aA
„Vakarinė Palanga“ šįkart į svečius pasikvietė dainininką Deivį (Deividą Norvilą), muzikiniame projekte „Chorų karai” sužibėjusiame naujame, chorvedžio, amplua, kovą su mylimąja Renata Voitechovskaja laukiantį gimstant savo pirmagimio.
Deivis

Nugalėjo avantiūrizmas

- Ar jus buvo sunku įkalbėti dalyvauti muzikiniame projekte „Chorų karai“?

- Tikrai ne. Turėjau kelis pasiūlymus, kita televizija buvo pateikusi dar vieną, bet pasirinkau šį, nes tai buvo naujas dalykas. Nugalėjo mano avantiūrizmas.

- Kaip kilo mintis pasirinkti virėjų dainą?

- Idėja buvo bendra. Tiesiog ją per atranką atliko viena mergina, kurią mes pasirinkome. Pamaniau, kad pradžiai labai tiktų charakteringa, linksma daina, niekur negirdėta, nenuvalkiota.

- Ir pasirinkimas neapvylė...

- Taip, juk vis dėlto tai profesionalo Andriaus Kulikausko daina.

- Kaip sumanėte pasikviesti Klaipėdos merą Rimantą Taraškevičių?

- Turėjome užduotį – pasikviesti kokią nors žvaigždę. Žinojome, kad didžioji dalis rinksis dainininkus, o mes kartotis nenorėjome. Tik meras turėjo ateiti su kapitono apranga, bet nežinau, ar jis jos negavo, ar pamiršo.

- Ką jums reiškia ši pirmosios laidos sėkmė?

- Tegu ji reiškia mūsų jaunimui, chorui atlygį už pastangas ir įdėtą darbą. Tai dar tik pradžia, startas, bus ir nuopolių, ir pakilimų.

Pagal specialybę - chorvedys

- Kuo skiriasi savo paties balso valdymas ir vadovavimas grupei kitų? Ar iki šiol teko vadovauti chorui?

- Pagal specialybę ir esu chorvedys, bet tikrai juo nedirbau. Tai komandinis darbas, ir, jei koks nors vienas neatsakingai į jį pasižiūri, atsiliepia visam chorui. Aš lygiai taip pat esu vienas iš septyniolikos mūsų narių, tik būdamas vienas esi atsakingas už save, o čia – už visus.

- Kas sunkiau – dainuoti solo partiją ar chore?

- Chore smagiau – kompanija, linksma, bet ir sunkiau, nes ko tikėtis iš savęs žinai, o iš kitų – ne. Nežinai, kas gali nutikti, – kalbu apie vokalą. Bet ne kiekvienas dainininkas gali atlikti ir solo partiją. Muzikos akademijoje, jei studentas mokosi solinio dainavimo, nelabai norima jam leisti dainuoti chore, kad „nesusigadintų“ balso. Choras turi skambėti vienu balsu, todėl tenka savo balsą apvalinti, prisitaikyti, kad neišsiskirtum.

- Kas jums yra dainavimas?

- Tai mano gyvenimas, džiaugsmas, malonumas, pomėgis, už kurį gaunu pinigus. Darbu dainavimo nenoriu vadinti. Mano supratimu, darbas – kai nuo ryto iki vakaro tuo pačiu metu darai tą patį per tą patį. O dainininkas šiandien turi koncertą, rytoj nebežino, ar turės. Ir kiekviena diena vis kitokia, nauji žmonės, naujos pažintys. Galiu pasakyti, kad esu laimingas, galėdamas dainuoti.

Vestuvėms dar neužsidirbo

- Be abejo, paliesime ir asmenines jūsų gyvenimo temas. Kada laukiate gimstant naujagimio?

- Šiais metais. Nenorime atskleisti tikslios datos. Su Renata esame nusprendę apie vaiką nekalbėti, palaukti, kol jis gims – tada.

- Tuomet pakalbėkime apie jus su Renata. Ar iki „Žvaigždžių duetų“ ji buvo jums kritusi į akį?

- Ne, aš jos nepažinojau, bet apie tai irgi nebesinori kalbėti.

- O kaip iki jūsų pažinties vertinote prancūziškas poreles?

- (Skambiai nusikvatoja) Man kitaip ir nebūna! Labai teigiamai.

- Esate sakęs, kad Renatos nevesite, nes norite, kad jūsų santuoka būtų pirmoji ir paskutinė. Ar tai reiškia, kad turite dvejonių, jog Renata nėra tas žmogus, su kuriuo norite praleisti likusį savo gyvenimą?

- Nereiškia jokių abejonių. Tiesiog šią minutę galvoju taip. Vestuvės turi būti labai rimta šventė. O šiai dienai dainininkai tiek neuždirba.

- O kokia buvo žmonių reakcija, judu pirmąkart drauge pamačius viešumoje?

