aA
2017-ieji prasidėjo ramiai, tačiau netrukus vienas po kito ėmė piltis skandalai: gaisras Rumšiškėse, Astos Baukutės išsišokimas televizijos eteryje, per pasaulį vilnijanti ir Lietuvą pasiekusi seksualinio priekabiavimo aukų prabilimo banga... DELFI kviečia prisiminti skandalingiausius metų įvykius ir išrinkti Metų skandalą.
DELFI metų skandalo rinkimai
DELFI metų skandalo rinkimai
© DELFI montažas

Skandalingi Astos Baukutės gestai LRT eteryje

Pramoginėje LRT laidoje „Atspėk dainą“ dalyvavusi Asta Baukutė pribloškė laidos žiūrovus – atspėjusi Simono Donskovo dainą ėmė džiaugtis demonstruodama Adolfą Hitlerį atvaizduojančius gestus. Po tokio jos akibrokšto LRT viešai pranešė, kad nutraukia laidą.

Toks A. Baukutės akibrokštas papiktino laidos žiūrovus ir šie socialiniuose tinkluose ėmė dalytis laidos įrašo ištrauka bei vėlėsi į diskusijas, kuriose negailėjo kritikos emocingai pasielgusiai Astai.

DELFI susisiekus su A. Baukute ši tikino, kad laidos pati nematė (laida filmuojama iš anksto), o ir kilusių diskusijų feisbuke nematė ir apie nutraukiamą laidą nė negirdėjo. „Gink Dieve, aš pažįstu jį (Simoną Donskovą – DELFI) asmeniškai, mano vaikas yra buvęs jo būryje ir aš tų dalykų visiškai nesieju. Jei norite ieškoti lygioje vietoje konflikto, tai ieškokite kitur. Tai pramoginė laida, ne politinė“, – kalbėjo Asta.

Išgirdusi, kad po jos akibrokšto LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis viešai pranešė stabdantis laidą, ši neslėpė nuostabos. „Tai buvo visiškai nesusieta, absoliučiai, jūs mane labai nustebinote, – tęsė A. Baukutė. – Ten nebuvo visiškai jokios politikos.“

Astos Baukutės akibrokštas TV eteryje:

Gaisras Rumšiškėse per festivalį „Granatos“

Rumšiškėse prasidėjęs festivalis „Granatos“ baigėsi gaisru, kurio metu visiškai sudegė du muziejaus pastatai. Gaisras kilo kiek atokiau nuo festivalio linksmybių teritorijos, take Kauno marių link.

Muziejaus direktorės pavaduotojas informacijai ir muziejininkystei Eligijus Juvencijus Morkūnas BNS sakė, kad didesnio už kilusį šįkart gaisro muziejuje nėra buvę. Pasak jo, vieno sudegusios statinio statyba dar nebuvo baigta.

„Pastatas buvo iš Mažosios Lietuvos. Bus galima padaryti jo kopiją. Bet bus tik kopija“, - teigė vienas muziejaus vadovų, kuris naktį buvo gaisravietėje, kai gaisras jau buvo užgesintas.

Buvo svarstoma, ar dėl kilusio gaisro kitąmet festivalio organizatoriai galės vėl rengti savo renginį Rumšiškėse. Neseniai paaiškėjo, kad taip. Tiesa, su muziejumi jie pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo atstatyti sudegusį turtą.

Anksčiau muziejaus direktorė Violeta Reipaitė BNS tvirtino, jog atstatyti sudegusius pastatus gali kainuoti mažiausiai 350 tūkst. eurų.

Rumšiškės kitą rytą po gaisro:

Neregėta Juozo Statkevičiaus sąlyga žiniasklaidai

Prieš pat naujos kolekcijos pristatymą Juozas Statkevičius žiniasklaidai iškėlė neregėtas sąlygas. Norintys dirbti jo kolekcijos pristatyme turėjo susimokėti.

