aA
Iš skandalų neišbrendantis krepšininkas Dovydas Redikas neteisėtai išvyko iš Lietuvos, tačiau pati griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas – jam nebus skirta.
Dovydas Redikas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Skirti suėmimą krepšininkui byloje, kurioje D. Redikas kaltinamas vagystėmis iš manekenės Astos Valentaitės, valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Gedvydas Vaivada. Tai jis pareiškė penktadienį ryte Vilniaus miesto apylinkės teisme, kuris turėjo toliau nagrinėti D. Redikui iškeltą baudžiamąją bylą.

D. Redikas į teismą neatvyko, nes buvo išvykęs į Graikiją, tačiau penktadienio popietę vis dėlto parskrido į Vilnių – krepšininkas planavo dalyvauti iš anksto numatytame posėdyje, tačiau skrido per Varšuvą, o skrydžiui iš Atėnų pavėlavus atvykti iki Lenkijos sostinės, vyras nespėjo į lėktuvą.

Į Vilnių D. Redikas atskrido po 13 val. ir tiesiai iš oro uosto išvyko į teismą – čia gynėjo prašymu buvo perkeltas ryte turėjęs įvykti posėdis. Tiesa, ir šis skrydis šiek tiek vėlavo, todėl D. Redikas iš oro uosto išbėgo, neatsakinėjo ir į žurnalistų klausimus. Vyro prie oro uosto laukė jo brolis.

Byloje dėl vagysčių kaltinimą palaikantis prokuroras G. Vaivada sako, kad D. Redikas jau ne pirmą kartą neatvyko į teismo posėdį, todėl ir turėtų būti skirta griežtesnė kardomoji priemonė.

„Jis be leidimo išvyko į kitą šalį, jo gynėjas pateikė duomenis, kad jis Graikijoje yra įtariamas nusikalstamų veikų padarymu, jam Graikijoje paskirtos kardomosios priemonės“, – teigė G. Vaivada.

Prašydamas skirti suėmimą D. Redikui prokuroras pažymėjo, kad kaltinamasis gali daryti naujas nusikalstamas veikas bei bėgti ar slėptis nuo teisėsaugos pareigūnų.

„Graikijos Salonikų teismas jam yra paskyręs tris kardomąsias priemones – įpareigojimą registruotis, draudimą išvykti iš šalies ir užstatą“, – sakė G. Vaivada.

Tuo metu D. Rediko advokatas Giedrius Baziulis sako, kad Graikijoje nemalonumų turėjęs sportininkas jau penktadienio popietę parskrenda į Lietuvą. Jis taip pat nurodė, kad sportininkui uždrausta išvykti iš Graikijos, tačiau jis rizikavo ir atvyksta į Lietuvą.

Advokato teigimu, D. Redikas nutarė rizikuoti ir grįžti į Vilnių, nors tyrimą atliekantys graikai jam taip pat uždraudė išvykti iš šalies. Be to, už D. Rediką yra sumokėtas užstatas: 5 tūkst. eurų į teisėsaugos sąskaitą sumokėjo krepšinio klubas, su kuriuo krepšininkas pasirašė sutartį.

D. Redikas neturėjo leidimo išvykti iš Lietuvos be teismo leidimo – tokia kardomoji priemonė jam buvo skirta ikiteisminio tyrimo metu. Vėliau ją paliko galioti ir bylą nagrinėjanti teisėja Giedrė Norvilienė. Tuo metu iš Lietuvos išvykęs D. Redikas teismo leidimo nebuvo gavęs ir jo net neprašė.

Žiniasklaida šią savaitę skelbė, kad D. Redikas buvo sulaikytas Graikijoje, pas jo draugą pareigūnai rado netikrų eurų. Pats D. Redikas kaltinimų nepripažįsta, todėl nutarė rizikuoti ir be Graikijos pareigūnų žinios nutarė grįžti į tėvynę.

Advokatas sakė, kad D. Rediko Graikijoje į nemalonią istoriją pakliuvo dėl to, jog jo bute, kurį skyrė krepšinio klubas, laikinai buvo apsistojęs bičiulis iš Lietuvos. Jis netikrais eurais atsiskaitė išsinuomodamas automobilį, be to, netikrų kupiūrų rasta ir jo džinsinėse kelnėse.