- Man atrodo, kad nėra visiems taip smalsu. Mes niekuo neišskirtiniai, tokie, kaip visi žmonės. Buvo žiniasklaida iš to burbulą padariusi. Aišku, būtų visai blogai, jei žmonės, užuot gyvenę savo gyvenimus, už mus gyventų mūsų.

Kažkas vis tiek pralaimės

- Kaip ilsitės po įtemptos darbo dienos?

- Ką aš darau? Dažniausiai atsikemšu vyno butelį, bet kadangi Renata dabar tikrai ne partnerė prie vyno taurės, tenka palikti pusę neišgerto. Laukiu, kada užeis draugai. Vynas – geriausias įtampos nuėmėjas, o stiprių alkoholinių gėrimų nemėgstu.

- Kokiam vynui teikiate pirmenybę?

- Negaliu išskirti nė vieno, nes turiu jų labai daug - tai kita mano silpnybė po dainavimo.

- Be dainavimo ir gero vyno, kitokių pomėgių dar turite?

- Prieš kokį pusantrų metų atradau jodinėjimą. Sergu dabar juo, nors šiuo metu laiko tam labai daug ir neturiu. Kai pasibaigs projektas „Chorų karai“ arba kai mus išmes (nusijuokia), grįšiu prie jodinėjimo.

- Ar bijote iškristi iš projekto?

- Ne, bet, aišku, būtų apmaudu. Jeigu jau taip atsitiktų, vadinasi, buvo verta. Tai priklausys nuo komisijos ir žiūrovų. O mes tiesiog turime gerai dirbti savo darbą.

- Vadinasi, televizijos projektų dalyviai turi mokėti ir pralaimėti?

- Reikia mokėti, nes neabejotinai kažkas taps pralaimėjusiais.

Jaudulio neramina

- Kur patiriate daugiausiai įtampos?

- Tiesioginis eteris kainuoja labai daug jaudulio. Visi dainuojame gyvai, o tai nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti. Jei turėtume galimybę padainuoti antrą kartą – galiu drąsiai pasakyti – visi mes sudainuotume geriau. Bet tame ir slypi žavesys, nes tai yra vieno šanso dainavimas. Būtent dėl to kirbuliuko, jauduliuko ir sutikau dalyvauti šiame projekte.

- Ar gali būti, kad profesionalus dainininkas nepakeltų tiesioginio eterio?

- Yra labai daug antrojo karto dainininkų. Juk turi nugalėti tą jaudulį, bet iš tiesų to padaryti net nesuspėji, nes tau duotos tik kelios minutės. Dainuodamas spektaklyje gali „prašauti“ vieną ariją, bet dar turi laiko visą spektaklį išsitaisyti, o čia – ne.

- Gal turite kokį savo receptą jauduliui nuraminti?

- Jaudulio aš neraminu. Dar mokydamasis akademijoje pastebėjau, kad mūsų mergaitės prieš pasirodymus geria valerijoną ar kitokių raminamųjų lašelių. Nusprendžiau ir aš kartą pabandyti, bet man trenkė per emocijas, dingo temperamentas. Padainuoji ir nueini nuo scenos.

- Taigi Deiviui gerai dainuoti padeda stresas?

- Kartais ir pakenkia – visi esame žmonės. Krepšininkas irgi ne visada pataiko.

Stintų šventės gerbėjas

- Užaugote uostamiestyje, o kokie jūsų ryšiai su Palanga?

- Čia gyvena mano močiutė, pusbroliai, tėvo brolis. Aplankau Eduardą Kaniavą, kuris irgi gyvena jūsų mieste. Kiekvieną vasarą Palangoje pabuvoju, bet ji man gražiausia žiemą ir rudenį.

- Kodėl?

- Fantastiška gamta tuo metu. Ir labai mėgstu jūsų vieną šventę – Stintų. Būnu jos dalyvis, vaikštom, geriame karštus gėrimus, ragaujame stintos. Tikiuosi, kad ir šiemet atvyksime.

- Be Stintų šventės, ar mūsų mieste žiemą nepasigendate pramogų?

- Kadangi esu nevietinis gyventojas, mėgstu tuščias gatves, kuriose mažai žmonių.

- Esate scenos žmogus ir nemėgstate žmonių? Kaip tai suderinate?

- Labai natūraliai. Tiesiog pavargsti nuo žmonių, dėmesio, paskui reikia pabūti vienam su savimi.

- O kas jums yra jūra?

- Jūra man labai graži. Ko gero, praėjusią vasarą visai ir nesideginau, o maudytis įlindau gal kokį kartelį. Esu didelis „šaltyšius“, bijau šalto vandens (juokiasi). Aš jūra grožiuosi. Gruodžio pabaigoje būdamas ant jūros tilto pirmą kartą mačiau tokio dydžio bangas, nors vėjo ir nebuvo.

