A. Miltenio vaidmuo tragiškai žuvusios manekenės istorijoje

DELFI susisiekus su D. Didžiūnaitytės artimųjų advokatu Gintaru Černiausku ir paklausus, ar jam yra žinoma, kad manekenės kūne buvo rastas A. Miltenio DNR, pašnekovas tokios informacijos patvirtinti negalėjo, nes tai – bylos duomenys. „Nenorėčiau komentuoti to, kas yra byloje, nes galiu pakenkti ikiteisminiam tyrimui“, – teigė jis.

Nepaisant to, DELFI žiniomis, po mirties atliktos ekspertizės išvadoje teigiama, kad merginos kūne buvo rasta A. Miltenio DNR.

Į viešbutį chirurgas atvyko pakviestas R. Piniko. Prodiuseriui išėjus, viešbučio kambaryje liko tik medikas ir manekenė. Tiesa, nėra aišku, ar buvę lytiniai santykiai vyko abipusiu sutikimu, ar prievarta.

Advokatas negaili kritikos Lietuvos teisėsaugai. „Žinome, kad buvo jauna mergina. Šalia jos buvo vyrai ir narkotikai. Jeigu yra narkotikai, vadinasi yra ir narkotikų prekeiviai. O viskas galiausiai baigiasi mirtinu įvykiu. Ko dar reikia? Reikia tik tirti, dirbti ir tempti bylą į teismą“, – kalbėjo pašnekovas.

„Paskutinėmis gyvenimo akimirkomis su Dovile buvę žmonės yra cinikai, bejausmiai, beširdžiai ir be galo pavojingi visuomenei“, – DELFI pridūrė advokatas.

Paskutiniame DELFI interviu įtariamasis R. Pinikas vengė klausimų, susijusių su A. Milteniu, tačiau šįkart sutiko trumpai atsakyti, kokiu tikslu, anot jo, medikas apskritai atsidūrė viešbutyje.

„Aivaras atvyko į viešbutį, kur tuo metu buvo mano namai, kaip mano svečias. Aš pasitikėjau žmogumi, nes jis – medikas, dirbo Klaipėdos raudonojo kryžiaus ligoninės (Respublikinė Klaipėdos ligoninė – DELFI) chirurgijos skyriuje. Aš tą dieną dirbau, jie kartu ėjo į kavinę, bendravo su kitais žmonėmis. Tą dieną buvome aptarę su Dovile, kad ji turi išvykti, todėl tuo pačiu paprašiau Aivaro, kaip mediko, pastatyti lašelinę. Vakare buvo užsakytas taksi, kuris turėjo nuvežti Dovilę į Vilnių. Pareigūnams pateikti taksi vairuotojo kontaktai, jis sutinka bendradarbiauti su pareigūnais, siekiant ištirti visas šio įvykio aplinkybes“, – sakė R. Pinikas.

DELFI primena, kad lemtingąją 2017 metų lapkričio 20 dieną viešbučio kambaryje kartu su D. Didžiūnaityte buvo ne tik prodiuseris R. Pinikas, bet ir medikas A. Miltenis, kuris buvo pakviestas neva išblaivinti merginą, tačiau, ko gero, jo tikslas buvo kiek kitoks.

Žuvusios manekenės artimieji ne kartą interviu metu minėjo A. Miltenio pavardę, kaip galimai prisidėjus prie merginos apsvaiginimo ir ja pasinaudojus.

Dovilės dėdė Arūnas Pakulevičius pabrėžė, kad abu istorijos liudininkai kaltę dėl atsineštų narkotikų, už kuriuos gali grėsti kaltinimai narkotikų platinimu, bandė permesti vienas kitam.

„Mes nežinome, kas vyko tame kambaryje, tačiau žinome, kad jis (A. Miltenis – DELFI) atnešė pinigus. Greičiausiai šie pinigai buvo už tai, kad jis galėtų pasinaudoti Dovile. Jis tiesiog susimokėjo Pinikui už tai, kad jis galėtų pasinaudoti ja. Ar jis buvo vienintelis? Mes to nežinome, nes viso to laiko, kurį Dovilė buvo ten, niekas netiria. Neva nėra jokių teisinių priežasčių“, – laidoje „Prieš srovę“ kalbėjo aukos giminaitis.

Atlikta DNR ekspertizė patvirtino speliones, kad prieš pat mirtį su modeliu buvo intymiai santykiaujama. Tiesa, ar tai vyko merginos noru, ar prievarta – nėra aišku.

