aA
2014-ųjų gruodį Vita Jakutienė pakliuvo į autoįvykį, kurio šešėlis ją persekioja iki šiol. Moters netenkino draudimo bendrovės siūloma žalos atlyginimo suma, tad ji nusprendė teisybės ieškoti teisme.
Vita Jakutienė
Vita Jakutienė
© DELFI / Andrius Ufartas

Vilniaus miesto apylinkės teismas V. Jakutienės bylą atverčia jau antrąjį kartą. Pirmojo posėdžio metu savo parodymus apie įvykį pateikė pati Vita, įvykio kaltininkas Artūras Miežis, automobilį šiam paskolinęs Alvydas Jasiukevičius ir automobilio savininkas Zigmundas Braselis.

Teisme V. Jakutienė ketina išsireikalauti 7999,62 eurų žalos atlyginimo, 120 eurų transporto priemonės vertinimo išlaidų ir 6 proc. metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas.

Draudimo bendrovė apskaičiavo, kad V. Jakutienės patirta žala siekia 2 tūkstančius eurų, tačiau ši suma Vitos netenkino, tad ji pasitelkė nepriklausomo eksperto paslaugas. Šis dvejų metų senumo automobiliui „Opel Astra“ padarytus apgadinimus įvertino 8 tūkst. eurų. Būtent dėl šio nesutarimo visas draudimo bendrovės ir Vitos konflitas pasiekė teismo salę.

Penktadienio popietę teisme pasirodė netikėtas liudytojas – Vitos vyras Justas Jakutis. Tiesa, be jo posėdžio metu savo parodymus pateikė ir bendrovės „Lietuvos draudimas“ darbuotojai.

„Lietuvos draudimo“ darbuotojams nepavyko susitikti su V. Jakutiene

Pirmasis teisme kalbėjo sudaužyto Vitos automobilio apžiūrą vykdęs ir žalą vertinęs Modestas Aukštuolis. Vyras tikino, kad atvykęs į sutartą vietą automobilį apžiūrėjo tik iš išorės, nes apžiūros metu nedalyvavo automobilio savininkė.

„Buvo daromos nuotraukos bei surašytas aktas“, – įprastą savo darbo tvarką apibūdino M. Aukštuolis.

Antrasis parodymus pateikė „Lietuvos draudimo“ darbuotojas Ričardas Kalytis. Pastarasis vykdė antrąjį sudaužyto Vitos automobilio žalos vertinimą.

„Kolega Justinas bandė prisiskambinti, tačiau gerai pamenu, kad telefonu atsiliepusi moteris (Vita Jakutienė – DELFI) patikino, kad dirba nuo 8 iki 17 valandos, todėl kartu dalyvauti negali“, – pasakojo R. Kalytis. Anot vyro, dar prieš važiuodamas apžiūrėti automobilį, jis vėl pabandė susitarti su moterimi, kad ši būtų kartu apžiūros metu, tačiau susitarti nepavyko. Telefonu ji tiesiog pasakė, kad nedalyvaus.

"Lietuvos draudimo" atstovai
"Lietuvos draudimo" atstovai
© DELFI / Domantas Pipas

Radęs jos automobilį vyras dar kartą paskambino V. Jakutienei ir patikino, kad negali tiksliai nustatyti žalos, nes neturi tam galimybių: automobilis apsnigtas, nuimtos kai kurios detalės. Tačiau Vita greitai rado sprendimą, sutarė su automobilių serviso (jo kieme tuomet stovėjo automobilis) darbuotojais, kad šie padėtų draudimo bendrovės atstovui.

Liudytojo pasakojimo metu paaiškėjo, kad papildomos apžiūros metu automobilis stovėjo lauke, o vėliau, tam, kad būtų paprasčiau jį apžiūrėti, automobilių serviso darbuotojai jį nuvairavo į garažą.

J. Jakutis papasakojo savo versiją

Paskutinis prieš teismą stojo Justas Jakutis. Po autoįvykio, kurio metu į V. Jakutienės automobilį įsirėžė kita transporto priemonė, Justas atskubėjo padėti žmonai. „Avarija įvyko netoli namų, paskambino išsigandusi žmona, nes važiavo su vaikais į mokyklą ir darželį“, – savo atsidūrimą įvykio vietoje apibūdino vyras.

J. Jakutis patikino, kad pirmiausia domėjosi vaikais ir žmona. „Vaikai gal labai nesuprato, nes tas smūgis nebuvo labai stiprus, toks slystantis. Tada apžiūrėjau automobilį“, – toliau tęsė vyras. Anot jo, gatvė, kurioje įvyko įvykis, labai judri, tad liudininkų buvo daugybė, tačiau tuomet jam nešovė į galvą, kad gali prireikti jų kontaktų.

Justas Jakutis
Justas Jakutis
© DELFI / Domantas Pipas

Teismo posėdžio metu Justas pasakojo, kad viso proceso metu, kol buvo pildoma įvykio deklaracija bei patraukiami automobiliai, užstojantys eismą, kartu su juo buvo ir automobilį autoįvykio metu vairavusi Vita, ir automobilyje tuo metu sėdėję jų vaikai. Pirmojo posėdžio metu Vita pasakojo, kad į įvykio vietą atskubėjus vyrui Justui, ši, pasiėmusi vaikus, nuskubėjo namo. Anot jos, ten ji baigė pildyti įvykio deklaraciją ir prabuvo tol, kol vyras baigė tvarkyti su įvykiu susijusius reikalus.

Dvejų metų senumo automobilį, kuris po įvykio buvo sudaužytas ir Jakučių šeima jį pardavė neremontavę, Justas įsigijo radęs skelbimą interneto portale. Šis faktas sudomino draudimo bendrovės atstovus, kurie domėjosi, kodėl toks naujas automobilis jau buvo perparduodamas.