Šypsosi visiems

- Kaip žmonės reaguoja pamatę jus gatvėje?

- Nelabai jie jau mane ir mato gatvėje, nes dažniausiai sėdžiu automobilyje. O barus renkuosi jaukius, kur mažai žmonių, ramesnė muzika. Bet įprantu sveikintis ir su nepažįstamais žmonėmis, nes paskui paaiškėja, kad tai buvo koks nors giminaičio draugo giminaitis, ir paskui sako, kad esu pasipūtęs. Todėl visuomet šypsausi – ir žmonės man šypsosi.

- Kokios muzikos pats klausotės?

- Nemažai klasikos. Ir turiu keletą savo mėgiamų grupių, bet stengiuosi žvelgti plačiai, nesusikoncentruoti tik ties jomis. Iš Amerikos grįžęs susidomėjau džiazu. Apskritai manau, kad nėra blogos muzikos, yra tik nepriaugusieji iki jos.

- Esate pakimęs, o dainininkas ypač turi saugoti balsą. Gal peršalimą gydote kokiomis ekstra priemonėmis?

- Mano problema – angina, bet vieną kartą spjoviau į visus tuos vaistus ir pradėjau greičiau pasveikti, ir mažiau sirgti gydydamasis tik liaudiškomis priemonėmis: šildau kojas, valgau imbiero, medaus, citrinų, česnako, druską dedu ant krūtinės. Ir nei vaistų geriu, nei skiepijuosi.

- Ko palinkėtumėte palangiškiams šiais metais?

- Susigalvoti kiekvieną sezoną po šventę, kaip žiemą – Stintų. Pavasarį, rudenį – po kitokią, nes Palanga kol kas yra tik vasaros kurortas. Ir nuo to visiems palangiškiams bus geriau.

"Vakarinė Palanga"
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniuje su mylimuoju susituokė žinomas modelis Justina Kazlauskytė: sužadėtuvės truko dvejus metus (131)

Iš Biržų kilęs modelis Justina Kazlauskytė šiuo metu išgyvena tikrą meilės pasaką....

Jubiliejinis Birutės Petrikytės koncertas baigėsi skandalu: scenos grandai jaučia kartėlį (210)

Penktadienio vakarą Palangos koncertų salėje įvykęs jubiliejinis dainininkės Birutės...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (86)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Rolandas Mackevičius papasakojo apie netipišką gimtadienį ir tai, kaip šeimos santykius pakeitė dukra Meilė (17)

„Radistas“ Rolandas Mackevičius penktadienį švenčia 35-ąjį gimtadienį. Vos prabudusį...

Evelina Anusauskaitė pranešė netekusi šuns: širdį išliejo atsisveikinimo laiške (150)

JAV gyvenanti ir tarptautinės karjeros siekianti atlikėja Evelina Anusauskaitė -Young šiuo metu...

Top naujienos

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (41)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Į Lietuvą grįžusi emigrantė lygina, ką atrado ir ką prarado: didžiausias skirtumas – atlyginimas (14)

Prieš daugiau nei vienuolika metų Gintarė Špogienė su šeima nusprendė laimės ieškoti svetur....

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (8)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Lietuvių ir latvių šefai susivienijo ir surengė paslaptingą vakarienę „braliukų“ miške (1)

Deivydas Praspaliauskas, vienas geriausių Lietuvos šefų, su dviem žinomais Latvijos virtuvės...

Norėdami išvengti odos vėžio, privalote apsižiūrėti: gydytoja įvardijo, kam rizika susirgti didžiausia

Anot gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės , odos vėžio prevencija Lietuvoje...

Suomijos ledo ritulininkai sensacingai paliko Rusijos rinktinę be finalo (272)

Slovakijoje vykstančio pasaulio čempionato grupės etape dominavusi Rusijos ledo ritulio rinktinė...

Po patyčių Stoties prostitutė ryžosi išpažinčiai: jei nebūčiau pabėgusi, nežinau kuo tai būtų pasibaigę (109)

Nuolatinis smurtas, patyčios ir atimami pinigai, o kad nekeltų pretenzijų – svaigindavo romų...

Sezoninių darbuotojų paieška pajūryje: jauni žmonės skaičiuoja ir žino, ko nori (34)

Iki vasaros sezono pradžios liko nedaug, tačiau toli gražu ne visiems pajūryje jau pavyko surinkti...

Vilniuje su mylimuoju susituokė žinomas modelis Justina Kazlauskytė: sužadėtuvės truko dvejus metus (131)

Iš Biržų kilęs modelis Justina Kazlauskytė šiuo metu išgyvena tikrą meilės pasaką....

Po paslaptingo incidento – dviejų berniukų mirtis (10)

Penktadienį vidurio Anglijoje įvyko paslaptingas incidentas, po kurio keli vaikai atsidūrė...