Artimieji taip pat buvo užsiminę ir apie staiga po modelio žūties tvarkytą viešbučio kambarį – neva buvo bandoma slėpti įvykio įkalčius, anot merginos šeimos, A. Miltenis suskubo nešti patalynę, kurios pareigūnai nė nesiruošė ieškoti, kaip ir kitų galimų įvykio įkalčių.

Šios smulkmenos, anot D. Didžiūnaitytės šeimos advokato, nedomina ir bylos prokuroro.

„Teisėje smulkmenos yra labai reikšmingos. Kiekviena detalė. Kodėl buvo sutvarkytas viešbučio kambarys? Kam reikėjo tvarkyti, valyti, plauti jį, išnešti patalynę? Kam? Kodėl tokios detalės nebuvo iš karto nustatomos. Kodėl nebuvo ieškoma daiktų, kurie galėtų atskleisti daugiau?“ – laidoje „Prieš srovę“ klausė G. Černiauskas.

Manekenės šeima taip pat teigė, kad iš jau mirusios Dovilės rankų bandyta paimti jos telefoną, tačiau kūną pastebėjęs liudininkas, kuris iškvietė medicinos pagalbą ir policiją, to padaryti neleido.

„Viešbučio patalynę pasiėmė ir išsinešė išplauti. Na, tvarkingi žmonės. Juk niekas neima iš viešbučio patalynės ir vėl jos negrąžina. Juk taip nebūna. Kitas klausimas, kodėl Pinikas norėjo pasiimti Dovilės telefoną? Jis nuėjo prie jos kūno, norėjo paimti iš jos rankų telefoną. Gerai, kad atsirado žmogus, kuris matė visa tai ir neleido jam to padaryti. Jis būtų ir telefoną pasiėmęs“, – TV3 laidoje atviravo modelio dėdė.

Chirurgo A. Miltenio karjera tęsiasi iki šiol

Pats Aivaras su žiniasklaida bendrauti atsisako. Dvi dienas iš eilės medikas ignoravo DELFI skambučius, vėliau jo telefonas buvo išjungtas. Galiausiai dar po kelių mėginimų susisiekti, Aivaras perskambino pats ir pirmiausiai pasiteiravo, kas jam skambino. Prisistačius DELFI žurnaliste, jis suskubo atsisveikinti tardamas „viso gero“ ir skubiai padėjo ragelį.

Susisiekus su Respublikine Klaipėdos ligonine, kurią R. Pinikas minėjo, kaip A. Miltenio darbovietę, paaiškėjo, kad medikas šioje įstaigoje oficialiai nedirbo, tačiau buvo vienas iš rezidentų, atlikusių ten praktiką.

„Jis pas mus nedirbo, jis buvo rezidentūroje, atvyko pas mus atlikti praktiką. Tiesą sakant, jo nelabai ir prisimenu. Žinau, kad mokėsi chirurgijos ir buvo chirurgijos skyriuje. Tokių rezidentų vienu metu būna ir po 20, ir po 30 – visų neatsiminsi. Rezidentams yra sudaromas grafikas, kokius ciklus jie turi praeiti – jie atvažiuoja, dairosi, klausia, dalyvauja procese. Tačiau jį pažinti labiau turėjo praktikos vadovas universitete, nes mes nerengiame jiems jokių egzaminų ar atsiskaitymų, todėl mažai tenka su jais ir susiduri“, – DELFI pasakojo direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas.

Iš Klaipėdos kilęs chirurgas A. Miltenis tapo vienu iš jaunų specialistų, kurių rezidentūros studijas finansavo Kretingos rajono savivaldybė. Kaip skelbė kretinga.lt, baigęs rezidentūros studijas būsimas gydytojas Kretingos ligoninėje pagal sutartį įsipareigojo mokytis ir dirbti penkerius metus. Buvo rašoma, kad oficialiai šioje ligoninėje A. Miltenis turėjo pradėti dirbti nuo 2018 metų rugpjūčio.

DELFI paskambinus į šią ligoninę, paaiškėjo, kad A. Miltenis joje dirba iki šiol. „Pagal sveikatos priežiūros specialistų studijų rėmimo programą baigęs chirurgijos rezidentūros studijas pradėjo dirbti nuo š. m. rugpjūčio mėnesio“, – patvirtino Kretingos ligoninės vyr. gydytoja Ilona Volskienė.

Pasiteiravus, ar ligoninė žino šiuo metu plačiai aptarinėjamą istoriją, kurioje neretai minima ir mediko A. Miltenio pavardė, gydytoja nedaugžodžiavo: „Apie įvykį esame susipažinę tiek, kiek yra informacijos viešojoje erdvėje. Daugiau detalių, įskaitant ir informaciją apie ikiteisminio tyrimo proceso dalyvius, nežinome“.