Laišką apie naujas sąlygas žiniasklaidai, ketinančiai dirbti 10-osios J. Statkevičiaus kolekcijos pristatymo metu, dizaineris išsiuntinėjo likus vos kelioms dienoms iki renginio.

„Šiemet įvedame naujovę – akreditacija į renginį bus mokama. Viena akreditacija kainuos 40 eurų“, – rašoma laiške.

Kolekciją J. Statkevičius šįmet pristatė „Siemens“ arenoje. Lapkričio 9-osios vakarą. Tą patį vakarą buvo rengiami du pristatymai: pirmasis – generalinė repeticija ir antrasis – šiame pristatyme dalyvaus ir VIP svečiai.

Ir nors mokamos akreditacijos pasaulyje nėra naujiena, tokio akibrokšto Lietuvoje dar nėra buvę. Palyginimui – akreditacijos į „Euroviziją“ yra nemokamos.

Po šou paaiškėjo, kad nė vienas Lietuvos portalas ar žurnalas kolekcijos pristatyme nedalyvavo, tad žiniasklaidoje šis renginys nebuvo nušviestas.

Juozas Statkevičius
Juozas Statkevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

Lietuvos eurovizininkų „Fusedmarc“ anglų kalbos žinios

Lietuvos delegacijai išvykus į didžiąją „Euroviziją“ Kijeve, feisbuke ėmė plisti vaizdo įrašas, kuriame juokiamasi iš grupės „Fusedmarc“ anglų kalbos žinių.

Vaizdo įraše Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovaujanti grupė duoda interviu, kuriame itin sunkiai šneka anglų kalba, nuolat įpina rusišką ar lietuvišką žodį. Viktorijai Ivanovskajai buvo kiek sudėtinga ir suprasti, ko jos klausiama.

„Ką mes išsiuntėme?“, – klausiama vaizdo įrašo pradžioje, o fone nuolat girdimas juokas.

„Anglų kalbos kursai sekmadieniui“, – juokėsi vaizdo įrašą įkėlęs internautas.

Vos per kelias valandas įrašas peržiūrėtas daugiau nei 150 tūkst. kartų, juo pasidalyta daugiau nei tūkstantį kartų.

Menkas užsienio kalbų žinojimas grupei kišo koją ir spaudos konferencijų metu. Jiems, bendraujant su žurnalistais, padėdavo delegacijos vadovas Audrius Giržadas.
„Fusedmarc“ interviu užsienio žiniasklaidai:

Stano ir Zvonkaus daina „Rusai vėl puola“

Naują dainą pristatę Deivydas Zvonkus ir Stano abejingų nepaliko. Vieni juos gyrė už įžvalgas ir taiklumą, o kiti peikė dėl lengvabūdiško požiūrio į pavojingą kaimyną – Rusiją. Itin griežtai pasisakė ir žurnalistas bei visuomenės veikėjas Andrius Tapinas.

Dainai muzikantai pasirinko Rusijos tematiką bei apdainavo tai, kad lietuviai neva neturėdami priežasties bijo šios kaimyninės šalies.

„Sunku gyventi, kai aplinkui tiek priešų... Visi nori pakenkti, atimti, sumenkinti. Labiausiai dėl visko kalta Rusija. Mūsų trečias šūvis skirtas būtent šitai temai. Nebijokime pasijuokti patys iš savęs, juk iš tiesų kartais perlenkiame lazdą ieškodami priešų. Nė kiek nenuvertiname mūsų aršiosios kaimynės grėsmės, bet primename, kad didžiausi demonai tūno mumyse“, – naują dainą pranešime spaudai pristatė Stano.

Išklausęs šį kūrinį A. Tapinas negailėjo karčios kritikos kūrėjams ir vadino juos idiotais.

