šokiais šiuo metu kiek prasčiau – nors labai patinka, bet visai nebeturiu laiko. Gal po dešimtuko vėl grįšiu į įprastą ritmą ir apsilankysiu šokių mokyklose“, - atvirauja avantiūristu dainų projekte vadinamas Donatas.

Dainų projektas – atsitiktinė avantiūra

Jei ne televizijos projektas, Donatas, net ir labai nenorėdamas, greičiausiai būtų lankęs paskaitas Vilniaus Gedimino technikos universitete, kuriame studijavo aplinkos inžineriją. Paklaustas, kokią vietą jo gyvenime užima studijos, vaikinas nusuko akis.

„Supratau, kad pasirinkau ne tą specialybę. Man nebeįdomu, dūstu nuo sausos teorijos. Dabar galvoje sukasi viena mintis – šiemet pabandyti laimę ir stoti į Muzikos ir teatro akademiją. Jei pavyks – džiaugsiuosi. Nepavyks – bandysiu kitą kartą“, - sako Donatas ir patikina, kad išsilavinimas labai svarbus. Beje, laisvo laiko, pradėjęs repetuoti su žinomo aktoriaus Vido Petkevičiaus dukra Aiste (25), Donatas visiškai nebeturi.

„Beveik visą dieną būnu LRT repeticijų salėje. Ateinu 11 val., o išeinu 21 val. Ir taip kiekvieną dieną, kartais net ir savaitgalį. Kuriu muziką, groju fortepijonu, o vakarais susitinkame su Rosita Čivilyte, projekto scenos partnere Aiste ir repetuojame. Iš pradžių buvo labai nejauku, nežinojau, kaip sutarsiu su Aiste, bet mes susidraugavome, po kiekvieno pasirodymo turime vienas kitam pastabų, kurias vėliau ir įgyvendiname. Ji net neprieštarauja, kai renkamės drabužius pasirodymui ir galvojame, kaip atrodysime scenoje“, - pasakoja vaikinas.

Beje, Donatas pats sako, kad į projektą papuolė visiškai atsitiktinai: „Buvo tokia įdomi istorija. Dar mokydamasis Balio Dvariono mokykloje, pasvajodavau dainuoti solo, bet tokios mintys greitai išgaruodavo, nes laukdavo krūvos nebaigtų darbų. Pabaigęs vidurinę ir įstojęs į universitetą, sugalvojau tobulinti vokalinius sugebėjimus ir vis galvodavau, kokiam mokytojui paskambinti. Man patiko Rosita Čivilytė, bet neturėjau jokių jos kontaktų. Čia pasiteisino posakis, kad kai nori, viskas įmanoma. Labai greitai gavau jos telefoną ir paskambinau. Susitikome, pakalbėjome, aš padainavau, ji paklausė, ar norėsiu dirbti toliau, ir taip likome kartu.“

Apie puikaus balso mokinį Rosita prasitarė Indrei Zelbaitei-Ciesiūnienei, kuri tuo metu ieškojo avantiūristų naujai rengiamam dainų dešimtukui. Indrė nieko nelaukusi Donatui pasiūlė prisijungti prie savanorių komandos.

„Televizija nebuvo mano svajonė. Puikiai suprantu, jog gerai pasirodžius televizijoje atsiveria lengviausias kelias į išgarsėjimą, bet tokios šlovės man nereikia. Kai gavau pasiūlymą dalyvauti projekte, nešokinėjau iki lubų, atsisėdau ir porą dienų ramiai galvojau apie visus pliusus ir minusus. Pliusų buvo šiek tiek daugiau, todėl ir pasiryžau lipti į sceną. Neieškau lengviausio kelio. Nenoriu, kad kažkas už mane nuspręstų, ką ir kaip man dainuoti. Geriau sunkesniu keliu, bet viską pasieksiu savo jėgomis. Gyvenime mėgstu iššūkius. Nepatikėsite, labiausiai bijau tiesioginio eterio ir nervinuosi kokią pusę minutės, kol užlipu dainuoti. Vėliau pamirštu viską“, - šypsosi atviraširdis Donatas.

Neneškite į sceną gėlių

Jau ne vieną kartą Donatas, dainavęs gausiai publikai, tiesioginio eterio metu buvo tiesiog apipiltas gėlėmis, todėl vaikinas savo artimiesiems prieš pasirodymą bando išaiškinti, kad gėlių scenoje nepriims. „Man nepatinka, kai padainavus prie scenos išsirikiuoja eilė žmonių. Kam tas pasirodymas? Aš manau, kad jei kažkas nori pasveikinti, gali tai padaryti ir užkulisiuose. Perdėtas populiarumo siekimas atrodo labai juokingai“, - šypsosi vaikinas, kuris, kaip patiems pavyko įsitikinti, nemėgsta į jį nukreiptų smalsuolių žvilgsnių ir siaubingai nenori fotografuotis.

Nuo mažens dainuojančiam Donatui greičiausiai teks priprasti prie populiarumo naštos. Vaikiną jau dabar, neįpusėjus projektui, žmonės laiko vienu stipriausių atlikėjų, o pramogų pasaulyje šnabždamasi, kad jį nori prisivilioti net kelios muzikinės grupės.

„Nežadu parsiduoti bet kam. Aišku, smagu, kad jau dabar apie tai kalba, bet aš džiaugsiuosi tik tada, kai pasiūlymai aplankys jau pasibaigus dainų dešimtukui. Dabar mano galvoje repeticijos, choreografija ir jaudulys prieš tiesioginį eterį. Be to, net jei atsitiktų taip, jog anksčiau ar vėliau pradėčiau koncertuoti su profesionaliomis grupėmis, o mane atpažintų gatvėje, tikrai nė vienam leidiniui neleisčiau knistis po asmeninio gyvenimo užkulisius ir viešai šeimos istorijų tikrai nepasakočiau“, - šypsosi pašnekovas.