I. Volskienė tikino, kad dėl šio chirurgo darbo nesiskundžia nė vienas kolega ar pacientas. Nepaisant to, DELFI buvo pasiekusi informacija, kad A. Miltenis galimai teikė „išblaivinimo paslaugas“ ir pats ne kartą darbo vietoje neva buvo pasirodęs neblaivus. Kretingos ligoninės vyr. gydytoja teigė, kad tokia informacija tėra gandai.

„Tokios informacijos neturime. Gydytojai chirurgai, tame tarpe ir gydytojas A. Miltenis, ligoninėje paciento išblaivinimo paslaugų neteikia. Ligoninėje, kaip ir bet kurioje kitoje darbovietėje, galioja griežta tvarka. Nei vieno darbuotojo, vykdančio teisės pažeidimus, įskaitant ir darbo pareigų neatlikimo, o tuo labiau neblaivaus pasirodymas darbo vietoje, elgesys netoleruojamas ir vertinamas teisės aktų nustatyta tvarka“, – DELFI kalbėjo pašnekovė.

Pasiteiravus, ar ligoninė imtųsi kokių nors veiksmų, jeigu A. Miltenis jau minėtoje byloje taptų įtariamuoju, vyr. gydytoja sako neskubinanti įvykių.

„Negalime svarstyti ir spręsti „kas bus, jeigu bus“. Darbuotojų nušalinimo ar atleidimo tvarką reglamentuoja Darbo kodeksas. Pareikšti darbuotojui įtarimai dar nesudaro pagrindo darbuotoją nušalinti ar atleisti iš darbo. Jei bus gautas teismo ar kitos kompetentingos institucijos reikalavimas nušalinti gydytoją nuo darbo, be jokių išlygų tai bus vykdoma“, – tikino ji.

Anot medikės, dabartinė situacija nėra maloni, tačiau negalima teigti, kad A. Miltenis šiuo metu pasižymi neigiamu įvaizdžiu visuomenėje. Juo labiau, kai pacientai turi galimybę rinktis sau patinkantį specialistą.

„Pagal tai, ką žinome iš viešųjų šaltinių, dar negalime vertinti gydytojo įvaizdžio. Suprantama, kad vien panašaus pobūdžio informacija yra nemaloni. Tačiau ligoninė, priimdama sprendimus, visų pirma, vadovaujasi teisės aktais, o pacientai turi teisę pasirinkti sveikatos priežiūros specialistą, kurių ligoninėje yra ne vienas“, – teigė Kretingos ligoninės darbuotoja.

A. Miltenis šiuo metu taip pat dirba ir Kelmės ligoninėje, tačiau yra pasiėmęs atostogų. Susisiekus su ligoninės vadovybe, DELFI buvo pareikšta, kad informacija, kada A. Miltenis buvo įdarbintas ir kada vėl grįš į darbą nebus teikiama be asmens sutikimo.

„Taip, jis pas mus dirba, tačiau jis darbuojasi labai nedideliu krūviu, o visą šį mėnesį jis yra pasiėmęs kasmetinių atostogų. Jo darbe šiuo metu nėra. Jis pas mus atvyksta budėti vos kelis kartus per mėnesį – jis yra budintis chirurgas“, – aiškino ligoninės atstovė.

Moteris pridūrė, kad A. Miltenis atostogų metu turi teisę pateikti prašymą išeiti iš darbo ir visai nebegrįžti į Kelmės ligoninę. Pasiteiravus, ar ligoninės personalui teko girdėti, kokioje istorijoje yra minima A. Miltenio pavardė, buvo patvirtinta: „Taip, mes tą girdėjome“.

Paklausus, ar būtų galima sužinoti, koks A. Miltenis yra kaip specialistas, kolega, ligoninės atstovė šiek tiek sutriko.

„Telefonu tokių klausimų žurnalistei neatsakinėsiu. Pacientų nusiskundimų nesame gavę – tą galiu pasakyti oficialiai. Darbas yra atliekamas daktaro licencijos normose. Daugiau nieko negaliu informuoti“, – teigė ji.

Kaip tikino Kelmės ligoninės atstovė, įstaiga nemato priežasties, kodėl jie turėtų nepriimti iš atostogų grįžtančio A. Miltenio darbuotis toliau.