Stano ir Zvonkaus daina „Rusai vėl puola“:

Sebrova apkaltino Dragūną smurtavus prieš ją

Nuo meilės iki neapykantos – vos vienas žingsnis. Taip apie maždaug dešimt metų trukusius santykius su dabar jau buvusia mylimąja Eleonora Sebrova kalba bene populiariausias Lietuvos atlikėjas Egidijus Dragūnas. Jis net nebando slėpti, kad policijos pareigūnai jo namuose atliko kratą būtent Eleonoros prašymu.

„Man yra paskelbtas karas“, – išskirtiniame interviu DELFI prisipažino E. Dragūnas.

Apie tai jis prabilo po Vilniaus policijos kriminalistų praėjusį penktadienį atliktos kratos – policijos pareigūnus sudomino atlikėjui priklausantis kompiuteris, iš kurio esą neteisėtai buvo „nulaužta“ E. Sebrovos vardu sukurta paskyra socialiniame tinkle „Facebook“.

Apie tai, kad įsilaužta į jos paskyrą, mergina pranešė dar vasarą, jau išsiskyrusi su E. Dragūnu. Nors tiesioginių įrodymų ji neturėjo, bet jau tada buvo garantuota, kad tai galėjo padaryti tik buvęs mylimasis. Esą iš pasisavintos paskyros jos vardu taip pat buvo rašomos įvairios žinutės.

Nors oficialiai E. Dragūnui įtarimai dėl neteisėto prisijungimo prie informacinių sistemų nėra pareikšti, tačiau DELFI šaltiniai atskleidė, kad tai – ne vienintelis ikiteisminis tyrimas, atliekamas Vilniaus apskrities policijoje.

Dar šią vasarą buvusi E. Dragūno mylimoji E. Sebrova kreipėsi į teisėsaugą, prašydama ne tik nustatyti, kas neteisėtai prisijungė prie jos paskyros feisbuke ir pakeitė slaptažodžius, bet ir parašė pareiškimą dėl esą patirto fizinio ir psichologinio smurto bei grasinimų nužudyti. O kaip galimą įtariamąjį solinę karjerą pradėjusi mergina nurodė būtent E. Dragūną.

Policijos pareigūnams mergina taip pat pateikė daugybę susirašinėjimų su E. Dragūnu, taip pat ir kitų įrodymų, kad esą prieš ją populiarus atlikėjas smurtavo.

Egidijus Dragūnas, Eleonora Sebrova
Egidijus Dragūnas, Eleonora Sebrova
© DELFI montažas

Kaltinimai seksualiniu priekabiavimu Šarūnui Bartui

„Prieš penkis metus prie manęs seksualiai priekabiavo kino režisierius Šarūnas Bartas. Praėjo penkeri metai, bet tai prisimenu tarsi būtų įvykę šį vakarą, kai tai rašau. Laikiau tai paslaptyje, nes maniau, jog tai neegzistuos, jei niekas nesužinos. Bet tai netiesa. Metas sugriauti tylą ir nustoti apsimetinėti, kad tai neegzistuoja. Prašau, neleiskime tam nutikti dar kartą“, – anglų kalba savo „Facebook“ paskyroje rašė J.Steponaitytė, pridėjusi grotažymę #metoo.

J. Steponaitytė tapo žinoma po vaidmens Alantės Kavaitės kurtame filme „Sangailės vasara“. Už šį vaidmenį ji buvo įvertinta „Sidabrinės gervės“ apdovanojimu.

Po skandalingo jaunos aktorės Julijos Steponaitytės pareiškimo, kad prieš penkerius metus prie jos priekabiavo garsus lietuvių režisierius Šarūnas Bartas, panašia istorija su „Nanook“ pasidalijo dar viena menininkė. Dailininkė Paulė Bocullaitė pasakojo, kad ji tuomet ne tik kreipėsi į teisėsaugą, tačiau ir iš pat pradžių neslėpė ją sukrėtusio įvykio.

Šarūnas Bartas iki šiol nėra pateikęs jokio komentaro dėl šių kaltinimų.

