aA
Savo socialiniame tinkle apie tai, kad sirgo ir sėkmingai nuo koronaviruso pasveiko, pranešė kaunietė, modelių agentūros vadovė Jolanta Sadauskienė. Portalui „Kas vyksta Kaune“ moteris atvirai papasakojo apie patirtą nežinomybės baimę ir visiškai aplaidžiai veikiančią viruso prevencijos sistemą.
Jolanta Sadauskienė
Jolanta Sadauskienė
© G. Žilinskas/Nerijus ir Gintarė nuotr.

„Laimėjau kovą su mirtinu virusu COVID-19. Ir štai, esu imunitetas ir turiu labiausiai pageidaujamą prabangą iš 2020 – šio prakeikto Uhano viruso antikūnų!! 2 neigiami testai ir laisvė! Negaliu nieko užkrėsti ir užsikrėsti! Šlovė Dievui!“ – sekmadienio vakarą paskelbė moteris.

Susisiekus su J. Sadauskiene paaiškėjo, kad moteris gydėsi ir sveiko namuose apie vieną savaitę.

„Kai paskambinau į karštąją liniją ir paprašiau, kad ligoninėje padarytų man kraujo tyrimus, „peršviestų“ plaučius, man buvo pasakyta, jei nėra komplikacijų, likti ir gydytis namuose“, – sakė ji.

Moterį labai papiktino toks požiūris: visą gyvenimą tvarkingai mokėjo mokesčius, o susirgusi pavojinga liga negalėjo gauti elementarios medicininės pagalbos.

„Juk visi suprantame, kad kai prasideda komplikacijos – liga jau pažengusi, o jos pasekmės gali būti nebegrįžtamos“, – baisėjosi moteris.

Pasak jos, laimei, jai padėjo pažįstami medikai, kurių pavardžių ji nenorėjo minėti.

Šiuo metu Vilniuje gyvenančią modelių agentūros vadovę papiktino ir kiti faktai. „Esu gyva liudininkė, kad vadinamoji kova su virusu tėra tik imitacija“, – tvirtino ji.

Visų pirma, moteriai itin užkliuvo tai, kad pasijutusi blogai ir pasidariusi koronaviruso testą atsakymo turėjo laukti beveik dvi paras. Po to, kai gavo atsakymą, kad serga COVID-19, jai pavyko tik per didelius pykčius ir barnius išsireikalauti, jog testas būtų atliktas ir jos mamai.

„Mama patenka į rizikos grupę, jai jau 80 metų, gyveno kartu su manimi iki momento, kai pajutusi persišaldymo simptomus skubiai organizavau jos pervežimą į Kauną“, – pasakojo ponia Jolanta. Laimei, senolės koronaviruso testas buvo neigiamas.

Tačiau istorija tuo nesibaigė.

„Pasirūpinusi mama, sunerimau dėl visų žmonių, su kuriais bendravau iki dienos, kai pajaučiau simptomus. Sudariau išsamius sąrašus, su kuo ir kada bendravau. Kadangi labai tiksliai planuoju savo laiką, nebuvo sunku tai padaryti“, – pasakoja moteris. Jos teigimu, sudarytus maršrutus ji perdavė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams.

Paaiškėjo, kad šis darbas buvo veltui, nes darbuotojai nesusisiekė nė su vienu su J. Sadauskiene bendravusiu asmeniu.

„Žinoma, kad aš pati jiems visiems skambinau ir sakiau, jog man nustatytas COVID-19. Keletas mano draugų atidėjo savo skrydžius: vienas turėjo skristi į Berlyną, kito skrydis – dar tolimesnis. Žmonės tiesiog išmetė į šiukšlių dėžę brangiai kainuojančius bilietus vien dėl sąmoningumo, o iš valstybės tarnautojų, privalančių pasirūpinti, kad virusas neplistų, – visiškas nulis dėmesio“, – piktinosi moteris.

Pasak jos, niekas iš institucijų nepasidomėjo ir jos mamos būkle.

„Panašu, kad skęstančių, tiksliau, susirgusių COVID-19, Lietuvoje gelbėjimas – pačių susirgusiųjų reikalas“, – ironiškai sakė Jolanta.

Pasidžiaugusi, kad jos kraujyje rasta pakankamai antikūnų, kurie saugos ją nuo šio baisaus viruso, moteris atkreipė dėmesį ir į dar vieną nesąmonę.

„Nors turiu visiškai susiformavusį imunitetą šiam virusui, grįžusi iš šalių, į kurias nerekomenduojama vykti dėl didelio atvejų skaičiaus, aš vis tiek privalėsiu karantinuotis. Nesuprantu tokios logikos“, – piktinosi keliones į Europos madų sostines ir jose netrukus prasidėsiančias madų savaites planuojanti J. Sadauskienė.

Delfi susisiekus su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovais, šie teigė, jog situacija šiuo metu yra gana sudėtinga.