Geras berniukas – blogas berniukas

Nuoširdusis Donatas mano, kad perskaitę apie jį buvusios darželio auklėtojos greičiausiai nepatikėtų, kad čia tas pats padauža. „Darželyje buvau lyderis. Jei įvykdavo kokios peštynės ar būdavo iškrečiamas pokštas auklėtojoms, niekas neabejodavo, kad esu prie to prikišęs nagus. Netyčia ne vienam draugui esu akį pamušęs ar kaip kitaip vaikiškai nuskriaudęs. Buvo įprasta įvykus kokiam nesusipratimui kaltę suverti man“, - pats iš savęs juokiasi pašnekovas.

Beje, vaikinas, net ir sunkiai bei daug repetuodamas, suranda laiko nubėgti į sporto salę. Puikios išvaizdos ir atletiško sudėjimo jaunuolis prisipažįsta, kad nustojo valgyti naminius cepelinus su spirgučiais ir dabar mėgaujasi gaiviomis salotomis, nors kartais ir pasmaližiauja bandelių. „Anksčiau labai mėgau lietuviškus patiekalus: bulvinius blynus, cepelinus, vėdarus. O paskutiniu metu dažnai valgau salotas, geriu sultis. Pakeitus mitybą, ir savijauta pagerėjo“, - sako pašnekovas.

Meilei nėra laiko

Jaunas, gražus ir laisvas – taip galėtume apibūdinti Aistės Petkevičiūtės scenos partnerį Donatą Montvydą. Į koncertus didžiojoje Lietuvos televizijos studijoje susirenkančių draugų būryje nematyti vienintelio žmogaus – dainininko išrinktosios.

Donatas atviras – merginos iki šiol jis neturi. „Mano mergina – fortepijonas. Nenoriu įpareigojančių santykių, nes puikiai suprantu, kad neturiu laiko pasisėdėjimams, pasikalbėjimams, buvimui kartu. Net į namus šiuo metu grįžtu tik persirengti, nusimaudyti ir išsimiegoti. Visą dieną, nuo ankstyvo ryto, turiu veiklos. Kokia mergina galėtų su manimi ištverti?“ - šypsosi vaikinas.

Donatas juokiasi, kad merginų dėmesio ar žvilgsnių gatvėje jis kol kas nepastebi, nors pats prisipažįsta, kad išėjus į miestą jau būna tamsu, o rytais skubėdamas į repeticijas į praeivius nesidairo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kastytis Kerbedis atvirai prabilo apie karjeros pabaigą: aš jau noriu pabaigos, noriu į pensiją (20)

Pagauti sėkmės paukštę pavyksta daug kam, tačiau ją išlaikyti delnuose ilgiau nei akimirką...

Prieš 23 metus duotame interviu Rolandas Kazlas išpažino savo vyriškas nuodėmes: man labiau patinka negražios moterys (86)

„Ne vienai merginai esu pažadėjęs ją vesti, prašiau pagimdyti sūnų Kristupą, bet vistiek...

Apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs Stano: papasakosiu, kas nutiko per pastarąsias dienas (57)

Penktadienį apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs atlikėjas Stanislovas Stavickis – Stano...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (310)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Top naujienos

Puteikis: esu patyręs praktiškai viską, kuo gyvena daugelis lietuvių (307)

„Aš ne tik kad žinau, kas yra turėti polinkį alkoholiui, žinau, kaip tai susitvarkyt, žinau...

Šakalienė: jaučiuosi kaip košmariškame sapne (683)

Seimo narė Dovilė Šakalienė viešai nekomentavo jai metamų kaltinimų, esą ji už Norvegijos...

Makabriškomis laidotuvėmis garsėjantys tibetiečiai šlykštisi mums priimtinu laidojimo būdu (39)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Nuostolių užkluptas Jankauskas tiki jaunimu ir A lygos žaidėjais: mums nėra ko bijoti specialiai iš Belgrado (21)

Antradienį vakare Lietuvos futbolo rinktinė užbaigs kovas debiutiniame Europos tautų lygos...

Prasidėjo masiniai darbuotojų atleidimai: kam labiausiai verta sunerimti (126)

Praeitą savaitę Užimtumo tarnyba pranešė apie Lietuvos įmonėse numatomus masinius darbuotojų...

(Ne)skanūs lietuvio nuotykiai Berlyne: teko valgyti skalbykloje, autobuse ir net pasakų namelyje (8)

Dažniausiai keliaudami kur nors pavalgyti galvojame tik apie maistą – kad jis būtų skanus,...

Pirmadienį sutriko „Messenger“ veikla (6)

Pirmadienio vakarą sutriko „ Facebook Messenger “ veikla visame pasaulyje.

Kastytis Kerbedis atvirai prabilo apie karjeros pabaigą: aš jau noriu pabaigos, noriu į pensiją (20)

Pagauti sėkmės paukštę pavyksta daug kam, tačiau ją išlaikyti delnuose ilgiau nei akimirką...

Kraupus įvykis Jonavos r.: dingęs be žinios vyras rastas nužudytas savo namų teritorijoje sulaikytas įtariamasis (7)

Kauno policija informavo, kad pirmadienį buvo rastas nužudyto vyro kūnas, kuris buvo ieškotas kaip...

Skvernelis įstrigo Briuselyje: atskristi pasisekė. Grįžti, deja, jau nepavyks papildyta (536)

Belgijoje viešintis premjeras Saulius Skvernelis susidūrė su nemalonumais.