Baigęs liudyti J. Jakutis atskleidė ir tai, jog po to, kai jis buvo sulaikytas (autoįvykis įvyko gruodžio viduryje, o J. Jakutis buvo sulaikytas vasario pradžioje), draudimo įmonė gavo anoniminį laišką, kuriame buvo teigiama, kad asmenys, susiję su gruodį įvykusiu autoįvykiu, Justui yra pažįstami (šią informaciją Justas vadina neteisinga, jis tikina, kad jų nepažįsta). J. Jakutis pasidalijo prielaida, jog būtent dėl anoniminiame laiške nurodytos informacijos draudimo įmonė galėjo suabejoti jo žmonos sąžiningumu ir žalą įvertinti kur kas mažesne suma.

Įvykio metu buvo sudaužyti du automobiliai

2014-ųjų gruodį įvykusio autoįvykio metu nukentėjo du automobiliai: dvejų metų senumo „Opel“, kurį vairavo į mokymo įstaigas vaikus vežusi V. Jakutienė, bei „Toyota“, už kurios vairo sėdėjo A. Miežis.

Vyras įvykio metu išvažinėjo iš stovėjimo vietos ir dėl prasto matomumo nepastebėjo gatve važiuojančios Vitos.

500 eurų vertės „Toyota“ priklausė Zigmundui Braseliui. Vyras automobilį buvo paskolinęs buvusiam savo dukros vyrui Alvydui Jasiukevičiui, tačiau šis, be savininko žinios, automobilį paskolino draugui A. Miežiui.

Po įvykio savininkas Z. Braselis automobilio nebematė, tačiau žala, 500 eurų, jam buvo atlyginta. A. Jaziukevičius, pardavęs automobilį, gavo 300 eurų, dar 200 pridėjo automobilį sudaužęs A. Miežis.

Pirmojo teismo posėdžio akimirkos:

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Jautrus Agnės Jagelavičiūtės kreipimasis į visuomenę: aš stoviu laukdama savo skiepo eilėje su viltimi, kad jūs stovite kartu (444)

Koronaviruso pandemija visą pasaulį sukausčiusi jau metus. Begalė griežtų draudimų ir...

Šefas Vylius Blauzdavičius nusirėžė dešimtmetį puoselėtą „vikingo“ barzdą: labiausiai pralinksmino vaikų reakcija (83)

Vasario 16-ąją Vylius Blauzdavičius oficialiai prisiekė savo meilę Lietuvai ir papildė...

Raminta Blažytė | D+

Išsiskyrė ir sugebėjo likti gerais draugais? Ką iš tiesų nutyli garsenybės? (11)

Jeigu du žmonės neša pareiškimus skyryboms – tai toli gražu ne visuomet išsamiai apsvarstytas...

Užvirus karui su Dominyku Niūniava, Sergejus Maslobojevas apnuogino jo veidą: paviešino gėdingus faktus ir jo rašytas žinutes (280)

Laidoje „Nepatogūs klausimai“ dalyvavęs profesionalus kovotojas Sergejus Maslobojevas...

Top naujienos

Kiek pabodusi atostogų kryptis dabar vėl „ant bangos“: iš Lietuvos kyla pilni lėktuvai (51)

Atnaujinus skrydžius į Egiptą pirmieji lėktuvai pakilo pilni, o lietuvių susidomėjimas šia...

Viktorija Rimaitė | D+

Kokia yra tikroji Vladimiro Iljičiaus biografija? Jo idėjos kėlė siaubą, o kilmę liudijusius dokumentus teko įslaptinti (32)

Kaip vienam žmogui pavyko išjudinti galingą Rusijos imperiją ir padėti pamatą Šaltojo karo...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: reikšmingi pokyčiai išvykstantiems iš Lietuvos keičiasi izoliacijos sąlygos atvykusiems iš 2 šalių (1)

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės...

Tėvo eksperimentas išugdyti vaikus genijais pasiteisino: visos trys dukterys tapo vienomis protingiausių moterų pasaulyje (22)

Jų tėvas kažkada išsikėlė sau tikslą išugdyti savo vaikus genijais. Tokio pobūdžio svajonės...

Pirmieji atlaisvinimai prekybininkų bėdų neišsprendė: dalis jau pasitraukė, dalis dar svarsto (58)

Prieš daugiau nei savaitę leidus veiklą atnaujinti mažoms, iki 300 kv. m., ir turinčioms atskirą...

Vitalija Guobė | D+

Apie (ne)lygybę lovoje: kodėl vyrui paprašius prostatos masažo žmona bėga iš lovos?

Sakau tuojau pat: vyrai ir moterys yra lygūs prieš įstatymą ir ypač vyrams būtina išmokti...

Tepkite nors ir brangiausią kremą – nepadės: Vokietijoje dirbanti gydytoja atsakė, kur slypi odos problemos (14)

Net ir brangiausi kremai kartais nepadeda tinkamai pasirūpinti savo oda, nes tai, kas yra jūsų...

Fantastiškas Micičius padarė viską, kad su trenksmu nutrauktų „Fenerbahče“ pergalių seriją Vitorijoje – „planinė“ baskų pergalė (1)

Eurolygos savaitės rungtynėmis paskelbtame Stambulo derbyje susigrūmė dvi šiuo metu bene...

Psichologė Giedrė su vyru išvyko į Ispaniją ir svetimoj šaly įkūrė verslą: kol kas tai tik labai daug kainuojantis hobis (7)

Prieš ketverius metus psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė kartu su vyru Nerijumi ir vaikais...