„Šis daktaras darbo metu pas mus jokios nusikalstomos veikos nėra vykdęs, prokuroro įtarimų jam irgi nėra pareikšta, todėl šiuo metu mes neturime jokio pagrindo šio daktaro nepriimti. Kaltinimų galima sugalvoti kiekvienam, bet kol niekas neįrodyta, nebus imamasi jokių sprendimų. Chirurgo darbas mūsų ligoninėje buvo atliekamas taip, kaip priklauso“, – tikino pašnekovė.

Mediko licencija dėl neigiamo įvaizdžio visuomenėje nėra atimama ar stabdoma

Didelio susidomėjimo susilaukusioje modelio žūties istorijoje galimiems pacientams iškilo klausimas – ar tokioje istorijoje minimas medikas turėtų ir toliau aktyviai gydyti žmones?

Pincetas.lt pateikiamoje A. Miltenio anketoje galima pastebėti, kad nuo 2017 metų iki dabar mediko reitingas yra žymiai kritęs. Atsiliepimų grafoje galima pastebėti ir ne vieną komentarą su klausimu „Kodėl šiam žmogui neatimta licencija?“.

Tiesa, kaip DELFI tikino Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VASPVT), neigiamas įvaizdis visuomenėje nėra laikomas realiu pagrindu stabdyti ar atimti mediko licenciją.

„Akreditavimo tarnybai, kaip asmens sveikatos priežiūros specialistų licencijavimą ir licencijų sąlygų laikymosi priežiūrą vykdančiai institucijai, tenka priimti sprendimus sustabdyti ar panaikinti atitinkamos praktikos licencijų galiojimą. Sprendimai stabdyti ar naikinti licencijos galiojimą nėra priimami dėl neigiamo įvaizdžio visuomenėje. Licencijos galiojimas stabdomas, atnaujinamas ar naikinamas tik Medicinos praktikos įstatymu numatytais pagrindais ir tik Medicinos praktikos licencijavimo taisyklėse numatyta tvarka“, – skelbė direktorė Nora Ribokienė.

Kas gali atimti ar apriboti mediko licenciją?

„Licencijos galiojimą, vadovaudamasi Medicinos praktikos licencijavimo taisyklių nustatyta tvarka, panaikina licencijas išduodanti institucija savo iniciatyva arba kai dėl to kreipiasi Sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos bioetikos komitetas, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, asmens sveikatos priežiūros įstaigų steigėjai ar jų įgaliotų institucijų vadovai, asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas, gydytojų profesinės organizacijos, pacientų teises ginančios organizacijos“, – pasakojo ji.

Pasiteiravus, kokiais atvejais gali būti stabdoma ar atimama mediko licencija, N. Ribokienė įvardija, kad tam turi būti realus pagrindas.

„Licencijos galiojimo panaikinimo pagrindai nurodyti Medicinos praktikos įstatymo 6 straipsnyje, vieni iš jų yra, kai gydytojui įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu uždrausta verstis medicinos praktika arba kai yra nustatoma, kad gydytojas grubiai pažeidė paciento teises: šiurkščiai ir žeminančiai elgėsi su pacientu; pasinaudojo pareigomis norėdamas sau gauti neteisėtų pajamų arba dėl kitokių asmeninių paskatų; seksualiai priekabiavo prie paciento; atliko prieš pacientą veiką, turinčią vagystės, sukčiavimo požymių, ir gydytojui teisės aktų nustatyta tvarka buvo pritaikyta atsakomybė; būdamas neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių ar toksinių medžiagų teikė pacientui medicinos praktikos paslaugas; nustatyta kitų panašaus pobūdžio pažeidimų, kuriais buvo grubiai pažeistos paciento teisės.

Tačiau retai kada šių sprendimų priežastis buvo asmens sveikatos priežiūros specialisto padaryta grubi praktikos klaida arba per kalendorinius metus padarytos dvi ar daugiau praktikos klaidų, sukėlusių ar galėjusių sukelti paciento sveikatos pablogėjimą ar net grėsmę jo gyvybei. Tokių atvejų iki šiol yra pasitaikę vos vienas kitas“, – tikino tarnybos direktorė.

Prokuratūra: jis – liudytojas, jokie įtarimai jam nepareikšti

Kaip DELFI teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė, A. Miltenui kol kas nėra pareikšti jokie įtarimai.

„Jis byloje yra liudytojas ir jokie įtarimai jam nėra pareikšti. Šiandien tokia situacija, o kokia bus rytoj, poryt ar baigiantis ikiteisminiam tyrimui – sunku pasakyti. Laukia dar be galo daug ekspertizių ir jų išvadų. Įmanoma, kad nuo jų rezultatų situacija gali keistis, tačiau šiandien yra taip“, – sakė ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės