aA
Nauji projektai užklupo aktorę Dalią Michelevičiūtę ir įsuko į darbų sūkurį – ji ruošiasi premjeroms. „Išgyvenu didelį pakilimą, – skuba dalytis įspūdžiais aktorė Dalia Michelevičiūtė. Šis laikotarpis jai ypatingas – gyvenimas bėga, apipildamas didelėmis galimybėmis, todėl Dalia skuba kartu su juo.
Dalia Michelevičiūtė ir Sergejus Jerpyliovas
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Pastojo... nuo idėjos

„Kas tau – gal karščiuoji?“ – stebisi draugai, o ji visiems – „Pastojau“. Skubantiems džiaugtis – pagaliau tai įvyko – paaiškina: „Pastojau nuo ...idėjos“. Iš tiesų ji kaip apsėsta: pradėjo režisierės karjerą sostinės Meno dienose, kartu su jaunais talentingais žmonėmis sukūrė grupę „BABA“ (savotiškas švedų grupės ABBA perdirbinys) ir paleido į gyvenimą „Miesto etiudus“.

„Keturi menininkai leidžiasi į kelionę, bandydami rasti dialogą tarp muzikos, šokio ir garso, – naują meninį įvykį entuziastingai pristato aktorė. – Mano kolegos – nuostabi vokalistė Evelina Sašenko, būgnininkas Andrius Kairys ir šokėjas, mano partneris Eurovizijoje Sergejus Jerpyliovas, kuris sukūrė choreografiją etiudams. Tekstus parinkau aš, juos deklamuoju, o Evelina lenkų kalba atlieka Vyslavos Šymborskos dainas“. Kalbų įvairovė, pasak Dalios, pasirinkta neatsitiktinai. Per amžius Vilnius buvo kosmopolitinis miestas.

Dabar jauna grupė sulaukė pasiūlymų ir svarsto tolesnes kūrybos galimybes: „Iš tiesų tai žanrų mišinys, kokteilis, kuris man pasirodė priimtiniausias norint perteikti poeziją. Aš visą laiką norėjau skaityti eiles ne senamadiškai iškėlusi rankas, kaip tai daro mano gerbiami senesnės kartos kolegos, o dovanoti šiuos perlus priimtina ir įdomia forma. Juk daugelis šiandien neturi laiko poezijai. Aš noriu, kad žmonės suprastų – tai nėra nuobodu, eilėse atsispindi esminiai egzistenciniai dalykai“. Kvietimų gausa nudžiugino jauną grupę, tačiau kartu privertė pagalvoti apie gresiantį pavojų tapti dar vienu komerciniu projektu. Dalia žada nenusipiginti: „Esame ne komerciniai žmonės, o menininkai, sulaukiame daug pasiūlymų, ir pirmiausia kursime žmogaus sielai. Žinoma, jei ją teks parduoti – tai jau labai brangiai“.

Gelbėjo kūryba

Nauji projektai kaip lavina užklupo aktorę ir įsuko į darbų sūkurį – startuoja šokių namai, kuriuose ji šoka kartu su Sergejumi Jerpyliovu, Nacionaliniame dramos teatre ruošiasi premjeroms – čia taip pat būtina palikti savo indėlį. Reikia viską apskaičiuoti ir sustyguoti, kad pakaktų laiko visiems darbams. „Kažkada norėjau išeiti iš teatro ir pailsėti, – prisimena Dalia. – Tačiau kai prašome Dievo kokių nors dovanų, reikia būti atsargiems. Paprašiau atostogų, tai taip davė, kad maniau numirsianti nuo nedarbo. Kita vertus, dabar suprantu, kad tokio ilgo poilsio reikėjo, kad atsigaučiau ir su naujomis jėgomis pulčiau dirbti“.

„Buvau kaip daiktas, užkritęs už sofos“, – taip Dalia apibūdina laikotarpį prieš porą metų, kupiną skausmo, išgyvenimų ir asmeninių problemų. „Tokia jau mano profesija – rodos, metai prasideda, krūva darbų, vieno atsisakai, kito nespėji padaryti ir staiga nelieka nė vieno. Tuomet išslysta žemė iš po kojų ir imi karštligiškai mąstyti – kur pulti. Ar knygą rašyti, ar dar ko nors griebtis...“

Iš tiesų gandai apie D.Michelevičiūtės knygą jau sklando seniai. Leidyklos nekantriai teiraujasi, tačiau kol kas „Prancūziški dienoraščiai, arba svaigulio mozaika“ dar tik turi pavadinimą ir du skyrius. Apie ką bus knyga, Dalia nelinkusi pasakoti, tačiau šiek tiek pavyko išpešti – tai įspūdžiai iš kelionių su Oskaro Koršunovo „Romeo ir Džiuljeta“. Šiandien vienas iš jos tikslų – įvaldyti kompiuterinį raštą, nes iki šiol rašydavo ranka. „Pradėjau kurti netekusi artimo žmogaus – tėvelio. Kūryba mane gelbėjo nuo skausmo. Be abejo, kai parašysiu knygą, pasitarsiu su protingais žmonėmis, noriu, kad mano knyga būtų be priekaištų“.

