n; ir Tu – vieno kraujo“ – tai mini kolekcija, kurią sudaro vyriškas ir moteriškas modeliai: polo marškinėliai su šortais ir suknelė.

Sukurtas ansamblis, anot A. Pogrebnojaus, puikiai tiktų mūsų sportininkams pasipuošti olimpinių žaidynių atidarymo šventėje bei kitomis progomis.

„Ši kolekcija – tai idėjų koncentratas, iš kurio kuriant pilną kolekciją išsivystytų ir kiti modeliai, spalvos, raštai (kol kas – tai tik 3 savaičių darbo rezultatas). Pirmas šalies sportininkų įspūdis visada svarbiausias ir lemiamas, nes juos pamato viso pasaulio akys – arba įsimena, arba jie paskęsta margame Rio de Žaneiro sporto ir mados karnavale“, – pasakojo A. Pogrebnojus.

Kolekcijoje jaučiama vieno iš nuostabiausių Lietuvos dailininkų Kazio Varnelio tapybos įtaka, o spalvų gama, žinoma, Vyčio vėliavos, raštą ir jos grafiką papildo Gediminaičių stulpai.

„Pagrindinė kolekcijos idėja ir jos šūkis – mūsų sportininkų olimpiečių ir visų Lietuvos žmonių vienybė, nes tik tada laimėsime aukso medalius ir tik visi kartu aukštai iškėlus šią nuostabią Vyčio vėliavą galime kurti geresnę Lietuvą!“ – teigė dizaineris.

Kviečiame apžiūrėti alternatyvią olimpiečių aprangą:

– Kitų kūrėjų komanda olimpiečių aprangas kūrė dvejus metus, jūs savąsias – mažiau nei mėnesį. Kaip pavyko taip greitai apsisukti? - DELFI paklausė A. Pogrebnojaus.

– Tai – mini kolekcija, nes per tris savaites galima sukurti tik pirmus modelius. Tai, ką pristatome šiandien, yra daugiau idėjų koncentratas.

– Olimpiečių aprangas kritikuojate ne pirmą kartą. Kokias klaidas dažniausiai pastebite?

– Šį kartą nenoriu jokios kritikos, tegul žmonės sulygina ir patys nusprendžia, kurios aprangos yra gražesnes.

– Kuriais metais, Jūsų nuomone, Lietuvai atstovaujantys atletai olimpinėse žaidynėse atrodė geriausiai?

– Mano manymu, tai pirmoje olimpiadoje po Nepriklausomybės atkūrimo – 1992-aisiais Barselonoje. Aprangas kūrė gerasis kolega Issey Miyake... Tai tikrai įėjo į istoriją.

Aišku, ir mūsų krepšininkai, kurie per medalių įteikimo ceremoniją pasipuošė linksmais, beprotiškais „grateful dead“ marškinėliais. Jie net po 24 metų atrodo puikiai ir kelia visiems šiltus jausmus.

– Ar egzistuoja olimpiečių aprangų taisyklės, kuriomis turi vadovautis kūrėjai?

– Visos taisyklės yra tam, kad jas laužytume ir kurtume kažką visiškai naujo. Sportinei aprangai yra daug reikalavimų. Savo vaizduotei ir sumanumui išreikšti galimybių daugiau kuriant paradines ir laisvalaikio olimpiečių aprangos.

– Kaip manote, ar kitų šalių aprangos mums turėtų pasitarnauti kaip pavyzdys?

– Būtina stėbeti, ką daro kiti, bet ne tam, kad tai darytų kažkokią įtaką, o tam, kad turėtume visą informaciją, kas šiuo metu vyksta sporto mados pasaulyje. O kurti reikia išskirtinai tik originalius kostiumus, kurie atspindėtų mūsų nuotabią šalį, jos vertybes, istoriją ir skleistų ateities viziją!

Čia galite pamatyti, kokią aprangą dėvės Lietuvos olimpiečiai:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (214)