Advokatas: D. Redikas neturi net už ką pavalgyti

„Jis iš dviejų blogybių pasirinko blogesnę – kad atvykti į teismą ir nelaukti, kol viskas baigsis Graikijoje, – sakė advokatas G. Baziulis. – Jis nepripažįsta kaltinimų Graikijoje, sakė, kad nieko nepadarė, tik stovėjo šalia. Ir nei ant manęs sako, nei turėjau eurų, nei rado.“

Advokato teigimu, D. Redikas neteisėtai išvyko į Graikiją dėl to, kad bijojo, jog teismas jo nebūtų išleidęs, o graikų sporto klubas jam pasiūlė pasirašyti sutartį.

„Jam pasiūlė klubas atvykti, jis rizikavo, matyt toks žmogaus būdas – neturėjo kitos išeities, – teigė advokatas. – Kai įvaro žmogų į kampą, jis visą laiką daro klaidas.“

Gynėjas pažymėjo, kad graikai stengiasi D. Redikui padėti ir net siūlė nevykti į Lietuvą, nes kitaip vėliau bus suimtas Graikijoje.

„Jis dar jaunas, dar į jį žiūri kaip į krepšininką, o ne kaip į dirbantį statybose, nori užsidirbti pinigų, jeigu bus nuteistas, gal galės kiek žalą atlyginti“, – pabrėžė G. Baziulis.

Advokatas teigė, kad primygtinai D. Redikui siūlė grįžti į Lietuvą, nes kitaip teismas paskelbs paiešką ir priims nutartį dėl suėmimo.

„Aš jam pasakiau, kad tada jau tikrai padėsi kryželį ant savo, kaip sportininko karjeros, nes plius minus prasėdėsi, kol tave išduos Graikija Lietuvai – teks sėdėti apie 6 mėnesius“, – teigė jis.

Anot gynėjo, D. Redikas šiuo metu yra nepavydėtinoje situacijoje: „Jis net neturi už ką pavalgyti.“

Teismas skyrė namų areštą

Atnaujinta 16.09 val.: Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovė Airinė Šerelytė-Skistymienė DELFI informavo, kad teisėja G. Norvilienė nutarė D. Redikui neskirti griežčiausios kardomosios priemonės, tačiau vis tiek nurodė apriboti kaltinamojo gyvenimą.

Kol vyks bylos nagrinėjimas, D. Redikui skirtas namų areštas visą parą bei dokumentų paėmimas.

Namų areštas D. Redikui skirtas trijų mėnesių laikotarpiui, nes per šį laiką gali būti išnagrinėta baudžiamoji byla.

A. Valentaitė prašo priteisti beveik 162 tūkst. Eur

Ikiteisminį tyrimą atlikę policijos pareigūnai teismui perduotoje byloje teigia, kad D. Redikas vagystes galėjo įvykdyti 2014-2016 m., kai kartu gyveno su A. Valentaite. D. Redikas pripažįsta šešias iš septynių vagysčių – jis aiškino, kad pinigus išleisdavo kazino ir vienai kelionei į užsienį.

DELFI šaltinių teigimu, nukentėjusiąja baudžiamajame procese pripažinta garsi moteris per apklausas tyrėjams nurodė, kad iš jos buvo pavogta viskas, kas vertinga – laikrodžiai, žiedai su deimantais, auskarai, kaklo papuošalai ir net pinigai.

Suskaičiuota, kad visas pagrobtas turtas vertas 146 tūkst. Eur. Maža to, krepšininkas net sugebėjo lombarde parduoti manekenei priklausantį nešiojamąjį kompiuterį. Brangenybių vagystes manekenė pastebėjo ne iš karto, tačiau kai suprato, jog buvo apvogta, apie tai bandė kalbėtis su D. Rediku, tačiau šis kategoriškai kratėsi kaltinimų. Praradusi viltį atgauti papuošalus ir aksesuarus, moteris kreipėsi į policiją.

Šioje byloje tėra tik keli liudytojai, kurie esą patvirtina, jog tik D. Redikas galėjo įvykdyti brangenybių vagystes. Viena iš liudytojų – artima A. Valentaitės draugė, buvusi krepšininko Simo Jasaičio žmona Vaida Jasaitienė.