Tvirtovė stoties rajone

„Bijau, kad neperdegčiau, – prisipažįsta aktorė. – Kartais tenka parsiduoti, kad išgyventum, tačiau pinigai ilgai nešildo, juos darydamas gali prarasti sielą“, – tvirtina. Ji nesmerkia nė vieno, kuris dėl pinigų filmuojasi reklamose ar dalyvauja kitokiuose pigiuose renginiuose, juk daugeliui reikia mokėti kreditus, išlaikyti šeimas: „Tokie dabar laikai Lietuvoje – ačiū Dievui, išsipirkau butą iš savo darbo, todėl puikiai žinau, ką reiškia taupyti ir koks džiaugsmas turėti stogą virš galvos“.

Iš tiesų aktorei laimė turėti savo kampą, kur gali prisiglausti su draugais: „Namai – tvirtovė, vieta, kur galiu rašyti, priimti žmones, kur galiu pailsėti. Į sovietmečio laikų butą teko nemažai investuoti, tačiau man jis be galo patinka – tai mano stoties rajonas. O stoties rajonai visame pasaulyje turi savo veidą – čia gali sutikti ir prostitučių, ir menininkų, poetų, jis nėra nulaižytas tarsi paveikslėlis ir turi savo dvasią“.

Daug vaikščiojanti aktorė pasižymi liekna figūra, jai nereikia sporto salių. Vaikščiojimas ir šokiai Daliai padeda kovoti su viena iš silpnybių: „Esu labai ėdri, aistringa, besotė, nevaldoma“, – prisipažįsta nenoromis. Beje, ėdrumas pasireiškia ne vien gausiu maisto kimšimu – tai gali būti ir dvasinis alkis, noras gyventi įvykių sūkuryje. Kiekvienas gatvėje sutiktas pažįstamas pasveikinamas ir pakalbinamas – šis ritualas ją džiugina ir yra be galo įprastas. „Dabar esu žvaigždė“, – pajuokauja, prisiminusi pasirodymą Eurovizijoje. Tačiau jos požiūris į televizoriaus dėžutę apibūdinamas taip – tuštybių mugė.

Išsiskyrimo skausmas

Geriausias poilsis aktorei – darbų pakeitimas. Lankytis sporto klubuose jai neįdomu ir tingisi, širdį mieliau atiduoda šokiui. Nors tenka daug padirbėti besimokant įvairiausių figūrų, tačiau rezultatai džiugina.

Save Dalia apibūdina kaip kaimietės ir miestietės mišinį – dievina Vilnių, o kaimui nejaučia didelių sentimentų, nes čia vaikystėje teko praleisti ilgas vasaras. Anykščiuose baigė Jono Biliūno mokyklą ir šiandien be galo didžiuojasi buvusi išrinkta šios mokyklos garbės nare: „Niekada nepamirškite savo šaknų – to linkiu visiems“, – sako Dalia.

Besisukdama darbų verpetuose, ji neleidžia sau džiaugtis – tiesiog bijo, kad likimas kojos nepakištų. Šiandien ji viena ir kamuojama rūpesčio – kaip garbingai išsiskirti su savo sutuoktiniu prieš Dievą ir prieš žmones: „Esu tikintis žmogus ir man labai svarbu, kad mano bažnytinė santuoka būtų panaikinta. Prisipažįstu, nepakėliau šeimos naštos, tiesiog supainiojau su pašaukimu. Man atrodė, kad suderinsiu menininkės vaidmenį su žmonos, – nepavyko. Kaip bus toliau – surasiu artimą žmogų ar ne, nebegalvoju. Viskas Viešpaties rankose. Iki 40 metų planavau savo gyvenimą, man sekėsi neblogai, tačiau prisipažįstu – buvau pamynusi savo intuiciją. Aš esu už šeimas, pati esu tradicinių pažiūrų katalikė, tačiau ne visi gali pakelti šią naštą. Pati priėmiau sprendimą nutraukti santuoką ir galiu visiems pasakyti – išsiskyrimo skausmas toks didelis... Skyrybos man baisiau už mirtį“.

Šeimos šventės bažnyčioje

Vaikai... Dalia prisimena savo suvaidintą heroję, kuri po traumos įsivaikina berniuką. Po šio vaidmens aktorės ne kartą žurnalistai klausė: „Ar neplanuoji įsivaikinti?“ Dalia purto galvą – neaišku, kas bus ateityje, ar pakeltų tokią didžiulę atsakomybę. Savo pasirinkimą ji vadina sąmoningu, todėl ir nesusilaukė vaikų: „ Tenka pripažinti, kad gyvenime savo darbą laikiau svarbesniu, galima mane vadinti karjeriste, – aš nesuderinau dviejų pašaukimų“.

Šeimos šventes ji švenčia bažnyčioje: „Man brangios katalikiškos šventės – labai džiaugiuosi priklausanti Visų Šventųjų parapijai, todėl čia praleidžiu daug laiko“.

Ji nesijaučia vieniša – darbai, projektai, bendravimas su žmonėmis. Ir netrokšta pabūti viena – juk prieš kurį laiką išsiilgta vienatvė parodė savo nagus taip, kad norėjosi sienomis lipti. „Kita vertus, dviejų žmonių vienatvė yra daug baisesnė, kai nėra artumo, susikalbėjimo, kai nesutampa prigimtys..." – sako Dalia, kuriai kartais pernelyg sunku supančioti savuosius demonus, besiganančius tarsi avys.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Grožiu besidominčios garsenybės rinkosi į prancūzišką vakarą kine (4)

Posakis „Grožis išgelbės pasaulį“ - gal ir per skambi frazė, tačiau būtent juo vadovaujasi...

Stilingiausieji rinkosi „Vyrų mados savaitės“ atidaryme (39)

Vilniuje prasidėjo „Vyrų Mados Savaitė“. Jos atidarymo metu susirinko būrys stilingiausių...

Karina Krysko gimtadienį šventė „69 danguje“ merginų kompanijoje: mėgavosi intymiais ritualais (25)

Dainininkė Karina Krysko savo 38-ojo gimtadienio šventę atsimins dar ilgai. Grupės „69...

Po Rūtos Meilutytės sprendimo baigti karjerą – diskusijos feisbuke: tokios kaip ji dar ilgai arba išvis neturėsime (18)

Trečiadienį viena geriausių visų laikų Lietuvos plaukikių, Londono olimpinių žaidynių,...

Martinavičių smurto byloje iškeltas klausimas, ar verslininkė galėjo susižaloti pati, bet jai įtarimą kelia kas kita (13)

Nors Natalija ir Sigitas Martinavičiai oficialiai išsiskyrė dar praėjusiais metais, jiems tenka...

Top naujienos

Rūtos pasitraukimo aplinkybės: tai brendo jau kurį laiką (231)

Trečiadienį ryte Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė pranešė baigianti savo...

Fotografavo vėžiu sergančias mamas su vaikais: buvau šokiruota, kiek moterų kasdien yra diagnozuojama ši liga (21)

Amerikoje gyvenanti žinoma lietuvių kilmės fotografė Giedrė Gomes neseniai pristatė visiškai...

Nausėda apie „valstiečių“ rinkimų retoriką: niekada nežinai, kas yra dugnas (149)

Prezidento posto siekiantis Gitanas Nausėda sako, kad iš susitikimų su Lietuvos žmonėmis...

Po rekordinių karščių – staigios permainos: Lietuvoje siautės vėjas, trankysis perkūnija (6)

Vieni džiaugiasi rekordiškai šiltomis dienomis, kiti pergyvena dėl ilgai besitęsiančių sausų...

Užkalnis. Nebesvarbu, kas bus prezidentas (181)

Jau daugiau nei savaitę Lietuva gyvena nuostabiai kaip niekada. Gal kažką gerai darė išeinanti...

Adomaitis ragino pamiršti rezultatą, Maksvytis apgailestavo dėl „sudegusios komandos“ (8)

Vilniaus „Ryto“ komandos vyriausiasis treners Dainius Adomaitis po pirmųjų „Betsafe-LKL“...

Amerikiečių analitikai įvertino Kremliaus ginkluotę gegužės 9-osios parade (417)

Nepaisant to, jog technika smarkiai pasenusi, o ir gamybos bazė kaip reikiant šlubuoja, Rusijos...

Karbauskis: jeigu mes siūlysime nebalsuoti, laimės Šimonytė (292)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako siūlysiantis...

Parduoda seniausią pasaulyje „Porsche“ – prašys svaiginančios sumos (8)

Yra nemažai žymių aukcionų organizatorių, į kurių rankas kartas nuo karto patenka patys...

„Neptūną“ užsmaugęs ir sutriuškinęs „Rytas“ priartėjo prie finalo (92)

Vilniaus „Ryto“ komanda žengė didžiulį žingsnį „Betsafe-LKL“ finalo link. Pirmose...