Šarūnas Bartas
Šarūnas Bartas
© DELFI

Mįslinga modelio žūtis iškritus iš 14 viešbučio aukšto

Lapkričio 20-osios vakarą uostamiestyje žuvus mados pasaulyje žinomam modeliui Dovilei vis dar liko nemažai neatsakytų klausimų. Iš 14 aukšto iškritusios merginos šeimai vis dar sunku suvokti, kodėl ir kaip įvyko ši tragedija. Dar daugiau nežinomybės gaubia ir prieš mirtį artimiesiems jos pačios atsiųsta žinutė.

Nuotraukoje, kurią gavo žuvusios merginos šeima, matyti jos kojos, nusėtos mėlynėmis.

Artimuosius slegiančią nežinią aštrina ir juos pasiekę merginos draugų pasakojimai, kad lapkričio 10-ąją ji su renginių prodiuseriu Ričardu Piniku išvyko į uostamiestį. Kodėl? Draugai artimiesiems to negalėjo pasakyti, tačiau viena vakarėlyje buvusi jos draugė artimiesiems pasakė, kad merginos būklė jai kėlė abejonių.

Dovilė elgėsi taip, lyg pati aiškiai nekontroliuotų situacijos ir savo sprendimų. Žuvusios merginos dėdė sako, kad visiems artimiesiems buvo šokas, kai išgirdo apie tragediją Klaipėdoje. Su artimaisiais bendravusi žinutėmis Dovilė net mamai neužsiminė, kad ji išvyko į uostamiestį. Apie kelionę jie išgirdo tik po tragedijos. Artimieji neslepia, kad bandė aiškintis, kas įvyko iškart po tragedijos, tačiau įvykių eigą žino tik iš pasakojimų.

Bylą tiriantis prokuroras tragedijos aplinkybių nekomentuoja.

Kildišienės kailiniai iš ruonio kailio

Dėmesio centre atsidūrusios Seimo narės Gretos Kildišienės naudojamas turtas bei apdarai įplieskė karštas diskusijas. Pirmiausia buvo pastebėtas jos vairuojamas prabangus „Range Rover“ automobilis, o kiek vėliau – dėvimi kailiniai.

DELFI išsiaiškino, kad Valstiečių ir žaliųjų partijai priklausanti Greta dėvi kelis tūkstančius eurų kainuojančius kailinius, siūtus iš ruonio kailio. Paaiškėjo, kad šio gyvūno kailių patekimas į Europos Sąjungos šalis jau kelerius metus ribojamas.

DELFI kalbintas sostinės kailių salono „Karališkas tigras“ savininkas Mečislovas Subelis įvardijo, kad G. Kildišienės kailiniai pasiūti iš ruonio kailio, puošti lapės apykakle. „Gal konkrečiau ne ruonio, o Baikalo nerpos, tačiau tai tiesiog ruonio rūšis, – įvardijo M. Subelis. – Tiesa, manau, kad jie kažkur siūti, o ne pirkti salone.“

Ruonių kailių importas į Europos bendriją (toliau – EB) ribojamas jau kelerius metus. DELFI susisiekus su Gyvosios gamtos leidimų skyriaus vedėju Dariumi Mikelaičiu, šis tai patvirtino.

Anot pašnekovo, produktų iš ruonių importą ir pateikimą į rinką be kitų teisės aktų papildomai reglamentuoja net keli Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentai.

DELFI kalbintas sostinės kailių salono „Karališkas tigras“ savininkas Mečislovas Subelis įvardijo, kad G. Kildišienės kailiniai pasiūti iš ruonio kailio, puošti lapės apykakle.