A. Valentaitė yra pateikusi ieškinį, kuriuo iš D. Rediko prašo priteisti 161 tūkst. 899 Eur: 146 tūkst. 899 Eur sudarė pavogtų daiktų vertė, o dar 15 tūkst. Eur ji įvertino patirtus dvasinius išgyvenimus.

Prokuroras: pavogtus papuošalus pridavė į lombardus

Prokuroras Gedvydas Vaivada sako, kad ikiteisminio tyrimo metu D. Redikas pripažino šešis iš septynių nusikalstamų veikų epizodus.

„Buvo vagiami laikrodžiai, auskarai, kaklo papuošalai, žiedai – iki 35 tūkst. eurų vertės už vieną daiktą“, – prokuroro teigimu, D. Redikas nepripažįsta tik vieno epizodo, kai pagrobė A. Valentaitės auskarus ir vėliau juos sukeitė su kitais.

D. Redikas papuošalus ir aksesuarus parduodavo kitiems asmenims. „Kam tiksliai nebuvo nustatyta, nes jau buvo praėję pakankamai daug laiko ir pas konkrečius asmenis tie daiktai nebuvo rasti“, – pažymėjo valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras.

Aiškėja, kad prabangūs A. Valentaitės papuošalai atsidūrė ne tik lombarduose, bet ir pas privačius asmenis, o gautus pinigus D. Redikas išleisdavo azartiniams lošimams.

„Taip pat jis nurodo, kad reikėjo tam tikroms išlaidoms – kelionei“, – ar D. Redikas planavo vykti į kelionę su A. Valentaite, prokuroras neatsakė.

A. Valentaitė: buvau jam suteikusi galimybę

A. Valentaitė neslepia, kad jai ši istorija yra ypatingai skaudi – net pastebėjusi pirmąsias D. Rediko vagystes, ji neskubėjo kreiptis į teisėsaugą ir vis suteikdavo galimybę pasitaisyti. Bet be reikalo – D. Redikas, pasinaudodamas manekenės patiklumu, sugebėjo įvykdyti dar daugiau vagysčių, pagrobti ypatingai vertingų daiktų.

„Jaučiuosi labai nemaloniai, dabar matau, kad liko tik teisinės priemonės ir esu įsitikinusi, jog teismas kuo greičiau išnagrinės šią bylą – kaip moteris, nei vienai nelinkėčiau patekti į panašią situaciją“, – anksčiau sakė A. Valentaitė.

Manekenė stebėjosi D. Rediko interviu Graikijos žiniasklaidai, kai jos pateiktus kaltinimus pavadino „įskaudintos moters fantazija“.

„Man draugai apie tai pranešė, nes tuo metu buvau išvykusi, jie puikiai žinojo visą situaciją, kaip yra, bet, žinoma, jam reikėjo kažkaip suktis ir meluoti, kai paskambina žurnalistai“, – DELFI sakė A. Valentaitė.

Moteris net neįsivaizduoja, kur D. Redikas išleido pinigus, gautus už parduotus papuošalus. „Čia reikia jo klausti“, – sakė ji.

Tuo metu D. Redikas apie jam pateiktus kaltinimus su Lietuvos žurnalistais nekalba. „Dabar nieko negaliu komentuoti, nes vyksta procesas“, – tepasakė jis.

Nėra toks šventas, kaip dedasi

Ar iš tikrųjų D. Redikas galėjo įvykdyti vagystes iš buvusios mylimosios namų, teismas dar išsiaiškins, tačiau nemalonumai šiam krepšininkui tėra kasdienybė.

Dar 2013 m. vyras krepšinio aikštelėje susimušė su kitu krepšininku, vėliau buvo pašalintas iš sostinės ekipos, o 2015 m. pavasarį visą Lietuvą šokiravo D. Rediko sukurpta melaginga istorija – tuo metu Latvijoje žaidęs sportininkas komandos vadovams nurodė, kad turi porai dienų išvykti, nes mirė jo tėvas.

Melas greitai išaiškėjo – krepšinio komandos vadovai į laidotuves nusiuntė savo atstovus su vainiku, bet namuose surado D. Rediko tėvą sveikut sveikutėlį. O tuo metu jau buvo užsakytas skelbimas su užuojata dėl netekties viename laikraštyje.

Dėl šios istorijos D. Rediko tėvas labai išgyveno, o vėliau dingo be žinios – po kelis mėnesius trukusios paieškos jis buvo rastas nusižudęs miške.