„NVSC specialistai dirba, kad visus žmones būtų suspėta informuoti ir instruktuoti, kaip jiems elgtis, kuo operatyviau. Kaip jau akcentavome, augant užsikrėtimų skaičiui, tą padaryti darosi vis sunkiau. Jau dabar turime skaičius, kai per dieną Lietuvoje nustatoma po kelis šimtus sąlytį turėjusių asmenų, su kuriais specialistams reikia susisiekti, skirti nuo kelių iki keliolikos minučių pokalbiui.

Dėl tos priežasties NVSC ne kartą pabrėžė, kad žmonės, turėję sąlytį su sergančiuoju COVID-19, NVSC specialistų skambučio turėtų laukti kelias dienas. Jei jie vis dėlto nepaskambina, žmonės turėtų kreiptis NVSC karštosios linijos telefono numeriu ir informuoti apie turėtą sąlytį bei laukti tolimesnių NVSC nurodymų.

Pandemija nėra eilinė situacija, specialistams tenkantis krūvis taip pat. Jau esame atkreipę dėmesį, kad, jei atvejų gausės, labai aišku, kad tokio tempo išlaikyti nepavyks. Tad, savo ruožtu, raginame žmones būti supratingiems, kantriems ir prisidėti prie specialistų dedamų pastangų šioje visiems nelengvoje kovoje su pandemija”, – kalbėjo atstovai.

Daugiau naujienų skaitykite portale „Kas vyksta Kaune“.

Kas vyksta Kaune
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(197 žmonės įvertino)
4.0812

Viktorijos ir Lauryno Suodaičių vestuvėse koncertavo net trys ryškiausios žvaigždės, o šventę kūrė savo srities profesionalai (155)

Penktadienį nuaidėjo pramogų pasaulyje šiuo metu bene populiariausios poros – Viktorijos Siegel...

Monika Kvietkutė pasidalino romantiškomis nuotraukomis su mylimuoju: meilė tiesiog sklando ore (164)

Praėjusią savaitę Oksanos Pikul-Jasaitienės ir Simo Jasaičio sūnui Dominykui suėjo šešeri...

Staigmenų kupiną Viktorijos Siegel suknelę rankomis kūrusi dizainerė neslėpė nerimo: vestuvių diena buvo kaip ant adatų (173)

Ir santūri, ir seksuali – taip Viktorijos Siegel vestuvinę suknelę apibūdina dizainerė...

Mirė kadaise populiarios lietuvių grupės „NARS“ lyderis Raimundas Narsas (144)

Būdamas 56-erių mirė kadaise populiarios lietuviškos grupės „NARS“ vokalistas ir jos lyderis...

Viktorijos Siegel ir Lauryno Suodaičio santuokos liudininkais tapo viena turtingiausių Lietuvos porų (260)

Skaisčiausiosios Dievo Motinos cerkvėje Vilniuje liepos 23-iąją aukso žiedais apsimainė...

Top naujienos

Vaidas Mikaitis | D+

Rasistiniais išpuoliais garsėjančioje šalyje lietuviams prireikė apsaugos: čia pirma gausi peilį į šoną ir tik tada bus aiškinamasi, ką turi

Rašau, būdavo tekstus apie keliones kaimyninėse šalyse, džiaugiuosi, kad žmonės skaito ir iš...

Jogintė Užusienytė | D+

Šešiasdešimtmetę apstulbino per pirmąjį pasimatymą nuskambėjęs pasiūlymas: ar aš senamadiška?

Pirmasis pasimatymas iš dalies gali priminti pokalbį dėl darbo. Jis yra neatsiejama besimezgančių...

Žinomai menininkei – nemalonumai dėl agresyvaus vilkogaudžio (50)

Baro „Keulė Rūke“ bendraturčio Dominyko Českausko buvusi sutuoktinė Rūta Jankauskaitė ,...

Klaipėdos rajone verslą kuriantys Agnė ir Raimondas: daugelis konditerių desertus kepa, o mes priešingai (1)

Klaipėdos priemiestyje, Slengiuose, kur intensyviai auga gyvenvietė, noriai būstą įsigyja...

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (56)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

Modesta Meškė | D+

Profesorius Eugenijus Skerstonas išaiškino vyrams, kaip reikėtų vilkėti šortus: sužinoję šias taisykles niekada nesuklysite (1)

Šiltuoju metų laiku pasirinkus vilkėti šortus ne vienam vyrui kyla dilema – kokio silueto ir...

Marso krateryje – ypatingas radinys molio nuosėdose: aptiko vietą, kur galėjo egzistuoti gyvybė (10)

Naujas NASA tyrimas parodė, kad ankstesnės gyvybės Marse pėdsakai kai kuriose planetos vietose...

Migrantų šeimoms – geros žinios iš teismų: jiems bus neribojama laisvė (799)

Lietuvoje dar tik formuojasi praktika, kaip elgtis su į Lietuvą atklydusiais migrantais. Pirmosios...

„Ryanair“ lėktuve mirė keleivis (62)

Pigių skrydžių bendrovė „ Ryanair “ patvirtino faktą, kad liepos viduryje viename jų...

TOP5 lietuvių mėgiamiausi naudoti automobiliai: kai kurie pasirinkimai išties netikėti (1)

Automobilių pardavėjai pastebi, jog pirkėjai vis dažniau dėmesį atkreipia ne tik į prabangių...