Pasidomėjus, kiek gali kainuoti šie kailiniai, ekspertas pabrėžė, kad labai svarbu, kuriuo sezonu G. Kildišienė juos įsigijo. „Mano salone tokius Baikalo nerpos kailinukus galima įsigyti už 2200 eurų, tačiau šiuo metu žiemos prekėms taikome nuolaidą, tai jie tekainuoja apie 1,5 tūkst. Tačiau aš kalbu apie trumpesnių kailinių kainą, – kalbėjo M. Subelis. – Manau, kad jos kailinių kaina turėtų būti nuo 1 iki 2 tūkst. eurų, nors svarbu, ar ji juos pirko, ar kažkur siuvosi. Greičiausiai apie du tūkstančius.“

Kilus skandalui, G. Kildišienė į darbą atvyko ne su kailiniais, o su paltuku. Beje, jos dėvimas paltukas buvo iš naujausios Juozo Statkevičiaus kolekcijos ir vertinamas daugiau nei tūkstaniu eurų.

Greta Kildišienė:

Laida „Kalinių žmonos“

Metų pradžioje televizijos eterį sudrebino už aštuonis kartus teisto kalinio ištekėjusios Donatos Gutauskienės-Laisvos laida „Kalinių žmonos“. Žinia apie naują laidą buvo sutikta itin prieštaringai.

DELFI D. Gutauskienė-Laisva teigė, jog sulaukė daugybės reakcijų: „Tai manęs visiškai nenustebino, nes mes su komanda ne vieną valandą kalbėjome apie tai ir diskutavome. Nors, žinote, žmonės dažniausiai kalba šlykščius dalykus iš nežinojimo. Kartais iš kvailumo, kartais iš nežinojimo, – apie užplūdusias neigiamas reakcijas kalbėjo Donata. – Man tiesiog buvo keista, kad buvo tokių pasisakymų iš žmonių, kuriuos aš laikiau tikrai protingais. Manau, kad tai tiesiog iš nežinojimo.“

Anot Laisvos, ši laida - apie moteris. „Ši laida – apie drąsias, ryžtingas, atsidavusias, kartais naivias ar kuklias moteris, kurios vienaip ar kitaip yra susijusios su žmonėmis, kurie jau atliko ar atlieka bausmę, – laidos „Kalinių žmonos“ pašnekoves apibūdino D. Gutauskienė. – Tai laida apie moteris, kurios stengiasi dėl šeimos, neišsigąsta, kai vyras patenka į įkalinimo įstaigą. Moterys įsileidžia mus į namus ir parodo, kaip gyvena ir kaip stengiasi dėl savęs, šeimos, vaikų.“

Su DELFI bendravęs LNK atstovas spaudai Gediminas Malaškevičius teigė, jog laidoje „Kalinių žmonos“ bus siekiama parodyti su neigiamu visuomenės požiūriu susiduriančių moterų istorijas.

N7 ženklu žymėta laida LNK atstovo buvo apibūdinama kaip socialinis projektas: „Tai socialinis projektas, rengiamas bendradarbiaujant su Kalėjimų departamentu prie Teisingumo ministerijos, bandymas pažvelgti į šios visuomenės dalies gyvenimą ir mažinti šios visuomenės grupės socialinį atskirtį. Kalėjimų departamentas stengiasi padėti nuteistiesiems socializuotis bendraujant su šeimos nariais, kuo geriau ir greičiau adaptuotis visuomenėje grįžus į laisvę. Bet pati laida bus ne apie kalinius, ši laida pasakos moterų istorijas. Mūsų visuomenė linkusi smerkti ir nepalaikyti ne tik nuteistųjų, bet ir jų artimųjų. Mylėti, laukti ar ištekėti už kalinčio vyro nusprendusi moteris sulaukia ne tik visuomenės, bet ir artimųjų pasmerkimo, nors dažnu atveju moteris yra auka.“

Dar prieš laidos pasirodymą eteryje jos kūrėjai tikino nežinantys, kiek sezonų ji tęsis. Dabar jau aišku – laida buvo nutraukta po pirmojo sezono.