D. Rediko pavardė buvo linksniuojama ir kitoje istorijoje – prabangaus sostinės viešbučio „Kempinski“ administracija krepšininką buvo apkaltinusi pasinaudojus nakvynės paslaugomis ir už jas nesumokėjus daugiau kaip tūkstančio eurų.

DELFI žiniomis, D. Redikas yra gerai žinomas ir greitųjų kreditų bendrovėms, kurių paslaugomis ne kartą naudojosi, tačiau laiku nesugebėdavo sugrąžinti pinigų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Apie savo svorio pokyčius prakalbusi Natalija Bunkė nusprendė lieknėti: tam yra svarbi priežastis (130)

Nors dainininkė Natalija Bunkė buvo tiek labai liekna, tiek apkūnesnė, žinoma moteris dėl...

Garsenybės pasisakė apie alkoholio kontrolę šalyje: dar yra ką keisti (40)

Ketvirtadienio vakarą žinomi žmonės rinkosi į ,,Domino" teatro naujojo sezono premjerą...

Keturių vaikų mama Vilma Javtokienė išgyvena pokyčių etapą: tai tarsi penktasis mūsų kūdikis (38)

Kauno „Žalgirio“ sporto direktorius Robertas Javtokas (39) ir jo žmona Vilma Javtokienė...

Savo mylimąją vedė vienas geriausių Lietuvos dviratininkų Ignatas Konovalovas: vestuvės vainikavo 12 draugystės metų (10)

Vienas geriausių Lietuvos dviratininkų Ignatas Konovalovas praėjusį šeštadienį Panevėžio...

Gedimino Zujaus jubiliejuje Lietuvos estrados korifėjai vaišes ruošė kartu: prie stalo skambėjo ir viešumoje dar negirdėtos istorijos (24)

Šančių kultūros kiemu kauniečių jau spėta praminti kompozitoriaus, muzikos prodiuserio,...

Top naujienos

Iš posto verčiamas Žemaitaitis: šis Seimas dirbs dar mėnesį ir dvi savaites (264)

Darbas Seime truks lygiai mėnesį ir dvi savaites – taip teigia Remigijus Žemaitaitis ir priduria,...

Kokį būstą ir už kiek dabar perka vilniečiai: pokyčiai – kardinalūs (124)

Nekilnojamojo turto ( NT ) rinkoje jau kurį laiką pučia nauji vėjai. Per pastaruosius metus ne tik...

Gydytojas Morozovas sugriovė įsivaizdavimą apie peršalimą: nustebsite, kiek pinigų paleidote vėjais patarimai, kaip iš tikrųjų gydytis (102)

„Štai ir vėl slogos prasidėjo“, – pakimusiu balsu ir užgulta nosimi skundžiasi kas antras...

JAV įvedė rekordinius muitus ES prekėms Prancūzijos ministras: Europa pasirengusi imtis atsakomųjų veiksmų  (31)

Jungtinės Valstijos penktadienį įvedė rekordinius muitus 7,5 mlrd. JAV dolerių vertės...

Po postų karų Seime – naujausi reitingai: kas patyrė didžiausių nuostolių (4)

Naujausios „Baltijos tyrimų“ apklausos rodo, kad pastaruoju metu visuomenės nusivylimas...

Pergale patenkinti „Žalgirio“ legionieriai: atradome tai, kas ves mus į priekį (13)

Po įspūdingos pirmosios „Žalgirio“ pergalės Eurolygoje prieš Madrido „Real“ komandą...

Apie savo svorio pokyčius prakalbusi Natalija Bunkė nusprendė lieknėti: tam yra svarbi priežastis (130)

Nors dainininkė Natalija Bunkė buvo tiek labai liekna, tiek apkūnesnė, žinoma moteris dėl...

Gentvilas: nebeišvengiamas „valstiečių“ frakcijos skilimas įvyks jau kitą savaitę (77)

Seimo narys , liberalas Eugenijus Gentvilas sako, kad dėl „valstiečių“ lyderio Ramūno...

Trumpas apie Turkijos puolimą: leidau tiems vaikams pasipešti Trumpo komentarą pavadino nepadoriu (72)

Turkijos ir kurdų pajėgoms Donaldas Trumpas esą leido susiremti todėl, kad abi pusės buvo kaip...