Donata Gutauskienė-Laisva
Donata Gutauskienė-Laisva
© DELFI / Kiril Čachovskij

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Gimtadienį švenčianti Gabrielė Rutkauskienė-Vasha: kartais jaučiuosi taip, lyg man būtų 40 metų (53)

Gabrielės Rutkauskienės -Vashos namuose gruodžio 6-ąją – didelė šventė. Žinoma atlikėja...

Birutės Navickaitės namuose žiba dukros puošta eglutė: mamai neleido net užkabinti žaisliuko (108)

Įsibėgėjus gruodžiui pamažu imama jausti švenčių laukimo dvasia. Miestuose jau žiba...

Karina Krysko su sūnumi įsiamžino šiltuose kadruose: užfiksuotas nepaprastas mamos ir vaiko ryšys (33)

Gruodžio mėnesį daugelis ima galvoti apie didžiąsias metų šventes. Kalėdų laukimu jau...

Kuriozas LSDP nuotolinio posėdžio metu: politikė kolegų akivaizdoje nusimovė kelnes (220)

Dar viena politikė pakliuvo į nemalonią situaciją dirbdama nuotoliniu būdu. Lietuvos...

Žinomi žmonės Birštone stebėjo Kalėdų eglės įžiebimą: grožėjosi kalėdomobiliu ir oreivių surengtu ugnies paradu (3)

Magiškas švenčių laukimas, pamažu apimantis Lietuvos miestus ir miestelius, neaplenkė ir...

Top naujienos

D+ DELFI; Nick Wadhams; Marc Champion, Alberto Nardelli, Jennifer Jacobs

Šaltiniai: Kuleba su Blinkenu Lavrovą „pastatė į vietą“ Rusijos veiksmų laiką gali nulemti netikėtas veiksnys (5)

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ir Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus...

Čaplinskas – apie omikron atmainą: virusas mutuoja kaip pagal vadovėlį (131)

Tiek Europoje tiek Jungtinėse Valstijose daugėjant naujų patvirtintų omikron atmainos atvejų...

Žiema parodys tikrą savo veidą – paspaus net 21 laipsnio šaltis (13)

Aukšto atmosferos slėgio sūkurys į Lietuvą atnešė žiemišką šaltį. Po šaltos antradienio...

Neuromokslininkė paaiškino, kodėl netikri prisiminimai pakeičia tikruosius ir kaip galime perrašyti savo praeitį (37)

Ar kada nors esate atsidūrę tokioje situacijoje, kai prisimenant tam tikrą įvykį iš praeities,...

Neįtikėtina: permainingame mače Kėdainiuose – 42-ejų Lukauskio karjeros rezultatyvumo rekordas (35)

Mindaugas Lukauskis per du su puse kėlinio surinko 25 taškus ir iš viso pelnęs 33 taškus...

Augant įtampai dėl Ukrainos – JAV pažadas Rytų Europai (133)

Vienas aukšto rango JAV pareigūnas pirmadienį sakė, kad Vašingtonas pateiktų „teigiamą...

D+Agnė Keizikienė

Urologas Balys Dainys – apie varpos dydį: koks yra vidutinis, o koks – gerokai per mažas? (5)

Visais laikais vyriško pasididžiavimo ilgis buvo jautri tema. Ne vienas paauglys gali prisiminti,...

Seimas svarsto kelias Širinskienės pasitraukimo iš LVŽS versijas: prabilo apie gudrų planą prieš Skvernelį (58)

Vienai iš aktyviausių „valstiečių“ vėliavnešių Agnei Širinskienei paskelbus apie...

Armonaitė – apie pandemijos valdymą: Lietuvai nereikia grįžti prie didesnių ribojimų (120)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė anksčiau išsakytos pozicijos nekeičia net...

D+Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Tikrasis karo veidas: kokioje padėtyje reikėjo būti, kad pasaulis myriop pasiustų tūkstančius vaikų-karių

Kuomet įsivaizduojame karo veiksmus, vaizduotė dažniausiai „piešia“ rūsčius raumeningus...